خبر رسمی اخبار‌مربوط به HANDHELD PC

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,591
نام
alireza
اخبار مرتبط به HANDHELD PC در این تاپیک اطلاع رسانی میشود

Screenshot_20210715-214129_Twitter.jpg

کنسول دستی استیم به اسم steam deck رونمایی شد

مشخصات:

Screenshot_20210715-214229_Twitter.jpg

قیمت :

۶۴ گیگ ۴۰۰ دلار
۲۵۶ گیگ ۵۳۰
۵۱۲ گیگ ۶۵۰

-سیستم عاملش نسخه ای از لینوکس هست ولی میتونه تمام بازیهای ویندوز و لینوکس رو اجرا کنه.
-ماوس و کیبور و مانتور بهش وصل میشه.
-بازیهای در حالت ۷۲۰ اجرا میشوند.
- نسخه های ۵۱۲ گیگ و ۲۵۶ گیگ از nvme استفاده کردن که باعث لود شدن سریعتر بازی ها میشه.
- در اصل استیم دک یک pc هست...میتونید هرکار خواستید باهاش انجام بدین...نصب ویندوز و یا استورهای دیگه.
- سایز صفحه ۷ اینچ هست که رزولوشن 1280×800 هست
- هر ۳ مدل sd کارت هم رو هم ساپورت میکنن

ویدو ign اطاعات بسیار‌کاملی میده

۳۱ سوال که ممکنه سوال خیلی ها باشه:

دسامبر امسال هم عرضه میشه.

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
حرف به شدت حق
یعنی پروژه‌های دانشجو‌های سال اول کامپیوتر از یه سری این اپای جدید ماکرو رو ویندوز تمیز تر و بدون مشکل تر کار میکنه =///////
به طرز عجیبی این مشکلات به اینترنت ایرانم بستگی داره. اون موقعا که ایران بودم اصن نمیتونستم با ویندوز استور کار کنم. اما اینجا خیلی اسموث شده واسم هیچ مشکلی نداره. استیم نمیشه اما مشکلی خاصیم نداره. تو ایران عملا غیر قابل استفاده بودن اپیک گیمز و ویندوز استور.
حتی من یادمه اپیک گیمز استور رو لپتاپم افت فریم و لگ داشت همین که اومدم اینجا مثه کره اجرا میشد رو همون لپتاپ

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
به طرز عجیبی این مشکلات به اینترنت ایرانم بستگی داره. اون موقعا که ایران بودم اصن نمیتونستم با ویندوز استور کار کنم. اما اینجا خیلی اسموث شده واسم هیچ مشکلی نداره. استیم نمیشه اما مشکلی خاصیم نداره. تو ایران عملا غیر قابل استفاده بودن اپیک گیمز و ویندوز استور.
حتی من یادمه اپیک گیمز استور رو لپتاپم افت فریم و لگ داشت همین که اومدم اینجا مثه کره اجرا میشد رو همون لپتاپ
این که اینترنت ایران مشکلات رو به توان چند میرسونن که توش بحثی نیست

مقایسه نسبیه این موضوع - اون طرف استیمو داریم که :*

حتی خود امریکایی هم تو رددیت از احمقیه ویندوز استور مینالن
- وسط دانلود ممکنه فایل خراب شه
- فایلی که دانلود کردی اگر ویندوز عوض کنی روش راحتی برای انتقال بازیت وجود نداره

من لینکشو با فیدلر در می‌اوردم و با idm از همون سرور دانلود میکردم
- هم بدون کرش کردن دانلود میشد
- هم سریعتر بود
- هم رو ویندوز جدید اون فایل جدید با پاورشل قابل نصب بود

این یعنی ماکروسافت گند زده که روش لقمه را دور سر پیچوندن موفق‌تر از روش رسمیش کار میکنه

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
فروشگاههای داخلی دارن پیش فروش میزارن و خیلیا زدن بزودی.
باید منتظر قیمتا موند.
من پری اوردر کردم از خارج 30 دلار پیش پرداخت دادم مابفی هم بعد May Q2 و جمعا 500 دلار هزینه نسخه 64 گیگ شد.
قیمت نسخه 64 400 دلار است اما از آنجایی که خود ولو مستقیما از طریق استیم میقروشه حدود 70 دلار هزینه و 30 دلار تکس برد برام و این مورد تا زمانی مشکل کمبودی چیپ در سرارجهان حل نشه و فروش خورده آزادنشه قیمت واقعی نمیرسه دستتون

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
من پری اوردر کردم از خارج 30 دلار پیش پرداخت دادم مابفی هم بعد May Q2 و جمعا 500 دلار هزینه نسخه 64 گیگ شد.
قیمت نسخه 64 400 دلار است اما از آنجایی که خود ولو مستقیما از طریق استیم میقروشه حدود 70 دلار هزینه و 30 دلار تکس برد برام و این مورد تا زمانی مشکل کمبودی چیپ در سرارجهان حل نشه و فروش خورده آزادنشه قیمت واقعی نمیرسه دستتون
Valve کلا محصولاتش رو‌ دست خرده فروشی ها نمی ده همیشه فقط و فقط خودش می فروشه.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
اومدن به استیم دک کارت 6900xt وصل کردن و رو ویندوز 11 تست کردن
پورت thunderbolt نداره و مجبور شدن از اسلاتهای m2 استفاده کنن و همینطور نشده کارتای انویدیا تست بشه

2022-04-12_15-33-06.jpg

نتایج
تو 3dmark بین 5-10 برابر بهتر شده

2022-04-12_15-33-52.jpg

و تونسته تو 4k ویچر رو 108 تو اولترا و gta رو تو veryhigh 73 فریم بده.
الدن و سایبر تو 1080 و high بین 47-70 فریم.
البته اگه cpu قویتری داشت که باتل نک نشه و پورت thunderbolt داشت،نتایج قطعا بهتر میشد.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
Valve سرعت درگاه ارتباطی SSD های 256 و 512 گیگابایتی رو در تولید های جدید کاهش داده و به جای PCIe 3 4x از 2x استفاده می کنه.
Valve مدعیه که این تغییر تاثیری بر روی عملکرد بازی ها نداره!
Steam Deck SSDs Quietly Downgraded in Some Newer 256 GB and 512 GB Models

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
Valve سرعت درگاه ارتباطی SSD های 256 و 512 گیگابایتی رو در تولید های جدید کاهش داده و به جای PCIe 3 4x از 2x استفاده می کنه.
Valve مدعیه که این تغییر تاثیری بر روی عملکرد بازی ها نداره!
Steam Deck SSDs Quietly Downgraded in Some Newer 256 GB and 512 GB Models
اینو که راست می گه تاثیری نداره و نهایت لود بازی ها 10 درصد بیشتر بشه که اونم بعید می دونم
اما همیشه سری های جدید پیشرفت می کنن نه پسرفت الان دک کلی رقیب چینی داره که خیلی بهتر ازش هستن

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
اینو که راست می گه تاثیری نداره و نهایت لود بازی ها 10 درصد بیشتر بشه که اونم بعید می دونم
اما همیشه سری های جدید پیشرفت می کنن نه پسرفت الان دک کلی رقیب چینی داره که خیلی بهتر ازش هستن
اتفاقا راست نمی گه. به خصوص با توجه به DirectStorage که به زودی مورد استفاده قرار می گیره و GPU Decompression که بهش اضافه بشه اختلاف بسیار بسیار قابل توجه می شه.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
اتفاقا راست نمی گه. به خصوص با توجه به DirectStorage که به زودی مورد استفاده قرار می گیره و GPU Decompression که بهش اضافه بشه اختلاف بسیار بسیار قابل توجه می شه.
این دایرکت استوریج تا نیاد نمی شه راجبش حرف زد و تازه نمی دونم روی لینوکس برای استیم او اس اونم اصلا میاد یا نه
نکته بعدی اینکه دایرکت برای بازی های اینده هستن که بیش از حد برای دک سنگینه و ارزش این وسیله به همون شبیه سازهاش هست یا یکسری بازی های قدیمی یا سبک حال پس دایرکت اگرم خوب باشه برای دک خیلی توجیهی نداره
مورد بعدی اینکه بر فرض هم که دایرکت خیلی خوب باشه بازم روی پرفورمنس بازی های هیچ تاثیری نداره یا لود بازی از 8 ثانیه بشه 4 ثانیه به شخصه اهمیت چندانی نداره ضمن اینکه همون طوری که نتایج قبلی منتشر شد حتی دایرکت بین ساتا تا NVME 4.0 هم اونقدر ها اختلافش نبود حداقل برای گیم ها
این دایرکت هم این همه بزرگش می کنن اما برای گیم من فکر نمی کنم بین NVME 4 یا 3 تفاوت چندانی مشاهده کنید

اما کلا دانگرید چیز پسندیده ای نیست و البته من باشم سری اول همچین چیزی رو نمی خرم به چند دلیل
1 اینکه سری اول هست کلی قطعا ایرادات داره
2 اینکه هنوز کنسول خیلی ضعیفی هست به نظرم و برای شبیه سازهای 360 یا 3 مناسب نیست
3 صفحه نمایشش هم DPI پایینی داره هم اینکه اولد نیست 120 یا 90 هرتزم نیست حتی چه بسا VRR هم بتونن براش بیارن که عالیه
4 من دستگاهی می خوام که ویندوز روش بشه اجرا کرد که بین PC با دک بشه رابطه ی مستقیم برقرار کرد(هر چند می شه روش اجرا کرد اما پرفورمنس بازی ها افتضاح می شه)

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
اینو من به محض این که دیروز دیدم (اولش یه Short داده بودن) گفتم فاتحش خوندست.
وکیل های ننیتندو تیکه پارشون می کنن.

کلا Linus و تیمش آدم های فوق العاده بی سوادین و از اونجایی که توی یوتوب مثل جاهای دیگه دلقک بازی حرف اول رو می زنه به اینجا رسیدن.

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,591
نام
alireza
اینو من به محض این که دیروز دیدم (اولش یه Short داده بودن) گفتم فاتحش خوندست.
وکیل های ننیتندو تیکه پارشون می کنن.

کلا Linus و تیمش آدم های فوق العاده بی سوادین و از اونجایی که توی یوتوب مثل جاهای دیگه دلقک بازی حرف اول رو می زنه به اینجا رسیدن.
امیدوارم که با سانسوری که کردن 😁😁 به مشکل بر نخورن

ولی به نظرم (برخلاف شما) تیم لاینوس تیم خوبیه ...باهاشون مشکل ندارم😉

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر