کنسول جدید سونی برای رقابت با نینتندو سوئیچ می آید !!!! Anesthétique

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
کنسول جدید سونی Anesthétique رقیب نینتندو سوئیچ می آید !!! PSP جدید 2021

2.jpg

سونی، این کمپانی قدیمی و بزرگ ژاپنی طیف گسترده‌ای از محصولات را از تلوزیون‌های براویا تا دوربین‌های سری آلفا، از گوشی‌های هوشمند اکسپریا گرفته تا کنسول‌های بازی پلی استیشن را تولید می‌کند. همچنین سونی مدت زیادی است که محصولات دستی تولید می‌کند. این دست محصولات با “پلی‌ استیشین قابل حمل” شروع و با “پلی استیشن ویتا” ادامه پیدا کرده است. اگرچه، آخرین تلاش سونی در این زمینه با موفقیت همراه نبوده است، زیرا با آمدن گوشی‌های هوشمند که برای بازی کردن نیز مناسب بودند، کسی توجهی به محصولات سونی نمی‌کرد.

البته هنوز هم تعداد زیادی از مردم امیدوار هستند که سونی دستگاهی دستی مخصوص بازی برای رقابت با Nintendo Switch Lite ارائه دهد. پروژه‌ای با نام Anesthétique در طراحی دستگاهی دستی، موسوم به پلی استیشن 5G پیشگام شده است.

پلی استیشن 5G؛ یک کنسول دستی و یا یک گوشی هوشمند با 5 دوربین

1.jpg
این تنها یک گوشی نخواهد بود. آینده‌ای از دستگاه‌های گیمینگ که همیشه همراهتان خواهد بود. پلی استیشن 5G، دستگاهی جمع و جور و باریک شباهت زیادی به گوشی هوشمند دارد. از جمله این شباهت‌ها، وجود دوربین سلفی دوگانه و دوربین عقب سه گانه است. به لطف دکمه‌های اختصاصی مخصوص بازی، این دستگاه همچنین کنترل‌های بسیار خوبی را برای انجام بازی‌ها ارائه می‌دهد.

به جز پد کنترل بازی، دکمه‌هایی برای بازی‌های اکشن و دو JoyPad و همچنین ماشه‌هایی در بالای آن، کنترل آسان‌تر برای انواع بازی را ممکن می‌کند. همچنین برای تکمیل احساس پلی استیشن، یک دکمه PS، یک دکمه آپشن و یک دکمه اشتراک‌گذاری نیز در دسترس است. با لطف اسپیکرهای استریو، این کنسول دستی، پلی استیشن 5G، کیفیت صدای عالی را نیز ارائه می‌دهد.

به نظر می‌رسد این دستگاه یک ترکیب ایده‌آل از کنسول بازی و گوشی هوشمند است. مخصوصا زمانی که با لیست جذابی از بازی‌های پلی استیشن 5، همراه شود. سونی می‌تواند از تخصصی که در زمینه گوشی‌های هوشمند اندرویدی و دوربین‌های سیستم آلفا دارد استفاده کند، تا تجربه کلی کاربر را به سطح بالاتری برساند. به‌علاوه، اضافه شدن 5G به این معنی است که شما می‌توانید به‌طوری که هرگز تجربه نکرده‌اید و بدون هیچ گونه تأخیری، بازی کنید.

در حال حاضر، این دستگاه دستی در حد یک طرح مفهومی باقی خواهد ماند. به نظر نمی‌رسد سونی برنامه مشخصی برای عرضه یک دستگاه دستی جدید برای بازی داشته باشد. سال گذشته جیم رایان، مدیرعامل Sony Interactive Entertainment، در مصاحبه‌ای گفت که این شرکت دیگر در بازار کنسول‌های دستی نیست.

البته همه این‌ها می‌توانند در آینده تغییر کند. اگر سونی احساس کند که با این کنسول‌های جمع و جور بازی دوباره می تواند پول بدست آورد، احتمالاً یک پلی استیشن 5G دستی عرضه خواهد کرد. اگرچه، برندهای دیگری نیز وجود دارند که گوشی‌های هوشمند مخصوص بازی را عرضه می‌کنند، مانند Lenovo Legion Phone Duel 2 و Asus ROG Phone 5 که به تازگی معرفی شده‌اند.

منبع : سایمان دیجیتال

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
درود
نه به نام مقاله یا خبر نه به متن که دائم انکار میکنه نام تاپیک رو ؟!/ ای یک دستگاه استریم کننده 5g بود تبلت مانند قرار بود عرضه بشه بعد هم گفتند فیک بود /

دقیقا یادمه بعد از عرضه نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۷ ، و فروش خوبی که داشت
تو یه خبر خوندم که رئیس کمپانی سونی و پلی استیشن رسماً گفته بود کنسول سوییچ ایده خوبی هست و ما در آینده حتماً یک نسخه از پلی استیشن ۵ به صورت هیبرید خواهیم داشت
اون زمان هنوز سوییچ لایت نیومده بود

همیشه کمپانی ها حتی کنسول یکی میدن مثل پلی استیشن ۴ یا هر کنسول دیگه ای ۲ سال ۳ سال بعد از عرضه شروع می‌کنند کار برای کنسول نسل بعدشون
و همه اینا پنهانی هست

احتمالاً سونی در حال کار روی این پروژه است و قرار است در آینده بده داخل بازار
فعلاً که حتی همین پلی استیشن ۵ کلی مشکل داره و هنوز بازی نداره

آسیاب به نوبت

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
665
نام
Mohammadreza Sayari
دقیقا یادمه بعد از عرضه نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۷ ، و فروش خوبی که داشت
تو یه خبر خوندم که رئیس کمپانی سونی و پلی استیشن رسماً گفته بود کنسول سوییچ ایده خوبی هست و ما در آینده حتماً یک نسخه از پلی استیشن ۵ به صورت هیبرید خواهیم داشت
اون زمان هنوز سوییچ لایت نیومده بود

همیشه کمپانی ها حتی کنسول یکی میدن مثل پلی استیشن ۴ یا هر کنسول دیگه ای ۲ سال ۳ سال بعد از عرضه شروع می‌کنند کار برای کنسول نسل بعدشون
و همه اینا پنهانی هست

احتمالاً سونی در حال کار روی این پروژه است و قرار است در آینده بده داخل بازار
فعلاً که حتی همین پلی استیشن ۵ کلی مشکل داره و هنوز بازی نداره

آسیاب به نوبت
البته اون شایعه بود ولی صحیحه سونی طرح های PS5 Portable و کارتریج خور کردن PS5 رو داشت که انجام نشد

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
البته اون شایعه بود ولی صحیحه سونی طرح های PS5 Portable و کارتریج خور کردن PS5 رو داشت که انجام نشد

نه خبر رسمی بود
اما برا چند سال قبل

البته این صحبت ها تبدیل به طرح و کنسول شدن خیلی وقت ها اتفاق نمیفته

بنظر من نباید سونی کنسول هیبرید بده
کنسول پرتابل و خونگی باید جدا باشه

• Like
Reactions: mqg1387

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,350
نام
سید محمد حسین
عملا Fan Concept ـه؟ منو باش فکر کردم سونی زده به سرش :D

لااقل اون شایعه های ورود اپل به حوزه کنسول های هیبریدی رو میزدید که منابعش، اینسایدرهای معتبرترن.
هر چند اونم معلوم نیست کی بیاد و ممکنه اصن غلط باشه.
ولی با سرمایه و دست بازی که داره، اپل رسما تنها کسیه که میتونه رقیب نینتندو تو حوزه کنسول های هیبریدی شه. (به لحاظ سخت افزاری، بحث نرم افزاری یه غول دیگه ایه که منم نمیدونم چطوری اونا میخوان شاخ شو بشکونن) تو Era الان بحث ورود احتمالی اپل به اون حوزه خیلی داغه و کلا به نظرم صحنه جالبی میشه اگه وارد شن واقعا

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
665
نام
Mohammadreza Sayari
عملا Fan Concept ـه؟ منو باش فکر کردم سونی زده به سرش :D

لااقل اون شایعه های ورود اپل به حوزه کنسول های هیبریدی رو میزدید که منابعش، اینسایدرهای معتبرترن.
هر چند اونم معلوم نیست کی بیاد و ممکنه اصن غلط باشه.
ولی با سرمایه و دست بازی که داره، اپل رسما تنها کسیه که میتونه رقیب نینتندو تو حوزه کنسول های هیبریدی شه. (به لحاظ سخت افزاری، بحث نرم افزاری یه غول دیگه ایه که منم نمیدونم چطوری اونا میخوان شاخ شو بشکونن) تو Era الان بحث ورود احتمالی اپل به اون حوزه خیلی داغه و کلا به نظرم صحنه جالبی میشه اگه وارد شن واقعا
وقتی آیفون رو دارن نیازی به ورود به تولید کنسول نمی بینن واقعا

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
اتفاقا جز افرادی بودم که خیلی xperia play رو دوست داشتم.
کاش ادامه می دادن اون سری رو.
پتانسیل خیلی جالبه داره. یه گوشی کشویی تمام صفحه که دوربین و جوی استیک توی صفحه زیرین باشه.
خیلی چیز تمیز و خفنی میشه.

به نظرتون ممکنه سونی web browser رو از گوشی اش هم برداره ؟!!! :D :D :D

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
اتفاقا جز افرادی بودم که خیلی xperia play رو دوست داشتم.
کاش ادامه می دادن اون سری رو.
پتانسیل خیلی جالبه داره. یه گوشی کشویی تمام صفحه که دوربین و جوی استیک توی صفحه زیرین باشه.
خیلی چیز تمیز و خفنی میشه.

به نظرتون ممکنه سونی web browser رو از گوشی اش هم برداره ؟!!! :D :D :D

قبل از شروع نسل هشت اگر یادت باشه میگفتن نسل مرگ کنسول ها

چون رو بستر apple و android سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳
کمپانی ها بزرگ بازیا کنسولی و پر گرافیک با گرافیک کنسولی برا موبایل میزدن

بازی از سام ماجراجو ، اسپلینتر سل ، تامب رایدر ، برادرز این آرمز , دید اسپیس ، چند نسخه ریمن ، مس افکت , فارنهایت , متالگیر ، مورتال کمبت و کلی بازی دیگه

1391038543_dead-space-getandroid-1.jpg

بازی dead space اندروید
سال ۲۰۱۱

حتی چند وقت پیش ، مایکی هم گفت وقتی ما اومدیم تیم ما امیدی نداشت برا xbox
دست پرسنل ما apple بود داشتن بازی میکردن

اما کلا یهو بازیا کمپانی ها بزرگ برا پلتفرم اندروید و اپل می‌ساختن گذاشتن کنار
( دلیلش داستان داره مفصله )

⭐ و تو همون دوران اوج گیم موبایل بود که xperia play وارد بازار شد سال 2011
و یه انقلاب تو موبایل گیمینگ بود

پیشرفتی که به یکباره نابود شد

81AQueyyq6L._AC_SX466_-1.jpg

آخرین ویرایش:

Ffmmdreza

کاربر سایت
Apr 8, 2021
665
نام
Mohammadreza Sayari
قبل از شروع نسل هشت اگر یادت باشه میگفتن نسل مرگ کنسول ها

چون رو بستر apple و android سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳
کمپانی ها بزرگ بازیا کنسولی و پر گرافیک با گرافیک کنسولی برا موبایل میزدن

بازی از سام ماجراجو ، اسپلینتر سل ، تامب رایدر ، برادرز این آرمز , دید اسپیس ، چند نسخه ریمن ، مس افکت , فارنهایت , متالگیر ، مورتال کمبت و کلی بازی دیگه

1391038543_dead-space-getandroid-1.jpg

بازی dead space اندروید
سال ۲۰۱۱

حتی چند وقت پیش ، مایکی هم گفت وقتی ما اومدیم تیم ما امیدی نداشت برا xbox
دست پرسنل ما apple بود داشتن بازی میکردن

اما کلا یهو بازیا کمپانی ها بزرگ برا پلتفرم اندروید و اپل می‌ساختن گذاشتن کنار
( دلیلش داستان داره مفصله )

⭐ و تو همون دوران اوج گیم موبایل بود که xperia play وارد بازار شد سال 2011
و یه انقلاب تو موبایل گیمینگ بود

پیشرفتی که به یکباره نابود شد

81AQueyyq6L._AC_SX466_-1.jpg
این موبایل خیلی نقد بهش وارد بود. کانسپت خوبی داره ها شخصا امیدوارم سونی PSVITA2 توی همین قالب بسازه ولی خب اجراش توی سال 2011 معیوب بود. این دستگاه به عنوان کنسول بازی فقط بازیای PS1رو اجرا میکرد، توی اجرای بازی های موبایل و کلا موبایل بودنش هم کلی ایراد داشت متاسفانه و اینکه دکمه هاشم عملا توی بازیای موبایلی اون زمان که امثال انگری بردز بودن بلااستفاده بودن ولی الان به نظرم برگشت این کانسپت خیلی میتونه موفق باشه

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
این موبایل خیلی نقد بهش وارد بود. کانسپت خوبی داره ها شخصا امیدوارم سونی PSVITA2 توی همین قالب بسازه ولی خب اجراش توی سال 2011 معیوب بود. این دستگاه به عنوان کنسول بازی فقط بازیای PS1رو اجرا میکرد، توی اجرای بازی های موبایل و کلا موبایل بودنش هم کلی ایراد داشت متاسفانه و اینکه دکمه هاشم عملا توی بازیای موبایلی اون زمان که امثال انگری بردز بودن بلااستفاده بودن ولی الان به نظرم برگشت این کانسپت خیلی میتونه موفق باشه

این موبایل کنسول بازی نبود
قرار بود بازیا که کمپانی ها اصلی میساززن اجرا کنه
اونم به لطف گیم پد تعبیه شده بازی کردن راحتر بشه
و موفق هم بود

همین الان تو گوگل سرچ کن android tv game و قسمت تصاویر ببین
سیستم عامل اندروید رسمی مخصوص tv که بازیا با گیم پد میتونی بازی کنی
کلا ۱۰ عکس بازی نمی‌بینی تازه ۲۰۲۱

اما سونی اون زمان ۲۰۱۱ کاری کرد شاهکار
بعد بازیا اندروید به کنار
اصلا توانایی اجرا اون زمان سونی از الان بهتر بود

و این دستگاه ۲ منظوره حساب میشد
یعنی هم گوشی ، هم اندروید هم بازیا hd که مثال زدم اون زمان اجرا کنه
هم بازیا بیشتر کودکانه مثل پرندگان خشمگین و .... که احتیاج به لمس داشت

،،،،،،،،،

? چون من هم گیمرم کنسول دارم
هم گیم ها موبایلی میزنم هم android tv box دارم
هم apple tv دارم و سرویس apple arcade فعال دارم

تجربه ام اینه تو گیم کلا اندروید داغونه ، تو گیم اندروید گیم پد اصلا نباید حساب بشه ( برعکس گذشته پر بار و عالیش )

اما کلا apple خیلی خیلی بهتر از اندروید عمل کرده
تو گیم خیلی خوبه
و استفاده از کنترل ( کنترل دستگاه سنسور حرکتی داره مثل wii ) بازیا حرکتی داره
و هم گیم پد ps4 , ps5 و xbox بهش میخوره

• Like
Reactions: mqg1387

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,210
فعلا با همون ps vita خوش هستیم و بعید می دونم سونی فعلا به پرتابل ها بازگرده

فعلا بهترین بازی های موبایلی و یک سری بازی های کامپیوتر دارن هکرها برای ps vita پورت می کنن و این محبوبتش زیاد کرده شاید همین مسئله سونی رو قلقلک بده تا یک چیز پرتابل هم بسازه من خودم به شخصه برای این داستان ایده زیاد دارم

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
فعلا با همون ps vita خوش هستیم و بعید می دونم سونی فعلا به پرتابل ها بازگرده

فعلا بهترین بازی های موبایلی و یک سری بازی های کامپیوتر دارن هکرها برای ps vita پورت می کنن و این محبوبتش زیاد کرده شاید همین مسئله سونی رو قلقلک بده تا یک چیز پرتابل هم بسازه من خودم به شخصه برای این داستان ایده زیاد دارم

پتانسیل ویتا زیاد بود
سونی به بادش داد متاسفانه
حتی طراحی کاور و کیس بازی ها هم عالی بود
چه برسه خود کنسول

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,210
من نمی گم نمی کنن کلا از فروشنده ها هر کاری بر میاد اما می گم کارت اکبند از دست دوم تشخیصش راحته بهتره که مشابه همین دوستان که سریع فهمیدن شما هم چک کنید تا از این دست بی وجدانی ها کمتر پیش بیاد

اما به نظرم بدترین و ازراردهنده ترین چیز در ایران گارانتی هاشون هست و بدتر حرف ها و توجیح هایی هست که میارن قبولم که بکنن می خوان چندین ماه منتظرتون بذارن تا جنس عوض کنن یا تعمیرش کنن

حالا به نظرم جای این بحث ها اینجا نیست اخرین خبرها حاکی از پردازنده کولاکم هست که قرار سری 895 پلاس با فن اوری 4 نانومتری ساخته بشه البته 895 هم 4 نانو هست اما از سامسونگ به tsmc قراره گویا شیفت بشه
فکر کنم تنها شرکتی که سال ها از تکنولوژی عقب مونده جناب اینتل با فن اوری 14 نانومتریش باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر