کمک در partition magic

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,154
نام
هادی
سلام
من قصد دارم یه مقدار فضای درایو c رو زیاد کنم.یا بهتر بگم درایو d رو بچسبونم به c .
لطفا به طور کامل توضیح بدید.من هیچ آشنایی با این نرم افزار ندارم.
لطفا توضیحتون کامل باشه.خیلی ممنون.

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
نوشته شده توسط hadi_gamer:
سلام
من قصد دارم یه مقدار فضای درایو c رو زیاد کنم.یا بهتر بگم درایو d رو بچسبونم به c .
لطفا به طور کامل توضیح بدید.من هیچ آشنایی با این نرم افزار ندارم.
لطفا توضیحتون کامل باشه.خیلی ممنون.
کاری نداره که
باید پارتیشن دی رو با سی merge کنی :mrgreen:
اگه خواستی بیشتر توضیح میدم
من با این پارتیشن مجید زیاد کار کردم :mrgreen:

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
دوسته عزيز در پارتيشين مجيك 8 شما اگر بخواهي حجمه يه درايو رو افزايش بدي

بايد در منو سمته چپه برنامه Resize partition رو انتخاب كني كه در صفحه اي كه

براي شما باز ميشه درايوي رو كه ميخواي سايزشو افزايش بدي انتخاب و NEXT

رو ميزني بعد ازت ميپرسه كه ميخواي از چه درايوت فضا بگيري كه شما اونو

انتخاب ميكني و كار ديگه تمومه.

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
نوشته شده توسط 789:
دوسته عزيز در پارتيشين مجيك 8 شما اگر بخواهي حجمه يه درايو رو افزايش بدي

بايد در منو سمته چپه برنامه Resize partition رو انتخاب كني كه در صفحه اي كه

براي شما باز ميشه درايوي رو كه ميخواي سايزشو افزايش بدي انتخاب و NEXT

رو ميزني بعد ازت ميپرسه كه ميخواي از چه درايوت فضا بگيري كه شما اونو

انتخاب ميكني و كار ديگه تمومه.
من تا حالا امتحان نکردم ولی فکر نمیکنم درایو ها رو یکی کنه اینطوری
اینطوری فقط میشه حجم درایو رو کم و زیاد کرد
شاید هم بشه
ولی اونطوری که من گفتم میشه :mrgreen:

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,154
نام
هادی
ممنون دوستان.
من الان شماره 8 رو دارم.اگه 8.5 اش بهتره من برم اونو بگیرم نصب کنم یا با همین هم میشه کار کرد؟
زیاد با هم فرق دارن؟

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
آره کارت رو راه میندازه
اتفاقا من بهترین نسخه رو 6 میدونم
از وقتی که سیمانتک این برنامه از از پاور کوئست خرید.........

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
شما گفتي كه ميخواي CوD رو به بچسبوني كه با Merge اين كارو انجام دادي دوتا درايو يكي شدن .

بعد هم شما در پسته خودتون گفتين كه (یا بهتر بگم درایو d رو بچسبونم به c ) خب اين كار انجام

شده . ولي اگر ميخواي درايو جديد درست كني و بشه درايو D اين كار رو بكن: در قسمته Pick a

Task روي Create a new partition كليك كن يه صفحه باز ميشه كه ميگه اين پارتيشين جديد

جاش كجا باشه كه شما گزينه After c But Before E رو انتخاب و به صفحه بعد ميري . در اونجا ميگه

كه از كدوم درايوت فضا براي پارتيشين جديد بگيرم يكي كه از همه فضاي بيشتري داره رو انتخاب

ميكني (مسلما بايد تو كامپيوتره شما C باشه) اين مرحله رو كه رد كردي ميرسي به يه صفحه كه

در قسمته Size فضاي درايو جديد در قسمته Label اسمه انتخابي مثلا Game در

قسمته Creat as loGical رو انتخاب كني بهتره و در قسمته File Type يا Ntfs or Fat32 و در

قسمته Drive letter حرفه D رو انتخاب ميكني و بعد هم نكست و دراخر فينيش رو انتخاب

ميكني.

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
نوشته شده توسط hadi_gamer:
سلام
من سی و دی رو با هم merge کردم.ولی الان پارتیشن d ندارم یعنی بعد از c پارتیشن e هستش.چیکار کنم؟
خوب برای این کار میتونی روی پارتیشن مورد نظرت راست کلیک بزنی و از منوی Advanced گزینه Change Drive Letter رو انتخاب کنی و مثلا اگه اینکار رو برای درایو E کردی میتونی اونو به D تغییر بدی و برای همه پارتیشن ها دیگت هم همین کار رو بکن ;) ;) ;)

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
نوشته شده توسط Dr.XJ:
خوب برای این کار میتونی روی پارتیشن مورد نظرت راست کلیک بزنی و از منوی Advanced گزینه Change Drive Letter رو انتخاب کنی و مثلا اگه اینکار رو برای درایو E کردی میتونی اونو به D تغییر بدی و برای همه پارتیشن ها دیگت هم همین کار رو بکن ;) ;) ;)
دوسته عزيز اين كار براي زماني هست كه شما پارتيشين رو داري و ميخواهي اونو مثلا از سي به دي تغيير بدي . ولي هادي جان ميخواد دي رو هم داشته باشه كه در بالا توضيح دادم.

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
نوشته شده توسط Dr.XJ:
مهر پويا (دكتر) عزيز اين كار براي زماني هست كه شما پارتيشين رو داري و ميخواهي اونو مثلا از سي به دي تغيير بدي . ولي هادي جان ميخواد دي رو هم داشته باشه كه در بالا توضيح دادم.

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,154
نام
هادی
نوشته شده توسط 789:
شما گفتي كه ميخواي CوD رو به بچسبوني كه با Merge اين كارو انجام دادي دوتا درايو يكي شدن .

بعد هم شما در پسته خودتون گفتين كه (یا بهتر بگم درایو d رو بچسبونم به c ) خب اين كار انجام

شده . ولي اگر ميخواي درايو جديد درست كني و بشه درايو D اين كار رو بكن: در قسمته Pick a

Task روي Create a new partition كليك كن يه صفحه باز ميشه كه ميگه اين پارتيشين جديد

جاش كجا باشه كه شما گزينه After c But Before E رو انتخاب و به صفحه بعد ميري . در اونجا ميگه

كه از كدوم درايوت فضا براي پارتيشين جديد بگيرم يكي كه از همه فضاي بيشتري داره رو انتخاب

ميكني (مسلما بايد تو كامپيوتره شما C باشه) اين مرحله رو كه رد كردي ميرسي به يه صفحه كه

در قسمته Size فضاي درايو جديد در قسمته Label اسمه انتخابي مثلا Game در

قسمته Creat as loGical رو انتخاب كني بهتره و در قسمته File Type يا Ntfs or Fat32 و در

قسمته Drive letter حرفه D رو انتخاب ميكني و بعد هم نكست و دراخر فينيش رو انتخاب

ميكني.
ببخشید مثل اینکه من منظورم رو خوب نرسوندم.من دقیقا کاری رو که میخواستم انجام دادم.
الان مشکل فقط اسم درایوهاست که مهرپویا گفت چیکار کنم.
رامتین جان از توضیحات شما هم ممنون.
راستی این drivemapper چیکار میکنه؟از اون هم میشه برای تغییر اسم استفاده کرد؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر