کدوم رو پيشنهاد ميکنيد؟ DSlite يا DSi

Farzin-M

کاربر سایت
Jan 28, 2008
45
نام
محمد (فرزين)
سلام به همگي دوستان عزيز .:smile:
مدتيه که تصميم به خريد يک دستگاه DS گرفتم اما هنوز مطمين نيستم که از بين DSi و DSlite کدوم در حال حاضر خريد درست تريه.
مسلما DSi نسبت به DSlite دستگاه بهتريه .اما ايا مزيت هاش ارزش قيمت بالا ترش رو داره ؟
( البته هنوز جايي DSi رو نياورده و طبعا قيمتش معلوم نيست. اما با توجه به اختلاف قيمتشون در بازار امريکا فکر کنم قيمتش حدود 200- 180 باشه. البته اين فقط يه حدسه .شايد کمتر يا بيشتر باشه.
تازه اينکه کرک شده باشه و کارتهايي مثل R4 هم نياز داشته باشه قيمتش رو بالا تر هم ميبره .
من ميخواستم از دوستان عزيزي که DSlite يا DS معمولي دارن سوال کنم که بجز بزرگتر بودن
صفحه DSi , ايا به نظر شما بقيه ي پيشرفت هاي DSi ارزش اين هزينه رو داره؟.
مسلما کساني که اين دستگاه رو دارن خيلي ديدشون نسبت به من کامل ترو روشن تره .
ممنون از همه شما
فرزين

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
سلام به همگي دوستان عزيز .:smile:
مدتيه که تصميم به خريد يک دستگاه DS گرفتم اما هنوز مطمين نيستم که از بين DSi و DSlite کدوم در حال حاضر خريد درست تريه.
مسلما DSi نسبت به DSlite دستگاه بهتريه .اما ايا مزيت هاش ارزش قيمت بالا ترش رو داره ؟
( البته هنوز جايي DSi رو نياورده و طبعا قيمتش معلوم نيست. اما با توجه به اختلاف قيمتشون در بازار امريکا فکر کنم قيمتش حدود 200- 180 باشه. البته اين فقط يه حدسه .شايد کمتر يا بيشتر باشه.
تازه اينکه کرک شده باشه و کارتهايي مثل R4 هم نياز داشته باشه قيمتش رو بالا تر هم ميبره .
من ميخواستم از دوستان عزيزي که DSlite يا DS معمولي دارن سوال کنم که بجز بزرگتر بودن
صفحه DSi , ايا به نظر شما بقيه ي پيشرفت هاي DSi ارزش اين هزينه رو داره؟.
مسلما کساني که اين دستگاه رو دارن خيلي ديدشون نسبت به من کامل ترو روشن تره .
ممنون از همه شما
فرزين
من تو گوگل سرچ کردم. به نظر میاد که این دو حدود 100 دلار با هم اختلاف قیمت دارند.
البته این فقط در مورد قیمتهای خارجه هستش نه داخله که حداقل 50 تومن باید بزاری روش متاسفانه.
در مورد کرک شدن یا همون فلش کارت هم مثلا DSTTi تو خارج وجود داره و مشکلی نیست ولی موضوع اینه که بتونی فلش کارتشو اینجا پیدا کنی و تازه اونم با چه قیمتی ( خودت که بهتر بازار رو میشناسی)
از نظر من که DS Lite دارم این تغییرات اضافه شده ارزش خرید نداشتند. صفحه ای که کمی بزرگتر شده و کمی کیفیت بهتری داره. بهتر شدن کیفیت صدای بلندگوها که در مورد Lite میتونی از هدفون استفاده کنی.
داشتن اسلات SD خور که هیچ فایده ای برای ما که از فلش کارتها استفاده می کنیم نداره. و یک دوربین بی کیفیت که فقط بدرد جاپونیها می خوره. (استفاده از قابلیت دوربین در بازیها فعلا در اولین بازی دارای این قابلیت یعنی Dsiware شکست خورده می تونی امتیازهای ضعیف و نقدشو تو گیم اسپات بخونی)
ضعف اصلی DSi هم نداشتن اسلات GBA هستش که البته در مورد DS Lite هم باید براش فلش کارت GBA رو بخری که تو ایران من فقط یک جا اونو دیدم که می فروختند که طرف می گفت 60 تومن در حالی که تو خارجه 20 تومن هم نیست.
البته قیمت DS Lite بدون فلش کارت همین الان هم تو ارزونترین جایی که دیدم 150 تومن هستش.
کلام آخر اینکه به نظر من ارزش 100 تومن بیشتر دادن رو نداره (البته تو اینجا حداقل 150 تومن...)
حال خود دانی.

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
الان چند تا از شرکت ها آوردن DSi رو و حدودا به قیمت 245 میدن. و برای کپی کردن هم من باهاشون تماس گرفتم و گفتن تا هفته دیگه هم DSTTi رو وارد میکنن.

MBC PERSIA

کاربر سایت
Aug 14, 2008
307
نام
آرش
:cool:دوست عزیز من فقط DS LITE را توصیه میکنم الان و از نظر قیمتی هم خیلی مناسب هستش و اگر میخوای Nintendo DSi بخری به نظر من ارزشی نداره چون الان قیمتش الکی بالا هست باز هم میل خود شماست............ولی اگر من باشم میزارم اول مهر ماه که قیمتش مناسب میشه برای خرید...:-"

DC PC

کاربر سایت
Jul 27, 2008
40
الان چند تا از شرکت ها آوردن DSi رو و حدودا به قیمت 245 میدن. و برای کپی کردن هم من باهاشون تماس گرفتم و گفتن تا هفته دیگه هم DSTTi رو وارد میکنن.

اين موضوع درسته - الان تو بازار هست
از لحاظ لوازم جانبي هم گفتند كه تا دو هفته ديگر كلي چيز براش دارن ميارن از كيف و محافظ صفحه و شارژر فندكي و ...

قيمت دبي هم كه من پرسيدم حدود 800 تا 850 درهم است
يعني بين 220 تا 235 هزار تومان است .

Farzin-M

کاربر سایت
Jan 28, 2008
45
نام
محمد (فرزين)
اين موضوع درسته - الان تو بازار هست
از لحاظ لوازم جانبي هم گفتند كه تا دو هفته ديگر كلي چيز براش دارن ميارن از كيف و محافظ صفحه و شارژر فندكي و ...

قيمت دبي هم كه من پرسيدم حدود 800 تا 850 درهم است
يعني بين 220 تا 235 هزار تومان است .
سلام دوست عزيز ;)
خب پس با اين حساب قيمت نهايي کنسول به همراه DSTTi حدود 280 -270 هزار تومان ميشه.
با اين پول ميشه يه ايکس باکس 360 با هارد 60 خريد.
البته قبول دارم اين مقايسه قيمت اصلا درست نيست و اينها دو کنسول از دو خانواده متفاوت هستن.
اما قبول کنيد که هميشه اين مقايسه ها تو انتخاب ادم تاثير ميذارن. (خواهي نخواهي :) )
همونطور که Raya2 و MBC Persia عزيز گفتن منم فکرمي کنم DSlite فعلا انتخاب بهتريه .
ممنون
فرزين

Farzin-M

کاربر سایت
Jan 28, 2008
45
نام
محمد (فرزين)
من خودم هفته پيش داشتم ميخوندم راجع به اين... از اينجا ميتونی ببينی :

http://multiplayerblog.mtv.com/2009/04/02/nintendo-dsi-vs-nintendo-ds-lite-lunchtime-video

www.videogamesblogger.com/2008/10/06/nintendo-ds-lite-versus-dsi-comparison.htm
سلام :)
ممنون از لطفتون.
اما جالب اينجاست که هر دو تا سايت ف ي ل ت ر شدن.
نميدونستم واسه خوندن دو تا مقاله در مورد کنسول بازي هم نياز به قفل شکن و زره و شمشير
هست .:evil:
فرزين

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
من پيشنهاد ميكنم كه يه مقدار دست نگه داريد تا ببينيم چي ميشه.
DSi پيشرفت خوبي نسبت به DSlite داشته.
ممكنه فرمور DSi هك بشه و شما احتياجي به كارت نداشته باشي و تمامي نرمافزار ها رو از روي يك كارت SD اجرا كني كه هزينتون رو به مراتب كم ميكنه و حتي اگر اينطور نشه باز هم ارزشش رو از نظر من داره ولي نه 250000 تومان:eek:
البته اين چيزي كه گفتم فقط يك احتمال هستش و نبايد ملاكتون اين چيزا باشه:-"
در كل اگر فقط به خاطر بازي مي خواهيد DS بخريد ، فرقي بين i و Lite نيستش ( دست كم كه تا الان نبوده ولي نينتندو براي چاپيدند بيش از پيش از مردم اين كار رو ميكنه:eek: ) و فقط i چندتا نرم افزار و DSiWare داره كه چنگي به دل نميزنه ( البته اين هم تا الان هستش و ممكنه نرم افزار هاي جالبتري هم براش بياد )
شما بگو انتظاراتتون از DS چيه تا بهتر بشه راهنماييتون كرد:cool:

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
هک شده DSTT ـش هم که تو بازاره که!
كدوم هك؟:eek:
اگر منظورتون DSTT هستش كه به اون هك نميگن:-"
منظور من يه چيزي مثل PSP بودش:biggrin1:
البته ممكنم هستش كه نشه ولي در كلش به قول شما كارتش موجود هستش و ميشه استفاده كرد ولي بايد ديد كه يك خريدار از DS چي ميخواد كه بي دليل پول بالاي i نده:smile:

Farzin-M

کاربر سایت
Jan 28, 2008
45
نام
محمد (فرزين)
راستش من از کنسول فقط واسه بازي کردن ميخوام استفاده کنم. برنامه هاي جانبي اصلا به کارم نمياد. شبکه و استفاده ي انلاين هم همينطور.
واسه همين بود که در نگاه اول فقط بزرگتر بودن صفحه ي DSi به نظرم مهم رسيد.
راستي دوست عزيز. يکي ديکه از تفاوتهاي DSi بيشتر بودن حافظه ي داخلي دستگاه به نسبت DSlite هستش. ميخواستم ازتون بپرستم که ايا اين حافظه ي بيشتر در اجراي بهتر بازي ها نقشي ميتونه داشته باشه ؟ يا ارتباطي به نحوه اجراي بازي نداره.؟
راستش من زياد با و يژگيهاي فني اين کنسول اشنا نيستم.
در مورد روشهاي نينتندو هم کاملا حق با شماست . مثلا همين اواخر اعلام کرد که دوربين DSi در تعداد زيادي از بازيهاي اينده مورد استفاده قرار ميگيره که اه از نهاد Lite دار ها بلند شد.
اين يعني اينکه شما چطور در سالي که موبايلها دارن به 12 مگاپيکسل ميرسن با يک چيپ دوربين 0.3 مگاپيکسلي پول پارو کني.
فکرمي کنم بد نباشه يه کم صبر کنيم تا چند تا از کنسول فروشهاي عمده DSi بيارن . حداقل اينکه شايد با ورود DSlite , DSi يه کم ارزون شد.
من تاپيک فروشگاه فتحي رو ميخوندم طبق وعده اي که داده بودن ظرف همين يکي دو هفته DSi واسشون ميرسه.
بايد صبر کنيم ببينيم ماريو با دوربين VGA چقدر اب ميخوره برامون :)
ممنونم از لطفتون
فرزين

xomixxonix

کاربر سایت
Feb 21, 2009
301
راستش من از کنسول فقط واسه بازي کردن ميخوام استفاده کنم. برنامه هاي جانبي اصلا به کارم نمياد. شبکه و استفاده ي انلاين هم همينطور.
واسه همين بود که در نگاه اول فقط بزرگتر بودن صفحه ي DSi به نظرم مهم رسيد.
راستي دوست عزيز. يکي ديکه از تفاوتهاي DSi بيشتر بودن حافظه ي داخلي دستگاه به نسبت DSlite هستش. ميخواستم ازتون بپرستم که ايا اين حافظه ي بيشتر در اجراي بهتر بازي ها نقشي ميتونه داشته باشه ؟ يا ارتباطي به نحوه اجراي بازي نداره.؟
راستش من زياد با و يژگيهاي فني اين کنسول اشنا نيستم.
در مورد روشهاي نينتندو هم کاملا حق با شماست . مثلا همين اواخر اعلام کرد که دوربين DSi در تعداد زيادي از بازيهاي اينده مورد استفاده قرار ميگيره که اه از نهاد Lite دار ها بلند شد.
اين يعني اينکه شما چطور در سالي که موبايلها دارن به 12 مگاپيکسل ميرسن با يک چيپ دوربين 0.3 مگاپيکسلي پول پارو کني.
فکرمي کنم بد نباشه يه کم صبر کنيم تا چند تا از کنسول فروشهاي عمده DSi بيارن . حداقل اينکه شايد با ورود DSlite , DSi يه کم ارزون شد.
من تاپيک فروشگاه فتحي رو ميخوندم طبق وعده اي که داده بودن ظرف همين يکي دو هفته DSi واسشون ميرسه.
بايد صبر کنيم ببينيم ماريو با دوربين VGA چقدر اب ميخوره برامون :)
ممنونم از لطفتون
فرزين
اگر فقط براي بازي ميخواهيد كه Lite كارتون رو راه ميندازه ولي در آينده بايد ديد نينتندو كلاهبردار چه نقشه هايي براي i داره:eek:
اگر نظر من رو بخواهيد ، ميگم كه i رو بگيريد بهتره حالا چرا:
1-اولين دليل و مهمترينش اينه كه نينتندو سعيش بر اينه كه با دادن نرم افزار ها و DSiWare ، مدل i رو جا بندازه و lite داران رو بدبخت كنه و مجبور به خريد i كنه ( من خودم lite دارم و الان يه همچين حسي دارم با اينكه به شدت از نينتندو و DS متنفرم:eek: )
2-i كوچكتر شده و سبكتر و قابل حملتر هستش.
3-صفحه دستگاه بزرگتر شده و كيفيتش هم ظاهرا بيشتر شده.
4-رم موجود در i به 16 مگ رسيده كه اين رقم 4 برابر lite هستش و همچنين CPU موجود در i نيز از 67 مگاهرتز به 137 مگاهرتز رسيده.
5-مدل i دوربين داره.
6-256 مگ حافضه داخلي داره كه تا اونجا كه من ميدونم براي DSiWare ها هستش و استفاده ديگه اي نداره (:sick:)
و...
در مورد افزايش سرعت پردازنده هم خود نينتندو گفته كه i يك مدل هستش در كنار lite و قرار نيست بازيهاش تفاوت داشته باشه ( كه بعدا معلوم ميشه راسته يا دروغ )
در كل گرفتن lite ميتونه ريسك باشه چون بعدا معلوم نيستش كه چه چيز هاي انحصاري براي i مياد:eek:
اميدوارم كمكتون كرده باشه

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
سلام قیمت DSI الان دقیقا چنده
یه نفر دیروز تو همین تاپیک سوالات و مشکلات گفت :

امروز توی پایتخت این قیمتا رو دیدم:
Nintendo DSi : 245
DSTTi : 55

البته همین الان تو اینترنت سرچ کردم:
میانگین قیمت DS تو خارجه همش 170 دلاره.
DSTTi هم همش 26 دلاره.
یعنی اینجا اولی رو با 80 دلار بیشتر و دومی رو تقریبا با دوبرابر قیمت می فروشند !!!
(معلوم نیست چقدر می خواند سود کنند)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر