چرا در انجمنِ به این شلوغی، تاپیک خرید و فروش قطعات سوت و کوره؟

چرا در انجمنِ به این شلوغی، تاپیک خرید و فروش قطعات سوت و کوره؟

• اعضا به فروشنده یا سلامت کالای او اعتماد ندارند

• اعضا دنبال جنس مفت هستند و توقع دارند جنس عالی را با قیمت ناچیز بخرند

Results are only viewable after voting.

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
عزیز من
اخه شیپور و دیوار رو با چند میلیون بازدید کننده در روز با یک سایت که روزی نهایتا دو سه هزار بازدید کننده داره مقایسه میکنی ؟
عزیزم اینجا تقریبا همه گیمرای ایرانی جمع اند و تقریبا همشون دنبال قطعات گیمینگ اند (حالا برای ارتقاء یا برای خرید یا هر چیز دیگه)، وقتی در چنین محیطی یه قعطه گیمینگ رو با قیمت بسیار مناسب نمیشه فروخت شما تعجب نمیکنی؟

• Like
Reactions: che-jaleb

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
من نمیدونم بر چه اساس و معیاری به این نتیجه رسیدید که همه گیمرهای ایرانی اینجا جمع هستند و همشون هم دنبال قطعات گیمینگ میگردن

ولی در مورد سوالتون:
نه تعجب نمیکنم به همون دلیلی که گفتم

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
بخاطر اطمینان نکردن نیست، خرید و فروش قطعات کلا خوابیده.
من حدود 9 ساله اینجا عضوم قدیم یادمه چقد ملت خرید و فروش میکردن، از گوشی بگیر تا قطعات پی سی، اون موقع بحث اطمینان نکردن نبود الان اطمینان نمیکنن؟ :D
کرونا از این طرف، قیمت دلار هر روز میره بالا از اونطرف، وضع داغون مردم یک طرف دیگه، مشخصه دیگه مثل قدیم نیست، حتی بحث کالا دسته دومم بزارین کنار، تاپیکای "مشاوره برای خرید قطعات سیستم یا کارت گرافیک" ـو با قدیمش مقایسه کنید میفهمین چقد قدرت خرید مردم فرق کرده نسبت به قدیم :D

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
من نمیدونم بر چه اساس و معیاری به این نتیجه رسیدید که همه گیمرهای ایرانی اینجا جمع هستند و همشون هم دنبال قطعات گیمینگ میگردن

ولی در مورد سوالتون:
نه تعجب نمیکنم به همون دلیلی که گفتم
ولی به نظر من خیلی عجیبه که اعضای انجمن برای خرید کالایی که بهش نیاز دارن و در همین انجمن با قیمت مناسب موجوده، به دیوار و شیپور مراجعه میکنن و از اون طرف فروشنده هم که قطعه اش رو اینجا برای فروش گزاشته بوده آخر میره در دیوار و شیپور میفروشه! اگه بحث عدم اعتماد باشه، در دیوار و شیپور هم همین مشکل هست، اونجا هم مردم یکدیگر رو نمیشناسن.

• Like
Reactions: che-jaleb

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
اگه دلیل از رونق افتادن بازار پرشین رو میخوای چون طرف میتونه اون جنسو با قیمت بالاتر بفروشه تو دیوار و شیپور و ایسام
اگه دلیل اینجا رو میخوای چون فروشنده ها بعد از ماجراهای کلاهبرداریها از اینجا عمدتا رفتن و تو لیون و پرشین میفروختند. چون اونجاها حرفه ای تره . و مستقیما میشه مدیرها رو واسطه کرد و اصولا فروم سخت افزاری هستند. الان فروش کنسول رو پرشین کم شده ولی هنوز هم لیون و هم پرشین تو فروش سخت افزار pc کاملا فعالند.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
یه نمونه بهتون بگم تو این مدت که دارم تو بازارچه فعالیت میکنم کم نبودن ادم های مشکوک اونم تو همین سوت و کوری.
طرف تاپیک زده 10 تا بازی ردیف کرده وقتی ازش میخوام عکس و با قوانین بزاره فرداش میزنه فروش کنسل شد!
یا کنسول و قطعه های دیگه که شما چون نمیتونید تاپیک های حذف شده رو ببینید نمیدونید چه تعداد بودن!

طرف راحت میره تو دیوار و و .. اگهی میزنه بدون هیچ نظارتی و قانونی که بتونه کلاه برداری هم بکنه از چند تا ادم که راحت اعتماد میکنن.
تو اون سایت ها مخاطب عام هم زیاده مثل والدین که میخوان واسه بچه شون یه بازی بخرن و راحت میشه اونا رو فریب داد به نسبت به این سایت که مخاطب هاش تا حدودی حواسشون هست.

قیمت دلار و اکانت هکی هم بی دلیل نیست تو کم شدن خرید و فروش.

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,317
اگه این دیوار فیلتر کنن نصف بدبختی این مملکت( دلال) کم میشه اصلا عامل ببشتر این گرونیا خود این دیواره قشنگ شده محل کسب دلال هیچ در پیکریم نداره
یادش بخیر قدیما چقدر خوب بود خرید فروش
Killzone2 میخواستم بخرم اومدم اینجا در خواست دادم تا شب ده نفر پیام دادن بهم اونم زیر قیمت بازار صد حیف...

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
529
نام
Mehrdad
به نظر من تنها دلیلش پایین اومدن قدرت خرید مردمه خودم من یادمه دو سال پیش دوستان مییومدن کالکشن بازی هاشونو میزاشتن برای فروش و در عرض یک هفته تمام عناوین خوبش فروش میرفت موضوع بعدی که به همین قدرت خرید مردم مرتبطه که منم جزوی از همین مردمم، وقتی پول زیادی نداشته باشم سعی میکنم یا پس اندازش کنم یا اگر هم میخوام خرجش کنم با احتیاط خیلی زیادی خرجش میکنم شما همین الانم اگر بازی Doom جدید رو برای فروش بزاری، فروش میره سختر از گذشته ولی فروش میره ولی عنواینی که شناخته شده تر نیستن یا شکل ارشیوی و قدیمی پیدا میکنن به هیج وجح همون doom هم که فروش میره با اطمینان کامل بهتون میگم فردی که میخردش با این پس زمینه ذهنی میخردش که وقتی بازی کرد با 50 تومن ضرر میتونه ردش کنه ولی بازی های دیگه در موردشون گفتم تقریبا توی این بازار صاحب اولو اخرش خودتی مگر اینکه خیلی بازی یونیک و کمیابی باشه که درصدشون خیلی کمه
بازار قطعات کامپیوتر هم دقیقا همین شرایط رو داره
به طور کلی خرید و فروش در یک اقتصاد سالم اتفاق مییفته نه در اقتصادی که شب میخوابی صبحش نیمدونی ممکنه چه اتفاقی بیفته یا به راحتی از طریق رسانه ها مردمو گول میزنن تا بتونن جنسای بنجل خودشون بفروشن مثل همین اتفاقی که در مورد بازار خودرو اخیرا افتاد

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
اگه این دیوار فیلتر کنن نصف بدبختی این مملکت( دلال) کم میشه اصلا عامل ببشتر این گرونیا خود این دیواره قشنگ شده محل کسب دلال هیچ در پیکریم نداره
یادش بخیر قدیما چقدر خوب بود خرید فروش
Killzone2 میخواستم بخرم اومدم اینجا در خواست دادم تا شب ده نفر پیام دادن بهم اونم زیر قیمت بازار صد حیف...
اتفاقا این سایت ها و انجمن های خرید و فروش دست دلال رو بریده، البته تا وقتی که خودشون به معاملات کمیسیون نبندن، وگرنه خودش میشه نوعی دلال بازی.

آخرین ویرایش:

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
بنظر من دلیلش فراتر ازین حرفاست. این مسئله خیلی وقته ذهن منو درگیر کرده و چه جایی بهتر از اینجا که نظرمو بنویسم. چیزی که میخوام بگم کلی تر از موضوعه ولی اینم شاملش میشه. من حس میکنم اینه که فروم ها اصولاً دیگه قطب پرطرفداری تو ایران نیستند، و کلاً از اوجشون دور شدن، همین بازیسنتر هم بسیاری از تاپیکهاش غیرفعال شده و یه عده میان سوال میپرسن ولی بحثی شکل نمیگیره! کنار همین بازیسنتر حداقل دو سه تا فروم و سایت گیم دیگه که الان یا سوت و کور هستن یا کلاً منحل شدن وجود داشت و وبسایتهای تازه نفس مثل زومجی وارد شدن که مدل بیزینسی دارن و کلاً فرق داره کارکردشون و کامنت محور هستن. حالا دلایلش از نظر من خیلی گسترده هست ، کم شدن حوصله و وقت یوزرها بدلیل ناپایداری اقتصادی و روی کار آمدن رقبا جدی برای پرکردن وقت از جمله یوتیوب و شبکه های اجتماعی که جلوتر میگم ، همون روی کار آمدن وبسایتهایی نظیر دیوار و شیپور هم دلایل خوبی هستن که نشون دهنده رشد فضای اینترنت ایران و پخش شدن کاربرها بین منابع هست و شاید سهمیه فروم ها رو کم کرده ، همینطور افزایش سرعت اینترنت باعث مراجعه کاربرا به جاهایی نظیر یوتیوب و دریافت اطلاعات روزمره ازونجا میشه ،روی کار آمدن شبکه های اجتماعی از جمله تلـگرام و اینستاگرام خیلی تاثیرگذاره و عادات مردم در استفاده از اینترنت تغییر کرده.

اصولاً بر و بچه های نسل جدید اهل فروم نیستند! که البته خیلی بده ، چون تو فروم ها بدلیل قابلیت جستجو پیشرفته ، موضوع بندی و صفحه بندی و کمی همت مدیرانش انباشت اطلاعات صورت میگیره که این انباشت توی تلگرام و واتساپ و... صورت نمیگیره یا امکان استفاده ازشون ضعیفه ، بدلیل ماهیت و ذات متفاوتشون آنچنان در آنجا کاربردی نیستند.
برای درک نظرم این مطلب رو هم میتونید بخونید : برای پیشرفت مجدد، دوباره وبلاگ بنویسید و چرا تلگرام برای تولید محتوا مناسب نیست؟

آخرین ویرایش:

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
دلیل اصلیش میدونی چیه
یه زمانی بازارچه خیلی پر رونق بود و عالی
حتی مثلا بخش ps3 جدا بود ، بخش xbox 360 جدا بود و .....

اما یه مدت یهو پولی شد آگهی فروش گذاشتن
و همین باعث شد فروشنده ها معتبر و کاربرا برن فروم همسایه ( پی تی )
مهاجرت کردن اونجا

بعد دیگه دیوار اینا اومدن و بدتر شد وضعیت بازارچه بازی سنتر

Bijanlll

کاربر سایت
Jun 5, 2020
349
نام
بیژن لطفی
بنظر من دلیلش فراتر ازین حرفاست. این مسئله خیلی وقته ذهن منو درگیر کرده و چه جایی بهتر از اینجا که نظرمو بنویسم. چیزی که میخوام بگم کلی تر از موضوعه ولی اینم شاملش میشه. من حس میکنم اینه که فروم ها اصولاً دیگه قطب پرطرفداری تو ایران نیستند، و کلاً از اوجشون دور شدن، همین بازیسنتر هم بسیاری از تاپیکهاش غیرفعال شده و یه عده میان سوال میپرسن ولی بحثی شکل نمیگیره! کنار همین بازیسنتر حداقل دو سه تا فروم و سایت گیم دیگه که الان یا سوت و کور هستن یا کلاً منحل شدن وجود داشت و وبسایتهای تازه نفس مثل زومجی وارد شدن که مدل بیزینسی دارن و کلاً فرق داره کارکردشون و کامنت محور هستن. حالا دلایلش از نظر من خیلی گسترده هست ، کم شدن حوصله و وقت یوزرها بدلیل ناپایداری اقتصادی و روی کار آمدن رقبا جدی برای پرکردن وقت از جمله یوتیوب و شبکه های اجتماعی که جلوتر میگم ، همون روی کار آمدن وبسایتهایی نظیر دیوار و شیپور هم دلایل خوبی هستن که نشون دهنده رشد فضای اینترنت ایران و پخش شدن کاربرها بین منابع هست و شاید سهمیه فروم ها رو کم کرده ، همینطور افزایش سرعت اینترنت باعث مراجعه کاربرا به جاهایی نظیر یوتیوب و دریافت اطلاعات روزمره ازونجا میشه ،روی کار آمدن شبکه های اجتماعی از جمله تلـگرام و اینستاگرام خیلی تاثیرگذاره و عادات مردم در استفاده از اینترنت تغییر کرده.

اصولاً بر و بچه های نسل جدید اهل فروم نیستند! که البته خیلی بده ، چون تو فروم ها بدلیل قابلیت جستجو پیشرفته ، موضوع بندی و صفحه بندی و کمی همت مدیرانش انباشت اطلاعات صورت میگیره که این انباشت توی تلگرام و واتساپ و... صورت نمیگیره یا امکان استفاده ازشون ضعیفه ، بدلیل ماهیت و ذات متفاوتشون آنچنان در آنجا کاربردی نیستند.
برای درک نظرم این مطلب رو هم میتونید بخونید : برای پیشرفت مجدد، دوباره وبلاگ بنویسید و چرا تلگرام برای تولید محتوا مناسب نیست؟
با حرفتون موافقم من خودم گیمر تازه کارم ولی وقتی توی این فروم اومدم دیدم چقدر خوبه ولی به دوستام که معرفی کردم اومدن ولی خوششون نیومد من توی چند تا انجمن دیگه هم رفتم ولی هیچ جا مثل بازیسنتر نیست.

خود شما رو من تقریبا توی همه تاپیک ها دیدم

انجمن های دیگه خیلی خلوت هستن یه آدم درست هم توشون پیدا نمیشه

• Like
Reactions: saeed_sg

Bijanlll

کاربر سایت
Jun 5, 2020
349
نام
بیژن لطفی
سلام میخوام از بازار سنتر خرید کنم
اینجا خیلی خرید و فروش میشه میخواستم بدونم چطوری اعتماد میکنن به همدیگه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر