پیش بینی برندگان اسکار 2012

فیلم جدایی نادر از سیمین موفق به کسب کدام جوایز می شود ؟


  • مجموع رای دهنده‌ها
    87
  • نظرسنجی بسته شده است .

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,957
نام
آریا
سلام !


فقط یک هفته تا برگزاری مراسم اسکار 2012 باقی مونده. اسکار هر سال لذت خاص خودش رو داره و اهل فیلم به عشق این مراسم پای تلویزیون میشینن ولی امسال این لذت چند برابر شده ! برای دومین بار توی تاریخ اسکار یه فیلم ایرانی نامزد بهترین فیلم خارجی زبان شده و برای اولین بار هم تونسته نامزد بهترین فیلمنامه بشه که ارزشش حتی از اون فیلم خارجی زبان میتونه بالاتر باشه. جدایی نادر از سیمین تا این لحظه انقدر موفق عمل کرده و جایزه درو کرده و منتقدها رو به وجد آورده که احتمال برنده شدنش توی بخش فیلم خارجی زبان به شدت زیاده و همه ایرانی ها حتی غیر فیلم بین ها هم دوست دارن این مراسم رو به همین دلیل ببینن.
گذشته از همه این حرف ها ، امسال هم مثل سال های قبل توی این تاپیک برنده های اسکار رو پیش بینی می کنیم ! روال کار مثل سال های قبل هست و دوستان لیست فیلم های مورد نظر خودشون (فیلم هایی که فکر میکنن جایزه میگیره ، نه فیلم هایی که دوست دارن جایزه بگیره) رو اینجا میذارن و نسبت به امتیاز هر بخش ، یه امتیاز کلی میگیرن که برنده رو مشخص میکنه.


لیست نامزدهای اسکار 2012


بهترین فیلم :
The Artist
The Descendants
Extremely Loud and Incredibly Clouse
The Help
Hugo
Midnight in Paris
Moneyball
The Tree of Life
War Horse

بهترین کارگردان :
Woody Allen - Midnight in Paris
Michel Hazanavicius - The Artist
Terrence Malick - The Tree of Life
Alexander Payne - The Descendants
Martin Scorsese - Hugo

بهترین بازیگر نقش اول مرد :
Demian Bichir - A Better Life
George Clooney - The Descendants
Jean Dujardin - The Artist
Garry Oldman - Tinker Tailor Soldier Spy
Brad Pitt - Moneyball

بهترین بازیگر نقش اول زن :
Glenn Close - Albert Nobbs
Viola Davis - The Help
Rooney Mara - The Girl with the Dragon Tattoo
Meryl Streep - Iron Lady
Michelle Williams - My Week with Marilyn

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
Kenneth Branagh - My Week with Marilyn
Jonah Hill - Moneyball
Nick Nolte - Warrior
Christopher Plummer - Beginners
Max von Sydow - Extremely Loud and Incredibly Clouse

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
Berenice Bejo - Artist
Jessica Chastain - The Help
Melissa McCarthy - Bridesmaids
Janet McTeer - Albert Nobbs
Octavia Spencer - The Help

بهترین فیلمنامه اوریجینال :
The Artist
Bridesmaids
Margin Call
Midnight in Paris
A Separation

بهترین فیلمنامه اقتباسی :
The Descendants
Hugo
The Ides of March
Moneyball
Tinker Tailor Soldier Spy

بهترین انیمیشن :
A Cat in Paris
Chico and Rita
Kung Fu Panda 2
Puss in Boots
Rango

بهترین فیلم خارجی زبان :
Bullhead
Footnote
In Darkness
Monsieur Lazhar
A Separation

بهترین فیلمبرداری :
The Artist
The Girl with the Dragon Tattoo
Hugo
The Tree of Life
War Horse

بهترین تدوین :
The Artist
The Descendants
The Girl with the Dragon Tattoo
Hugo
Moneyball

بهترین طراحی صحنه :

The Artist
Harry Potter and the Deathly Hallows : Part 2
Hugo
Midnight in Paris
War Horse

بهترین طراحی لباس :
Anonymous
The Artist
Hugo
Jane Eyre
.W.E

بهترین چهره پردازی :
Albert Nobbs
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2
The Iron Lady

بهترین موسیقی متن :
The Adventures of Tintin
The Artist
Hugo
Tinker Tailer Soldier Spy
War Horse

بهترین ترانه :
The Muppets
Rio

بهترین صدابرداری :
The Girl with the Dragon Tattoo
Hugo
Moneyball
Transformers: Dark of the Moon
War Horse

بهترین تدوین صدا :
Drive
The Girl with the Dragon Tattoo
Hugo
Transformers: Dark of the Moon
War Horse

بهترین جلوه های ویژه :
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2
Hugo
Real Steel
Rise of the Planet of the Apes
Transformers: Dark of the Moon

بهترین مستند :
Hell and Back Again
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front
Paradise Lost 3: Purgatory
Pina
Undefeated

بهترین مستند کوتاه :
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement
God is the Bigger Elvis
Incident in New Baghdad
Saving Face
The Tsunami and the Cherry Blossom

بهترین انیمیشن کوتاه :
Dimanche
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
La Luna
A Morning Stroll
Wild Life

بهترین فیلم کوتاه :
Pentecost
Raju
The Shore
Time Freak
Tuba Atlantic

-------------------------

کافیه هرکدوم از دوستان , برندگان رو طبق پیش بینی خودشون به ترتیب بنویسن. یعنی مثلآ :

بهترین فیلم :
The Artist

بهترین کارگردان :
Woody Allen - Midnight in Paris

بهترین بازیگر نقش اول مرد :
Demian Bichir - A Better Life

و الی آخر !

امتیازدهی هم به این صورت هست :
اسکار بهترین فیلم : 10 امتیاز
اسکار بهترین کارگردان و بهترین بازیگر مرد و زن , نقش اول و دوم : 8 امتیاز
اسکار بهترین فیلم خارجی زبان و بهترین فیلمنامه اوریجینال : 7 امتیاز (سال های قبل امتیاز این دو تا کمتر بود ولی امسال به دلیل حضور جدایی نادر از سیمین بهشون بیشتر امتیاز میدیم ! پس روی این بخش ها خوب فکر کنین چون توی رتبه ـتون خیلی تآثیر میذاره !)
اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی : 6 امتیاز
اسکار بهترین فیلمبرداری و صدابرداری و انیمیشن : 4 امتیاز
سایر جوایز : 2 امتیاز


یعنی آقای X که بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و انیمیشن و بهترین فیلم کوتاه و مستند کوتاه رو درست حدس زده , امتیازش به این صورت محاسبه میشه :
10 + 8 + 4 + 2 + 2 = 26

نکات مهم :

1. لطفآ فیلمهایی که فکر میکنین اسکار میگیرن رو بنویسین نه فیلمهایی که دوست دارین اسکار بگیرن !
2. هر وقت از لیستتون مطمئن شدین اون رو ارسال کنین ، نه اینکه زود بفرستین و بعد 10 بار ویرایشش کنین !
3. لطفآ لیستتون به ترتیب بالا باشه و توی Spoiler بذارین تا تاپیک زیادی کِش نیاد !
4. آخرین مهلت ارسال آثار (!) ، ساعت 22 یکشنبه هفته دیگه هست. کلی وقت باقی مونده پس نذارین ساعت 22:05 یکشنبه بگین یادم رفت !
5. همون طور که توی تاپیک سال پیش گفته بودم ، پوریا امسال نمیتونه شرکت کنه ! :| به منابع ناشناخته دسترسی داره و هر سال اول میشه و حق بقیه رو میخوره ! :| (شوخی ! :D)
 
آخرین ویرایش:

βehdad

کاربر سایت
Feb 3, 2010
1,315
نام
بهداد
بعضی هارو هنوز ندیدم واسه همین از روی سوابق یارو انتخاب کردم:d

بهترین فیلم :

The Artist

بهترین کارگردان :
Martin Scorsese - Hugo

بهترین بازیگر نقش اول مرد :
Garry Oldman - Tinker Tailor Soldier Spy

بهترین بازیگر نقش اول زن :
Meryl Streep - Iron Lady

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
Kenneth Branagh - My Week with Marilyn

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
Jessica Chastain - The Help

بهترین فیلمنامه اوریجینال :
The Artist

بهترین فیلمنامه اقتباسی :
Hugo

بهترین انیمیشن :
Chico and Rita

بهترین فیلم خارجی زبان :
A Separation

بهترین فیلمبرداری :
The Tree of Life

بهترین تدوین :
The Girl with the Dragon Tattoo


بهترین طراحی صحنه :

The Artist

بهترین طراحی لباس :
Anonymous

بهترین چهره پردازی :
The Iron Lady

بهترین موسیقی متن :
Tinker Tailer Soldier Spy

بهترین ترانه :
Rio

بهترین صدابرداری :
The Girl with the Dragon Tattoo

بهترین تدوین صدا :
Hugo


بهترین جلوه های ویژه :
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2

بهترین مستند :
Hell and Back Again

بهترین مستند کوتاه :
The Tsunami and the Cherry Blossom

بهترین انیمیشن کوتاه :
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

بهترین فیلم کوتاه :
Tuba Atlantic
 
آخرین ویرایش:

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,938
نام
امیر آزاد
بنده در اعتراض به نبود درایو در این لیست و توجه بیش از حد آکادمی به Extremely Loud and Incredibly Close تحریم می‌کنم :D
 

slipkboy

Apollo 13
کاربر سایت
Mar 3, 2009
4,156
نام
محمد. تـ
تا پوریا شرکت نکنه من هیچ نظری نمیفرستم!:biggrin1:
 

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
4,049
نام
داود
سلام...:d
جدایی این دو تا یارو ها!
 

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,694
نام
Jesus
چه جالب هیچکدام من و صدرا فقط گفتیم :d
با وجود اینکه امسال هم مثل سال قبل و قبل تر چرت تر میباشد ولی نظرم میگم
بهترین فیلم :
Hugo
بهترین کارگردان :

Michel Hazanavicius - The Artist

بهترین بازیگر نقش اول مرد :

Jean Dujardin - The Artist

بهترین بازیگر نقش اول زن :

Meryl Streep - Iron Lady

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :

Jonah Hill - Moneyball

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :

Octavia Spencer - The Help

بهترین فیلمنامه اوریجینال :
The Artist
بهترین فیلمنامه اقتباسی :

Hugo


بهترین انیمیشن :

Rango

بهترین فیلم خارجی زبان :

In Darkness

بهترین فیلمبرداری :

War Horse

بهترین تدوین :

The Girl with the Dragon Tattoo

بهترین طراحی صحنه :


War Horse

بهترین طراحی لباس :

Hugo

بهترین چهره پردازی :

The Iron Lady

بهترین موسیقی متن :
The Adventures of Tintin


بهترین ترانه :
The Muppets


بهترین صدابرداری :

Transformers: Dark of the Moon

بهترین تدوین صدا :

Transformers: Dark of the Moon

بهترین جلوه های ویژه :
Transformers: Dark of the Moon

بهترین مستند :

If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front


بهترین مستند کوتاه :

The Tsunami and the Cherry Blossom

بهترین انیمیشن کوتاه :

The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

بهترین فیلم کوتاه :
Pentecost
 

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
18,231
نام
سینا
آقا از الان جایزه رو بدین به پوریا(PXG)، ترد رو ببندین دیگه!:D
پارسال من آخر شدم!:| امسال شرکت نمیکنم!:D
 

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
8,813
نام
امیرحسین



بهترین فیلم :
The Artis

بهترین کارگردان :
Michel Hazanavicius - The Artist

بهترین بازیگر نقش اول مرد :
Garry Oldman - Tinker Tailor Soldier Spy

بهترین بازیگر نقش اول زن :
Viola Davis - The Help

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
Max von Sydow - Extremely Loud and Incredibly Clouse

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
Berenice Bejo - Artist

بهترین فیلمنامه اوریجینال :
The Artist
Bridesmaids
Margin Call
Midnight in Paris
A Separation

بهترین فیلمنامه اقتباسی :
Hugo

بهترین انیمیشن :
Rango

بهترین فیلم خارجی زبان :
A Separation

بهترین فیلمبرداری :
Hugo

بهترین تدوین :
Hugo


بهترین طراحی صحنه :

The Artist

بهترین طراحی لباس :
Hugo

بهترین چهره پردازی :
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2

بهترین موسیقی متن :
The Artist

بهترین ترانه :
The Muppets

بهترین صدابرداری :
Hugo

بهترین تدوین صدا :
Drive

بهترین جلوه های ویژه :
Hugo

بهترین مستند :
Paradise Lost 3: Purgatory

بهترین مستند کوتاه :
Incident in New Baghdad

بهترین انیمیشن کوتاه :
La Luna

بهترین فیلم کوتاه :
Tuba Atlantic

خیلی هاش مثل مستند و اینا حدسی و الکی :D

پ.ن: Hugo دوست میداریم :D
 

westlife26

کاربر سایت
Sep 8, 2008
777
نام
پویا
بهترین فیلم :
The Artist

بهترین کارگردان :
Michel Hazanavicius - The Artist

بهترین بازیگر نقش اول مرد :
George Clooney - The Descendants

بهترین بازیگر نقش اول زن :
Meryl Streep - Iron Lady


بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
Kenneth Branagh - My Week with Marilyn

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :

Octavia Spencer - The Help

بهترین فیلمنامه اوریجینال :
Midnight in Paris

بهترین فیلمنامه اقتباسی :
The Descendants


بهترین انیمیشن :

Rango

بهترین فیلم خارجی زبان :

A Separation

بهترین فیلمبرداری :
The Artist

بهترین تدوین :
The Artist

بهترین طراحی صحنه :
The Artist

بهترین طراحی لباس :
The Artist


بهترین چهره پردازی :
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2


بهترین موسیقی متن :

The Artist

بهترین ترانه :

Rio

بهترین صدابرداری :

Transformers: Dark of the Moon


بهترین تدوین صدا :
Transformers: Dark of the Moon


بهترین جلوه های ویژه :
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2

بهترین مستند :
Pina

بهترین مستند کوتاه :
God is the Bigger Elvis

بهترین انیمیشن کوتاه :

The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

بهترین فیلم کوتاه :
Tuba Atlantic
 

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
15,301
نام
شیخ دکتر صدرا
نبود تن تن و درایو در رشته های مربوطه که همه میدونن من را بر آن داشت که ابتدا اعلام انزجا نمایم. :D
بهترین فیلم :
The Artist

بهترین کارگردان :
Michel Hazanavicius - The Artist

بهترین بازیگر نقش اول مرد :

Jean Dujardin - The Artist

بهترین بازیگر نقش اول زن :
Glenn Close - Albert Nobbs

Rooney Mara - The Girl with the Dragon Tattoo

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :

Max von Sydow - Extremely Loud and Incredibly Clouse

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
Berenice Bejo - Artist

بهترین فیلمنامه اوریجینال :
The Artist

بهترین فیلمنامه اقتباسی :

Hugo

بهترین انیمیشن :
Rango

بهترین فیلم خارجی زبان :
Bullhead

بهترین فیلمبرداری :
War Horse

بهترین تدوین :
The Artist

بهترین طراحی صحنه :

War Horse

بهترین طراحی لباس :
The Artist

بهترین چهره پردازی :

Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2


بهترین موسیقی متن :
The Adventures of Tintin
بهترین ترانه :
The Muppets

بهترین صدابرداری :
War Horse

بهترین تدوین صدا :
Drive

بهترین جلوه های ویژه :
Rise of the Planet of the Apes

بهترین مستند :
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front

بهترین مستند کوتاه :
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement

بهترین انیمیشن کوتاه :
Wild Life

بهترین فیلم کوتاه :
Pentecost
 

Miniature Rose

A Poor Man's Rose
کاربر سایت
Jun 25, 2009
2,727
ببینیم چی میشه :d



لیست نامزدهای اسکار 2012


بهترین فیلم :

The Tree of Life

بهترین کارگردان :

Michel Hazanavicius - The Artist
بهترین بازیگر نقش اول مرد :

Brad Pitt - Moneyball

بهترین بازیگر نقش اول زن :

Michelle Williams - My Week with Marilyn

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :

Max von Sydow - Extremely Loud and Incredibly Clouse

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :

Jessica Chastain - The Help

بهترین فیلمنامه اوریجینال :
The Artist

بهترین فیلمنامه اقتباسی :
The Descendants

بهترین انیمیشن :

Rango

بهترین فیلم خارجی زبان :

A Separation

بهترین فیلمبرداری :

The Tree of Life

بهترین تدوین :

Moneyball

بهترین طراحی صحنه :

The Artist

بهترین طراحی لباس :
Anonymous

بهترین چهره پردازی :

The Iron Lady

بهترین موسیقی متن :
The Adventures of Tintin

بهترین ترانه :
The Muppets

بهترین صدابرداری :
The Girl with the Dragon Tattoo

بهترین تدوین صدا :
Drive
بهترین جلوه های ویژه :
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2

بهترین مستند :
Undefeated

بهترین مستند کوتاه :
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement

بهترین انیمیشن کوتاه :

The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

بهترین فیلم کوتاه :
Tuba Atlantic
 

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,394
نام
شایان
اهــــــم! :d.

بهترین فیلم :

The Artist


بهترین کارگردان :

Michel Hazanavicius - The Artist

بهترین بازیگر نقش اول مرد :

George Clooney - The Descendants


بهترین بازیگر نقش اول زن :

Viola Davis - The Help

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :

Jonah Hill - Moneyball

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :

Octavia Spencer - The Help

بهترین فیلمنامه اوریجینال :
The Artist

بهترین فیلمنامه اقتباسی :

Hugo

بهترین انیمیشن :

Kung Fu Panda 2

بهترین فیلم خارجی زبان :

A Separation

بهترین فیلمبرداری :

Hugo

بهترین تدوین :
The Artist

بهترین طراحی صحنه :


Hugo

بهترین طراحی لباس :

The Artist

بهترین چهره پردازی :

The Iron Lady

بهترین موسیقی متن :

The Artist

بهترین ترانه :
The Muppets

بهترین صدابرداری :

War Horse

بهترین تدوین صدا :

Hugo

بهترین جلوه های ویژه :

Transformers: Dark of the Moon

بهترین مستند :

Undefeated

بهترین مستند کوتاه :

The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement

بهترین انیمیشن کوتاه :

Wild Life

بهترین فیلم کوتاه :

Raju

یه 3 - 4 تاییش شانسی بود دیگه ! :d.
 

m.mahdavi79

کاربر سایت
Sep 22, 2010
157
نام
محمد
بهترین فیلم :
The Artist

بهترین کارگردان :
Martin Scorsese - Hugo

بهترین بازیگر نقش اول مرد :
Garry Oldman - Tinker Tailor Soldier Spy


بهترین بازیگر نقش اول زن :
Meryl Streep - Iron Lady


بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :
Kenneth Branagh - My Week with Marilyn

بهترین بازیگر نقش مکمل زن :
Octavia Spencer - The Help

بهترین فیلمنامه اوریجینال :
The Artist

بهترین فیلمنامه اقتباسی :
Hugo

بهترین انیمیشن :
Rango

بهترین فیلم خارجی زبان :
A Separation

بهترین فیلمبرداری :
The Tree of Life


بهترین تدوین :
The Girl with the Dragon Tattoo


بهترین طراحی صحنه :

Hugo

بهترین طراحی لباس :
Hugo



بهترین چهره پردازی :
The Iron Lady

بهترین موسیقی متن :
The Artist




بهترین ترانه :
The Muppets


بهترین صدابرداری :
The Girl with the Dragon Tattoo

بهترین تدوین صدا :
Drive

بهترین جلوه های ویژه :
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2


بهترین مستند :
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front


بهترین مستند کوتاه :
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement

بهترین انیمیشن کوتاه :
Dimanche


بهترین فیلم کوتاه :
Pentecost
 

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,394
نام
مهرداد
آقا حداقل بزارید پوریا بیاد نظرشو بده؛بعد ما هم از اون کپی کنیم:d
دو سال بیشترین حدس درست،خیلیه ها!:d
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟