پیشگویی Cevat Yerli: مرگ کنسول ها و احتیاط در مورد Wii U و Vita

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
20120604crysis3.jpg

Cevat Yerli رییس شرکت Crytekدر مصاحبه ای, امکان ورود شرکتش به نسل جدید سخت افزار ها را در آینده ای نزدیک, تصور نمی کند:

"شما بارها شنیده اید که کنسولها جای PC را خواهند گرفت ولی در مقابل من احتمال می دهم که نسل بعدی کنسولها, آخرین نسلشان باشد. بازار Gaming در حال تغییر است, تغییراتی مانند دسترسی آسانتر به بازی ها, تجربه ی کوتاهتر از آنها و همچنین احتمال فشار بسیار زیاد تبلت ها, اسمارت فون ها و بازیهای وابسته به مرورگر, به نسل بعد کنسولها."

"البته بدون شک گیمرهای hardcore نیز هستند که حاضرند یک ساعت برای نصب بازی و 8 ساعت برای بازی کردن, وقت صرف کنند ولی آنها در حال تبدیل شدن به اقلیت هستند. گیمرهای امروزی یک بازی را با قیمت 99 سنت خریده, دانلود کرده و بمدت 15 تا 20 دقیقه در طول شبانه روز و در طی مدت دو ماه, آن را بازی می کنند و سپس دنبال کار خود می روند."

اصولا Crytek در مورد تمامی کنسول ها محتاطانه عمل می کند و Vita و Wii U نیز از این قاعده مستثنا نیستند:

"در مورد Wii U, بازیهایی خواهند بود که با CryEngine بر روی آن اجرا می شوند منتها با گرفتن License آن. و در مورد Vita, در واقع یک پلتفرم غیر قابل اطمینان است. از نظر فنی, Vita خیلی جذاب است و من با آن حال می کنم ولی از نظر بعد تجاری, مقداری دیر شده."

و اما در مورد سرویسهای streaming games, یرلی آنها را برای PC گیمرهای hardcore آماده نمی بیند اگرچه آن شرکتها را تحسین می کند ولی هنوز زمینه برای موفقیتشان را با توجه به تکنولوژی اینترنت موجود, مهیا نمی بیند:

"گیمرهای Hardcore, بازیهای Stream شده را نمی خواهند بلکه سخت افزارهایی مانند PC و کنسولها را ترجیح می دهند. آنها مواردی مانند فشرده سازی مصنوعی و تاخیر latency را نمی خواهند. اگر مثلا Crysis قرار بود به این روش منتشر شود, زیاد جالب بنظر نمی آمد. مانند این است که Avatar را با رزولوشن پایین در Yo-u-T-ube مشاهده کنید."

Crytek در حال حاضر بازیهای بسیاری مانند Crysis 3 , Warfare, Homefront 2 و Ryse را برای سالهای پیش رو, در حال ساخت دارد.

سرچشمه

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
جلالخالق..!:-o

Crytek که نان شبش از راه گرافیک و سخت افزار جدید تامین میشه وقتی همچین حرفی میزنه دیگه باید خیلی به 21 سپتامبر 2012 امیدوار باشیم..

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
شما بارها شنیده اید که کنسولها جای PC را خواهند گرفت ولی در مقابل من احتمال می دهم که نسل بعدی کنسولها, آخرین نسلشان باشد.
ای جونم جواد جـــون چه شود ! :x نسل بعدی کنسولها آخرین نسلشان باشد ! ;;) با هر چیزی غیر از کنسول استقبال میکنیم !

پ.ن: از حرفهاش مشخصه داره زجر میکشه . هیچ چیزی بدتر از این واسه Crytek نیست که عمر ، وقت و جایگاهشون (شرافت ؟!) رو بزارن واسه کنسول که مانع از پیشرفتشون میشه . منتظر یه پیشرفتی هستن که بتونن عنوانهایی رو در حد Avatar و 3D پیاده کنن که خودشون هم خوب میدونن تا نسل بعد هم شدنی نیست ! ...

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
"شما بارها شنیده اید که کنسولها جای PC را خواهند گرفت ولی در مقابل من احتمال می دهم که نسل بعدی کنسولها, آخرین نسلشان باشد.
فشار اومده بهش، کلنجار رفتن با محدودیت کنسول سخته براش. کسی ندونه فک میکنه ایشون یه پروگرمر لول 1 هستن برای بازیسازی واسه iOS ها =)).
پ.ن: از حرفهاش مشخصه داره زجر میکشه . هیچ چیزی بدتر از این واسه Crytek نیست که عمر ، وقت و جایگاهشون (شرافت ؟!) رو بزارن واسه کنسول که مانع از پیشرفتشون میشه
پیشرفت رو توی چی میبینی؟ Epic Games یه شعبه دیگه افتتاح کرد. به اینم میگن پیشرفت. یه انجین داشته باشی که هیچ کس بجز خودت نتونه باهاش بازی بسازه و لایسنس ش رو ام کسی نخره میشه پیشرفت؟ علی، از تو بعیده علی :D.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
حرفای جالبی نزده و امیدوارم هیچوقت اینجوری نشه!!
شخصا وجود کنسولها رو خیلی بیشتر ترجیح میدم به تبلت ها, اسمارت فون ها و بازیهای وابسته به مرورگر!!

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
فشار اومده بهش، کلنجار رفتن با محدودیت کنسول سخته براش. کسی ندونه فک میکنه ایشون یه پروگرمر لول 1 هستن برای بازیسازی واسه iOS ها =)).

پیشرفت رو توی چی میبینی؟ Epic Games یه شعبه دیگه افتتاح کرد. به اینم میگن پیشرفت. یه انجین داشته باشی که هیچ کس بجز خودت نتونه باهاش بازی بسازه و لایسنس ش رو ام کسی نخره میشه پیشرفت؟ علی، از تو بعیده علی :D.
منظورم PC نبود ، چون کلا هزینه هایی که بابتش میشه اصلا مقرون به صرفه نیست میدونم . بیشتر منظور این بوده که یه سخت با تکنولوژی جدیدی باشه که با توجه به پولی که میدیم همیشه قابل Upgrade شدن رو داشته باشه . نه اینکه یه سخت افزار رو به دلخواه و به زور بچپونن به مردم 7-8 سال هم سازندگان تحمل کنن و هم گیمر ها ... اونوقته که میبینین هر سال یک بار واستون نسل عوض میشه نه 10سال یکبار ! هنوز که هنوزه من احساس میکنم سال 2005 هستم !! این پیشرفت لاک پشتی رو کلا هر کسی درک نمیکنه ! :d
کرایتک هم خوشبختانه تکنولوژییشو داره ، ولی متاسفانه سخت افزارشو نداره ! فکر کنم قبول داشته باشی که اینا اگه بخوان همین الانشم یه عنوان PC-Exclusive میدن که نسل بعد کنسول هم به چشم خودش نبینه ! اما بازم میگم منظور من پی سی نیست :d از یه تکنولوژی که چند وقت پیش هم حرفش بود صحبت میکنم .
بهرحال جواد این حرفو زده . اگه بازیهاشو قبول دارین پس ، حرفش رو هم باید قبول داشته باشین چون از اینده حرف میزنه و مطمعنا نسل بعد هم هر چقدر از نظر پیشرفت سنگین باشه بازم 2الی3 سال بیشتر پیشرفت رو حس نخواهید کرد .

aryasoft2872

کاربر سایت
Nov 25, 2009
584
نام
M.P
بهترین بازیای اول نسل با بازیای الان قابل مقایسه نیست و گرافیک از این بالاتر نخواهد رفت و اگر هم بره شاهد کاهش خلاقیت و ریسک پذیری سازنده خواهیم بود.در مجموع نسل بعد برای گیمر واقعی چیز جالبی نیست چون خرج ساخت بازی بالا میره و خیلی از استدیو ها به فنا میرن زیر بار خرج...
در ضمن اینقد اواتار چیز دور از دسترسی هم نیست ها دموی نسلبعد کرایتک رو ببینید بارها جزئیات فراتر از آواتاره...
همین تراین که بازی پی اس انه محیطای رویایی شبیه آواتار زیاد داره
Sent from my Schubert using Board Express

ezio love

کاربر سایت
Nov 3, 2009
359
نام
محسن
خوب این آقا اومده پیش گویی کرده ولی طبیعی که اگه نسل بعد فروش کونسولها خوب نباشه و درآمد برای شرکت های سازنده نداشته باشه شاید دیگه کنسولها رو نبینیم ولی فعلا بهترین وسیله برای بازی کنسول هست و امیدوارم باقی بمونه

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
منظورم PC نبود ، چون کلا هزینه هایی که بابتش میشه اصلا مقرون به صرفه نیست میدونم . بیشتر منظور این بوده که یه سخت با تکنولوژی جدیدی باشه که با توجه به پولی که میدیم همیشه قابل Upgrade شدن رو داشته باشه . نه اینکه یه سخت افزار رو به دلخواه و به زور بچپونن به مردم 7-8 سال هم سازندگان تحمل کنن و هم گیمر ها ... اونوقته که میبینین هر سال یک بار واستون نسل عوض میشه نه 10سال یکبار ! هنوز که هنوزه من احساس میکنم سال 2005 هستم !! این پیشرفت لاک پشتی رو کلا هر کسی درک نمیکنه ! :d
کرایتک هم خوشبختانه تکنولوژییشو داره ، ولی متاسفانه سخت افزارشو نداره ! فکر کنم قبول داشته باشی که اینا اگه بخوان همین الانشم یه عنوان PC-Exclusive میدن که نسل بعد کنسول هم به چشم خودش نبینه ! اما بازم میگم منظور من پی سی نیست :d از یه تکنولوژی که چند وقت پیش هم حرفش بود صحبت میکنم .
بهرحال جواد این حرفو زده . اگه بازیهاشو قبول دارین پس ، حرفش رو هم باید قبول داشته باشین چون از اینده حرف میزنه و مطمعنا نسل بعد هم هر چقدر از نظر پیشرفت سنگین باشه بازم 2الی3 سال بیشتر پیشرفت رو حس نخواهید کرد .
عصر HD (ـ HD Era ) حکم رونسانس رو داشت :D. تا وقتی که چیزی بالاتر از HD بوجود نیاد همینه که هست. 4 تا افکت کم و زیاد. اینکه شما دوست دازی هر سال یک بار رونسانس ببینی مشکل خودته :D. متاسفانه بازیهای کرایتک از نظر فنی شاخ هستن و برای یکی مثل من ارزش نداره :D. نه اینکه ارزش نداشته باشه، نه. بعد از یه مدت خیلی کوتاه عادی و تکراری میشه.
بازم میگم اینها بهشون فشار اومده. کنار اومدن و بازیساختن واسه کنسول کار هرکسی نیست. اگر حرفم اشتباه ست باید War Face رو واسه کنسولها ام عرضه میکردن همونطور که Valve داره CS رو مالتی عرضه میکنه.

Kevingamer441

کاربر سایت
Jan 7, 2010
928
نام
امید:دی
"البته بدون شک گیمرهای hardcore نیز هستند که حاضرند یک ساعت برای نصب بازی و 8 ساعت برای بازی کردن, وقت صرف کنند ولی آنها در حال تبدیل شدن به اقلیت هستند. گیمرهای امروزی یک بازی را با قیمت 99 سنت خریده, دانلود کرده و بمدت 15 تا 20 در طول شبانه روز و در طی مدت دو ماه, آن را بازی می کنند و سپس دنبال کار خود می روند."
یه Angry Birdsدیده دلش سوخته:)) من نمی دونم هر روز این همه ملت میرن بازی میخرن واسه کنسول هاشون روز به روز دارم Hard Coreتر میشن از کجا میان؟؟این جماعت میلیونی شدن اقلیت؟؟؟
"در مورد Wii U, بازیهایی خواهند بود که با CryEngine بر روی آن اجرا می شوند منتها با گرفتن License آن. و در مورد Vita, در واقع یک پلتفرم غیر قابل اطمینان است. از نظر فنی, Vita خیلی جذاب است و من با آن حال می کنم ولی از نظر بعد تجاری, مقداری دیر شده."
=))

"گیمرهای Hardcore, بازیهای Stream شده را نمی خواهند بلکه سخت افزارهایی مانند PC و کنسولها را ترجیح می دهند. آنها مواردی مانند فشرده سازی مصنوعی و تاخیر latency را نمی خواهند. اگر مثلا Crysis قرار بود به این روش منتشر شود, زیاد جالب بنظر نمی آمد. مانند این است که Avatar را با رزولوشن پایین در Yo-u-T-ube مشاهد کنید."
اینو خداوکیلی خوب اومده واقعا باش موافقم

thralll

کاربر سایت
Feb 22, 2012
204
نام
امیر
این آقا جوری در مورد ویتا میگن دیر شده انگار 10 ساله ویتا ریلیز شده!
در ضمن اینگونه سخنان رو کسی میزنه که کل صنعت گیم رو حداقل چند قدم به جلو برده باشه نه ایشون!

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
خرش که از پل میگذره همه چی یادش میره مصداق همین آدمه دیگه ...
تا دو روز پیش داشت از فشار شدید Piracy روی بازیش (پلتفرمPC) مینالید پناه آورد رو کنسول الان میاد میگه نسل بعد نسل آخرشه.
جک !!!

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
من می‌خوام نسل بعد سی‌ تا کنسول بیاد ولی‌ کل بازار نره زیر دست بازی‌های 99 سنتی. :| تو هم برو بازیت رو بساز کارت با این چیزا نباشه :D
بمدت 15 تا 20 در طول شبانه روز و در طی مدت دو ماه, آن را بازی می کنند و سپس دنبال کار خود می روند."
15-20 ساعت؟:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر