پیتر مور: ایکس باکس جنگ های کنسول در دوران ایکس باکس ۳۶۰ را به راه می انداخت!

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
xboxplaystation.jpg

«نه برای ایجاد تفرقه، بلکه برای به چالش کشیدن یکدیگر»

دوران ایکس باکس ۳۶۰ از مهمترین و متفاوت ترین لحظات در صنعت بازی سازی بود؛ مخصوصا برای برندی مثل ایکس باکس که تشنه برای به دست آوردن نامی قدرتمند برای خود بود و این گرسنگی اغلب به «جنگ‌های کنسولی» سرایت می‌کرد و اساساً، مردم بر سر اینکه کدام کنسول بهتر است بحث می میکردند. در حالی که این رقابت شدید در سال های اخیر تا حدودی کاهش یافته است (اگرچه نه کاملاً)، در آن زمان، ایکس باکس حتی آن را تشویق می کرد.

پیتر مور، مدیر اجرایی سابق، اخیراً در پادکست My Other Passion حاضر شده و صحبت های خود را در مورد دوران اولیه ایکس باکس ۳۶۰ با مخاطبان به اشتراک گذاشته بود!

در حالی که موضوع اصلی پادکست در درجه اول بر روی ورزش تمرکز کرده بود و در دیگر زمینه های کاری مور، آنها نیز در مورد ایکس باکس و به ویژه دوران ۳۶۰ که مور درگیر آن بود، صحبت کردند.

«ما جنگ های کنسولی را تشویق کردیم، نه برای ایجاد تفرقه، بلکه برای به چالش کشیدن یکدیگر، و منظور من مایکروسافت و سونی است. اگر مایکروسافت پس از ایکس‌باکس، پس از حلقه‌های قرمز مرگ، مسیر خود را ادامه نمی‌داد، شما رقابت امروزی را نداشتید.»

بنابراین، در حالی که این روزها فیل اسپنسر با شور و اشتیاق فراوان در مورد عشق خود به سایر پلتفرم های بازی صحبت می کند، در آن زمان اوضاع بسیار متفاوت بود. احتمالاً مدیران اجرایی هنوز از سیستم‌های دیگر لذت می‌بردند، اما علنی بودن در مورد آن امری عادی نبود.

منبع

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,394
نام
مهدی یوسفی اصیل
بعید می دونم >:)

View attachment 266262
مگه فقط به این نموداره ؟؟؟
پردازنده سل با اینکه قوی تر بود ولی بدلیل پیچیدگی بیش از حد قابل استفاده توسط خیلی از بازی سازان نبود به همین خاطر بیشتر بازی های مولتی توی ایکس باکس 360 بهتر اجرا میشدن و خیلی از بازی سازان پلتفرم اصلی بازی سازی رو روی 360 قرار میدادن
پلی سه هم برای سونی بشدت زیان ساز بود همین ضربه بزرگی از این کنسول خورد با اینکه ps3 به نظرم لذت بخش ترین کنسول سونی بود

Lmoo

کاربر سایت
Jul 24, 2022
77
لامصب باهاش رو کنسول های این نسل هم میشه جنگ کنسولی راه انداخت :D

الان تریلر های day before رو ذره بین میزارن که اینجاش این انجینه، اونجاش پری بیکد
معلوم نیست اونموقع چخبر بوده که چیز به این تابلویی که حتی این انجینم نیست جای گیم پلی بخورد ملت دادن

• Like
Reactions: majidred2011

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
خوشحالم این جنگ براه شد و این همه بازی خفن و خوب همه‌ش نتیجه‌ی این‌ جنگه. اگر نبود واقعا صنعت‌گیم‌ تو ابعاد امروزی پیشرفت نمی‌کرد. از لحاظ اقتصادی به نفع صنعتش و از لحاظ لذت و تجربه بهتر و علاقه‌ و تنوع بیشتر به نفع گیمر هاست.

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,243
نام
امیرحسین
الان تریلر های day before رو ذره بین میزارن که اینجاش این انجینه، اونجاش پری بیکد
معلوم نیست اونموقع چخبر بوده که چیز به این تابلویی که حتی این انجینم نیست جای گیم پلی بخورد ملت دادن
اون زمان cell قرار بود انسان شبیه سازی کنه داداش این که چیزی نبود :D
این تریلر و تریلر پروجکت مایلوی کینکت از رسوایی های تاریخی ولی لذت بخش جنگ کنسولی ان :D

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,746
یادش بخیر واقعن. من هر دوتا کنسول رو داشتم. ولی با اینکه 360 خیلی اذیتم کرد، نمیدونم چرا علاقم بهش انقدر زیاد بود.
بعد از هر یک / دو ساعت بازی، کنسول رو میکردم تو کیسه که مامانم نفهمه و بعد میزاشتمش تو یخچال تا خنک شه. iq 1000 :D آخر سرم سه چراغ شد...
ولی واقعن بدون اینکه بخام فن بازی در بیارم، 360 با تمام مشکلاتی که اوایل داشت، به شدت کنسول جذابی بود.

نکته جالب اینکه من چند هفته قبل از اینکه خود کنسول رو بتونم بخرم، رفتم 3 تا بازی براش گرفتم. و هر روز نگاهشون میکردم و روزی حداقل یکبار هم نقدهاشون رو تو بازیرایانه میخوندم... dead rising - assassin creed - the darkness :D

فروشگاه دات کام ... دیسک های ورباتیم... آنلاین های گیرز و l4d
چه دورانی بود...
با اینکه دوست ندارم بگم ولی مثه اینکه پیر شدیم دیگه...
کجاست اون ذوق و شوق؟؟؟
هعی....

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
آخرین باری که گیمینگ تو ایران ساده بود نسل 360 بود. 300 تومن کنسول بازی هم قیمت بستنی. pc میخواستی ارتقا بدی اونم مفت. میخواستی بازی کرک شده بازی کن همه چی در دسترس
اگر با دنیا تعامل داشتیم، اینجا هم مثل آرژانتین و ترکیه و روسیه بازی ارزون بود.

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
عجب نسلی بود. کلی سری بزرگ مثل مس افکت، گیزر، انچارتد، بایوشاک و ... همشون هم عرضه شدن و هم سه تا سیکوال داشتن، تو هر نسخه هم کلی پیشرفت کردن.
الان استدیو تو کل نسل دو تا بازی بده دیگه میگن وای چقدر اینا بهینه کار می کنند.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,394
نام
مهدی یوسفی اصیل
اگر با دنیا تعامل داشتیم، اینجا هم مثل آرژانتین و ترکیه و روسیه بازی ارزون بود
یک سوالی ...
الان این کشورا با دنیا تعامل دارن بازی توشون ارزونه بعد کشور های اروپایی تعامل ندارن اینقدر گرونه 8->
جسارتا اون بازی ها توی اون کشور ها ارزون نیست درآمد اون کشورها مثل اروپا زیاد نیست به همین خاطر توی اون کشورها بازی ها با قیمت پایین تری عرضه میشن و قیمت محلی دارن
ضمن اینکه این کشورها تورم شدیدی مثل ایران دارن ( آرژانتین که بدتر از ایرانه )

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
یادش بخیر واقعن. من هر دوتا کنسول رو داشتم. ولی با اینکه 360 خیلی اذیتم کرد، نمیدونم چرا علاقم بهش انقدر زیاد بود.
بعد از هر یک / دو ساعت بازی، کنسول رو میکردم تو کیسه که مامانم نفهمه و بعد میزاشتمش تو یخچال تا خنک شه. iq 1000 :D آخر سرم سه چراغ شد...
ولی واقعن بدون اینکه بخام فن بازی در بیارم، 360 با تمام مشکلاتی که اوایل داشت، به شدت کنسول جذابی بود.

نکته جالب اینکه من چند هفته قبل از اینکه خود کنسول رو بتونم بخرم، رفتم 3 تا بازی براش گرفتم. و هر روز نگاهشون میکردم و روزی حداقل یکبار هم نقدهاشون رو تو بازیرایانه میخوندم... dead rising - assassin creed - the darkness :D

فروشگاه دات کام ... دیسک های ورباتیم... آنلاین های گیرز و l4d
چه دورانی بود...
با اینکه دوست ندارم بگم ولی مثه اینکه پیر شدیم دیگه...
کجاست اون ذوق و شوق؟؟؟
هعی....
اخه میدونی 360 و ps3 البته مدلای فتشون هر دو مشکل سخت افزاری بدی داشتن خیلیا رو دیدم که گفتن کنسولو تو یخچال میکردن یا براش پنکه میذاشتن ولی بازم کنسولشون به مشکل میخورد یکیش خوده من که دو تا ps3 fat چراغ زرد نصیبم شد حالا تو یخچال نمیذاشتم ولی خیلی با احتیاط و کم ازشون استفاده میکردم بار اول که سوخت گفتم حتما بد شانسی بوده دفعه دوم بهتر مراقبت کردم و تازه زودتر سوخت کنسول 6 ماهه وقتی ادم این جور چیزا رو میشنوه و میبینه پیش خودش میگه این دو تا کنسول یعنی چقدر مشکل سخت افزاریشون بالا بوده؟ درسته مایکرو بخاطر جلو افتادن از سونی کنسولو زودتر عرضه کرد و از اون طرفم سونی بخاطر جا نیوفتادن از 360 کنسولش رو عجولانه و ناقص وارد بازا کرد و هر دو کنسول مخصوصا ps مجبور شدن از سی پو یو و جی پی یو های بهینه نشده رو کنسول خودشون استفاده کنن که تازه گرون و قوی (در نتیجه گرمای زیاد تولید میکردن) بودن و یه عالمه نقص دیگه مثل شوک نداشتن دسته های ps سری اول و hdmi و بلوتوث نداشتن ایکس باکسای سری اول داشتن ولی ادم پیش خودش میگه یعنی اینا یه واحد کنترل کیفیت نداشتن به اینا بگه اوضاع چقدر فاجعه هست چون خارج مثل ایران نیست که کاربر کنسولش تو یه بازه محدود چند ماهه بسوزه بدون این که کاربر بهش اسیبی زده باشه و همه ضرر متوجه کاربر باشه اتفاقا همه ضرر یا اکثر ضررش با کمپانیه سازندست چون کنسولا تو خارج گارانتی دارن و در همچین مواردی کمپانی باید کنسولو تحویل بگیره از کاربر ببره تعمیرش کنه یا یدونه نو بهش بده که در موارد زیاد ضرر هنگفتی برای کمپانی دارن بگذریم که همچین اتفاقاتی در تعداد بالا چه ضرری به برند کمپانی میزنن و ممکنه خریدار رو از خریدای ایندش از این برند یا حتی کمپانی منصرف کنن ولی داستان چی بود داستان این بود که این دو کمپانی واحد کنترل کیفیت داشتن ولی این واحدا به اندازه کافی وقت برای تست مخصوصا تستای پیچیده نداشتن اینا اومدن دیدن دمای دو کنسول خیلی بالا میره ولی برد تحمل این دما رو با توجه به خنک کننده هایی که برای برد تهیه کرده بودن داره بنابراین گفتن اوکی محصول نمره قبولی رو از نظر کیفی میگیره ولی مشکلاتی که مدلای fat کنسولای 360 و ps3 داشتن بخاطر دمای بالا نبود بلکه بخاطر سریع داغ شدن موقع روشن و بازی کردن و از اون طرف سریع سرد شدن موقع خاموش کردن کنسول بود که باعث سستی و در اخر جدا شدن لحیمای تراشه های اصلی مثل جی پی یو و سی پی یوی روی برد میشد شما فرض کن یه شیشه داری ازمایشش میکنی میبینی دمای بالا رو به خوبی تحمل میکنه از اون طرف میبینی دمای پایین رو هم به خوبی تحمل میکنه و میگی این شیشه قابل قبوله از نظر کیفی ولی یادت میره که ببینی وقتی به طور مکرر دماش سریع بره بالا و بعد مدتی که هنوز به شدت داغه دماش سریعا بیاد پایین هم مقاومه یا نه این سریع بالا رفتن دما و از اون طرف سریع خنک شدن منجر به خرابیه بالای اون کنسولا شد نه زیاد بودن دما این مشکل رو هم 360 و هم ps3 سریای فت داشتن باز مایکرو تونست زود و سره 360 فت برد جاسپر رفع کنه ولی ps3 مدلای اسلیم و سوپر اسلیم هم تا حده کمی این مشکلو داشتن و دارن هنوز متاسفانه شما کنسولو برمیداشتی تو یخچال میذاشتی عملا داشتی این پروسه رو یعنی سریع داغ شدن و از اون طرف سریع خنک شدن رو تقویت میکردی و متاسفانه بیشتر به کنسول اسیب میزدی البته مقصر اصلی سونی و مایکرو بودن که اومده بودن یه عالمه سخت افزار قوی و غیر بهینه رو عجولانه داخل کنسول گذاشته بودن و وارد بازار کرده بودن و سره همین قضیه هم ضرر هنگفتی رو مجبور شدن بپردازن البته نه برای ما کاربرای بیچاره ایرانی سره همین قضیه هم چشمشون ترسید و کنسولای نسل هشت رو در مدت زمان کافی برای تست و ضعیف ولی در عوض بهینه عرضه کردن به بازار اینم خاطره من برای کنسولای نسل هفت

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر