پایان دوران فرمانروایی نینتندو و ورشکستگی این شرکت !

کدامیک از این شرکت ها در نسل هشتم کنسول ها فروش پایین ت

• سونی

رای‌ها: 3 3.8%
  • نینتندو

رای‌ها: 49 61.3%
  • ماکروسافت

رای‌ها: 28 35.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    80
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
با سلام .

با توجه به اینکه مدتی از عرضه کنسول های نسل جدید گذشته تصمیم گرفتم اینده کنسول های نینتندو یعنی wiiu و 3ds رو پیش بینی کنم!!! و چند نکته رو در باره این کنسول ها یاد اوری کنم.

1:فروش کنسول wiiu یکسال بعد از عرضه همچنان نا امید کننده است:

به نظر من دلیل این امر درس نگرفتن نینتدو از نسل قبل بود.چرا که نینتندو در نسل قبل با وجود سخت افزاری به مراتب ضعیف تر از کنسول های رقیب توانست با اراعه تجربیاتی خلاقانه از گیم پلی سیل عظیمی از گیمر ها رو به خرید کنسول خود مجاب کند .ولی در چند سال اخیر شاهد بودیم که شرکت های سونی و ماکروسافت کنترلر های جدید خود را عرضه کردند .که در واقع شرکت نینتندو رو در این زمینه خلع سلاح کردن.شرکت سونی با اراعه موو و نویگیشن و شرکت ماکروسافت با معرفی کینکت که به مراتب از نانچاک و ویموت دقیق تر عمل میکردند توانستند بعد جدیدی از گیم پلی را اراعه بدهند.که به نظر من با توجه به اینکه کنسول ای این دو شرکت از قدرت سخت افزاری بیشتری نسبت به نینتندو و قیمت مناسبی برخوردار بودند و با توجه به اراعه این کنترلر ها از سوی این دو شرکت نینتدو در نهایت در این زمینه مغلوب این دو شرکت شد.

اما امروز بعد از تقریبا یک سال که از عرضه جدیدترین کنسول این شرکت یعنی wiiu گذشته باز هم نینتدو دو از اشتباه نسل قبل درس نگرفته .در این جا چند تا از این اشتباهات رو عرض میکنم:

1:نسنتدو کنسول wiiu را با قدرت سخت افزاری در حد ps3 و xbox360 عرضه کرده .در حالی که کنسول هایی با این قیمت در بازار موجود بوده و عملا گیمری نمانده که یکی از این دو کنسول را نداشته باشد .پس عرضه کنسول wiiu با قدرت سخت افزاری در حد نسل فعلی اولین اشتباه نینتدو بود.(باید بگم که شاید در بعضی از موارد wiiu قدرت بیشتری نسبت به دو کنسول رقیب داشته ولی بازهم چیزی فراتر از این نسل اراعه نکرده)
2:چندین سال از اراعه کنسول های نسل هفتم میگذرد و بازی های بسیاری برای این کنسول ها تا به امروز عرضه شده است.و شرکت های بزرگی تا به امروز به حمایت کامل از این کنسول ها پرداخته اند اما کنسول نینتدو به از کمبود بازی های بزرگ و محبوب رنج میبرد.و هر از چند گاهی شاهد شنیدن خبرهایی در مورد حمایت نکردن و یا حمایت ناقص از این کنسول هستیم. که به جز خود شرکت نینتدو بقیه شرکت ها با اکراه این کار را انجام میدهند (این هم دومین اشتباه)
3:کنسول نینتدو با عرضه کنترلر جدید wiiu سعی در اراعه بعد جدیدی از گیم پلی داشت.و با عرضه یک کنترلر تبلت مانند در این راستا عمل کرد.اما باز هم نینتدو دچار اشتباهی بزرگ شد.اولا این کنترلر فاقد نو اوری در حد ویموت و نانچاک بود و در ثانی بازی کردن بعضی عناوین با این کنترلر برای گیمر های حرفه ای چندان جذاب نیست.به عنوان مثال فرض کنید صفحه انتخاب اسلحه در بازی gta به گیم پد منتقل شود .ایا این تفاوت فاحشی در گیم پلی ایجاد میکند ؟ یا مثلا همزمان نگاه کردن به نقشه بر روی صفحه گیم پد و رانندگی کار اسانی است؟؟

3:کنسول wiiu قیمت بسار بالایی دارد به گونه که یکسال و اندی بعد از عرضه اش قیمتش از ps4 که یک کنسول نسل بعدی است 50 دلار بیشتر است .این در حالی است که کنسول های نسل هشتم بدون شک بعد از مدتی با کاهش قیمت روبرو خواهند شد و عملا در این زمینه هم عرصه بر نینتدو تنگ تر خواهد شد.

3d:
خوشبختانه این کنسول فعلا فروش خوبی دارد ولی باز هم پیش بینی من این است که در چند سال اینده با افت فروش روبرو خواهد شد.به دلایل زیر :
1:هر چند که مدتی از عرضه جدیدترین کنسول دستی شرکت سونی یعنی ویتا میگذرد و این کنسول فعلا فروش مناسبی ندارد ولی با عرضه ps4 شاهد بازی های AAA خواهیم بود که برای این کنسول و ps4 روانه بازار خواهد شد و با توجه به اینکه قابلیت های بسیاری در کنار ps4 خواهد داشت بازهم پیش بینی من این است که این کنسول با قابلیت های بی نظیر و سخت افزاری قدرتمند حقیقتا شایسته لقب معجزه قرن هست و به زودی شاهد افزایش فروش این کنسول بی نظیر خواهیم بود.این یعنی یک رقیب قدرتمند با قیمتی مناسب که حتی به مراتب بهتر و ارزانتر از کنسول شرکت انویدیا یعنی شیلد میباشد

2:نینتندو کنسول 3ds را با صفحه ظاهرا سه بعدی عرضه کرده.ولی این صفحه باعث مشکلات زیادی برای کنسول شده است .اولین مشکل این است که تکنلوژی سه بعدی هنوز کامل نشده و قادر به اراعه ان تصویری که مردم خواستوار ان هستند نیست.صفحه سه بعدی این کنسول کیفیت بسیار پایینی دارد و عملا فقط باعث اذیت کردن گیمر میشود.من به شخصه با چند بار استفاده از این قابلیت تصمیم گرفتم که دیگر از این قابلیت استفاده نکنم و شدیدا معتقدم که بزرگترین اشتباه نینتدو عرضه این کنسول با صفحه سه بعدی بود که باعث شد قدرت سخت افزاری به مقدار زیادی کم بشود.که در اینده این قدرت کم برای نینتدو گران تمام خواهد شد.

با توجه به موارد گفته شده و با توجه به اینکه به عرضه کنسول های نسل جدید شرکت های سونی و ماکروسافت و استفاده این دو شرکت از سخت افزار های بسیار قدرتمند و در عین حال پشتیبانی عالی شرکت های بازیسازی از این کنسول ها و همچنین کنترلر های جدید در کنار کنترلر های قبلی .بدون شک شرکت های سونی و ماکروسافت برنده جنگ هشتمین نسل کنسول های خانگی خواهند بود و شرکت نینتدو به دلیل اشتباهات ذکر شده سهم کمی از بازار نسل جدید خواهد داشت و هر دو کنسول این شرکت در طی 2 سال اینده با فروش بسیاری پایینی روبرو خواهند شد .که در نهایت منجر به ورشکستگی شرکت نینتدو و خداحافظی همیشگی گیمر ها با این شرکت محبوب خواهد شد.

در اخر باید بگویم که این فقط تحلیل شخصی من بوده و امیدوارم که نینتدو هر چه زودتر به تصحیح اشتباهاتش بپردازد(راه حل هایی دارم که سر فرصت میگم)
و گرنه بدون کوچکترین شکی این شرکت به تاریخ خواهد پیوست.

• Smile
Reactions: S0lid Snake

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
نینتندو

از ناراحتی اشتهام کور شد :))) . از همین پیشگویی ها برای wii و ds هم گفتن اما چي شد wii با اختلاف خلی زیادی دو کنسول دیگه شکست داد برنده نسل هفتم شد درباره ds هم بفروش 147 میلیون دستگاه رسید پی اس پی شکست داد . سونی و مایکروسافت با کنترل حرکتی مخالف بودن اما مردم فقط کنسول گرافیکی نمیخواستن نینتندو با ایدهاش پرفروشترین کنسول نسل هفت شد . نینتندو هیچوقت مشکلات سخت افزاری که مایکروسافت و سونی داشتن تو این همه سال نداشته . مایکروسافت و سونی نمیدوستن کنسول چی هست تو با کنسول نینتندو داشتی بازی میکردی نینتندو بالا 130 سال قدمت داره انقدرم اعتبار و سرمایه داره مطمعن باش بقیه رو از دور خارج میکنه نمونه اش چندین کنسول پرفروش . هنوز دو کنسول دیگه نیومده بزار بیاد بعد ببین چی میشه نینتندو برنامه خودشو داره یه برنامه بلند

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
از ناراحتی اشتهام کور شد :))) . از همین پیشگویی ها برای wii و ds هم گفتن اما چي شد wii با اختلاف خلی زیادی دو کنسول دیگه شکست داد برنده نسل هفتم شد درباره ds هم بفروش 147 میلیون دستگاه رسید پی اس پی شکست داد . سونی و مایکروسافت با کنترل حرکتی مخالف بودن اما مردم فقط کنسول گرافیکی نمیخواستن نینتندو با ایدهاش پرفروشترین کنسول نسل هفت شد . نینتندو هیچوقت مشکلات سخت افزاری که مایکروسافت و سونی داشتن تو این همه سال نداشته . مایکروسافت و سونی نمیدوستن کنسول چی هست تو با کنسول نینتندو داشتی بازی میکردی نینتندو بالا 130 سال قدمت داره انقدرم اعتبار و سرمایه داره مطمعن باش بقیه رو از دور خارج میکنه نمونه اش چندین کنسول پرفروش . هنوز دو کنسول دیگه نیومده بزار بیاد بعد ببین چی میشه نینتندو برنامه خودشو داره یه برنامه بلند
یعنی میخوای دلایل منو رد کنی و بگی پیش بینیم درست از اب در نمیاد!!!!این دفعه دیگه اوضاع فرق میکنه .تازه کلی دلیل دیگه هم داره که وقت نکردم بنویسم.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,947
نام
فرهاد
نینتدو، سونی وماکروسافت رو ورشکست ننکنه کسی اونو نمی‌تونه ورشکست کنه. اینقدر Wii و 3DS و دیگر چیزا فروخته که Wii U به شچم نمیاد

SHePArd

کاربر سایت
Mar 7, 2010
1,549
نام
کاماندر شپارد A.K.A آوسام
(راه حل هایی دارم که سر فرصت میگم)
بیخیال ، سران شرکتای الکترونیک عموما از گورباچوف ضعیف تر عمل میکنن ! :d

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
Please help me lord:|
I can't believe
همون بهتر که ورشکست شد بابا
yahoo_21.gif
.....

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
ببخشید الان تمام این دلایلی که شما توی پست اول گفتید برای Wii و کنسول DS هم بود اما DS به فروش 147 میلیونی رسید و Wii هم حدود 100 میلیون فروش کرد و اون PS3 رو که از همه کنسول ها قوی تر بود شکست داد
تا الان دلیل اینکه مردم به سمت Wiiu نرفتن کمبود انحصاری های نینتندو بوده نه سخت افزارش
به شخصه بنده اصلا به خاطر سخت افزار نرفتم wiiu بخرم بلکه به خاطر بازی هایی چون ماریو زلدا و DK و kirby این کنسول رو خریدم
یک ایراد دیگه در تاپیکتون هست اینه که PS4 رو اومدید عامل نجات ویتا اعلام کردید در صورتی که مردم از ویتا یک کنسول قابل حمل میخوان که هر جا میرن باهاش بازی کنن نه یک ریموت پلی ساده

به نظرم تحلیلت رو پاک کن تا خودتونو مضحکه ی خاص و عام نکردید
حتی اگر نینتندو همین الانم ساخت wiiu رو متوقف کنه عمرا ورشکست نشه چه برسه با ادامه ی ساختش بخواد ورشکست بشه

راستی یک سر به آمار فروش 3DS بزن ببین چند ماهه در صدر فروش کنسول ها هستش اونم با اختلاف شدید

آخرین ویرایش:

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
ببخشید الان تمام این دلایلی که شما توی پست اول گفتید برای Wii و کنسول DS هم بود اما DS به فروش 147 میلیونی رسید و Wii هم حدود 100 میلیون فروش کرد و اون PS3 رو که از همه کنسول ها قوی تر بود شکست داد
تا الان دلیل اینکه مردم به سمت Wiiu نرفتن کمبود انحصاری های نینتندو بوده نه سخت افزارش
به شخصه بنده اصلا به خاطر سخت افزار نرفتم wiiu بخرم بلکه به خاطر بازی هایی چون ماریو زلدا و DK و kirby این کنسول رو خریدم
یک ایراد دیگه در تاپیکتون هست اینه که PS4 رو اومدید عامل نجات ویتا اعلام کردید در صورتی که مردم از ویتا یک کنسول قابل حمل میخوان که هر جا میرن باهاش بازی کنن نه یک ریمون پلی ساده

به نظرم تحلیلت رو پاک کن تا خودتونو مضحکه ی خاص و عام نکردید
حتی اگر نینتندو همین الانم ساخت wiiu رو متوقف کنه عمرا ورشکست نشه چه برسه با ادامه ی ساختش بخواد ورشکست بشه
من گفتم ویتا برای پلی استیشن 4 ساخته شده و وقتی که با بازی های خوب ساپورت بشه و در کنار ps4 قرار بگیره فروشش بسیار زیاد خواهد شد. یک کنسول قابل حمل میخوان که هر جا میرن باهاش بازی کنن با بازی های عالی و انحصاری و قابلیت ریموت پلی به مراتب بهتر از یه کنسول قابل حمله خالیه
اقا من که جک نگفتم ؟!!! تحلیل کردم و گذر زمان درستی حرف منو یا تایید میکنه یا نمیکنه.تااین جا هم که کلی از این تحلیل به قول شما مضحک درست از اب در اومده.
در مورد 3ds هم به بخش اخر مقاله مراجعه کنید.فعلا فروشش بهتره ولی در اینده ای نه چندان دور وضع فرق خواهد کرد

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
من گفتم ویتا برای پلی استیشن 4 ساخته شده و وقتی که با بازی های خوب ساپورت بشه و در کنار ps4 قرار بگیره فروشش بسیار زیاد خواهد شد. یک کنسول قابل حمل میخوان که هر جا میرن باهاش بازی کنن با بازی های عالی و انحصاری و قابلیت ریموت پلی به مراتب بهتر از یه کنسول قابل حمله خالیه
اقا من که جک نگفتم ؟!!! تحلیل کردم و گذر زمان درستی حرف منو یا تایید میکنه یا نمیکنه.تااین جا هم که کلی از این تحلیل به قول شما مضحک درست از اب در اومده.
در مورد 3ds هم به بخش اخر مقاله مراجعه کنید.فعلا فروشش بهتره ولی در اینده ای نه چندان دور وضع فرق خواهد کرد

اتفاقا اشتباهتون همینجاست کی میگه ویتا رو برای PS4 ساختن ؟ اینا با هم هماهنگ میشن و ریموت پلی خوبی میدن اما صرفا برای PS4 ساخته نشده
بعد کدوم تحلیل ها درست از آب در اومده ؟ wiiu بعد از PS2 بهترین و wii بهترین لانچ رو داشته حالا هم میبینی که سازنده ها نظرشون داره برمیگرده و کم کم دارن میان سمتش نمونه اش EA

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
نینتندو جزو شرکت های باسابقه است که از سال 1889 در حال فعالیت در صنعت Game است و بهتر از هر دو شرکت دیگه می دونه بازار Game به چه صورت است.تا اینجا هم همیشه نشان داده که راه فرار را بلد و خودش را از مخمسه می کشه بیرون به نظر من خیلی بعید است که نینتندو از بازی حذف بشه.گرچه خیلی از دلایل و برهان های شما منطقی و درست هستند ولی همیشه استثنا وجود داره.:d

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
اتفاقا اشتباهتون همینجاست کی میگه ویتا رو برای PS4 ساختن ؟ اینا با هم هماهنگ میشن و ریموت پلی خوبی میدن اما صرفا برای PS4 ساخته نشده
بعد کدوم تحلیل ها درست از آب در اومده ؟ wiiu بعد از PS2 بهترین و wii بهترین لانچ رو داشته حالا هم میبینی که سازنده ها نظرشون داره برمیگرده و کم کم دارن میان سمتش نمونه اش EA
من گفتم که نینتندو بعد از عرضه موو و نویگیشن و کینکت نینتندو عملا کنترلر بهتری نداشتو دستش خالی شدو همون طوری هم که دیدید بازی های زیادی برای این 2 تا کنترلر ماکروسافت و سونی نیومد . تا بعد از عرضه موشن پلاس هم که ویموت و نانچاک چندان جالب نبودن.الان هم حرفم اینه که اگر wii ویموت و نانچاک داشت خوب اون 2 تای دیگه هم موو و کینکت دارن تازه با یک سخت افزار قوی تر.اگه الان wiiu گیم پد تبلتی داره خوب ایکس باکس هم کینکت 2 داره .و عملا نینتندو جایی برای مانور براش نمونده که بخواد روش حساب کنه .تازه سخت افزار کنسولشم ضعیفتره.پس این نسل نینتدو راه خیلی سختی در پیش داره.در مورد 3ds هم هنوزم میگم که این قابلیت سه بعدیش واقعا لازم نبود.افراد زیادی هم ازش استفاده نمیکنن

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
نینتندو

اولأ آره نقد شما قبول ندارم هنوز نمیدونی داری درباره چه شرکتی صحبت میکنی بهتره تحقیق کنی بعد حرف بزنی یه قانون تو تجارت هست میگه اولین همیشه رهبره . درباره wii خود کنسول کنترل هاش بی سیم و حرکتیه و نیازی به هزینه اضافی نداره تا 4 ویموت ساپورت میکنه اما کینکت باید 500 هزار جدا بدی کینکت بخری با چنتا بازی محدود تازه وصل کنی به کنسول اصلی که فقط یه نفر میتونه بازی کنه مثل wii گروهی نیست در مورد موو هم همین مشکلات هست . کسایی که بازی با wii تجربه میکنن میگن عادت نداریم سختمونه خسته میشیم حالا چه برسه به کینکت باید جفتک چهارگوش بندازی . در ضمن با اینکه کینکت و موو دادن بازار هیچ تغییری در فروش سونی و مایکروسافت پیش نیومد و بازم فقط wii فروش ادامه داد برنده شد.درباره 3ds همین الانم نشون داده برنده اس نینتندو 4 نسل کنسول دستی تولید کرده که همشون پرفروشترین بودن

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
من گفتم که نینتندو بعد از عرضه موو و نویگیشن و کینکت نینتندو عملا کنترلر بهتری نداشتو دستش خالی شدو همون طوری هم که دیدید بازی های زیادی برای این 2 تا کنترلر ماکروسافت و سونی نیومد . تا بعد از عرضه موشن پلاس هم که ویموت و نانچاک چندان جالب نبودن.الان هم حرفم اینه که اگر wii ویموت و نانچاک داشت خوب اون 2 تای دیگه هم موو و کینکت دارن تازه با یک سخت افزار قوی تر.اگه الان wiiu گیم پد تبلتی داره خوب ایکس باکس هم کینکت 2 داره .و عملا نینتندو جایی برای مانور براش نمونده که بخواد روش حساب کنه .تازه سخت افزار کنسولشم ضعیفتره.پس این نسل نینتدو راه خیلی سختی در پیش داره.در مورد 3ds هم هنوزم میگم که این قابلیت سه بعدیش واقعا لازم نبود.افراد زیادی هم ازش استفاده نمیکنن
آخه چیزی که در موردش داری اشتباه میکنی همینه که اصلا به بازی ها فکر نمیکنی شما روی کنسول های PS4 و ONE کلی بازی مولتی میبینی با چند انحصاری
اما روی کنسول های نینتندو کلی انحصاری میبینی با چند مولتی اینو نینتندو توی تاریخ کنسول هاش نشون داده
به نظرم بری کمی در مورد کنسول های نینتندو تحقیق کنی بد نیست
نمیگم نینتندو اشتباه نکرده ، نمیگم ما از گرافیک بالا بدمون میاد اتفاقا خودم دوست دارم یک گرافیک خفن از نینتندو ببینم اما چیزی که منو سمت نینتندو نگه میداره فقط و فقط 1ST Party هاش هست
شما انحصاری های نینتندو رو بیار روی PS4 من میرم میخرم
البته بگم خود من یکی از کنسول های PS4 و one رو حتما خواهم خرید البته اگر کپی خور شد
شاید به خاطر KNACK یکی گرفتم چون حال و هوای کراش داره :bighug:

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
آخه چیزی که در موردش داری اشتباه میکنی همینه که اصلا به بازی ها فکر نمیکنی شما روی کنسول های PS4 و ONE کلی بازی مولتی میبینی با چند انحصاری
اما روی کنسول های نینتندو کلی انحصاری میبینی با چند مولتی اینو نینتندو توی تاریخ کنسول هاش نشون داده
به نظرم بری کمی در مورد کنسول های نینتندو تحقیق کنی بد نیست
نمیگم نینتندو اشتباه نکرده ، نمیگم ما از گرافیک بالا بدمون میاد اتفاقا خودم دوست دارم یک گرافیک خفن از نینتندو ببینم اما چیزی که منو سمت نینتندو نگه میداره فقط و فقط 1ST Party هاش هست
شما انحصاری های نینتندو رو بیار روی PS4 من میرم میخرم
البته بگم خود من یکی از کنسول های PS4 و one رو حتما خواهم خرید البته اگر کپی خور شد
شاید به خاطر KNACK یکی گرفتم چون حال و هوای کراش داره :bighug:
بعید می دونم اون 2 تا کنسول های دیگه انحصاریهاشون کم باشه.دلیل اینکه کلی بازی مولتی پلتفرم داریم اینه که کلی شرکت داریم که میخوان بازیهاشون رو روی کنسول های محبوب بفروشن ولی با ادامه شرایط فعلی نینتندو حتما ضرر میکنه.نه بازی درست و حسابی میده بیرون. نه کاهش قیمت و نه حمایت درست و حسابی ازش میشه .اتفاقا من میگم نینتندو می تونه موفق بشه ولی اگه شرایطش رو رعایت کنه.و گرنه ورشگستگیش حتمیه.
الان حتی تصور god of war 4 روی ps4 هم دیوانه کننده است.چه برسه به tlous یا حتی هیلو روی ایکسباکس .به نظر من نینتندو هم به بازی های مولتی پلتفرم احتیاج داره.همیشه که نمیشه زلدا بازی کرد گاهی اوقات هم باید اسکاریم بازی کرد.این شرکت باید حتما در سیاست هاش تجدید نظر کنه .ولی راهی که الان نینتندو میره اشتباهه.

پ.ن.نهایتا فقط 6 ماه دیگه باید صبر کنیم تا کنسول های نسل هشتم رسما لانچ بشن .اونوقت خیلی از مسایل معلوم میشه

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر