گیفت کارت

پاسخ سونی به نوکیا: لنزهای مستقل مجهز به سنسور برای تلفن های اندرویدی و آیفون

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
2,843

این چند وقت کلی خبر درباره دوربین تلفن های هوشمند ساخت شرکت های مختلف داشتیم. ولی همه آنها به قول عامه «دوربین-تلفن» هستند و نه چیز دیگر. اما بشنوید از خبری خوشحال کننده برای مصرف کنندگان و شاید کمی دلهره آور برای لومیا ۱۰۲۰ که همه تخم مرغ هایش را در سبد کیفیت دوربینش گذاشته.

همان طور که پیشتر برای شما نوشته بودیم سونی قصد انقلاب عکاسی در تلفن های هوشمند دارد٬ نه فقط تلفن های خودش که همه تلفن ها. ماه گذشته برخی منابع خبر دادند که سونی در حال آماده کردن یک لنز دوربین جدید با مارک زایس است. اما نه فقط یک لنز معمولی٬ بلکه لنزی با سنسور ۲۰.۲ مگاپیکسلی با قابلیت نصب روی تلفن های هوشمند.

و اینک از طریق SonyAlphaRumers جزئیات بیشتری در باره این لنز منتشر شده و البته عکس های واضحی از آن به دست آمده.


آنچه می بینید لنزهای DSC-QX10 و DSC-QX100 هستند. در آنها چند سنسور و نیز امکان ارتباط بی سیم Wifi/NFC تعبیه شده و حتی شکاف حافظه SD هم دارند. البته صفحه LCD روی آنها وجود ندارد و فاقد کنترل های رایج دوربین های معمولی هستند٬ زیرا کنترل این لنزها از طریق تلفن هوشمند و تبلت انجام می شود.

طبق خبر منتشر شده سونی به زودی دو مدل از این لنزها را عرضه خواهد کرد؛ یکی با سنسور RX100MII و لنز زایس، و دیگری با زوم اپتیکال ۱۰ برابری و سنسور CMOS هجده مگاپیکسلی 1/2.3 (در این تصویر مشخصا لنز f3.3-5.9 نوشته شده). در ضمن این لنزها توانایی سازگاری با تلفن های اندرویدی و آیفون را هم دارند. فکر می کنید این یک تغییر بازی گره گشا برای سونی باشد؟
نارنجی
9to5mac
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟