وضعیت کاری سخت و اضافه کاری های اجباری در ناتی داگ

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
به تازگی بسیاری از اعضای سابق استدیو تحسین شده ناتی داگ درباره وضعیت کاری خود در استدیو مذکور لب به سخن گشوده اند و اطلاعات بسیاری درباره ساعات کاری و جو وحشتناک استدیو من باب این موضوع را به صورت عمومی مطرح کرده اند.

NDshi.t.jpg
این افراد که با شرط ناشناس باقی ماندند با COGconnected صحبت کرده اند بسیار از ساعات کاری بیش از حد در استدیو گفته اند.

فردی که سالها در ناتی داگ بر روی پروژه های اخیر کار کرده است میگوید: خب نظر من در مورد کرانچ در ناتی داگ: در واقعیت بیشتر خاکستری مانند است تا سیاه و سفید. هیچ فرمان رسمی برای کرانچ وجود ندارد. هر چند ممکن است مقدار قابل توجهی فشار از طرف همکاران وجود داشته باشد. و ممکن است شامل فشار از جانب کسانی باشد که در واقع مدیر بالادست شما هستند. فشار از طرف همکاران نتیجه داشتن یک تیم از آدم‌هایی فوق العاده، با استعداد و وقف شده است که با هم روی یک پروژه کار می‌کنند.

فرد دیگری شیوه ناتی داگ برای دور زدن کرانچ را اینگونه توصیف میکند:

" واقعیت این است که انها به شما نمی‌گوید که چند ساعت باید کار کنی. اما باید پروژه خود را به اتمام برسانید. و میزان پروژه برای هر کسی غیرممکن است. خیلی زیاد است. و اگر به اهداف مشخص شده نرسید اخراج می‌شوید. پس چندان حق انتخاب ندارید."

باید گفت فشار بر روی بخش های مختلف استدیو متفاوت هست برای مثال کارمندان بخش تست و تضمین کیفیت ساعات کاری انها از 10 صبح تا 10 شب میباشد ولیکن به صورت معمول انها هرشب تا 1 بامداد مجبور به حضور در استدیو بوده اند.

یکی دیگر از کارمندانی که سابقه کار بر روی دلست او اس را داشته میگوید: " مدت زمان کرانچ معمولا چندین ماه طول میکشد و ما به صورت متوسط 60 تا 80 ساعت کار میکنیم و هفته پایانی ساخت دلست او اس بیش از 100 ساعت مشغول به کار بودیم."

کارمندان بسیاری بوده اند که از وضع ساعت کاری در استدیو ناتی داگ شاکی باشند، بسیاری از اعضای استدیو در هفت هفته پایانی توسعه بازی انچارتد 4 به صورت 24 ساعت تمام در استدیو حاضر بوده و عملا زندگی واقعی خارج استدیو نداشته اند و بعضا نتوانسته به زندگی عادی خود پس از فشارهای بسیار برگردند.

بسیاری از کارمندان ناتی داگ بر این اصل واقف هستند که شما را مجبور نمیکنند که حتما درگیر کرانچ بشوید ولی اگر میخواهید امنیت شغلی خود را حفظ کنید (در واقعیت اخراج نشوید که بر اینده شغلی شما هم تاثیرگذار است) باید به صورت مداوم درگیر کرانچ بشوید. و یا اگر بیش از حد معمول تلاش نکنید به راحتی برای پروژه بعدی شما را کنار میگذارند.

Is Crunch Mandated at Naughty Dog? The Answer Is a Bit Complicated | COGconnected
Former Naughty Dog Devs: Crunch Isn’t Mandatory But Covertly Expected As Part of the Studio’s Culture

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
سیستم سرمایه داری،عادلانه ترین سیستم اقتصادی.
پشمام:D

ولی با نظام سرمایه داری میشه،به همین دلیل تو جهان گرسنه ای وجود نداره
بله تو همین سیستم بیل گیتز می‌تونه از پارکینگ خونش با کار و تلاش و کمی نبوغ بشه ثروتمند ترین آدم دنیا ! این کاملا عادلانه است

بازنده ها هم میتونن غر بزنن و شکایت کنن! :-j

اقتصادی که چند تا شرکت ژاپنی یا کره ای میتونن بیان سهم شرکت های آمریکایی رو تصاحب کنند کاملا عادلانه است !

بعدم اشاره کردم سیستمی که بشر تا به امروز بهش رسیده ! نخبه های حقوق بشری بازی سنتر میتونن ایده ها و دانش اقتصادیشون رو به دولت ها ارائه بدن تا زندگی بشریت رو متحول کنن! =))

آخرین ویرایش:

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
بنظرم مسئله ی کرانچ نه با ساقط کردن سرمایه داری حل میشه با نه برگردوندن کمونیسم.

تنها راه unization یا یکسان سازی بازی سازها مثل بقیه مشاغله. توی این سندیکا هم قوانینی بر ضد کرانچ تصویب و اعمال بشه.

راه های دور زدن این قوانین هم بسته و شرکت های بزرگ بازی سازی رو مجبور به اجراش کنن.

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
بله تو همین سیستم بیل گیتز می‌تونه از پارکینگ خونش با کار و تلاش و کمی نبوغ بشه ثروتمند ترین آدم دنیا ! این کاملا عادلانه است

اقتصادی که چند تا شرکت ژاپنی یا کره ای میتونن بیان سهم شرکت های آمریکایی رو تصاحب کنند کاملا عادلانه است !

بعدم اشاره کردم سیستمی که بشر تا به امروز بهش رسیده ! نخبه های حقوق بشری بازی سنتر میتونن ایده ها و دانش اقتصادیشون رو به دولت ها ارائه بدن تا زندگی بشریت رو متحول کنن! =))
دمت گرم روزمونو ساختی با این جمله هات :D
الان ما تو کره زمین 8ملیارد بازنده داریم اما چنصد ملیاردر همه برنده هستنو انسان های فوق موفق .
راستی یادم رفت اقایه برنده دست مارم بگیر=))

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد

والا ما که ادعای نخبه بودن نداریم و فعلا این شما هستی که با اون 7تا موردی که گفتی تن هرچی اقتصاد دانِ تو گور لرزوندی
الان یعنی از نظر شما همه با کار و تلاش و کمی نبوغ تو این سیستم میتونن موفق بشن دیگه؟و هرکسی تو این سیستم نتونه موفق بشه یه لوزر بی عرضه س،چون عادلانه س به نظر شما این سیستم؟!
اگه واقعا حرفتون اینه که من فهمیدم،که به احتمال فراوان هم منظورتون همینه،خب بنظرم شما چشم هاتون رو،رو واقعیت بستید و توصیه می کنم با دقت بیشتری به دنیای اطرافتون نگاه کنید.

آخرین ویرایش:

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
والا ما که ادعای نخبه بودن نداریم و فعلا این شما هستی که با اون 7تا موردی که گفتی تن هرچی اقتصاد دانِ تو گور لرزوندی
اتفاقا جملات این دوستمون خیلی منو تحت تاثیر قرار داد . :D
من الان میخوام از پارکینگ خونمون شروع کنم بزنم تو کار نوشمک تا بزرگترین شرکت نوشمک سازیه جهان رو تاسیس کنم اونم در فضایی کاملا رقابتی :D

• Like
  • Smile
Reactions: g4mer and Milad_HW

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
این حرفای ضد سرمایه داری رو مارکس و لنین هم میزدن که تهش هم معلوم شد به کجا رسید. میگن یا برای آرزوهات تلاش کن یا برای آرزوی بقیه کار کن.
سرمایه داری به کجا رسیده؟به این دنیایی که داریم هر روز می بینیم.
حالا اگه به نظر شما این دنیای امروز که سرمایه داری ساخته و داریم توش زندگی می کنیم و می بینیم،همه چی گل و بلبلِ که دیگه بحث از این بیشتر بهتر هست ادامه پیدا نکنه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
اتفاقا جملات این دوستمون خیلی منو تحت تاثیر قرار داد . :D
من الان میخوام از پارکینگ خونمون شروع کنم بزنم تو کار نوشمک تا بزرگترین شرکت نوشمک سازیه جهان رو تاسیس کنم اونم در فضایی کاملا رقابتی :D
الان داری خودت رو ترول می‌کنی ، یا میخوای بگی بیل گیتز با ارث پدری به اینجا رسید lol

دمت گرم روزمونو ساختی با این جمله هات :D
الان ما تو کره زمین 8ملیارد بازنده داریم اما چنصد ملیاردر همه برنده هستنو انسان های فوق موفق .
راستی یادم رفت اقایه برنده دست مارم بگیر=))
نه داداش منم هنوز موفق نیستم، اما بازنده ها کسایی هستن ، که ضعف ها تنبلی ها و بی فکری هاشون رو میزارن پای زمین و زمان و بی عدالتی و سیستم !
بازم میگم اگه چیزی بهتر از سیستمی که تو ژاپن ، آمریکا ، کانادا ، استرالیا و المان و غیره ذالک سراغ دارید ، نه فقط من ، دنیا منتظره شنیدنشه!

آخرین ویرایش:

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
وقتی به یک بُرج زیبا نگاه می کنی، زمانی که وارد یک ساختمان چندین طبقه لوکس می شید، اولین چیزی که بهش فکر می کنید اینه که چقدر اینجا زیباست! چقدر خواستنیه! ازش لذت می برید و به هیچ چیز دیگه ای فکر نمی کنید! برای صاحبانش کَف می زنید و تحسینشون می کنید.
ولی...
کارگرهائی بودن که تلف شدن، عمله هائی بودن که آسیب دیدن و روز مُزدهائی بودن که برای یک لقمه نون، اونجا عرق ریختن و جون دادن! این قانون حال حاضر دنیاست! پُشت هر زیبائی، یک شکنجه و سختی بوده که هیچ لذتی ازش بُرده نشده!

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
الان داری خودت رو ترول می‌کنی ، یا میخوای بگی بیل گیتز با ارث پدری به اینجا رسید lol

نه داداش منم هنوز موفق نیستم، اما بازنده ها کسایی هستن ، که ضعف ها تنبلی ها و بی فکری هاشون رو میزارن پای زمین و زمان و بی عدالتی و سیستم !
بازم میگم اگه چیزی بهتر از سیستمی که تو ژاپن ، آمریکا ، کانادا ، استرالیا و المان و غیره ذالک سراغ دارید ، نه فقط من ، دنیا منتظره شنیدنشه!
ببین اول باید خوب اینو متوجه بشی که هرکس مخالف تو یا نظامه سرمایه داریه نه بدبخته نه تنلبه نه بازنده .
وقتی تو حتی منو نمیشناسی چجور این حرفارو میزنی ؟ نکنه از حساب بانکیم خبر داری :D
بعد تو چرا از ژاپن و امریکا و ... برای خودت اسطوره ساختی .
اگه تو الان برای یه انسان 1000 ساله پیش حقوق شهروندیه الان رو توضیح بدی تحت هیچ شرایطی باورش نمیشه چون ذهنش به شرایط اونموقع عادت کرده پس در نتیجه نمیتونه چیزه دیگه ای رو تصور کنه حالا مشکل تو هم همینه فکر میکنی نمیشه دنیا یجور دیگه باشه . ببین مطمئن باش شاید 100 ساله دیگه البته اگه دنیایی با این همه جنگ وجود داشته باشه شرایط نظام سرمایه داری رو براش تعریف کنی دیوونه بشه . پس این فکر رو نکن که همیشه اوضاع اینطوری میمونه .
حالا میخوام یه نمونه از چیزی که طرفداریشو میکنی برات بگم . ببین الان حدود 40 ملیون نفر تو دنیا ایدز دارن و همچنان حدود 30 ساله دارن تلاش میکنن که ایدز رو درمان کنن و همیشه هم دارن میگن به درمان نزدیک شدیم اما چرا پس اتفاق نمی افته ؟
میدونی چرا ؟ چون سودی که شرکتایه داروسازی از این 40 ملیون نفر بصورت داروهای که فقط طرفو تقویت میکنه نه درمان انقدر زیاده که تحت هیچ شرایطی اجازه نمیدن کسی درمانی برای ایدز درست کنه وگرنه تا حالا ازمایشگاهایی تونستن به درمان برسن اما چون صنعت دارو سازی با این روش سود بیشتری میکنه هیچوقت سمت درمان نمیره .
خوب حالا بنظرت انسان های جانی و مریضی که بخاطر پول حاضرا 40 ملیون نفر عذاب بکشن ارزش طرفداری دارن ؟ بنظرت همچین سیستمی کارش درسته ؟ شاید بگی علتش اشتغال باشه اما سرمایه دار حتی اگه بدونه با اخراج نیروهاش پوله بیشتری در میاره مطمئن باش اینکارو میکنه .
بعد این کشورهایی که مثال زدی خیلی مشکلات هم دارن که منو شما نمیبینیم . مثلا الان جرم و جنایت تو انگلیس یا امریکا از ایران کمتره ؟ یا فحشا تو فرانسه از ایران کمتره ؟ یا مواد مخدر تو امریکا و اروپا و ژاپن واقع فکر میکنی از ایران کمتره ؟
اینو همون اولم گفتم بهت چون ما اینجا تحت فشاریم فکر میکنیم جاهای دیگه بهشته نه عزیز دلم از این خبرا نیست . شما الان برو وسط نیویورک یه گونی دلار رو خالی کن تو خیابون ببین اگه همدیگرو نکشتن بخاطرش .عزیز من شما میخوای قبول نکن اما نظام سرمایه داری یعنی منه سرمایه دار در اولویته همه چی هستم . بعد همونطور که بیل گیتس بقول خودت از پارکینگ خونشون شد پولدارترین مرد جهان خیلی از ملیاردرهای وطنیمونم از داهات پس کوره اومدن شدن سوپر ملیاردر اما بنظرت الان انسان هایه شریفی هستن ؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
ببین اول باید خوب اینو متوجه بشی که هرکس مخالف تو یا نظامه سرمایه داریه نه بدبخته نه تنلبه نه بازنده .
وقتی تو حتی منو نمیشناسی چجور این حرفارو میزنی ؟ نکنه از حساب بانکیم خبر داری :D
اگه تو الان برای یه انسان 1000 ساله پیش حقوق شهروندیه الان رو توضیح بدی تحت هیچ شرایطی باورش نمیشه چون ذهنش به شرایط اونموقع عادت کرده پس در نتیجه نمیتونه چیزه دیگه ای رو تصور کنه حالا مشکل تو هم همینه فکر میکنی نمیشه دنیا یجور دیگه باشه . ببین مطمئن باش شاید 100 ساله دیگه البته اگه دنیایی با این همه جنگ وجود داشته باشه شرایط نظام سرمایه داری رو براش تعریف کنی دیوونه بشه . پس این فکر رو نکن که همیشه اوضاع اینطوری میمونه .
حالا میخوام یه نمونه از چیزی که طرفداریشو میکنی برات بگم . ببین الان حدود 40 ملیون نفر تو دنیا ایدز دارن و همچنان حدود 30 ساله دارن تلاش میکنن که ایدز رو درمان کنن و همیشه هم دارن میگن به درمان نزدیک شدیم اما چرا پس اتفاق نمی افته ؟
میدونی چرا ؟ چون سودی که شرکتایه داروسازی از این 40 ملیون نفر بصورت داروهای که فقط طرفو تقویت میکنه نه درمان انقدر زیاده که تحت هیچ شرایطی اجازه نمیدن کسی درمانی برای ایدز درست کنه وگرنه تا حالا ازمایشگاهایی تونستن به درمان برسن اما چون صنعت دارو سازی با این روش سود بیشتری میکنه هیچوقت سمت درمان نمیره .
خوب حالا بنظرت انسان های جانی و مریضی که بخاطر پول حاضرا 40 ملیون نفر عذاب بکشن ارزش طرفداری دارن ؟ بنظرت همچین سیستمی کارش درسته ؟ شاید بگی علتش اشتغال باشه اما سرمایه دار حتی اگه بدونه با اخراج نیروهاش پوله بیشتری در میاره مطمئن باش اینکارو میکنه .
بعد این کشورهایی که مثال زدی خیلی مشکلات هم دارن که منو شما نمیبینیم . مثلا الان جرم و جنایت تو انگلیس یا امریکا از ایران کمتره ؟ یا فحشا تو فرانسه از ایران کمتره ؟ یا مواد مخدر تو امریکا و اروپا و ژاپن واقع فکر میکنی از ایران کمتره ؟
اینو همون اولم گفتم بهت چون ما اینجا تحت فشاریم فکر میکنیم جاهای دیگه بهشته نه عزیز دلم از این خبرا نیست . شما الان برو وسط نیویورک یه گونی دلار رو خالی کن تو خیابون ببین اگه همدیگرو نکشتن بخاطرش .عزیز من شما میخوای قبول نکن اما نظام سرمایه داری یعنی منه سرمایه دار در اولویته همه چی هستم . بعد همونطور که بیل گیتس بقول خودت از پارکینگ خونشون شد پولدارترین مرد جهان خیلی از ملیاردرهای وطنیمونم از داهات پس کوره اومدن شدن سوپر ملیاردر اما بنظرت الان انسان هایه شریفی هستن ؟
واقعا ما رو گرفتید ! تمام حرف من همین بود !

برای امروز بشر ، منتظرم بودم تغییر و تحولات از بازی سنتر شروع شه، که اینجا هم فقط شعار میدن وحرفای قشنگ میزنن! :-j

بهتین مثال برای شماها ، همون قسمت اعتصاب کارگری باب اسفنجیه ، زیادی تو نقش فرو رفتید!

مقایسه بیل گیتز هم با نو کیسه های پشت کوهی ایران اوج دست وپازدن تواین بحث بود !موفق باشی ، راستی یادم نبود که تو جوب های توکیو پر معتاده! LoL :-j

داریم از رفیق به اخوی میرسیم!

آخرین ویرایش:

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,567
سرمایه داری به کجا رسیده؟به این دنیایی که داریم هر روز می بینیم.
حالا اگه به نظر شما این دنیای امروز که سرمایه داری ساخته و داریم توش زندگی می کنیم و می بینیم،همه چی گل و بلبلِ که دیگه بحث از این بیشتر بهتر هست ادامه پیدا نکنه.
توی این دنیا مدینه فاضله وجود نداره جایی که انسانها همه شاد باشند. همه راضی باشند. بحث بر ضد سرمایه داری مدت ها مطرح بوده خیلیا تلاش کردن ولی آخرش به استکباری دراومد. لنین که مخالف سرمایه داری بود 15 تا رولزرویس گرون قیمت داشت. نمونه دیگه همین الان تو کره شمالی میبینم که میگن رهبر کره شمالی با حیوانات حرف میزده از خورشید اومده. خودش عاشق بستکبال هست وکلی کلکسیون از لباس های NBA رو داره ولی مردمش جلبک دریا میخورن و آمار وحشتناکی داره از سو تغذیه تو کره شمالی وجود داره.
به نظر من سیستمی درست هست که تو به ازای زحمت و تلاشی که میکشی نتیجه اون رو ببینی.

MV5BMTIzNDE5ODQwN15BMl5BanBnXkFtZTcwOTIzNjQyMg@@._V1_UY317_CR17,0,214,317_AL_.jpg

این آقا رو که میشناسی سیمون کاول تهیه کننده AGT. توی 32 سالگی همه چیزش رو از دست میده با 5 دلار تو جیبش به راننده تاکسی التماس میکنه که ببرتش خونه مادرش. الان این آقا 550 میلیون دلار ثروت داره با زحمت خودش. خیلی دیگه میتونستند جای این آقا باشن ولی راضی شدن به حق خودشون. قرار نیست بگیری بخوری بخوابی سیستم به تو پول تو هوا بیاره. یه کشور همون قدر به سرمایه دار احتیاج داره که به دکتر و مهندس. چون این سرمایه دارها هستند که با کارآفرینی اشتغال ایجاد میکنند و بیکاری رو تو کل جامعه کاهش میدن.

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128
که درمان ایدز کشف شده ولی رو نمیکننش؟ :))

داداش اینکه کشورایی مثل انگلیس و امریکا و ژاپن رو تو یه جمله کنار ایران میاری برای خودت خنده دار نیست؟ مثل این میمونه مثلا دانشمندا بگن اگه آسمون جای آبی سبز بود همه چی بهتر میشد، اما میتونی رنگشو تغییر بدی؟ نه چون چه بخوای چه نخوای آسمون آبیه یا به عبارت دیگه دنیا در حال حاضر همینه Deal with it مگر اینکه شما راه حل جدیدی برای هدایت 8 میلیارد آدم روی زمین داشته باشید که به قول این دوستمون دنیا منتظر شنیدنشه...

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
توی این دنیا مدینه فاضله وجود نداره جایی که انسانها همه شاد باشند. همه راضی باشند. بحث بر ضد سرمایه داری مدت ها مطرح بوده خیلیا تلاش کردن ولی آخرش به استکباری دراومد. لنین که مخالف سرمایه داری بود 15 تا رولزرویس گرون قیمت داشت. نمونه دیگه همین الان تو کره شمالی میبینم که میگن رهبر کره شمالی با حیوانات حرف میزده از خورشید اومده. خودش عاشق بستکبال هست وکلی کلکسیون از لباس های NBA رو داره ولی مردمش جلبک دریا میخورن و آمار وحشتناکی داره از سو تغذیه تو کره شمالی وجود داره.
به نظر من سیستمی درست هست که تو به ازای زحمت و تلاشی که میکشی نتیجه اون رو ببینی.

MV5BMTIzNDE5ODQwN15BMl5BanBnXkFtZTcwOTIzNjQyMg@@._V1_UY317_CR17,0,214,317_AL_.jpg

این آقا رو که میشناسی سیمون کاول تهیه کننده AGT. توی 32 سالگی همه چیزش رو از دست میده با 5 دلار تو جیبش به راننده تاکسی التماس میکنه که ببرتش خونه مادرش. الان این آقا 550 میلیون دلار ثروت داره با زحمت خودش. خیلی دیگه میتونستند جای این آقا باشن ولی راضی شدن به حق خودشون. قرار نیست بگیری بخوری بخوابی سیستم به تو پول تو هوا بیاره. یه کشور همون قدر به سرمایه دار احتیاج داره که به دکتر و مهندس. چون این سرمایه دارها هستند که با کارآفرینی اشتغال ایجاد میکنند و بیکاری رو تو کل جامعه کاهش میدن.
این آخرین پستم تو این تاپیک و دیگه ادامه نمیدم چون تاپیک داره منحرف میشه و البته شده الانشم :Dمدیرها و ناظم های محترم با عرض پوزش.
داداش آخه این مثال هایی که میزنید اولا یک در یک میلیون هستند این افراد و خیلی ها تو همین سیستم هستن که هرچقدر هم تلاش کردن و میکنن به جایی نمیرسن و شما کامل دارید اونا رو نادیده میگیرید و زووم میکنید رو اون چندتا آدم موفق.خیلی از این مثال هایی هم که میزنید موفق شدنشون هیچ ارتباطی به نظام سرمایه داری نداره.

• Like
Reactions: Jack cooper

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر