همه چیز در باره ی IOS و خانواده های ان

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
سلام
میخوام تو این تاپیک تمام سوالات و ابهامات در مورد این IOS ها و خانواده هاشون رو براتون روشن کنم و به طور کلی برید حال کنید:biggrin1:
IOS چیست:confused:؟؟؟؟

دوستان من قصد ندارم در باره ی این IOS یه تو ضیح WIKIPEDIA یی بدم که بعد خوندش بگید اجججب و اینجوری شید:confused:
من تو ضیح کار بردیش رو میدم که به چه دردی میخوره کجاست و از اون جور حرفا
ببینید هر بازی به یه سری IOS نیاز داره که دو خود دیسک موجود هست و شما با داشتن مدچیپ یا با استفاده از LOADER ها بدون انجام هیچ کار عجیبی مثل هلو اجرا میشن اما :
در گذشته هایی نه چندان دور از انجایی که سیستم منو های جدید هک نشده یا HBC روشون نصب نمیشد مردم نیک روی کشور ما و کشور های دیگر برای اینکه از طریق دیسک کنسول خود را اپدیت نکنن تا مبادا با مشکل هایی از نوع نصب نشدن HBC و ... رو برو نشن دیسک های خود را بریک بلوک (یعنی فایل های اپدیت رو پاک میکردن که همراهشون IOS های بیچره که در همسایگی فایل اپدیت قرار داشتن هم پاک میشدن و ترو خشک با هم میسوختن)میکردن .
حالا از اونجایی که مثلا یه سری IOS ها رسمی و معروف یا با یه روشی از قبل نصب شده بودن درون wII موجود بودن و یه سری بازی ها اجرا میشدن اما با عرضه بازی های جدید تر مجبور بودن IOS های مورد نیاز ان ها رو نصب کنن که این کار ریسکش بالا بود چون مثلا فلان IOS مال فلان اپدیت بود و امکان بریک کردن کنسول بعد از نصب اون IOS جدید زیاد بود
به همین دلیل هنوز هم بعضی مردم این سنت رو حفظ کردن و IOS نصب میکنن(موفق باشن:biggrin1:)
اما الان همهی سیستم منو ها هک شده و شما با خیال راحت اپدیت کنید
نکته :البته در یه سری مواقعی مورد نیاز هست مثلا بعضی WIIWARE ها یه IOS مخصوص لازم دارن
روش جلوگیری از حوادس یهویی IOS

به گفته های این پیر IOS یی توجه کنید تا دچار IOS زدگی نشید

1-همیشه به اخرین ورژن اپدیت باشید
2-به هیچ وجه دیسکاتون رو BRICK BLOCK نکنید
3-فکر نکنید IOS بیشتر یعنی زندگی بهتر هر وقت نیاز بهش داشتید نصب کنید (یهو همش رو نصب نکنید که WII جنبش سوراخه)
4-اگه دیسکی رو از جایی خریدید و بریک BLOCK شده بود و از دیسک چنل هم اجرا نمیشد(یعنی IOS یی میخواد ) به نظر من از LOADER ها استفاده کنید و نصب IOS مورد نیاز رو بیخیال شید
5- اگه خیلی دلتون میخواد IOS نصب کنید IOS PACK رو نصب کنید چون همش رسمیه

نکته: امکان داره شما به اخرین ورژن اپدیت باشید اما دیسک باز بخواد اپدیت کنه چند دلیل و راه جلو گیری داره
دلیل
1- دیسک دارای اپدیت از ریجن متفاوت هست
2- شما یه سری چنل ها رو ندارید و اون میخواد نصب کنه
3. مثلا فوتو یا میی چنل شما قدیمه و میخواد اپدیت کنه
4.هر کدوم از گزینه های بالا هم باشه اپدیت نکنید و از روش زیر استفاده کنید

جلو گیری از اپدیت از دیسک و رد کردن این قسمت

به جای اینکه دیسک رو BRICK BLOCK کنید و دچار ریسک شید از سیستم منو هک PRELOADER استفاده کنید و گزینه ی اسکیپ اپدیت رو فعال کنید تا بازی رو از همون دیسک چنل اجرا کرده و مرحله اپدیت رو رد کنید (مرحله ی اپدیت فرت:biggrin1:)

MIOS چیست؟؟؟

MIOS همون IOS هست اما باسه دیسک های بازی های GAME CUBE که پیشنهاد میشه در صورت نیاز بهشون بیخیالشون شید و اجرا از دیسک چنل رو هم بیخیال شید و از LOADER ها استفاده کنید

CIOS چیست:((؟؟؟

custom IOS هست که در اجرا بهتر برنامه ها بهش نیاز هست
ببینید میشه یه کم به OS تشبیهشون کرد و از IOS ها حساس تر هستن
اما مثلIOS نیست که مثلا چندتا رو باهم نصب کنی
باید یه CIOS نصب کنی که مورد نیازت هست که معمول ترینشون CIOS 36 ,CIOS38 با REV های مختلف. که حالا میتونی اپگیرید یا دانگرید شون کنید
برای نصب هر CIOS یه برنامه هست چون مثلا یه برنامه IOS 36رو با REV 9 نصب میکنه اما مثلا یه برنامه IOS 38 رو با REV 14نصب میکنه (در صورتی که برای نصب IOS ها باید از هر برنامه ای که برای نصب WAD هست استفاده کرد مثل WAD MANAGER , WAD INSTALLER )
کلا اصلش برنامه نصبش هست و فایل WAD یی که نصب میشه همون IOS یی هست که شاید قبلا هم رو وییت با wAD MANAGER نصب کرده باشی اما مثلا برنامه ی cIOS38_rev14-Installer همین IOS 38 خودمون رو به صورت OS اصلی WII با REV 14 نصب میکنه)
و یه چیز دیگر این که شما IOS 36 رو نمیتونید با برنامه cIOS38_rev14-Installer نصب کنید چون این برنامه فقط IOS38 رو نصب میکنه

کلا زیاد جدیش نگیرید اگه برای اجرا برنامه ای مثل USB LAODER به شما گفتن فلان CIOS رو نصب کن شما نصب کنید

این ها خانواده های مهم تری از IOS هستن و من گفتم چیز های دیگه ای هم هستن که گفتنشون اصلا نیاز نیست و به دردمون نمیخورن باز در صورت نیاز اون ها رو هم اضافه میکنم(فعلا دچار کیبورد زدگی شدم:biggrin1:)
غلط املایی هم هست دیگه ببخشید :cheesygri

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
برای اینکه ایشون جلوتر گفتن که با Preloader مرحله آپدیت رو Skip کنید. ولی من برای کسانی که از مودچیپ استفاده می کنن پیشنهاد میکنم که دیسک ها رو بریک بلاک کنن.

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
برای اینکه ایشون جلوتر گفتن که با Preloader مرحله آپدیت رو Skip کنید. ولی من برای کسانی که از مودچیپ استفاده می کنن پیشنهاد میکنم که دیسک ها رو بریک بلاک کنن.
خوب دوست من اینجوری باید ریسک نصب ios رو هم انجام بدن
شما که دیگه خودت واردی علی جون توقسمت پارتیشن 1 هربازی تو قسمت root بعد هم sys تمام ios های مورد نیاز هست که با بریک بلوک میپرن
در مورد drive key هم تو قسمت منوی خودش میتونی بدون نیاز به preloader اپدیت رو skip کنی

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
كسي كه از مودچيپ استفاده مي كنه ديگه نيازي به IOS نداره كه. اگرم داشت تو سافت چيپ گزينه Fake IOS براي چيه پس؟؟
تازه همه كه Drive Key ندارن.

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
كسي كه از مودچيپ استفاده مي كنه ديگه نيازي به IOS نداره كه. اگرم داشت تو سافت چيپ گزينه Fake IOS براي چيه پس؟؟
تازه همه كه Drive Key ندارن.
خوب اما اگه ios داشته باشه به غیر از بازی هایی که مشکل کانتری دارن همه ی بازی ها از همین دیسک چنل میاد
کلا میشه گفت برای مدچیپ داداست
حالا شما دوست دارید بریک بلوک کنید بکنید اما نکنید:biggrin1:

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
اول از همه توضیح بدم که Drive Key‌ خودش بریک بلاک می‌کنه اگر می‌خوای غیر فعالش کنی‌ باید بری تو منو ش واز اون جا غیر فعالش کنی‌

سوال dani8gb ببین اگر ما سیستم منو ۴.۱ داشته باشیم دستگاهمون UC باشه Game امون هم UC باشه بد خودش نیاز به نصب IOS داشته باشه چرا آپدیت نکنیم ؟ توی توضیح بالا گفتی‌ این کار رو نکنید خوب در اون صورت Game‌ اجرا نمی‌شه , خوب IOS خودشو می‌خواد ؟؟؟ یا اینکه به قول خودت میخواد چمیدونم Mii Channel رو Update کنه ؟؟؟؟؟؟؟

MIOS رسمی ـه و چه جوری میریزه با System Menu ??????

Brick Block چه Risk یی داره که میگی نکنید؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
اولا بریک بلاک نمیکنه اون اپدیت رو skip میکنه و هیچ تغییری تو iso دیسک ایجاد نمیکنه

کی گفته نکنید ؟؟؟ فقط باید از هم ریجن بودنش مطمعن باشید
اره اگه هم ریجن بود خوبه چون امکان داره هم ios های مورد نیاز رو بریزه و هم چنل ها رو اپدیت کنه
تازه من یه بار با بازی j کنسول us رو اپدیت کردم (البته ورژن من 3.2 و اپدیت تو دیسک 3 بود) اما بعد از نصب هیچ اتفاقی نیفتاد فقط از news و چتل ابو هوا که usa رو داشتم یه ورژن j هم اومد:biggrin1:

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
اولا بریک بلاک نمیکنه اون اپدیت رو skip میکنه و هیچ تغییری تو iso دیسک ایجاد نمیکنه

کی گفته نکنید ؟؟؟ فقط باید از هم ریجن بودنش مطمعن باشید
اره اگه هم ریجن بود خوبه چون امکان داره هم ios های مورد نیاز رو بریزه و هم چنل ها رو اپدیت کنه
تازه من یه بار با بازی j کنسول us رو اپدیت کردم (البته ورژن من 3.2 و اپدیت تو دیسک 3 بود) اما بعد از نصب هیچ اتفاقی نیفتاد فقط از news و چتل ابو هوا که usa رو داشتم یه ورژن j هم اومد:biggrin1:

نکته: امکان داره شما به اخرین ورژن اپدیت باشید اما دیسک باز بخواد اپدیت کنه چند دلیل و راه جلو گیری داره
دلیل

در مورد Drive Key حرفت درسته جلوش رو فقط میگره

با چیISO بازی رو باز کنم توشو ببینم Win Rar Error میده ؟؟؟؟؟؟

پس آقا آخرش من Disc هم Region بذارم هر Update یی خواست هم انجام بدم ؟؟؟؟؟
یه سوال قدیما میگفتن ممکن مثلا تو سیستم منوت ۳ باشه بد یه بازیی‌ بذاری اونم تو خودش سیستم منو ۳ داشته باشه بد بخواد دوباره آپدیت کنه و دستگاه این طوری بریک میشد الان این داستان‌ چه جوری شده ؟؟؟؟؟؟

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
دلیل

در مورد Drive Key حرفت درسته جلوش رو فقط میگره

با چیISO بازی رو باز کنم توشو ببینم Win Rar Error میده ؟؟؟؟؟؟

پس آقا آخرش من Disc هم Region بذارم هر Update یی خواست هم انجام بدم ؟؟؟؟؟
یه سوال قدیما میگفتن ممکن مثلا تو سیستم منوت ۳ باشه بد یه بازیی‌ بذاری اونم تو خودش سیستم منو ۳ داشته باشه بد بخواد دوباره آپدیت کنه و دستگاه این طوری بریک میشد الان این داستان‌ چه جوری شده ؟؟؟؟؟؟

نبابا winrar چیه با terucha
اره با دیسک هم ریجن اپدیت کن حتی 1000 بار هم اگه اومد
نه بابا من باریجن مخالف هم هیچیم نشد دیگه هم ریجن که بریک نمیکنه(اون قدیما حتما یه چیز دیگه ایشون ریپ میزده که اینجوری بوده)

ببین جون هرکی دوست داری تو کار این mios نرو:cheesygri:((
این دیگه مثل ios مدل های مختلف نداره ورژنی مثلا last version
به نظرم بازی های gc اگه از دیسک چنل نیومدن از neogama استفاده کن از همه لحاظ بهتره

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
مثل بقیه فایل های Wad
ببین تو باید یه بار با mios و یه بارم با cios بریک کنی تا همچینی لمس کنی که اینا چین:biggrin1:

:biggrin1::biggrin1::biggrin1::biggrin1:نه عمرا دیگه IOS MYOS نمیریزم شاید فقط Preloader رو نصب کنم که داستان Wii قبلی ـه سرم نیاد

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
آقا بزار من یه توضیح مختصر بدم:
IOS تو Wii مثل مادربورد تو کامپیوتر می مونه که همه چی روش نصب میشه. و تو وی هم تمامی کد ها روی IOS کمپایل میشن.
مثلا وقتی شما Wii رو روشن میکنین اگه Bootmii نصب باشه همون اول IOS 251 اجرا میشه. وقتی میرین تو سیستم منو مثلا اگه سیستم منو 4.0 یا 4.1 باشه IOS60 اجرا میشه. ولی وقتی میرین تو بازی سیستم منو بسته میشه و بازی اجرا میشه. وقتی از بازی برمی گردین به سیستم منو بازی بسته میشه و سیستم منو اجرا میشه. در تمام این مدت یه IOS بازه. (همون IOS60 اگه ورژنتون 4.0 باشه)

در ضمن من یه نکته درباره ی آپدیت از طریق خود نینتندو یا دیسک بگم که این آپدیت های جدید خودش همه ی IOS ها رو نصب میکنه و تمامی IOS های نصب شده از قبل رو Overwrite میکنه. (یعنی بعضی از IOS هاتون که پچ شده هست رو خراب میکنه)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر