Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,483
من قطعا دیونه میشم اگه بازی بره میامی به شرطی که واقعا عالی درست کنن نه تنها میامی بل که حداقل 3 تا شهر مهم ایالت فلوریدا رو بذارن توش
دیگه خسته شدم از لس انجلس
نیویورک
بهترین گزینه ها شیکاگوهه که از نظر جرم جنایت امار وحشتناکی داره
لاس وگاس هم خوبه
ولی الان نزدیک 8 ساله دلم یه بازی اوپن ورد تو میامی میخواد
گرافیک نسل بعدی + تابش نور خورشید رو درو دیوار بازی رفلکس نور خورشید رو آب
امیدوارم یکم گرافیک بازی برخلاف بقیه بازیای راکستار مات نباشه یه چیز براق مثه گرافیک مافیا 2

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
دیگه این خیلی رائفی پور طوره :/
بعید می‌دونم کاملا نسل بعدی باشی
قطعا از کدها و تکسچرها و دیزاین های RedDead استفاده میکنن و از نظر فنی گرافیکی next gen میکنن
مثل RedDeadکه بعضی قسمت ها از GTA V آشنا بنظر می‌رسید

حالا بجز مناطق بازی و تم جغرافیایی چندبار شایعه شد که تو دوران دهه 80 میلادی و با حال هوای مافیایی کارتلی قاچاق مواد مخدره و شاید مپ بازی اینقدر بزرگ باشه که یه شهر از مکزیک یا کشورهای دیگه جنوب آمریکا مثل کلمبیا و برزیل جز بازی باشن
کاملا اشتباه میکنی! دلیلشم اینکه GTA V مال نسل قبلیه! 2005-2006 بود که XBOX360 و PS3 اومدن! میگی GTA VI از کدها و تکسچر ها و دیزاین های RD استفاده میکنه که مال نسل قبله که اونم میگی از بعضی قسمت های GTA5 استفاده میکنه (یا به قول خودت آشنا به نظر میرسه!) که مال نسل قبله! اصلا آدم هرجور فکر میکنه با عقل جور در نمیاد. فراموش نکنیم GTA 5 بازی نسل قبلی بود که برای کنسول های نسل فعلی ریمستر شد. حتی کراس هم نبود همزمان بر روی دو نسل از کنسول ها ساخته بشه...

این نسل یعنی نسل فعلی RED DEAD تنها ساخته راک استار بود و هیچ نسخه ای نه از GTA دیدیم و نه از بازی های دیگه... حالا ساخت IP جدید بماند...

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
بحث میامی لعنتی جذاب شد...

میامی یه طرف لامبرگینی کنتاش و فراری تستاروسا طرف دیگه

View attachment 142974
View attachment 142976View attachment 142977View attachment 142978View attachment 142979
من بشخصه هر چقد San و V رو دوس داشتم هیچی هنوز برام فضا و اتمسفرش مثل Vice city نشده، حالا شاید نوستالژیم قاطیش باشه اما اون نخلا و شهر نورانی حال میده 9 شب آهنگ دهه 80 ـی بندازی رادیو فقط دور بزنی دور شهر :D حالا فرض کن طبق چیزی که از راکستار تو RDR2 دیدیم اینجا چی میشه دیگه.

:(

آخرین ویرایش:

Skylar

Gold User
Apr 29, 2015
256
آخرین ویرایش:

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,206
نام
یونس
خوب من فکر میکنم اصولا دیگه فرانچایر gta اصلا نیازی به هزینه سنگین برای مارکتینگ نداره
ی تغییر لوگو کافیه تا دنیای گیمینگ منفجر بشه
به همین خاطر فکر نمی‌کنم این اطلاعات ارتباط خاصی با gta داشته باشه
با توجه به اینکه گفته شده بازی های زیادی برای انتشار دارن

• Like
Reactions: Tommy Vercetty

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
خوب من فکر میکنم اصولا دیگه فرانچایر gta اصلا نیازی به هزینه سنگین برای مارکتینگ نداره
ی تغییر لوگو کافیه تا دنیای گیمینگ منفجر بشه
به همین خاطر فکر نمی‌کنم این اطلاعات ارتباط خاصی با gta داشته باشه
با توجه به اینکه گفته شده بازی های زیادی برای انتشار دارن
امشب یه سری درگیری لفظی بین جیسون شرایر با اینسایدرهای راکستار پیش اومد
خلاصه توییتر امشب یه وضعی بود

IMG_20200527_011914.jpg

IMG_20200527_012056.png

از طرفی یک سری فنها ریختن سر اینسایدرها که مگه شما نگفتید بازی ۷۰ درصد done هست

IMG_20200527_015700_489.jpg

ولی حرف Yan بنظرم از همه منطقی تره
وقتی ۱۳۰ میلیون دلار هزینه مارکتینگ GTA 5 بوده بعید بنظر میرسه واسه GTA 6 فقط ۸۹ میلیون بوده باشه
ضمن اینکه اصلا معلوم هم نیست واقعا اون ۸۹ میلیون واسه GTA 6 باشه چون تیک تو کلی بازی دیگه هم واسه انتشار توی ۵ سال آینده گفته که داره
دو حالت داره یا GTA 6 خیلی خیلی دوره
که خب بعیده
یا اینکه راکستار رو فعلا به دلایلی توی این گزارش مالی واسه مارکتینگ حساب نکردن

ضمن اینکه بازیی که از ۲۰۱۴ توی پیش تولید و از ۲۰۱۷ توی فول دولوپ بوده چطور میتونه ۲۰۲۳-۲۰۲۴ بیاد بخصوص با رزومه یکی دوتا از بازیگرها که تو ۲۰۱۸ داشتن CGI ضبط میکردن
و اینکه کلا خیلی ساده انگارانه هست که تیک و تو و راکستار یه هینت به این بزرگی رو به فنها بدن..یادمون نره اساس معرفی بازیهای راکستار همیشه بر مبنای غافلگیری بوده و زمانی بازی انونس شده که کسی فکرشم نمیکرده..مثل رددد و gta5

البته اگر نیمه خالی لیوان هم بخواییم نگاه کنیم مگر اینکه دولوپ بازی بطور کل ریبوت شده باشه که خیلی نظریه سنگینی هست..
یا اینکه واقعا اینا تصمیم ندارن بازیو تو زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ منتشر کنن که چراشو هیشکی نمیدونه

راستی اینم یادم رفت بگم این چند وقته یک سری شایعات هم بوده مبنی بر اینکه GTA 6 واقعا بسیار قراره بزرگ باشه و متشکل از چندین شهر
اینو من چندجا خوندم منتها چون دیگه تصمیم نداشتم شایعات رو اینجا بذارم یا حداقل شایعاتی که آدم معتبری پشتشون نیست راجبش صحبت نکردم تا اینکه خب این لینک رو دیدم و صحبتهای رییس راکستار نورث و اینکه احتمال چند شهر بودن بازیو قوی میکنه
Where will GTA 6 be located? Rockstar North President once talk about a GTA World? - GTA 6 Mod | Grand Theft Auto 6 Mod

که خب اگر واقعا قرار باشه بازی انقدر بزرگ و از طرفی با اون جزییاتی که راکستار همیشه تو بازیهاش قراره میده باشه پس سالهای سال دولوپ این بازی طول بکشه امری طبیعی بنظر میاد

آخرین ویرایش:

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
من بشخصه هر چقد San و V رو دوس داشتم هیچی هنوز برام فضا و اتمسفرش مثل Vice city نشده، حالا شاید نوستالژیم قاطیش باشه اما اون نخلا و شهر نورانی حال میده 9 شب آهنگ دهه 80 ـی بندازی رادیو فقط دور بزنی دور شهر :D حالا فرض کن طبق چیزی که از راکستار تو RDR2 دیدیم اینجا چی میشه دیگه.

:(
دقیقا برای منم همین طور بود...اتمسفر Vice City خیلی یونیک و دوست داشتنی بود و آهنگ های دهه هشتادی به خصوص استیشن Flash FM... .برای من بولد ترین اتمسفر شبه‌میامی تو کل صنعت مالتی مدیا همین Vice Cityه... .

======

چون این تاپیک حالت کامیونیتی GTA به خودش گرفته، تو این تاپیک هم میذارم:

یعنی ممکنه راک استار یه حرکت بزنه و یهو GTA:San Andreas Stories رو برای این نسل معرفی کنه و VI رو بذاره برا نسل بعد؟!
8->

یه فانتزیه برا من این قضیه و به نظرم هم سود اقتصادی داره هم فن ها کاملا راضی و هم نسل بعدی بودن VI خیلی سری رو جلو میندازه با توجه به پیشرفت هارد های کنسول های نسل بعد خصوصا برای بازی های Open World.... .

سال هاست تو فکر San Andreas Storiesم :D.

Skylar

Gold User
Apr 29, 2015
256
کاش میشد یک دنیای بزرگ میساختن (چند تا شهر بزرگ توی یک مپ) و تا چند سال براش DLC های داستانی براش میدادن.

اما با توجه به فروش قابل پیش بینی این فرنچایز و همه گیر شدن روز افزون بخش آنلاین و عدم رغبت راکستار به dlc داستانی نمیشه زیاد امیدوار بود.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
Analyst speculates on Grand Theft Auto release from Take-Two marketing spike

شرکت Take-Two اعلام کرد مبلغی که پیشتر برای مارکتینگ سال مالی ۲۰۲۴ در نظر گرفته شده مربوط به استودیوهای خارجی (ترد پارتی) بوده است .استودیو راک‌استار یکی از استودیوهای فرست پارتی این شرکت محسوب می‌شود.

پ.ن: خداراشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر