Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
1701809925083.png

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.​

آخرین ویرایش:

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,037
نام
سهند
به نظر من مپ بیخودیه. درست مثل مپ جی تی ای 5 که عملا یک چهارمش کوه بود و قابل بازی نبود. منظورم این نیست که نمیشد رفت بالای کوه. قابل بازی نبود سالی یکبار شاید میرفتیم بالای کوه !! بهترین مپ مال GTA SA بود. هم بزرگ بود و هم بیشتر قسمتهاش قابل بازی.
این مپ با توجه به سایز بلوک های بین خیابوناش! کل شهرهاشو جمع کنی اندازه شهر GTA5 میشه. بقیشم که همش یا آبه یا احتمالا کوه. امیدوارم یک شایعه ی تلخ بیشتر نباشه.
درسته که لزوما وسعت نقشه دال بر خوب بودنش نیست . اصلا 20تا شهر توش طراحی کنن . مهم میزان کارآمدیشه که راک استارم مطمئن باش تا شیره مپو تو مولتی پلیر نکشه ول کن متر به متر دنیای خلق شده نیست

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
درسته که لزوما وسعت نقشه دال بر خوب بودنش نیست . اصلا 20تا شهر توش طراحی کنن . مهم میزان کارآمدیشه که راک استارم مطمئن باش تا شیره مپو تو مولتی پلیر نکشه ول کن متر به متر دنیای خلق شده نیست
مشکل همون مولتی پلیرشه :D تو V یک پایگاه میگرفتی اون سر مپ سه ساعت طول میکشید برسی بعد باز میشن میداد اینطرف مپ بری یک کامیون برداری بیای تا پایگاه تا دو قرون پول در بیاری اینقد سر پول در اوردن ذجرت میداد که مجبور شی کوین بخری که خیلیا هم میخریدن :D
این قضیه مپ بزرگم بنظرم خیلی نقش داره تو همین مجبور کردن پلیر برای پول خرج کردن وگرنه تو سینگل هیچ وقت استفاده کامل از مپ نمیکنن و میمونه واسه مولتی (نهایتش میشه ساعت 2 شب بری بالا کوه روح ببینی :)) ). RPG ـم نیست بگی هر سوراخش یک مرحله فرعی داره.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,354
نام
مــاکــان
کوجیما تو بازی به اون مهمی و شخصیتی به اون بزرگی که ملت با اون صدا میشناختنش و امضای شخصیت بود، دیوید هایتر گذاشت کنار، این صداپیشه CJ که عددی نیست.
ماشالله صداپیشه سیاهپوست با تم گنگ کم پیدا نمیشه، این نباشه یکی دیگه.
باید تو جواب توییت به خودش بگیم Fucc ! you

این بزرگ بودن مپ برای من زیاد مهم نیست، مهم با کیفیت بودن مراحل اصلی و فرعی هست که خب مثل همیشه انتظارها بالاست.
همین که از یه حدی بزرگتر باشه و محله های مختلف درش باشه که از تکراری شدن بازی جلوگیری کنه برای من کافیه.
وگرنه وسعت مپ 20 کیلومتر باشه، 200 یا 2000 کیلومتر ، برای من تعیین کننده نیست که خوشحال بشم یا ناراحت .

البته من تا حالا مولتی پلیر بازی نکردم ، شاید برای اون بخش واقعا مهم باشه.

• Like
Reactions: masoud101

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
بنظرم بزرگ بودن مپ خیلی مهم نیست مهم اینه بازی کلا برای کنسول‌ها نسل بعد ساخته بشه تا بخاطر محدودیت سخت افزاری این نسل دست و پای سازنده بسته نباشه و بتونه روی هوش مصنوعی و گرافیک حسابی مانور بده

snOOpy ::.

کاربر سایت
Jun 11, 2010
227
نام
Arash
بنظرم بزرگ بودن مپ خیلی مهم نیست مهم اینه بازی کلا برای کنسول‌ها نسل بعد ساخته بشه تا بخاطر محدودیت سخت افزاری این نسل دست و پای سازنده بسته نباشه و بتونه روی هوش مصنوعی و گرافیک حسابی مانور بده
آره دقیقا.. اصلا دوست ندارم که اتفاقی که سر gta v واسه نسل 7 و 8 افتاد که بازی رو ریمستر کردن دوباره بخواد تکرار بشه واسه نسل 9 امیدوارم این اتفاق نیفته ویازی از پایه و اساس واسه کنسولای 9 باشه

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
دوتا هینت خیلی مهم که توسط راکستار داده شده که شایعات قبلی رو به شدت تقویت کرد
اولی این تصویر هست که از Gta online هست و یه وب سایت که داره در مورد دهه 80 صحبت میکنه پس میتونیم دیگه مطمئن باشیم کل بازی یا قسمتی از بازی ممکنه در دهه 80 جریان داشته باشه
IMG_20200106_121517_312.jpg

دومین تصویر مربوط میشه به تبریک هالیدی توسط راکستار که همونطور که میبنید پس زمینه جنگل اونم جنگهای گرمسیری که در آمریکای جنوبی وجود داره که بازم شایعات قبلی رو تایید میکنه که میگه قسمتی از بازی در آمریکای جنوبی وجود داره ..

IMG_20200106_121510_608.jpg

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
دوتا هینت خیلی مهم که توسط راکستار داده شده که شایعات قبلی رو به شدت تقویت کرد
اولی این تصویر هست که از Gta online هست و یه وب سایت که داره در مورد دهه 80 صحبت میکنه پس میتونیم دیگه مطمئن باشیم کل بازی یا قسمتی از بازی ممکنه در دهه 80 جریان داشته باشه
View attachment 126556

دومین تصویر مربوط میشه به تبریک هالیدی توسط راکستار که همونطور که میبنید پس زمینه جنگل اونم جنگهای گرمسیری که در آمریکای جنوبی وجود داره که بازم شایعات قبلی رو تایید میکنه که میگه قسمتی از بازی در آمریکای جنوبی وجود داره ..

View attachment 126555
عکس دومی شبیه طرح لباس تامی تو وایس سیتیه، احتمالا بخشی از نقشه بازی شهر وایس سیتی یا همون میامی باشه.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
شمایی که میگید بزرگ بودن مپ مهم نیس ایا فراموش کردید تو بازی راکستار آدم کم کم ۲۰۰ ساعت وقت صرف میکنه و اگه مپ کوچیک باشه همه جا تکراری میشه؟! البته من انتظار مپ به بزرگی rdr2 ندارم چون محیط شهریه و جزییات داخلی خیلی بالا، اما حداقل باید ۷۰٪ rdr2 باشه تا زود تکراری نشه.

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
شمایی که میگید بزرگ بودن مپ مهم نیس ایا فراموش کردید تو بازی راکستار آدم کم کم ۲۰۰ ساعت وقت صرف میکنه و اگه مپ کوچیک باشه همه جا تکراری میشه؟! البته من انتظار مپ به بزرگی rdr2 ندارم چون محیط شهریه و جزییات داخلی خیلی بالا، اما حداقل باید ۷۰٪ rdr2 باشه تا زود تکراری نشه.
اتفاقا من میگم چون تو GTA سفرها با وسایل نقلیه مثل ماشین و هواپیما هست مپ بازی رو بزرگ در نظر خواهند گرفت خیلی بزرگتر از رددد۲
میمونه جزئیات که اونم تضمین شده اس چون راکستار داره میسازه

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
مپ بازی صد درصد از رددد2 بزرگتره اما چون تو رد دد با اسب اینور اونور میریم فکر میکنم خیلی بزرگه وگرنه شاید اندازه همون gta v باشه .
میگم اگه نقشه بازی همونی باشه که دوستان گزاشتن فکر نکنم دیگه رو کنسول های این نسل بیاد .

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
مپ بازی صد درصد از رددد2 بزرگتره اما چون تو رد دد با اسب اینور اونور میریم فکر میکنم خیلی بزرگه وگرنه شاید اندازه همون gta v باشه .
میگم اگه نقشه بازی همونی باشه که دوستان گزاشتن فکر نکنم دیگه رو کنسول های این نسل بیاد .
بستگی به تاریخ عرضه اش داره
اگه ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ برنامه ریزی کرده باشن پس صددرصد مختص کنسولهای نسل بعد هستش

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین

آقا من شما رو نمیدونم
ولی من بیشتر از 100 ساعت پای هیچ بازی اوپن ورلدی وقت نمیذارم و نذاشتم
خدا رو شکر بر و بچ Howlongtobeat هم با من موافقن

من با نقشه متراکم و پرجزئیات تر موافق ترم...
بعلاوه این که چیزی که راکستار با تنوع محیطی دادن میخواست بده رو با GTA V کامل باهاش به موفقیت رسید

mohsenjyubi201

کاربر سایت
Jun 17, 2011
558
2UO5.jpg
qGTRPabFNaCt_eKzggOXEmTPd4_tnTCxNrKtXiA-bJM.jpg

هممممم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر