همه اخبار و شایعات در مورد GTA 6

GTA VI

Tommy Vercetty
Gold User
Nov 18, 2010
3,507
نام
ROULY
GTA-6.jpg
با نزدیک شدن به عرضه کنسولهای نسل نهم و شروع نسل جدید شایعات زیادی در فضای مجازی در مورد نسخه جدید سری بسیار محبوب و پرفروش Grand Theft Auto به گوش میرسد.

در این تاپیک سعی میکنیم هرگونه اخبار و شایعات در مورد این بازی رو پوشش بدیم تا روزی که معرفی رسمی بازی توسط راکستارگیمز صورت بگیره.

"اولین شایعه ای که اخیرا در مورد بازی گفته شد به نقل از DSOGaming، بیبین مایکل که یک طراح بازی‌های سه بعدی است در رزومه کاری خود تایید کرده است که از دسامبر 2017 تا آوریل 2018 بر روی GTA6 کار می‌کرده است. نام بیبین مایکل در لیست توسعه‌دهندگان Red Dead Redemption 2 نیز به چشم می‌خورد بنابراین می‌توان به صحت اطلاعات رزومه کاری او اطمینان داشت"

"دومین شایعه و مهم ترین اون خبری هست که در مورد شهرهای داخل بازی مطرح شده است:

جهان بازی Grand Theft Auto 6 از شهر‌های بسیار بزرگی تشکیل شده است. شهر‌هایی مانند Vice City و Liberty City. بازی کنندگان قادر به سفر کردن بین این شهر‌های هستند.
در GTA 6 تبدیل به یک قاچاقچی بسیار بزرگ خواهید شد. در ابتدا مشغول به خلافکاری‌های کوچک (مانند دزدی‌های مختصر و …) در Liberty City هستید. طی اتفاقاتی به Vice City سفر خواهید کرد و به یکی از گروه‌هک‌های معروف خلافکاری می‌پیوندید. وظیفه‌ی انجام کار‌های مختلف در لیبرتی سیتی بر عهده‌ی شما قرار می‌گیرد تا این که دوباره به شهر باز می‌گردید و تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین قاچاقچی‌های دنیا می‌شوید.
Rockstar Games این عنوان را برای نسل نهم در نظر گرفته است و عرضه‌ی آن برای پلی استیشن ۴ و اکس باکس وان به نظر غیر ممکن است.
با توجه عرضه نسبتا جدید بازی Red Dead Redemption 2 تا معرفی بازی جدید كمپانی راكستار فاصله داریم. در فهرست بازی های آینده این شركت، حضور قسمت بعدی GTA از همه دلنشین تر است.

با توجه به گزارش اخیر، این بازی برای نسل بعدی كنسول ها برنامه ریزی شده است چراكه حافظه رم نسل كنونی جوابگو اجرای این بازی نمی باشد.

اطلاعاتی از زمان عرضه منتشر نشده اما حضور آن برای PS5 و Xbox 2 نوشته شده است. در بازی دو شهر بسیار بزرگ كه توسط اتوبان های بزرگ و مناطق شهری و روستایی وسیع بهم متصل شده اند وجود دارد و داستان بازی دارای بازه های زمانی متفاوتی است. سیستم دیالوگ های Stranger از بازی رد دد ردمپشن ٢ به این بازی می آید.

دو شهر اصلی این عنوان از وسعت زیادی برخوردارند. شهر‌هایی با بزرگراه‌های بی شمار و مناطق مختلف روستایی و شهری کوچک دیگر به یکدیگر متصل هستند.
در طی روند داستان با فلش بک‌های مختلفی رو به رو می‌شویم که به نوعی روایت شکسته‌ای را بازگو خواهند کرد.
هر منطقه دارای فروشگاه‌های مشخصی است که آیتم‌های مختلفی را در دسترس بازی کنندگان قرار می‌دهد. همچنین سیستم گفت و گو با غریبه‌ها (که در Red Dead Redemption 2 استفاده شده بود) نیز در بازی وجود دارد.
راک استار نقشه‌های بلند پروازانه‌ای برای بخش آنلاین و چند نفره‌ی Grand Theft Auto 6 در سر دارد. این کمپانی در حال همکاری با مایکروسافت و سونی می‌باشد تا بتواند از سیستم استریمینگ بازی‌های کامپیوتری بهترین بهره برداری را کند.

با وجود این که تمام این شایعات از سمت یک منبع نا شناخته منتشر شده، اما امکان به حقیقت پیوستن آن‌ها وجود دارد. لازم به ذکر است که این پست پس از چند ساعت حذف شد. بر اساس گزارشی، پست توسط یک حساب کاربری میهمان به اشتراک گذاشته شده بود و کارکنان وب سایت Pastebin تصمیم به حذف آن‌ گرفتند. امیدواریم راک استار هر چه سریع‌تر از پروژه‌ی بعدی خود رونمایی کند تا به این دسته از شایعات خاتمه دهد. بد نیست بدانید که آقای «بیبین مایکل» (یکی از طراحانی که در ساخت نسخه‌ی پنجم مجموعه بازی‌های GTA و Red Dead Redemption 2 همکاری داشت) ادعا کرده که GTA 6 در دست ساخت قرار دارد. این خبر‌ از پروفایل شخصی هنرمند مذکور در وب سایت Art Station نشأت گرفته است. همچنین یکی از توسعه دهندگان اروپایی که به گفته‌ی خودش بر روی عناوین لانچ کنسول پلی استیشن ۵ کار می‌کند٬‌ ادعا داشته که GTA VI به مدت یک ماه در انحصار پلی استیشن ۵ خواهد بود. شایعات دیگری مبتنی برتوسعه‌ی چند عنوان مختلف توسط راک استار در فضای مجازی پیچیده شده است. این خلاصه‌ای از تمام شایعات مرتبط با عناوین راک استار بود"

لطفا نظرات و توقعات خودتون رو در مورد این بازی در این تاپیک مطرح کنید.

آخرین ویرایش:

sharifia129

کاربر سایت
Aug 26, 2019
19
شهرهای جی تی ای بعد از لندن دیگه همشون استعاره ای هستن.
اینایی که گفتی اکثرشون ساخته شدن...

لوس سانتوز استعاره از لس آنجلس هست و بورلی هیلز که یه قسمتی از خود لس آنجلس هست و توی خود بازی هست.

میامی هم وایس سیتی رو براساسش ساختن
تگزاس شهر نیست بلکه ایالته براساس تگزاس تا حالا کاری نکردن اما اومدن براساس ایالت نوادا که قسمتی از اون از نظر بیابون و پوشش گیاهی شباهت زیادی به تگزاس داره
لاس ونچورس رو توی سن آندریاس استعاره از شهر لاس وگاس هست رو ساختن.

سن فیرو شهر دیگه ی آندریاس هم بر اساس سان فرانسیکو و لیبرتی سیتی بر اساس نیویورک ساخته شده.

شهری بر اساس سن دیگو رو هم بخاطر شبیه شدن به لوس سانتوز بعید میدونم بسازن.

کلا میخوام بگم میان بازی رو توی شهرهایی بسازن که طرف با نگاه کردن و دیدن چندتا تصویر و معماری سریع متوجه بشه که راکستار این شهر رو بر اساس کدوم شهر واقعی ساخته.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
می‌دونم عزیز
شهر های GTA V مثل ماشین هاش ظاهری شبیه با مدل واقعی ولی با اسم دیگه داشتن
مثل نسخه های قبلی
همین شهر هان که تم خاصی دارن به دی ان ای بازی میخورن مثل اینه اسپایدرمن بیان تو LA بسازن حال نمیده
یا همین تورنتو اگه بخوان خیلی جذابش کنن مجبور میشن فصل زمستون دائم بذارن تو بازی که به تم تورنتو میخوره

در کل بنظرم GTA V بجز منطقه بورلی هیلز و بیابانی بقیه مناطق اون جذابیت خاص خودش نداشت میدونی چی میگم؟
بشخصه دوست دارم مپ و اتمسفر بازی ترکیبی از GTV IV VICE CITY باشن

حالا اینکه حتما بازی مناطقش تو آمریکا باشه منطقی توش نمی‌بینم
شهر های مثل ریودوژانیرو مدلین مکزیکوسیتی پتانسیل بازی دارن

• Like
Reactions: g4mer and GTA VI

GTA VI

Tommy Vercetty
Gold User
Nov 18, 2010
3,507
نام
ROULY
می‌دونم عزیز
شهر های GTA V مثل ماشین هاش ظاهری شبیه با مدل واقعی ولی با اسم دیگه داشتن
مثل نسخه های قبلی
همین شهر هان که تم خاصی دارن به دی ان ای بازی میخورن مثل اینه اسپایدرمن بیان تو LA بسازن حال نمیده
یا همین تورنتو اگه بخوان خیلی جذابش کنن مجبور میشن فصل زمستون دائم بذارن تو بازی که به تم تورنتو میخوره

در کل بنظرم GTA V بجز منطقه بورلی هیلز و بیابانی بقیه مناطق اون جذابیت خاص خودش نداشت میدونی چی میگم؟
بشخصه دوست دارم مپ و اتمسفر بازی ترکیبی از GTV IV VICE CITY باشن

حالا اینکه حتما بازی مناطقش تو آمریکا باشه منطقی توش نمی‌بینم
شهر های مثل ریودوژانیرو مدلین مکزیکوسیتی پتانسیل بازی دارن
داشتم به این فکر میکردم که GTA 6 قراره چی بشه
اینکه رددد هست و مال این نسل

View attachment VID_20200522_222847_544.mp4

sharifia129

کاربر سایت
Aug 26, 2019
19
داشتم به این فکر میکردم که GTA 6 قراره چی بشه
اینکه رددد هست و مال این نسل

View attachment 142964
تیک تو چند روز پیش ی گزارشی داده بود
تعداد بازیهای که قراره نسل بعد منتشر کنه زیاد بود حالا کاری به استودیوهای غیر راک استار و پلتفرم های مثل گوشی ... نداریم
بنظر میرسه نسل بعد بخاطره قدرت کنسول ها مثل نسل 7 راک استار حداقل 3 تا بازی منتشر کنه

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
4,240
من قطعا دیونه میشم اگه بازی بره میامی به شرطی که واقعا عالی درست کنن نه تنها میامی بل که حداقل 3 تا شهر مهم ایالت فلوریدا رو بذارن توش
دیگه خسته شدم از لس انجلس
نیویورک
بهترین گزینه ها شیکاگوهه که از نظر جرم جنایت امار وحشتناکی داره
لاس وگاس هم خوبه
ولی الان نزدیک 8 ساله دلم یه بازی اوپن ورد تو میامی میخواد
گرافیک نسل بعدی + تابش نور خورشید رو درو دیوار بازی رفلکس نور خورشید رو آب
امیدوارم یکم گرافیک بازی برخلاف بقیه بازیای راکستار مات نباشه یه چیز براق مثه گرافیک مافیا 2

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,362
نام
Mohamad®eza
دیگه این خیلی رائفی پور طوره :/
بعید می‌دونم کاملا نسل بعدی باشی
قطعا از کدها و تکسچرها و دیزاین های RedDead استفاده میکنن و از نظر فنی گرافیکی next gen میکنن
مثل RedDeadکه بعضی قسمت ها از GTA V آشنا بنظر می‌رسید

حالا بجز مناطق بازی و تم جغرافیایی چندبار شایعه شد که تو دوران دهه 80 میلادی و با حال هوای مافیایی کارتلی قاچاق مواد مخدره و شاید مپ بازی اینقدر بزرگ باشه که یه شهر از مکزیک یا کشورهای دیگه جنوب آمریکا مثل کلمبیا و برزیل جز بازی باشن
کاملا اشتباه میکنی! دلیلشم اینکه GTA V مال نسل قبلیه! 2005-2006 بود که XBOX360 و PS3 اومدن! میگی GTA VI از کدها و تکسچر ها و دیزاین های RD استفاده میکنه که مال نسل قبله که اونم میگی از بعضی قسمت های GTA5 استفاده میکنه (یا به قول خودت آشنا به نظر میرسه!) که مال نسل قبله! اصلا آدم هرجور فکر میکنه با عقل جور در نمیاد. فراموش نکنیم GTA 5 بازی نسل قبلی بود که برای کنسول های نسل فعلی ریمستر شد. حتی کراس هم نبود همزمان بر روی دو نسل از کنسول ها ساخته بشه...

این نسل یعنی نسل فعلی RED DEAD تنها ساخته راک استار بود و هیچ نسخه ای نه از GTA دیدیم و نه از بازی های دیگه... حالا ساخت IP جدید بماند...

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
9,491
نام
Majid
بحث میامی لعنتی جذاب شد...

میامی یه طرف لامبرگینی کنتاش و فراری تستاروسا طرف دیگه

View attachment 142974
View attachment 142976View attachment 142977View attachment 142978View attachment 142979
من بشخصه هر چقد San و V رو دوس داشتم هیچی هنوز برام فضا و اتمسفرش مثل Vice city نشده، حالا شاید نوستالژیم قاطیش باشه اما اون نخلا و شهر نورانی حال میده 9 شب آهنگ دهه 80 ـی بندازی رادیو فقط دور بزنی دور شهر :D حالا فرض کن طبق چیزی که از راکستار تو RDR2 دیدیم اینجا چی میشه دیگه.

:(

آخرین ویرایش:

Skylar

کاربر سایت
Apr 29, 2015
95
آخرین ویرایش:

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
1,555
خوب من فکر میکنم اصولا دیگه فرانچایر gta اصلا نیازی به هزینه سنگین برای مارکتینگ نداره
ی تغییر لوگو کافیه تا دنیای گیمینگ منفجر بشه
به همین خاطر فکر نمی‌کنم این اطلاعات ارتباط خاصی با gta داشته باشه
با توجه به اینکه گفته شده بازی های زیادی برای انتشار دارن

• Like
Reactions: GTA VI

GTA VI

Tommy Vercetty
Gold User
Nov 18, 2010
3,507
نام
ROULY
خوب من فکر میکنم اصولا دیگه فرانچایر gta اصلا نیازی به هزینه سنگین برای مارکتینگ نداره
ی تغییر لوگو کافیه تا دنیای گیمینگ منفجر بشه
به همین خاطر فکر نمی‌کنم این اطلاعات ارتباط خاصی با gta داشته باشه
با توجه به اینکه گفته شده بازی های زیادی برای انتشار دارن
امشب یه سری درگیری لفظی بین جیسون شرایر با اینسایدرهای راکستار پیش اومد
خلاصه توییتر امشب یه وضعی بود

IMG_20200527_011914.jpg

IMG_20200527_012056.png

از طرفی یک سری فنها ریختن سر اینسایدرها که مگه شما نگفتید بازی ۷۰ درصد done هست

IMG_20200527_015700_489.jpg

ولی حرف Yan بنظرم از همه منطقی تره
وقتی ۱۳۰ میلیون دلار هزینه مارکتینگ GTA 5 بوده بعید بنظر میرسه واسه GTA 6 فقط ۸۹ میلیون بوده باشه
ضمن اینکه اصلا معلوم هم نیست واقعا اون ۸۹ میلیون واسه GTA 6 باشه چون تیک تو کلی بازی دیگه هم واسه انتشار توی ۵ سال آینده گفته که داره
دو حالت داره یا GTA 6 خیلی خیلی دوره
که خب بعیده
یا اینکه راکستار رو فعلا به دلایلی توی این گزارش مالی واسه مارکتینگ حساب نکردن

ضمن اینکه بازیی که از ۲۰۱۴ توی پیش تولید و از ۲۰۱۷ توی فول دولوپ بوده چطور میتونه ۲۰۲۳-۲۰۲۴ بیاد بخصوص با رزومه یکی دوتا از بازیگرها که تو ۲۰۱۸ داشتن CGI ضبط میکردن
و اینکه کلا خیلی ساده انگارانه هست که تیک و تو و راکستار یه هینت به این بزرگی رو به فنها بدن..یادمون نره اساس معرفی بازیهای راکستار همیشه بر مبنای غافلگیری بوده و زمانی بازی انونس شده که کسی فکرشم نمیکرده..مثل رددد و gta5

البته اگر نیمه خالی لیوان هم بخواییم نگاه کنیم مگر اینکه دولوپ بازی بطور کل ریبوت شده باشه که خیلی نظریه سنگینی هست..
یا اینکه واقعا اینا تصمیم ندارن بازیو تو زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ منتشر کنن که چراشو هیشکی نمیدونه

راستی اینم یادم رفت بگم این چند وقته یک سری شایعات هم بوده مبنی بر اینکه GTA 6 واقعا بسیار قراره بزرگ باشه و متشکل از چندین شهر
اینو من چندجا خوندم منتها چون دیگه تصمیم نداشتم شایعات رو اینجا بذارم یا حداقل شایعاتی که آدم معتبری پشتشون نیست راجبش صحبت نکردم تا اینکه خب این لینک رو دیدم و صحبتهای رییس راکستار نورث و اینکه احتمال چند شهر بودن بازیو قوی میکنه
Where will GTA 6 be located? Rockstar North President once talk about a GTA World? - GTA 6 Mod | Grand Theft Auto 6 Mod

که خب اگر واقعا قرار باشه بازی انقدر بزرگ و از طرفی با اون جزییاتی که راکستار همیشه تو بازیهاش قراره میده باشه پس سالهای سال دولوپ این بازی طول بکشه امری طبیعی بنظر میاد

آخرین ویرایش:

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,235
نام
آرین
من بشخصه هر چقد San و V رو دوس داشتم هیچی هنوز برام فضا و اتمسفرش مثل Vice city نشده، حالا شاید نوستالژیم قاطیش باشه اما اون نخلا و شهر نورانی حال میده 9 شب آهنگ دهه 80 ـی بندازی رادیو فقط دور بزنی دور شهر :D حالا فرض کن طبق چیزی که از راکستار تو RDR2 دیدیم اینجا چی میشه دیگه.

:(
دقیقا برای منم همین طور بود...اتمسفر Vice City خیلی یونیک و دوست داشتنی بود و آهنگ های دهه هشتادی به خصوص استیشن Flash FM... .برای من بولد ترین اتمسفر شبه‌میامی تو کل صنعت مالتی مدیا همین Vice Cityه... .

======

چون این تاپیک حالت کامیونیتی GTA به خودش گرفته، تو این تاپیک هم میذارم:

یعنی ممکنه راک استار یه حرکت بزنه و یهو GTA:San Andreas Stories رو برای این نسل معرفی کنه و VI رو بذاره برا نسل بعد؟!
8->

یه فانتزیه برا من این قضیه و به نظرم هم سود اقتصادی داره هم فن ها کاملا راضی و هم نسل بعدی بودن VI خیلی سری رو جلو میندازه با توجه به پیشرفت هارد های کنسول های نسل بعد خصوصا برای بازی های Open World.... .

سال هاست تو فکر San Andreas Storiesم :D.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 1, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟