هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
نه دوست عزیز این مشکل کم و بیش تو همه ی مدل های ps3 هست به خاطر پردازنده وحشتناک قدرتمندش و سیستم خنک کنندگی افتضاح سونی
دقیقا تو مدل فت خیلی خطرناکه نوش یه زمانی بود۴۰۰ تومن من این قدز خرجش کردم اومدم حساب کتاب کردم دیدم یا خدا فقط ۵۰۰خرجم شده بعد ار ۳بار تعمیر بازم چراغ زرد داداز تو پنجره خونه پرتش کردم انداختمش پایین خورد خمیر شد ولی تو اسلیم خیلی کمتر خیلی کم پیش میاد جراغ زرد بده

DANTE-3

کاربر سایت
Jan 9, 2009
19
سلام.دوستان من یه مشکلی برای دسته ps3 پیش اومده اینکه دسته دکمه هاش گاهی اوقات خود به خود میزنه یعنی تو بازی گاهی خودش ضربدر یا مربع میزنه یا بالا پایین میره.با ریست کردن دسته مشکل حل نشد.ایا دسته خراب شده باید بردشو عوض کنم.یکیم اینکه من چند وقت دسته به pc وصل میکردم از طریق برنامه motionjoy ازون موقع اینجوری شده.ایا به خاطر همینه خراب شده

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
سلام.دوستان من یه مشکلی برای دسته ps3 پیش اومده اینکه دسته دکمه هاش گاهی اوقات خود به خود میزنه یعنی تو بازی گاهی خودش ضربدر یا مربع میزنه یا بالا پایین میره.با ریست کردن دسته مشکل حل نشد.ایا دسته خراب شده باید بردشو عوض کنم.یکیم اینکه من چند وقت دسته به pc وصل میکردم از طریق برنامه motionjoy ازون موقع اینجوری شده.ایا به خاطر همینه خراب شده
دسته باید سرویس بشه (باز بشه توش زغالها و فلت تعویض بشن و توشم تمیز بشه)

am.d

عضو جدید
Mar 16, 2020
1
سلام من یه ps3 اسلیم 250 گیگ دارم. مدتی پیش کپیخورش پرید بردم بیرون کپیخور کردن و وبمن و مولتی من هم روش نصب کردن. و فریمورش هم overflow 4.85 هستش. الان یه مشکلی هست... تو بعضی بازیا بعد از نیم ساعت بازی کردن یه هشدار اورهیت گوشه سمت راست صفحه میاد و دمای cpu و rsx رو نشون میده... وبعد از اون هربار که میاد دمای بیشتری نشون میده. تو سه تا از بازیام بعد از 10 دقیقه که وارد بازی شدم همون هشدار میاد و دمای بالایی رو نشون میده (بالای 70درجه) و بلا فاصله دور فن مثل هواپیما میره بالا و توی بازی pes 2018 بعد از 1 ساعت اینجوری میشه... تو بعضی بازیها اصلانه هشداری میاد نه دورفن میره بالا... قبل از اینکه کپیخورش بپره چنین مشکلی نداشتم. فریمورم هم rogero 4.82 بود که خودم آپدیت کرده بودم. مشکل کجاست؟ از خمیر سیلیکونه؟ یا شاید مربوط به تنظیمات وبمن میشه؟ خواهشا جواب بدین... راستی یه چیزی فک میکنم قبلا همین مشکل داغ شدن رو داشته... چون من دستگاهم رو دست دوم گرفتم.. و یه نرم افزار روش بود به اسم کنترل فن که عکسش عکس یه پرچم آبی بود یه بار اجراش کردم یه صفحه آبی اومد یه سری نوشته هم توش بود زود زدم بیرون.. حدس میزنم داغشدن رو از قبل داشته که اون نفر قبلی به صورت نرم افزاری دور فن رو پایین آورده بوده... چون یه جایی از مولتی من دمای سیستم رو دیده بودم که دمای 70 تا 85 درجه داشت. قبل از اینکه کپیخورش بپره اون نرمافزار control fan روش بود و من تو بازی های سنگین مثل آنچارتد 3 و لست اف اس هیچ مشکلی نداشتم... الآن وقطی دستگاه رو روشن میکنم و دمای سیستم رو میگیرم، در حالت عادی حدود 40 درجه نشون میده که بعد از هر چند ثانیه دما یک درجه میره بالا تر که خیلی نگرانم کرده... خودم حدس میزنم خمیر سیلیکون باشه... لطف کنین جواب بدین. خیلی ممنون...:-?:)

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
اکه دستگاتون فته fat متاسفاته این مشکل در بعضی ps3 fat مخصوصا سری اول هسته دستگاه منم مشکل نداشت تا این که هک نرم افزاری شد و دور فن هم پیدا هم کرد ولی مشکلی نیست اگه دستگات خاموش نمی کنه شاید نفر قبلی دور فن رو دور کم تنظیم کرده بوذه الان ریست شده اون دور فت ریخته بهم زیاد حساس نشو اگر فته فت ها بیشتریاشون این مشکل داشتن ودیر یا زود دور فنش از حالت عادی خارج می شه و بازم امیدوارم دوستان هم تظر بدن خمیر سلیکوت هم قطعا تاثئر داره شک نکن ولی به شرطی که کیفت خمیر جنس درجه یک باشه چون این کنسول دسته دو هسته احتمالا خمیرش قطعا شاید خشک شده

Reza0017

کاربر سایت
Oct 20, 2018
400
نام
رضا
سلام من یه ps3 اسلیم 250 گیگ دارم. مدتی پیش کپیخورش پرید بردم بیرون کپیخور کردن و وبمن و مولتی من هم روش نصب کردن. و فریمورش هم overflow 4.85 هستش. الان یه مشکلی هست... تو بعضی بازیا بعد از نیم ساعت بازی کردن یه هشدار اورهیت گوشه سمت راست صفحه میاد و دمای cpu و rsx رو نشون میده... وبعد از اون هربار که میاد دمای بیشتری نشون میده. تو سه تا از بازیام بعد از 10 دقیقه که وارد بازی شدم همون هشدار میاد و دمای بالایی رو نشون میده (بالای 70درجه) و بلا فاصله دور فن مثل هواپیما میره بالا و توی بازی pes 2018 بعد از 1 ساعت اینجوری میشه... تو بعضی بازیها اصلانه هشداری میاد نه دورفن میره بالا... قبل از اینکه کپیخورش بپره چنین مشکلی نداشتم. فریمورم هم rogero 4.82 بود که خودم آپدیت کرده بودم. مشکل کجاست؟ از خمیر سیلیکونه؟ یا شاید مربوط به تنظیمات وبمن میشه؟ خواهشا جواب بدین... راستی یه چیزی فک میکنم قبلا همین مشکل داغ شدن رو داشته... چون من دستگاهم رو دست دوم گرفتم.. و یه نرم افزار روش بود به اسم کنترل فن که عکسش عکس یه پرچم آبی بود یه بار اجراش کردم یه صفحه آبی اومد یه سری نوشته هم توش بود زود زدم بیرون.. حدس میزنم داغشدن رو از قبل داشته که اون نفر قبلی به صورت نرم افزاری دور فن رو پایین آورده بوده... چون یه جایی از مولتی من دمای سیستم رو دیده بودم که دمای 70 تا 85 درجه داشت. قبل از اینکه کپیخورش بپره اون نرمافزار control fan روش بود و من تو بازی های سنگین مثل آنچارتد 3 و لست اف اس هیچ مشکلی نداشتم... الآن وقطی دستگاه رو روشن میکنم و دمای سیستم رو میگیرم، در حالت عادی حدود 40 درجه نشون میده که بعد از هر چند ثانیه دما یک درجه میره بالا تر که خیلی نگرانم کرده... خودم حدس میزنم خمیر سیلیکون باشه... لطف کنین جواب بدین. خیلی ممنون...:-?:)
به نظرم خمیرش رو عوض کنید همچنین اگر از مولتی من استفاده کنید بهتره وبمن خیلی پردردسر فقط به درد کاربرهای حرفه ای و متخصصان میخوره کاربرهای خونگی بهتره از مولتی من استفاده کنن که راحت تر و بی دردسر تره (قصد جسارت نداشتم خودمم از مولتی من استفاده میکنم)

Mehdishiri

عضو جدید
Apr 7, 2020
6
با سلام من یه PS3 دارم یه روشن که میکنم یه لحظه روشن میشه و فنش هم کار میکنه اما بلافاصله خاموش میشه دوستان اگر تهران کسی هستش مشکلش حل کنه لطفا پیام بده اگر هم که خودم میتونم مشکلش رفع کنم کمکم کنید ممنون میشم

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
با سلام من یه PS3 دارم یه روشن که میکنم یه لحظه روشن میشه و فنش هم کار میکنه اما بلافاصله خاموش میشه دوستان اگر تهران کسی هستش مشکلش حل کنه لطفا پیام بده اگر هم که خودم میتونم مشکلش رفع کنم کمکم کنید ممنون میشم
سلام
اینو دیگه روشن نکن این کنسول باید خمیرش عوض شه و عمر خمیرش تمام شده اگر تهران هستی ببر بیرون برات درستش کنن خودت دست نزن

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
دوستان من ps3 slim دارم که تو تاپیک ps3 کپی خور گفتم.دماش تا روشن میکردم سی پی یو 38 و rsx 43 بود. در حالت عادی تو محیط تا 73 میرفت تو بازی god of war هم بعد از 5 دقیقه تا 80 میرفت.با وب من منوال گذاشتم رو 60 درصد دور فن رو که تو بازی god of war بعد از 5 دقیقه بازی به 77 و 73 رسید.کنسول خیلی کم باهاش بازی شد و نزدیک 8 سال خواب بود.بازش کردم و خمیرشو که یکم خشک بود عوض کردم.با خمیر کولر مستر پرو اصل عوض کردم که تو 70 درصد تست ها اولین خمیر سیلیکون دنیاست یکم ضعیف تر از گریزلیه.دما تو محیط رو دور 24 درصد تا روشن شد 36 برای cpu و 34 برای rsx بود.بعد15 دقیقه دور فنش رفته بود رو 30 و دما به ترتیب 61 و 67 بود تو بازی god of war هم دماش بعد از 5 دقیقه بازی به 68 و 73 رسید.دما رو توسط وب من منوال کردم و رو 44 درصد گذاشتم تو محیط به ترتیب شد 58 و 61 و تو بازی god بعد از 5 دقیقه شد 59 و 62 کنسول درست کار میکنه؟من قدیما اصلا دما رو توجه نمیکردم و با کنسول 3-4 تا بازی رو تموم کردم نمیدونم این طور بود یا نه.
(جالب اینجاست احساس میکنم کنسول دمای واقعی رو نشون نمیده.چون سرعت فن در حالت اتوماتیک خود کنسول بالای 30 درصد نمیره و دوم این که اصلا چیزی مثل هشدار نمیاد که دما رفته بالا و سوم این که دمای خروجی خیلی زیاد نیست حتی با دماسنج تفنگی که دارم قسمت خروج هوا رو اندازه گرفتم بیشترین دما 50 بود و حتی دوباره کنسول رو باز کردم تا مطمئن شم هدسینک کاملا به چیپها چسبیده و خمیر سرتاسر پوشیده شده و بیرون نریخته باشه که درست هم بود.)

آخرین ویرایش:

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
اگه تا حالا خمیر تعویض نکردید دیگه عمر خمیر تموم شده باید خمیرشو تعویض کنید ولی نباید از این خمیرای چرت و پرت که تو بازار هست و 2 تومن یا بزرگاش 15 میدن استفاده کنید باید خمیرای جنس خوب استفاده کنید.

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
اگه تا حالا خمیر تعویض نکردید دیگه عمر خمیر تموم شده باید خمیرشو تعویض کنید ولی نباید از این خمیرای چرت و پرت که تو بازار هست و 2 تومن یا بزرگاش 15 میدن استفاده کنید باید خمیرای جنس خوب استفاده کنید.
شما چند خریدی؟

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
شما چند خریدی؟
برای من از آلمان آوردن نزدیک 2 سال پیش با یورو اون زمان 4 گرمیش برام 270 افتاد .ولی الان هرچی تو اینجا هست اصل نیستن.ولی برای دوستم خریدم برای سیستمش همین 5-6 ماه پیش دقیق یادم نیست غیر اصلشو 200 خریدیم این حوالی ولی بازم از خیلی اصل های 130-140 تومنی بهتر بود.دقیق یادم نیست رو قوطیش نوشته بود حجم 1.5 و 4 گرم.ولی حس میکردم 1.5 گرمه ولی فکر کنم همون 4 گرم بود.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: che-jaleb

deadkin

کاربر سایت
Jun 30, 2015
1,035
نام
محمد علی
برای من از آلمان آوردن نزدیک 2 سال پیش با یورو اون زمان 4 گرمیش برام 270 افتاد .ولی الان هرچی تو اینجا هست اصل نیستن.ولی برای دوستم خریدم برای سیستمش همین 5-6 ماه پیش دقیق یادم نیست غیر اصلشو 200 خریدیم این حوالی ولی بازم از خیلی اصل های 130-140 تومنی بهتر بود.دقیق یادم نیست رو قوطیش نوشته بود حجم 1.5 و 4 گرم.ولی حس میکردم 1.5 گرمه ولی فکر کنم همون 4 گرم بود.
دقیقا مشکل اینجاست اصل نیستن و قیمت به شدت زیاد من یکی دارم گفت از ترکیه برات میارم ولی قیمتش فوالعاده بالاست

• Like
Reactions: che-jaleb

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
دقیقا مشکل اینجاست اصل نیستن و قیمت به شدت زیاد من یکی دارم گفت از ترکیه برات میارم ولی قیمتش فوالعاده بالاست
من که برای دوستم گرفتم بدک نبود کارایی اصلی رو نداشت ولی این طورم نبود که بگیم خوب نبود انصافا خوب بود ولی خوب به اصلش نمیرسید.بله اصلاش خیلی گرون شدن.البته اینم بگم غیر اصلاش 2 مدله یکی که گفتم خوب بود و یه مدلم هستن که میشه گفت از معمولی های 30-40 تومنی داخل بازار بهترن و قیمتاشونم نزدیک 120 تومنه.

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام
دوتا سوال داشتم نميدونستم كجا بپرسم ببخشيد اگر نابه جا هست.

1. از كدوم بخش فروم ميشه لينك دانلود ps3 درخواست يا پيدا كرد؟
2. لينك مولتي من جديد در اين فروم كجا هست؟

ممنون و شرمنده كه اگر اشتباهي در اين بخش كمك خواستم
برای دانلود بازی سایت اسیا دی ال ارشیو خوبی داره و اینم یه سایت خارجی خوب psndl

برای دریافت مولتی من هم به انگلیسی تایپ کنید اخرین نسخه میاد یا از سایت کنسولفا اقدام کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر