هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

با سلام دوستان چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین
1-بازی های دیجیتالی که تو ps3 نصب شدن رو میشه از طریق سیم به یه ps3 دیگه انتقال داد ؟؟؟
2-کنسول ps3 رو بزارم روش باز بمونه یا با روکش ببندم باز بمونه اشغالی نداره ؟؟؟؟
3-میشه با دسته ps4 و psvita رو ps3 بازی انجام داد؟؟؟؟
جایی هست که بشه لینک بازی های ps3 رو از اونجا بردارم دانلود کنم تا با psx انتقال بدم ؟؟؟

با سلام خدمت اساتيد و دوستان عزيز
قبل از اينكه سوالاتمو بپرسم از مديريت سايت سپاسگذارم
بنده چند روزي هست كه از يكي از دوستان يك دستگاه ps3 اورجينيال 160 گيگ خريدم بقيمت ٤٥٠ هزار تومان همراه با ٢ عدد دستگيره و تعدادي ١٠ عدد بازي كه روي دستگاه دانلود شده بهمراه ٢ عدد بازي اورجينال pes2008 و grand turismo 5 و كابل HDMI و يك عدد كابل دستگيره اما متاسفانه كارتن دستگاه سريالش با دستگاه فرق ميكنه نسبت به توضيحاتي كه دادم لطفا بهم بگيد كه از قسمت مناسب هست يا مشكلي هست ؟
مورد بعدي راجع به پخش فايلها هست من يه فلش دارم كه فرمت fat32 هست بعد از اتصال به دستگاه كامل شناسايي ميشه اما هيچ و فرمتي رو نشون نميده اين پيام مياد they are not title چطور ميتونم باهاش فيلم ببينم و يا موزيك پخش كنم اما با DVD فايلها رو خوب پخش ميكنه
سوال آخر هم اينكه امكان پخش زير نويس براي فيلمها هست يا نه ؟
متاسفانه نميدونم چرا من هميشه اول خريد ميكنم و بعد تحقيق الانم خيلي از اين دستگاه خوشم نمياد لطفا با تجربه اي كه داريد منو راهنمايي كنيد
از اينكه سوالاتم طولاني و در حد مبتدي هست عذرخواهي ميكنم و پيشاپيش از تمام دوستان سپاسگذارم
با تشكر سعيد
سلام خدمت رفیق گل
اولن بگم که هیچوخت به دسته دستگیره نگید چون دستگیره یه وسیله بی ربط با کارایی دیگست البت اسم اصلیش کنترلر هست ولی خب از قدیم العیام جا افتاده که ما گیمرا بش میگیم دسته
راجبه شماره سریال اگه میخواین دستگاهو نگهش دارین و بعدن میدونین که نمیخواین بفروشین یا نیازی به فروش ندارین نه هیچ ایرادی نداره ولی اگه بعدن یوخ احیانن خواستین بفروشید و نیاز بفروش شد ممکنه کسی یا کسایی که میخوان بخرن با این قضیه کنار نیان چون کارتون ماله خودش نیست اینش معلوم نیست
راجبه پخش فایلها توی ps3 تبهای جدا داره ویدئو موزیک عکس زیر هر تبی که برید همون فایلو نشون میده مثال اگه بخواین موزیکا رو نشون بده باید زیر تب موزیک برید برای اینکه کل محتویات فلش یا هاردو نشون بده روی فلش دکمه مثلث بزن بعد Display All اینجوری کل پوشه هارو نشون میده و کار راحتتر میشه
اما توی Xmb همون محیط اصلی بعضی فرمتهارو نشون نمیده ولی اگه توی مولتی من برید همه فرمتی و پخش میکنه
راجبه زیرنویس من زیاد نمیدونم ولی قاعدتن بایس نشون بده

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

1-بازی های دیجیتالی که تو ps3 نصب شدن رو میشه از طریق سیم به یه ps3 دیگه انتقال داد ؟؟؟
جایی هست که بشه لینک بازی های ps3 رو از اونجا بردارم دانلود کنم تا با psx انتقال بدم ؟؟؟
1- اگه منظور بازیهای نصب شده Psn هست نه نمیشه ولی بازیهایی که روو هارد کپی شده باشن رو میشه به تعداد نامحدود ازشون کپی گرفت و انتقال داد
2- روش به هیچ عنوان چیزی نکش نه روش و نه پشتش، پشتش نبایس بسته باشه تا میتونی جایی بذار که هوا بتونه رد و بدل بشه نه مثلن توی میز تلویزیون که پشتش بستس هر از چندگاهی که خاک نشست روش با یه دستمال تمیزش کن
3- اونو نمیدونم ps vita گمونم بشه ولی ps4 رو فک نکنم
4- بله توی اینترنت بگردی بازیها برای دانلود هست

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Last edited by a moderator:

[h=1]هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور*[/h]

سلام دوستان
من یه مشکل خوردم موندم توش ممنون میشم کسی سر در بیاره بتونه کمکم کنه
من یه پس اس 3 فت دارم
داشتم یه بازی که تو فلش بود بازی میکردم هنگ کرد هیچ دکمه ای کار نمیکرد بعد با نگه داشتن دکمه خاموشش کردم
حالا که اومده بالا همه چیز اوکیه ولی بازی فانتوم پین به یه مشکل عجیب خورده که نمیدونم بخاطر اینه یا نه
وقتی میزنم ادامه ادامه بازی میاد ولی دکمه استارت کار نمیکنه که بتونم ماموریت بگیرم صدای بازیم مشکل داره یعنی صدای شلیکا مثلا نمیاد
بک تو منو هم میزنم هنگ میکنه و باید خارج شم از بازی
باقی بازی ها رو تست کردم من جمله زیرو اوور اوکی بود فقط این متال گیر ظاهرا مشکل داره
بازی رو دلیت کردم باز ریختم همین مشکل باز هست
کسی راهی بلده ک چکنم
چجور میشه مثل کلا بازی رو پاک کرد چون دفعه اول ک ریختم اینستال خواست ولی این دفعه نه
میگم شاید کلا پاک شه درست شه
ببخشید طولانی شد

[h=1]هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور*[/h]

هر دو عزیز تو تاپیک زیر بپرسین تا پاسخ داده بشه:
هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 - JB *کنسول های کپی خور*

در صورت نبود کنسول میشه از usb کامپیوتر برای شارژ دسته استفاده کرد ؟ مشکلی نداره ؟ چقدر باید بزارم تا شارژ بشه ؟
مشکل داره عزیز چون کامپیوتر اون درصد شارژ رو بهش نمیده و امکان طول عمر باطری دسته کم بشه و یا حتی خراب بشه باطریش و تا حد امکان دسته رو با کنسول شارژ کنید بهتره مرسی

میشه بیشتر توضیح بدی؟

بله
برقی که خوده کنسول میده به دسته فرق میکنه برقی که کامیپوتر میده به دسته فرق میکنه و ولتاژ معینی نداره مسلما دسته برای خوده کنسول طراحی شده و برقی که کنسول میده استاندارد است تا برقی که کامیپوتر میده حتی اگر خوده دفترچه کنسول هم بخونی نوشته حتی برای کنسول پلی4 هم هست باید مراقب دست هاتون باشید و حتما سعی کنید با کنسول شارژ کنید نه چیزه دیگه

بله
برقی که خوده کنسول میده به دسته فرق میکنه برقی که کامیپوتر میده به دسته فرق میکنه و ولتاژ معینی نداره مسلما دسته برای خوده کنسول طراحی شده و برقی که کنسول میده استاندارد است تا برقی که کامیپوتر میده حتی اگر خوده دفترچه کنسول هم بخونی نوشته حتی برای کنسول پلی4 هم هست باید مراقب دست هاتون باشید و حتما سعی کنید با کنسول شارژ کنید نه چیزه دیگه

فکر کنم استانداردی که برای USB مشخص شده یکی باشه ، چه برای PS3 چه کامپیوتر (در صورتی که کامپیوتر درست اسمبل شده باشه و پاور مناسب داشته باشه)
اگه اطلاعات علمی تر و بیشتری داری ممنون میشم علم منم افزایش بدی حسین جان

دوستان يك سوال بسيار مهم داشتم.

تو Xbox 360 زماني كه دسته دوم را روشن مي‌كنيم، يه پيغام مياد كه ميگه دسته دوم هم پروفايلشو انتخاب كنه.

ولي من تو پلي 3 اصلا چنين قابليتي را نديدم. يعني زماني كه ميخوام با دوستم يه بازي را دو نفره بزنم، دوستم نميتونه پروفايل خودشو انتخاب كنه و اگه بخواد پروفايل خودشو انتخاب كنه، در نتيجه پروفايل من ساين اوت ميشه و كلا يكي از ماها مجبوريم به اسم مهمان دو نفره بازي كنيم.

يعني واقعا پلي 3 چنين قابليتي نداره؟‌ واقعا اين قدر از نظر سوني قرار دادن چنين قابليتي سخت بوده؟

آخرین ویرایش:
فکر کنم استانداردی که برای USB مشخص شده یکی باشه ، چه برای PS3 چه کامپیوتر (در صورتی که کامپیوتر درست اسمبل شده باشه و پاور مناسب داشته باشه)
اگه اطلاعات علمی تر و بیشتری داری ممنون میشم علم منم افزایش بدی حسین جان
شما نمیتوانی بر ملال بذاری که از usb برقش رد میشه این اشتباهه چون برق خودش قوی و فرقی نمیکنه اون دستگاهی یا ترانسی که برق رو میفرسته مهمه نه usb
یه زمانی بچه ها همین جا بحث های درباره اش کردند دقیقا 4 یا 5 سال پیش و اخر با دعوا و بحث های زیاد به این نتیجه رسیدند که با کنسول بزنن بهتر چون کنسول برقشو قطع میکنه زمانیکه فول شارژ بشه ولی کامیپوتر نه همین طور به شارژ دادن ادامه میده و مسلما باطری رو خراب میکنه خلاصه اگر حرفمو قبول نداری و مدرک بیشتری میخواهی میتوانم از دفترچه راهنماش درش بیارم و بهش نشون بدم
چاکریم

دوستان يك سوال بسيار مهم داشتم.

تو Xbox 360 زماني كه دسته دوم را روشن مي‌كنيم، يه پيغام مياد كه ميگه دسته دوم هم پروفايلشو انتخاب كنه.

ولي من تو پلي 3 اصلا چنين قابليتي را نديدم. يعني زماني كه ميخوام با دوستم يه بازي را دو نفره بزنم، دوستم نميتونه پروفايل خودشو انتخاب كنه و اگه بخواد پروفايل خودشو انتخاب كنه، در نتيجه پروفايل من سايت اوت ميشه و كلا يكي از ماها مجبوريم به اسم مهمان دو نفره بازي كنيم.

يعني واقعا پلي 3 چنين قابليتي نداره؟‌ واقعا اين قدر از نظر سوني قرار دادن چنين قابليتي سخت بوده؟
چرا داره همچنین گزینه ای ولی بیشتر به خوده بازی بستگی داره که گذشته باشش
بیشتر بازی ندارند این گزینه رو
شما میتوانید ایدی دوستون رو توی دستگاه خودتون اکتیو کنید و زمانی که میخواهی دسته دوم رو وصل کنید بهت میگه یه پروفایل جدید انتخاب کنید که شما میتوانید پروفایل دوستون انتخاب کنید
البته بگم بستگی به بازی داره وگرنه خودته کنسول نداره همچینین گزینه ای بازم سوالی بود در خدمتم

شما نمیتوانی بر ملال بذاری که از usb برقش رد میشه این اشتباهه چون برق خودش قوی و فرقی نمیکنه اون دستگاهی یا ترانسی که برق رو میفرسته مهمه نه usb
یه زمانی بچه ها همین جا بحث های درباره اش کردند دقیقا 4 یا 5 سال پیش و اخر با دعوا و بحث های زیاد به این نتیجه رسیدند که با کنسول بزنن بهتر چون کنسول برقشو قطع میکنه زمانیکه فول شارژ بشه ولی کامیپوتر نه همین طور به شارژ دادن ادامه میده و مسلما باطری رو خراب میکنه خلاصه اگر حرفمو قبول نداری و مدرک بیشتری میخواهی میتوانم از دفترچه راهنماش درش بیارم و بهش نشون بدم
چاکریم

چرا داره همچنین گزینه ای ولی بیشتر به خوده بازی بستگی داره که گذشته باشش
بیشتر بازی ندارند این گزینه رو
شما میتوانید ایدی دوستون رو توی دستگاه خودتون اکتیو کنید و زمانی که میخواهی دسته دوم رو وصل کنید بهت میگه یه پروفایل جدید انتخاب کنید که شما میتوانید پروفایل دوستون انتخاب کنید
البته بگم بستگی به بازی داره وگرنه خودته کنسول نداره همچینین گزینه ای بازم سوالی بود در خدمتم

ممنون حسين جان.

اون وقت اين بازي‌هاي دو نفره كه خودش بهت ميگه پروفايل دوم را انتخاب بكن، چيا هستن؟ آخه مثلا من كين و لنچ و آرمي اف تو را كه بازي كردم چنين گزينه‌اي نداشت و دوستم مجبوره با پروفايل مهمان بازي كنه.

ولي من واقعا برام جاي سواله كه سوني نميتونست يه آپديت بده كه چنين گزينه‌اي مثل Xbox 360 به بازي اضافه بشه؟ تازه تو ايكس باكس اچيومنت‌ها هم براي هر پروفايل جداگونه ثبت ميشه و ميشه در هنگامي كه تو بازي هستي، بدون اين كه از بازي بياي بيرون پروفايلتم عوض كني. ولي اصلا چنين گزينه‌هايي تو PS3 نيست.

كلا با اين كه PS3 را بيشتر قبول دارم ولي از لحاظ راحتي كار و منو Xbox 360 خيلي بهتره.

ممنون حسين جان.

اون وقت اين بازي‌هاي دو نفره كه خودش بهت ميگه پروفايل دوم را انتخاب بكن، چيا هستن؟ آخه مثلا من كين و لنچ و آرمي اف تو را كه بازي كردم چنين گزينه‌اي نداشت و دوستم مجبوره با پروفايل مهمان بازي كنه.

ولي من واقعا برام جاي سواله كه سوني نميتونست يه آپديت بده كه چنين گزينه‌اي مثل Xbox 360 به بازي اضافه بشه؟ تازه تو ايكس باكس اچيومنت‌ها هم براي هر پروفايل جداگونه ثبت ميشه و ميشه در هنگامي كه تو بازي هستي، بدون اين كه از بازي بياي بيرون پروفايلتم عوض كني. ولي اصلا چنين گزينه‌هايي تو PS3 نيست.

كلا با اين كه PS3 را بيشتر قبول دارم ولي از لحاظ راحتي كار و منو Xbox 360 خيلي بهتره.
خواهش میکنم
نه دیگه نداره وقتی نداره دیگه دنبالش نگرد
اینا رو برای پلی4 گذاشته و بدون اینکه از بازی بیا بیرون میتوانی پروفایل رو انتخاب کنی ولی پلی3 نداره متاسفانه
بعد راستی حالا چرا گیر دادی به پروفایل بیشین بازیتو بکن و به این چیزها گیر نده چون هی زده حال میخوری و لدت بازی رو از دست میدی

چاکریم

اینکه برق رو قطع میکنه کنسول بعد از فول شارژ شدن درست ، میخوام بدونم از نظر پارامترهای تخصصی مثل ولتاژ و آمپر و... تفاوتی بین USB کنسول و PC یا هر وسیله ای هست؟ یا فقط همین قطع کردن برق دلیل پیشنهاد استفاده از کنسول به جای PC برای شارژ هست؟!
مخلصتم

اینکه برق رو قطع میکنه کنسول بعد از فول شارژ شدن درست ، میخوام بدونم از نظر پارامترهای تخصصی مثل ولتاژ و آمپر و... تفاوتی بین USB کنسول و PC یا هر وسیله ای هست؟ یا فقط همین قطع کردن برق دلیل پیشنهاد استفاده از کنسول به جای PC برای شارژ هست؟!
مخلصتم

اینکه برق رو قطع میکنه فکر نکنم درست باشه. اگه فرقی هم داشته باشه باید تو جریان بیشتر (بخاطر نیاز دسته ها ) باید باشه که بازم مشکلی بین شارژ با کنسول و وسیله ی دیگه نباید باشه بغیر از مدت زمان شارژ.

یه چیزی هم هست که عمر باتریه حالا چه با کنسول چه با pc چه با ... شارژ کنیم بعد اینکه عمرشو کرد دیگه مثل قبل کار نمیده و ربطی به استفاده از اینا نداره. حالا دوستی که میاد میگه بعد ۵ سال استفاده بخاطر اینکه با کنسول شارژ نکرده باتری خراب شده ...

حرف شما هم متین باطری بعداز پنچ سال عمر خود را میکنه
ولی ادم باید احتیاط کنه حرف من اینه هر چیزی با خودش سازگار داره نه با چیزه دیگری چرا باید کاری کنیم که باطری به 5 نکشه خراب بشه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or