هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

Arsinn

کاربر سایت
May 31, 2015
330
امروز یه ps4 fat 500 gig مدل 1116 با یه دسته مغازه دار میداد 1 تومن با 2 ماه ضمانت .گفت که بن نشده باز شدنش بابت تعمیر مطمعن نبود ولی گفت فک نکنم باز شده باشه اما موقع خرید همه چیش چک میکنیم پیش خودت دوتا بازی هکی هم داشت گفت اگه به نت وصل شی بازی ها بن میشن ولی کنسول بن نمیشه به نظرتون کنسول بخرم ازش؟؟
گفتم از بابت سالم بودن زیاد جای نگرانی نیست چون ps4 ها هنوز به تعمیر نیفتادن بهرحال یکروز هم تست کنی اگر ایرادی باشه مشخص میشه تا چه برسه دوماه . سری 11 هم بد نیست حداقل مشکلات حرارتی و صدای سری ده رو نداره ولی بابت قیمت نمیدونم چی بگم یکی دو ماه پیش همچین چیزی هشتصد تومن قیمتش بود اما دلار که گرون شد این روزها هرکه هرچی میخواد میگه. بنظر من یک تومن نمیارزه تو جاهایی مثل دیوار یا شیپور که مردم مستقیم میفروشند بگردی با 850-900 هم تومن گیرت میاد.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

• Like
Reactions: rezab

Arsinn

کاربر سایت
May 31, 2015
330
من دیشب یک دیسک کار کرده فارکری پریمال خریدم گذاشتم رو دستگاه و شروع کردم 45 دقیقه که بازی کردم مرحله سوم خواست آغاز بشه رفت تو منوی اصلی بازی و اونجا زد درحال نصب ولی روی 21 درصد بالا نمیرفت. دیسک رو خارج کردم دوباره گذاشتم اینبار پیغام داد دیسک یا کثیفه یا خرابه و خوانده نمیشه مرتبه سوم دیسک رو گذاشتم رو دستگاه شروع به ادامه نصب کرد و کامل نصب شد فعلا هم چند ساعتی بازی کردم مشکلی نبود. حالا میخوام بدونم آیا این دیسک خراب هست یا مشکل داره نگاه کردم خط خشی هم روش نبود. میخوام اگه خرابه تا زوده پسش بدم.

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
سلام . چند سوال . دوستانی که اطلاع جامع و دقیق دارن فقط جواب بدن. تشکر !

1 - مانیتور FULL HD دارم با رابط D-SUB و DVI . میشه PS4 که HMDI داره رو بهش وصل کرد و مشکل نداره ؟

2 - با توجه به این که مانیتور من فقط تا 1920*1080 یا همون FULL HD بیشتر ساپورت نمی کنه خرید PS4 PRO تفاوتی با SLIM داره برای من کلا ؟

3 - من PC باز بودم و با PC میشد 12 ساعت سنگین ترین بازی ها رو پشت سر هم انجام داد و آخ هم نمی گفت . کنسول مشکل نداره ساعت طولانی متوالی بازی های سنگین باهاش انجام بدی مثلا روزانه 10 الی 12 ساعت یا بیشتر ؟

4 - قیمت بازی های اصلی بسیار گرونه .شماچطور همه بازی ها رو انجام میدید . مثلا میشه نسخه کرکی و نسخه اوریجینال رو با هم توی کنسول داشت و بازی کرد یا اصلا نمیشه ؟

5 - به جز خرید نسخه اصل بازی نیاز هست ماهانه برای بازی کردن اشتراک ماهانه گرفت ؟ مثلا توی استیم وقتی کد یه بازی رو میخری دیگه میشه همیشه به صورت رایگان بازی کرد اون بازی رو و نیازی به پرداخت برای خود شبکه استیم نیست و فقط نیاز به نت داره واسه آنلاین شدن . پلی استیشن چطوره ؟

6 - کد جدیدترن ورژن روز سونی برای مدل پرو یا اسلیم چیه برای خرید ؟

7 - میشه کیبورد ، موس و دسته های معمولی که برای PC خانگی استفاده می کردم به پلی استیشن وصل کنم یا باید چیز خاصی باشه ؟ مثلا دسته های که برای فوتبال استفاده می کردم توی کامپیتور رو وصل کنم به دستگاه و بازی کرد ؟

اگر با حوصله و دقت پاسخ برادر کوچکتون رو بدید واقعا ممنون میشم . :x تشکر و یا علی :)

• Like
Reactions: jose-mourinho

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
من دیشب یک دیسک کار کرده فارکری پریمال خریدم گذاشتم رو دستگاه و شروع کردم 45 دقیقه که بازی کردم مرحله سوم خواست آغاز بشه رفت تو منوی اصلی بازی و اونجا زد درحال نصب ولی روی 21 درصد بالا نمیرفت. دیسک رو خارج کردم دوباره گذاشتم اینبار پیغام داد دیسک یا کثیفه یا خرابه و خوانده نمیشه مرتبه سوم دیسک رو گذاشتم رو دستگاه شروع به ادامه نصب کرد و کامل نصب شد فعلا هم چند ساعتی بازی کردم مشکلی نبود. حالا میخوام بدونم آیا این دیسک خراب هست یا مشکل داره نگاه کردم خط خشی هم روش نبود. میخوام اگه خرابه تا زوده پسش بدم.

معمولا مواقعی که دیسک کثیفی یا خش داشته باشه این مشکل پیش میاد ولی اگه چند ساعت بازی کردید و بدون مشکل بوده که نیازی نیست پسش بدید دیگه کار میکنه منم یکی دوبار اینو تجربه کردم ولی خب مشخص بود دیسک خش داره که تازه همونم شستمش درست شد

1 - مانیتور FULL HD دارم با رابط D-SUB و DVI . میشه PS4 که HMDI داره رو بهش وصل کرد و مشکل نداره ؟

2 - با توجه به این که مانیتور من فقط تا 1920*1080 یا همون FULL HD بیشتر ساپورت نمی کنه خرید PS4 PRO تفاوتی با SLIM داره برای من کلا ؟

3 - من PC باز بودم و با PC میشد 12 ساعت سنگین ترین بازی ها رو پشت سر هم انجام داد و آخ هم نمی گفت . کنسول مشکل نداره ساعت طولانی متوالی بازی های سنگین باهاش انجام بدی مثلا روزانه 10 الی 12 ساعت یا بیشتر ؟

4 - قیمت بازی های اصلی بسیار گرونه .شماچطور همه بازی ها رو انجام میدید . مثلا میشه نسخه کرکی و نسخه اوریجینال رو با هم توی کنسول داشت و بازی کرد یا اصلا نمیشه ؟

5 - به جز خرید نسخه اصل بازی نیاز هست ماهانه برای بازی کردن اشتراک ماهانه گرفت ؟ مثلا توی استیم وقتی کد یه بازی رو میخری دیگه میشه همیشه به صورت رایگان بازی کرد اون بازی رو و نیازی به پرداخت برای خود شبکه استیم نیست و فقط نیاز به نت داره واسه آنلاین شدن . پلی استیشن چطوره ؟

7 - میشه کیبورد ، موس و دسته های معمولی که برای PC خانگی استفاده می کردم به پلی استیشن وصل کنم یا باید چیز خاصی باشه ؟ مثلا دسته های که برای فوتبال استفاده می کردم توی کامپیتور رو وصل کنم به دستگاه و بازی کرد ؟

اگر با حوصله و دقت پاسخ برادر کوچکتون رو بدید واقعا ممنون میشم . :x تشکر و یا علی :)
1. اطلاع ندارم در این مورد
2. نه. خصوصا روی مانیتور که اندازشم مثل تی وی بزرگ نیست بنظرم پرو ارزش خرید نداره با این حال تصمیمش با خودتونه. قرار بود یه قابلیت اضافه کنن کسایی که پرو دارن کیفیت تصویرشون رو 1080 بهتر بشه ولی هنوز نیومده بیاد هم تاثیر چندانی نداره
3. کنسولم مشکلی نداره من معمولا 24 ساعت بازی میکردم برای پلات ff xv هم فکر کنم یه 48 ساعتی روشن بود شب مجبور شدم دسترو جوری بذارم کاراکتر دور خودش بچرخه برای یکی از تروفیا
4. کرکی که فقط برای ورژن 4.05 هست اونم فکر کنم ناقصه هنوز بعدم خیلی از بازیای مهم ورژن بالاتر از اینو لازم دارن برای بازیای اورجینال خیلی راحت میشه 10ت کرایه کرد یا دست دو خرید و بعد فروخت دیجیتالیم میشه شیر کرد
5. رو کنسولا سرویسشونو میکنن تو پاچتون سالی 60 دلار باید پول پلاس بدید جالب اینه من اصلا رو کنسول آنلاینم بازی نمیکنم مجبور شدم بخاطر تخفیفات و سرویس کلاود این پولو بدم
6. نمیدونم ولی زیاد تفاوتی نداره
7. نه. موس و کیبورد رو کنسولو بخواید تو بازی استفاده کنید باید مبدل بخرید فکر کنم دوروبر 400ت باشه دسته های دیگه هم معمولا به کنسول وصل نمیشن مگر اینکه برای کنسول ساخته شده باشن چون حتی دسته ps3 هم به ps4 نمیخوره

Arsinn

کاربر سایت
May 31, 2015
330
معمولا مواقعی که دیسک کثیفی یا خش داشته باشه این مشکل پیش میاد ولی اگه چند ساعت بازی کردید و بدون مشکل بوده که نیازی نیست پسش بدید دیگه کار میکنه منم یکی دوبار اینو تجربه کردم ولی خب مشخص بود دیسک خش داره که تازه همونم شستمش درست شد

1. اطلاع ندارم در این مورد
2. نه. خصوصا روی مانیتور که اندازشم مثل تی وی بزرگ نیست بنظرم پرو ارزش خرید نداره با این حال تصمیمش با خودتونه. قرار بود یه قابلیت اضافه کنن کسایی که پرو دارن کیفیت تصویرشون رو 1080 بهتر بشه ولی هنوز نیومده بیاد هم تاثیر چندانی نداره
3. کنسولم مشکلی نداره من معمولا 24 ساعت بازی میکردم برای پلات ff xv هم فکر کنم یه 48 ساعتی روشن بود شب مجبور شدم دسترو جوری بذارم کاراکتر دور خودش بچرخه برای یکی از تروفیا
4. کرکی که فقط برای ورژن 4.05 هست اونم فکر کنم ناقصه هنوز بعدم خیلی از بازیای مهم ورژن بالاتر از اینو لازم دارن برای بازیای اورجینال خیلی راحت میشه 10ت کرایه کرد یا دست دو خرید و بعد فروخت دیجیتالیم میشه شیر کرد
5. رو کنسولا سرویسشونو میکنن تو پاچتون سالی 60 دلار باید پول پلاس بدید جالب اینه من اصلا رو کنسول آنلاینم بازی نمیکنم مجبور شدم بخاطر تخفیفات و سرویس کلاود این پولو بدم
6. نمیدونم ولی زیاد تفاوتی نداره
7. نه. موس و کیبورد رو کنسولو بخواید تو بازی استفاده کنید باید مبدل بخرید فکر کنم دوروبر 400ت باشه دسته های دیگه هم معمولا به کنسول وصل نمیشن مگر اینکه برای کنسول ساخته شده باشن چون حتی دسته ps3 هم به ps4 نمیخوره
سپاس از شما. مگه بازی ابتدا نباید کامل نصب بشه تا بعد بشه بازی کرد؟ پس چطور من اول 45 دقیقه بازی کردم بعد تازه پیغام نصب شدن رو 21 درصد روداد! اون شستن که میگید با آب خالی یا با چیز دیگه هست؟ سوال دیگه یک کد که داخل قاب بازی هست ایا یکبار مصرفه؟

• Like
Reactions: jose-mourinho

Arsinn

کاربر سایت
May 31, 2015
330

مانیتور شما اگر ورودی hdmi داره که طبیعتا حله اگر نداشته باشه باید تبدیل براش بگیرید که چنین تبدیلهایی قیمت نسبتا بالایی دارند شاید خرید مانیتور دسته دومی بصرفه تر باشه. در مورد بازی نگران نباشید بجز مواردی که دوستمون اشاره کردن اکانت های هکی هم فراوانند اینترنت هم که این روزها طرح های نامحدود ارزان داره میشه از همون خونه اکانت رو خرید و دیتاش دانلود کرد. از چند تا بازی خیلی جدید که بگذریم مثلا بازیهای 2016 و قبل رو با چهل پنجاه تومن میشه پنج شش تاش رو داشت همون بازیهای 2017 رو هم نهایتا دونه ای حدود چهل تومن میشه اکانتی داشت. موردی هم نداره که هم اکانتی داشته باشی هم دیسک اوریجینال بازی کنی. درکل اگر از آنلاین بازی کردن چشم پوشی کنی میشه ps4 رو با قیمتی معادل همون pc بازی کرد.

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578

اگر دستگاهت اسلیم یا Pro هستش مشکلی نیست لنزاشون گیج میزنه ولی اگر دستگاهت فت هست و از اولم دست خودت بوده مشکل از دیسک هستش.

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
با سلام من یک هدفون دارم با یک میکروفون میخواهم این دوتا رو به دسته ps4 بشناسم جفتشون خروجی جدا دارن آیا امکان پذیر هست؟

Sent from my D6502 using Tapatalk

شما همچین تبدیلی نیاز دارید پشت شهرداری بگردی هستش.
ofb2_download.jpg

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578

1-باید تبدیل اینا بخری شدنش که میشه ولی خودت میدونی دیگه تبدیلها حتی گرونترینشون کیفیت رو پایین میاره و توصیه نمیشه.الان با دو میلیون تومن میشه LED متوسط از برندهای معتبر LG-Samsung-Sharp-SONY تهیه کرد و مطمئن باش از مانیتور با تبدیل بهتر جواب میده.تو نت سرچ کن HDMI To DVI
2-تو بعضی بازیا رو 1080 به طور نامحسوسی گرافیک و فریم بهبود پیدا میکنه ولی در مجموع اگر 1080 دارید همون فت یا اسلیم عاقلانه تر هستش.
3-اگر دور و بر کنسول بسته نباشه و راه تهویه اش باز باشه نه مشکلی نداره.
4-فیزیکی بخر عوض کن.سمت اشتراکی نرو.اگر خیلی اصرار داری جیلبریک بازی کنی ، کنسول ورژن پایین پیدا کن و هک کن.
5-نه هزینه دیگه نداره ولی برای مولتی پلیر باید اشتراک پلاس سالانه تهیه کنی.
6-هیچ فرقی ندارن همچنین تو رجین ، هرچی ارزونتر پیدا کردی بخر.فقط نو باشه و دست دوم یا ریفیر نباشه.
7-با یه سری تبدیلها جدیدا میشه ولی تو ایران خیلی هوادار نداره.تبدیل هست هر دسته ای رو به PS4 وصل میکنه حتی دسته اکس باکس.
اگر با حوصله و دقت جوابها برادر کوچیکت رو بخونی به نظر من سمت کنسول نیا همون PC رو ادامه بده.
موفق باشی....یا نباشی به من ربطی نداره. :Wallbash:

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sony+ and N.i.n.j.a

Monk3

کاربر سایت
Feb 23, 2018
5
سلام.یه سوال داشتم.من میخام ps4 بخرم.تلویزیونم sony x7000d هستش.(4k).بین اسلیم و پرو موندم کدومو بخرم.ایا پرو ارزش این اختلاف قیمتو داره؟کیفیت تصویر منظورمه. از نظر کیفیت ساخت و خرابی چی؟لطفا همه دوستان جواب بدن.

mrsamsum

کاربر سایت
Apr 3, 2017
29
نام
سام
دوستان آخرین ورژن هک شده Firmware همون 4.05 هستش یا ورژن های بالاتر هم اومده؟
تو نت serach کردم یه چیزایی در مورد ورژن 5 هم نوشته بودن

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
تشکر از دوستان بابت پاسخ . الان یعنی همون PC بهتره ؟ کلا پلی استیشن خودش 1.5 تومنه بعد 2 تومن بدم مانیتور ؟ ندارم متاسفانه ؟ یعنی نرم سمتش بهتره ؟؟

Mahmood_Farid

کاربر سایت
Nov 19, 2014
6
سلام یه مرد پیدا شه تاپیک درست یا یه راهنمای خوب کنه ما این راکترلیگو انلاین بازی کنیم خسته شدیم بخدا

رو ps4
Update 140

لطفا اگه کسی بازی میکنه بیاد بگه :((:((:((

mamadian

کاربر سایت
May 22, 2016
381
سلام یه مرد پیدا شه تاپیک درست یا یه راهنمای خوب کنه ما این راکترلیگو انلاین بازی کنیم خسته شدیم بخدا

رو ps4
Update 140

لطفا اگه کسی بازی میکنه بیاد بگه :((:((:((
اگر میتونی باید پروکسی داشته باشی که با اپدیت جدید با پروکسی مچ میکینگش مار نمیکنه
رکوست بده
MohAmAd_AS02
آواتار کریتوس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر