نمایشگاه/رویداد Nintendo Direct

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
139379

Nintendo Direct Center | نینتندو دایرکت سنتر
تاپیک خبری پیرامون پوشش اخبار و معرّفی های برنامه نینتندو دایرکت

نینتندو دایرکت برنامه های ضبط شده نینتندو برای ارائه اطّلاعات پیرامون برنامه های شرکت در ماه های آتی و معرّفی و تبلیغ بازی های آینده دستگاه های این کمپانی است که در تاریخ های مشخّصی در شبکه های آنلاین استریم و پخش می شوند
این مجموعه برنامه از اکتبر سال 2011 میلادی به دست ساتورو ایواتا، مدیر کل وقت نینتندو در آن زمان، کلید خورد و تا به اکنون ادامه دارد.
برنامه های دایرکت نینتندو به 4 دسته تقسیم می شوند:
  • دایرکت های عادی: از 25 تا 50 دقیقه طول می کشند و عموماً تمرکز بر بازی ها، نرم افزار و سخت افزار و برنامه های آتی کمپانی نینتندو و شرکای ترد پارتی دارد. به طور طبیعی نینتندو هر ربع سال یک دایرکت عادی برگزار می کند
  • مینی دایرکت: از لحاظ محتوا، مشابه دایرکت های معمولی است، با این تفاوت که طول مدت آن به شدّت کوتاه تر است و از 5 تا 15 دقیقه متغیّر است.
  • دایرکت های مخصوص: این مدل دایرکت ها عموماً مختص به تنها یک بازی می شود و اطّلاعات جزئی و کلّی این بازی را به اشتراک قرار می دهد. Fire Emblem, Super Smash Bros, Pokemon از نمونه بازی هایی هستند که طی این سال ها، دایرکت مختص به خود را دریافت کرده اند.
  • نیندی دایرکت: دایرکت های مختص به عناوین مستقل که اسامی شان با توجه به سه ریجن پخش آن کمی متفاوت است. هدف این دایرکت ها، پوشش عناوین مستقل در انتظاری هستند که برای سیستم های نینتندو منتشر می شوند و در میان دایرکت های معمولی نمی توان قرارشان داد. طول این دایرکت ها عموماً 20 دقیقه است.
این تاپیک به قصد پوشش خبری موارد معرّفی شده در دایرکت ها، اعلام زمان پخش هر کدام، پوشش شایعات و بحث و صحبت پیرامون اخبار آن ایجاد شده.

Direct Template 01.jpg

قسمت جدید برای پنجشنبه 23 شهریور، ساعت 17:30 عصر تایید شده

برای مشاهده دایرکت های نینتندو در زمان پخش از لینک های زیر می توانید استفاده کنید

Twitch | YouTube

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
نمیدونم قضیه چیه شاید حرفم اشتباه باشه ولی انگار وقتی خیال نینتندو از خواهان داشتن یه بازی قدیمی راحت باشه تلاشی نمیکنه برای بهبود بازی. :D مثلا همین skyward sword رو خیالش راحته که رو سویتچ همینجوری هم بده کلی خواهان داره.این چند وقت کلی بازی قدیمی رو دوباره داده ولی دستی روشون نکشیده.super mario galaxy هم فکر کنم دوستان میگفتن هیچ بهبودی نداشته. تازه با این وضعیت بازم متای بترکون میارن.:)) گنگش بالاس .

بدبختی همینه
60 دلار واسه ریمستری که اینا دادن خیلی زیاده
مطمئنا من اگه 60 دلار بدم آخرشم راضی میام بیرون.. زلداست بالاخره... ولی خب نمیخوام این قدر پول بدم واسه ریمستر یه بازی... حال چه بخواد Saints Row باشه یا یکی از بازی های زلدا که ده ساله هوس بازی کردنشو دارم :| نه که اوضاع قیمت ها هم این جا خیلی خوبه، کلا بدتر می کنه شرایط رو.

ولی خب. چه ما بخوایم چه نخوایم، بازی فروش خودشو می کنه :-< (تازه اگه از خود بازی اصلی رو Wii بیشتر نفروشه :D)

بلاخره طلسم skyward sword و نیاز به motion plus روی wii شکسته شد و خوشحالم چون تنها زلدایی که بازی نکردم همینه. یه مطلبی پارسال میخوندم که skyward sword دارک ترین زلدا تو سری حساب میشه.چه کیفی ببریم. x_x:x
یه نکته تو تریلر دیشب این بود که sword رو با استیک راست کلا انگار کنترل میکرد.جالب میشه.
خوشم میاد کلا انگار دستی هم رو بازی نکشیدن و انقدر هایپ داره.نهایت یه resolution تغییر کرده احتمالا:-??

تاریک ترین که نیست
تاریک ترین زلدا با اختلاف زیاد Majora's Mask ـه و احتمالا به منوال باقی بمونه. اون بازی و تم هاش نه فقط تو سری زلدا بلکه کلیت ویدیو گیم جزو یه سری از فاکدآپ ترین چیزهای عرضه شده است.

ولی Skyward Sword با این که اون قدره دارک نیست ولی به شدت داستان حماسی و قشنگی داره.
OST و موسیقی شم واقعا خفنه.
یه سری چیزهاش در مورد Pacing بازی درب و داغونه و به خاطرش سرش هنوزم که هنوزه دعواست و یه سری بهترین زلدای تاریخ میدوننش و یه سری بدترینش.
ولی در کل اورآل بازی محشریه

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,555
بدبختی همینه
60 دلار واسه ریمستری که اینا دادن خیلی زیاده
مطمئنا من اگه 60 دلار بدم آخرشم راضی میام بیرون.. زلداست بالاخره... ولی خب نمیخوام این قدر پول بدم واسه ریمستر یه بازی... حال چه بخواد Saints Row باشه یا یکی از بازی های زلدا که ده ساله هوس بازی کردنشو دارم :| نه که اوضاع قیمت ها هم این جا خیلی خوبه، کلا بدتر می کنه شرایط رو.

ولی خب. چه ما بخوایم چه نخوایم، بازی فروش خودشو می کنه :-< (تازه اگه از خود بازی اصلی رو Wii بیشتر نفروشه :D)

تاریک ترین که نیست
تاریک ترین زلدا با اختلاف زیاد Majora's Mask ـه و احتمالا به منوال باقی بمونه. اون بازی و تم هاش نه فقط تو سری زلدا بلکه کلیت ویدیو گیم جزو یه سری از فاکدآپ ترین چیزهای عرضه شده است.

ولی Skyward Sword با این که اون قدره دارک نیست ولی به شدت داستان حماسی و قشنگی داره.
یه سری چیزهاش در مورد Pacing بازی درب و داغونه و به خاطرش سرش هنوزم که هنوزه دعواست و یه سری بهترین زلدای تاریخ میدوننش و یه سری بدترینش.
شما فکر کنم اورجینال خور میری بازی هارو رو سویتچ بیشتر درک میکنی این قضیه رو . انصافا ستمه ۶۰ دلار :D . همین Super Mario 3D World + Bowser's Fury هم ستمه. Bowsers fury نهایت ۴ ساعت گیم پلی داشت ۳۰ دلار حسابش کنیم ( که برای ۴ ساعت گیم پلی ۳۰ دلار ؟ :|) اون super mario 3d world هم جذابیتش به کنار ولی ۳۰ دلار هم اون تازه بدون بهبود خاصی ؟:-??
تاریک ترین که نیست

من یادمه از قدیم که تریلر های skyward sword رو میدیدم از اتک دادن با sword اش ارضا میشدم. گیم پلی اش رو خیلی دوست دارم داستان حماسی هم بچسبه تنگش که عالی میشه. خدایی Botw با همه خوبی هاش از نظر داستانی نمیدونم چرا راضی ایم نکرد. تو دلم موند یه داستان زلدایی:D یعنی از وقتی که botw بازی کردم تشنه یه زلدای خیلی داستان محورتر موندم.#-o

• Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
195466

بریم یه جمع بندی ای کنیم
و من نظرم رو در مورد هر مورد بگم

• پایرا/میترا برای اسمش - مارس 2021: این یکی ناجور چسبید :D از موقعی که من زنوبلید 2 رو تموم کردم دلم میخواست رکس تو اسمش باشه. ساکورایی گفته بود چون توسعه اون بازی با اسمش یکی بوده امکان اضافه کردنش وجود نداشته. ولی خب اینا بعدا بایلث رو اضافه کردن. لذا گزینه رکس برای خیلیا برگشت رو میز. ولی خب حالت ایده آل تر همیشه پایرا و میترا بودن... و این که حالت ایده آل نصیب مون شد عالیه :D
195467

• Fall Guys - تابستون 2021: این یکی از پورت های اجتناب ناپذیر بود. اگه خوب اجرا شه به نظرم سریع پلیربیس خودشو می گیره. همون جور که Among Us تونست.
  • Outer Wilds - تابستون 2021: این یکی رو فکر نمی کردم رو سوییچ بیاد. یکی از بهترین بازی های 2019، اگه رو سوییچ درست درمون اجرا شه، رو همین سوییچ میرم. خیلی وقته چشمم روشه و پورت شدنش خبر خوبی بود.
  • Famicom Detective Club - می 2021: این از اون کارهای خیلی رترو و قدیمیه که نه تنها لوکالیزه شدنش بلکه ریمیک شدنش هم سورپرایز جالبی بود. کلا این مدل ویژوال ناول ها Jam من اند :D و خب این از سردمدارهای ژانره. اگه اشتباه نکنم نسخه اصلی بازی رو دستگاه های دیسک خود Famicom که فقط تو ژاپن بوده سال 1989 عرضه شده... در این حد قدیمیه :D
  • Samurai Warriors 5 - تابستون 2021: تکمو هم داره حال می کنه ها... هی از سری واریورز میخورن :D هر چند من به شخصه برای تاریخ ژاپن خیلی تره خورد نمی کنم و ترجیحم به Dynasty و سری اصلی بازی که تمرکزش رو تاریخ چینه (و اسپین آف های مبتنی رو سری های معروف تر) لذا eh...
  • Legend of Mana - ژوئن 2021: این یکی اگه اشتباه نکنم ریمستر نسخه چهارم سری مانا است که رو پلی استیشن 1 اومد. و واقعا ریمستر تر و تمیزی می زد. متاسفانه من خیلی با سری مانا حال نمی کنم. ولی به نظرم در کل اتفاق پسندیده ای بود
195473

• تریلر Monster Hunter: Rise: هولی شعط :D سوییچ می کشه اون همه هیولا رو با هم اصن :D مپ صحرایی جدید هم محشر بود. هیولاهای جدید هم هر کدوم تو نوع خودشون یونیک و خوف اند. در کل همه چی در مورد این بازی لعنتی خیلی خوبه :x
  • Mario Golf: Superrush - ژوئن 2021: من خیلی گلف دوست ندارم راستش. ولی بازی واقعا بازی خوبی میزنه. سه سال از آخرین اسپین آف ورزشی ماریو که Mario Tennis Aces باشه می گذره. اون بازی، واقعا بازی خوب و موفقی بود و به نظر میرسه Camelot داره کلا دستش میاد چجوری بازی ورزشی از سری ماریو بسازه که هم از لحاظ تکنیکی و حرفه ای جذاب باشه هم به صورت کژوال و دورهمی. و این که بخش داستانی داره بازی هم خیلی خوبه. من احتمالا بازیش نکنم ولی مطمئنم بازی موفقی میشه از روی همین تریلر.
195484

• No More Heroes 3 - آگوست 2021: دمن این بازی واقعا دنباله ایه که NMH میخواست. بالاخره گیم پلی بازی هم یخورده دیدیم و خدا رو شکر بازی هنوز بازی مجنون و خشنیه و همینم کافیه :D باکس آرت بازی هم شدید باکس آرت Cool و جلب ـیه :D
  • Neon White - زمستون 2021: این از اون بازی آرکید عشق هاست. معرفی جالبی بود. اگه گیم پلی اش به روونی تریلرش باشه به نظرم بازی واقعا خوبی میشه
  • بذارید از DC Super Heroes Girls رد شم تو رو خدا :D
  • Miitopia - می 2021: کاش ارزون تر بود. ولی در کل میتوپیا یکی از اون پروژه های عجیب و غریب نینتندو تو زمان 3DS ـه که عملا توش با کاراکترهای Mii شروع می کنی رول پلی کردن. چیز عجیب و فانیه در کل. بیشترش بستگی به این داره که خود طرف چقدر اهل رول پلی و سناریو سازی باشه که میتونه منجر به یه سری سناریوهای تخیلی ای بشه :D. وگرنه از لحاظ بازی RPG بودن بازی عادی ایه
195517
  • Triangle Strategy - تاریخ نامعلوم تو 2022: اوه مای گاد... چقدر این خوب بود. برای منی که عاشق ژانر تاکتیکال ام کل این تریلر جلای روح بود. وقت کنم سریع میرم سراغ دموش :x میتونم در این حد بگم که از الان هایپ من برای این بازی بیشتر از چیزیه که کل دو سال معرفی تا عرضه برای Octopath Traveler هایپ بودم.
  • یه چند تا بازی فیلر هم این وسط بود که بدترینش اون تریلر بازی جدید EA Originals بود. واقعا چجوری جرئت کردن برای بازی به اون مدیکوری همچین تریلر بلندی بسازن. تریلره و اون تیکه های مصاحبه اش از خود گیم پلی بازی باحال تر بود... :|
  • Ninja Gaiden: Master Collection - ژوئن 2021: فقط خدا کنه خشونت نسخه های یک و دو توش حفظ شده باشه یا یه گزینه باشه بینشون بشه Toggle کرد. از تریلرهای دایرکت نمیشه قضاوت کرد چون همیشه به صورت کاستوم خون و این چیزا رو تو تریلرای دایرکت حذف می کنن (جفت تریلرهای NMH3 و FE3H قبلا همین قاعده براشون صادق بوده) من هنوزم امید دارم. در کل کالکشن ارزشمندیه
  • Hyrule Warriors: Age of Calamity Expansion Pass: این که بعد عرضه بازی معرفی اش کردن و دو موج محتواست کلا برنامه خوب و دقیقیه. فقط کاش یه چیزی بیشتر از یه آرت ورک نشون میدادن از محتوای موج اول DLC اش حداقل
195520
  • The Legend of Zelda: Skyward Sword HD - جولای 2021: ریمستر این بازی اجتناب ناپذیر بود خداییش :D و خب این که بازی گزینه برای غیر فعال کردن موشن کنترل داره واقعا عالیه ولی 60$ قیمت براش خییییلی زور داره. من واقعا داشتم به خاطر Xenoblade DE و SM3DW+BF به نینتندو و ریمسترهاش امیدوار میشدم. چون اینا واقعا پکیج های محشری بودن که کلی تغییرات QoL و محتوای اضافه داشتن ولی اینی که این جا معرفی کردن واقعا از Donkey Kong Country Tropical Freeze هم معامله مزخرف تریه. در کل ولی SS دیگه تو چنگال Wii نیست. همین خودش یه برده :D
  • Splatoon 3 - نامعلوم تو 2022: این که معرفی شه هیچی... اصن تم و فضای بازی رو عشق است کلا آیپی Splatoon برای نینتندو شبیه معدن طلاست که صرف نظر از تکنولوژی و گیم پلی و اینا، صرف دنیا و Aesthetic ـی که داره جدا کمترین آیپی ای این نسل بهش میرسه و خیلی خوشحالم نینتندو به تیم سازنده بازی اجازه میده این قدر دیوونه بازی دربیارن با بازی :D خوب دایرکت رو باهاش بستن خدایی
اورآل؟ دایرکت خوبی بود :D 7/10

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
انگار Grezzo داره روی Miitopia کار میکنه و Monolith Soft روی پورت HD بازی Skyward Sword

احتمالا این اولین پروژه اون تیم سومیه ی مانالیث باشه
در هر صورت الان رسما اینا یکی از ستون های اصلی توسعه هر بازی زلدایین کنار خود تیم چهارم EPD و Grezzo

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
196293

فردا دایرکت استریم پوکمون داریم 5:30 عصر
آپدیت: ظاهرا مدت زمان برنامه 20 دقیقه است.
که این استریم رو به بلندترین استریم اختصاصی پوکمون تبدیل می کنه

آخرین ویرایش:

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
View attachment 196293

فردا دایرکت استریم پوکمون داریم 5:30 عصر
آپدیت: ظاهرا مدت زمان برنامه 20 دقیقه است.
که این استریم رو به بلندترین استریم اختصاصی پوکمون تبدیل می کنه
فکر کنم برا همین مراسم کتی پری به آهنگ ساخته که اجرای اولش هم همون جاست

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین

من الان تریلرا رو دیدم
Pokemon Snap جدا به عنوان اسپین آف بازی باحالی میزنه. ولی خب به عنوان کسی که سری اصلی رو هم دوست نداره، اسپین آفش خیلی نمیتونه آش دهن سوزی بشه :D
وای چقدر Remake پوکمون های نسل 4 بد و زشته. انگار قشنگ داشتن بازی رو واسه 3DS میساختن یهو تصمیم گرفتن بدنش رو سوییچ. به خدا حیفه :D باز من که نزدیک این چیزا نمیشم، ولی بیچاره طرفداراش :D
و Pokemon Legend... آخخخخ :D یعنی دلم به حال Game Freak میسوزه. موندم کی از اینا خواسته اینا پوکمون اوپن ورلد بزنن. تریلر بازی انگار 15 fps بود :)) اونم نه هر اوپن ورلدی... اوپن ورلد تو سبک BotW... رسما پاره اند :)) اینا همین الان دارن سه تا بازی میسازن فکر کنم (اگه نگیم چهار تا) یکیش که همینه، یکیشم ریمیک نسل 4 که قرنیه لیک شده بود و خب ذکّی :D و آخریشم به قریب یقین پوکمون نسل نهمه. جدا اینا به نظرم کشش اش رو ندارن. یکی باید به این پوکمون کمپانی بگه پاشون رو از گلوی این بنده خداها بردارن بذارن نفس بکشن یکم سرحال بیان :D
خلاصه که رو کاغذ کارهایی که دارن واسه فرنچایز می کنن جدا محشره. ریمیک و اسپین آف و بازی اوپن ورلد و...
ولی رو اجرا رسما دارن کم میارن. همون Pokemon Snap هم که درست حسابی از آب دراومده کار نامکو باندای ـه
جدا پوکمون کمپانی تو زمینه مدیریت منابع واسه بازیسازی داره به در و دیوار میزنه

=======
آپدیت: انگار ریمیک Sinnoh کار یه استدیوی دیگس.
این که خواستن آرت استایل به بازی اصلی نزدیک باشه به نظرم قابل ستایشه. ولی بازم تو عمل به نظرم خیلی کم کاری شده. نمونه خوب همین وفاداری به استایل قدیم رو ما رو همین سوییچ با Link's Awakening داریم. کار همین Grezzo خودمون هم هست :D

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395

من الان تریلرا رو دیدم
Pokemon Snap جدا به عنوان اسپین آف بازی باحالی میزنه. ولی خب به عنوان کسی که سری اصلی رو هم دوست نداره، اسپین آفش خیلی نمیتونه آش دهن سوزی بشه :D
وای چقدر Remake پوکمون های نسل 4 بد و زشته. انگار قشنگ داشتن بازی رو واسه 3DS میساختن یهو تصمیم گرفتن بدنش رو سوییچ. به خدا حیفه :D باز من که نزدیک این چیزا نمیشم، ولی بیچاره طرفداراش :D
و Pokemon Legend... آخخخخ :D یعنی دلم به حال Game Freak میسوزه. موندم کی از اینا خواسته اینا پوکمون اوپن ورلد بزنن. تریلر بازی انگار 15 fps بود :)) اونم نه هر اوپن ورلدی... اوپن ورلد تو سبک BotW... رسما پاره اند :)) اینا همین الان دارن سه تا بازی میسازن فکر کنم (اگه نگیم چهار تا) یکیش که همینه، یکیشم ریمیک نسل 4 که قرنیه لیک شده بود و خب ذکّی :D و آخریشم به قریب یقین پوکمون نسل نهمه. جدا اینا به نظرم کشش اش رو ندارن. یکی باید به این پوکمون کمپانی بگه پاشون رو از گلوی این بنده خداها بردارن بذارن نفس بکشن یکم سرحال بیان :D
خلاصه که رو کاغذ کارهایی که دارن واسه فرنچایز می کنن جدا محشره. ریمیک و اسپین آف و بازی اوپن ورلد و...
ولی رو اجرا رسما دارن کم میارن. همون Pokemon Snap هم که درست حسابی از آب دراومده کار نامکو باندای ـه
جدا پوکمون کمپانی تو زمینه مدیریت منابع واسه بازیسازی داره به در و دیوار میزنه
البته ریمیک رو گیم فریک نمیسازه فقط کارگردان نسخه های اصلی همکاری داره ولی افت فریم نمایششون واقعاً مرزها رو جابجا کرد :D

• Like
Reactions: rosgod and omid0

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
البته ریمیک رو گیم فریک نمیسازه فقط کارگردان نسخه های اصلی همکاری داره ولی افت فریم نمایششون واقعاً مرزها رو جابجا کرد :D

آدم دلش میسوزه.
چون پوکمون اکشن RPG اوپن ورلد رسما شبیه Wild Dream یه عده برای ده پونزده ساله :D
اینی که نشون دادن خیلی ضایعه بود. چیزی که زور داره اینه که حتی تو کانسپت و ستینگ بازی ها ایده های باحالی داشتن.
هعییییی... میتونست یه چیز زنوبلید طور شه با این فرق که داستان عملا نداره ولی عین خر میفروشه و من دم مو بالا مینداختم. ولی الان قشنگ حس می کنم یه فرصت طلایی رو همین جوری الکی الکی پر پر کردن رفت :( مخصوصا بعد این که خیلی ها از فرمول قدیمی پوکمون تو Sword/Shield خسته شده بودن

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
آدم دلش میسوزه.
چون پوکمون اکشن RPG اوپن ورلد رسما شبیه Wild Dream یه عده برای ده پونزده ساله :D
اینی که نشون دادن خیلی ضایعه بود. چیزی که زور داره اینه که حتی تو کانسپت و ستینگ بازی ها ایده های باحالی داشتن.
هعییییی... میتونست یه چیز زنوبلید طور شه با این فرق که داستان عملا نداره ولی عین خر میفروشه و من دم مو بالا مینداختم. ولی الان قشنگ حس می کنم یه فرصت طلایی رو همین جوری الکی الکی پر پر کردن رفت :( مخصوصا بعد این که خیلی ها از فرمول قدیمی پوکمون تو Sword/Shield خسته شده بودن
یه مشکل (البته نمیشه دقیقاً گفت مشکل) اینه که اینا اونقدر از انیمه و مرچ و لایسنس پول در میارن که بازی به حاشیه رفته متاسفانه وگرنه با سرمایه گذاری درست پتانسیل فوق العاده بالایی داره این IP

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر