نینتندو به عنوان Dreams رحم نکرد! خداحافظی زود هنگام با ماریو

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,755
نام
Bahram
هفته گذشته همراه بود با عرضه عنوان Dreams برای کنسول PS4. عنوانی که سازندگان سری Little Big Planet آن را توسعه داده‌اند و همانند سری LBP به بازیکن اجازه می‌دهد که به ساخت و ساز بازی‌های گوناگون همراه با شخصیت‌ها و ژانر های مختلف بپردازد. اما به نظر می‌رسد این ساخت و ساز‌ ها خیلی هم بدون محدودیت نیستند و حالا شرکت نینتندو از ساخت شخصیت ماریو در عنوان Dreams خشمگین است.

آن طور که به نظر‌ می‌رسد شرکت نینتندو با سونی تماس گرفته و خواستار حذف شخصیت ماریو از سری Dreams و رعایت حقوق کپی‌رایت این شخصیت شده‌است. تعداد زیادی از بازیکنان مختلف عنوان Dreams شروع به ساخت ماریو در این عنوان کرده‌ بودند، اما حالا سونی تمام این مراحل را پاک کرده و از سازندگان خواسته است که دیگر به سراغ ماریو نروند.

یکی از بازیکنان Dreams که یکی از مراحل مربوط به ماریو را ساخته بود در این خصوص گفت:
«یک خبر خوب و یک خبر بد. رفقا ما خیلی نزدیک بودیم تا در آسمان‌ها پرواز کنیم، اما اون کمپانی بزرگی که حتی دوست ندارم اسمشو به زبان ببرم به نظر می‌رسه خیلی همه چیزو جدی گرفته. البته جای نگرانی نیست و یک برنامه پشتیبان دارم. اما فعلا باید بیخیال پروژه‌های ماریو در عنوان Dreams بشیم.»

با این اوصاف شخصیت ماریو به اولین شخصیتی تبدیل می‌شود که اجازه ورود به عنوان Dreams را نخواهد داشت و حال باید ببینیم آیا در آینده دیگر شخصیت‌های حاضر در این بازی همانند سونیک هم به سرنوشت مشابه‌ای دچار خواهند شد یا نه.

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
N64 با اون آنالوگ وسط دسته و گیم کیوب باز با اون دکمه های عجیب سمت راست:D واقعا یه چیز خاصین. درسته میشه رو دسته های دیگه کانفیگ کرد ولی عمرا حس دسته اصلی رو نمیدن.
کل بازیم جریانش به این دسته ها بسته س مثلا تو Wind Waker گیم کیوب دکمه های دسته مدام اون بالای صفحه س، بیای با دسته ایکس باکس بری قاطی میکنی.
یا تو‌ OoT هرکاری کردم کنترل داغون بود و میرفتی اول شخص با فلاخن تیر بزنی جهت ها رو اشتباه میزد و تو بازی به اون سختی این چیزا مهمه. دست آخرم که درست شد دیدم چیزیه که فقط رو دسته خودش راحته بدون شک.
Wii U هم موضوع صفحه نمایش دوم و سنسورهای دسته ش رو انگار یادت رفته:D
سوییچم باز همین وضعو داره و به مراتب بیشتر از Wii U مخصوصا وقتی دو نفره بازی میکنی.

3DS و DS هم به واسطه صفحه لمسی، میکروفون و ..‌. دیگه هیچ.
Wii هم که اشاره کردی.

در کل کنسولای نینتندو دقیقا چیزین که با شبیه ساز مثل یه چیز نصفه نیمه ن مگه اینکه دسته شو داشته باشی وگرنه صرفا فقط بازیو میتونی تست کنی:D
انقدرام که میگی بد نیست جدی
سنسور حرکت wii u رو من رو دسته ps4 مپ کردم و botw رو ۸۰ ساعت اینجوری رو pc رفتم مشکلی نبود میکروفون هم واقعا تو همه بازیا که استفاده نشده تو 3d world استفاده شده بود که من یه دکمه میزدم کار فوت کردن رو میکرو رو میکرد
من رو cemu اینا رو تموم کردم
botw
mario 3d world
mario kart 8
captain toad
pikmin 3
که فقط دو تای اخر رو مخ بودن مخصوصا اخری که رسما مپ بازی رو تبلت بود و باید tab رو می گرفتی تا تصویر سوییچ شه و گرنه سه تای اول که از عناوین اصلی wii u اند اونقد مشکل نبود
راجع به wii هم من سه تا بازی رو دلفین رفتم
mario galaxy 1&2
sonic colors
اولیش رو موس و کیبورد رفتم که واقعا تجربه خوبی بود (به جز اون مراحلی که رو توپ باید وایمیسادی هدایت میکردی خودت رو)
دومی هم با کانفیگ دسته gc رفتم با دسته ps4 که اونم جواب داد

در کل نشدنی نیست ولی حوصله می خواد map کردن درستش
هرچند تو ردیت ملت مپایی که کردن رو گذاشتن و تو می تونی با خوندن پیشنهاداشون و استفاده از کانفیگاشون تا یه حدی کارت رو راحت کنی

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
انقدرام که میگی بد نیست جدی
سنسور حرکت wii u رو من رو دسته ps4 مپ کردم و botw رو ۸۰ ساعت اینجوری رو pc رفتم مشکلی نبود میکروفون هم واقعا تو همه بازیا که استفاده نشده تو 3d world استفاده شده بود که من یه دکمه میزدم کار فوت کردن رو میکرو رو میکرد
من رو cemu اینا رو تموم کردم
botw
mario 3d world
mario kart 8
captain toad
pikmin 3
که فقط دو تای اخر رو مخ بودن مخصوصا اخری که رسما مپ بازی رو تبلت بود و باید tab رو می گرفتی تا تصویر سوییچ شه و گرنه سه تای اول که از عناوین اصلی wii u اند اونقد مشکل نبود
راجع به wii هم من سه تا بازی رو دلفین رفتم
mario galaxy 1&2
sonic colors
اولیش رو موس و کیبورد رفتم که واقعا تجربه خوبی بود (به جز اون مراحلی که رو توپ باید وایمیسادی هدایت میکردی خودت رو)
دومی هم با کانفیگ دسته gc رفتم با دسته ps4 که اونم جواب داد

در کل نشدنی نیست ولی حوصله می خواد map کردن درستش
هرچند تو ردیت ملت مپایی که کردن رو گذاشتن و تو می تونی با خوندن پیشنهاداشون و استفاده از کانفیگاشون تا یه حدی کارت رو راحت کنی
دقیقا تا وقتی خود کنسول رو تجربه نکنید فکر میکنید چقدر خوبه:D وقتی کنترلر خود کنسول رو دست بگیرید میفهمید چه چیزی رو از دست دادید و اون تجربه با شبیه ساز چقدر ناقص بوده.
ضمنا یه چیزایی مثل صفحه گیم پد ویی یو دیگه ژیگروسکوپ نیست دسته PS4 هم داشته باشه. همین طور جوی کان های سوییچ که مثلا تو ماریو تنیس یکیو میکنی برای خودت اون یکیو میدی نفر دوم مثل راکت تنیس واقعی بازی میکنی اونوقت:D یا کلا بازیهای دو نفره دیگه ش.
Wii هم شما فقط سه تا بازی رفتید. اون خیلی داستانش بیشتره تا جایی که خیلی موارد راهی جز استفاده از کنترلر خودش باقی نمیمونه.
اینها باز سوای مشکلات فنی امولاتوره. نمیگم امولاتور چیز بدیه ولی کنسول نینتندو هم طوریه که تجربه بازی رو خودش یه چیز دیگه س. شرکتیه که خیلی خیلی رو کنترل بازیها مانور میده. اولین دکمه های ماشه رو دسته و اولین آنالوگ کار نینتندو بوده.

• Like
Reactions: Z-fan and 33505775

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
دقیقا تا وقتی خود کنسول رو تجربه نکنید فکر میکنید چقدر خوبه:D وقتی کنترلر خود کنسول رو دست بگیرید میفهمید چه چیزی رو از دست دادید و اون تجربه با شبیه ساز چقدر ناقص بوده.
ضمنا یه چیزایی مثل صفحه گیم پد ویی یو دیگه ژیگروسکوپ نیست دسته PS4 هم داشته باشه. همین طور جوی کان های سوییچ که مثلا تو ماریو تنیس یکیو میکنی برای خودت اون یکیو میدی نفر دوم مثل راکت تنیس واقعی بازی میکنی اونوقت:D یا کلا بازیهای دو نفره دیگه ش.
Wii هم شما فقط سه تا بازی رفتید. اون خیلی داستانش بیشتره تا جایی که خیلی موارد راهی جز استفاده از کنترلر خودش باقی نمیمونه.
اینها باز سوای مشکلات فنی امولاتوره. نمیگم امولاتور چیز بدیه ولی کنسول نینتندو هم طوریه که تجربه بازی رو خودش یه چیز دیگه س. شرکتیه که خیلی خیلی رو کنترل بازیها مانور میده. اولین دکمه های ماشه رو دسته و اولین آنالوگ کار نینتندو بوده.
اره قبول دارم حرفتونو سر همین اخر سر سوییچ خریدم
به نظرم بهترین حالت واسه wii و gc پلی دادن با دسته اونا رو دلفینه
اینجوری هم گرافیکش اپ اسکیل میشه هم تجربه بازی لطمه نمی خوره

• Like
Reactions: Cait Sith

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,347
نام
مسلم
Wii عملا نمیشه با شبیه ساز بازی کرد بدون دسته اش. مگه بازی های خاص. بازم ترکیب عجیبی داره
من با شبیه ساز دلفین zelda skyward sword رو روی پی سی و با دسته پی اس 2 بازی کردم:D نمیگم تجربه دلنشینی بود ولی مطمئناً ممکن بود:D باقی بازی ها هم که نیاز به ویموت نداشتن رو راحت مچ میکردم روی دسته کلاسیک و بازی میکردم. یه دو تا رزیدنت اویل بود که نیاز به هدف گیری سریع داشتن که اونا هم با ماوس راحت تموم کردم.

• Like
Reactions: m.a.t and Vagabond

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
قبلا تو یکی از تاپیک های بازی اشاره کرده بودم وضعیت پلیرهای بازی در هفته اول عرضه اصلا خوب نیست و این شرایط در حالی هست که مسائل کپی رایت هنوز توسط کمپانی های ثالث مطرح نشده! اولی نینتندو بود، بعدی اکتیویژن خواهد بود و این سیکل همینطور ادامه خواهد داشت

View attachment 133692

تصویر اول که با موبایل اسکرین گرفتم برای هفته اول عرضه هست که گذاشتم داخل تاپیک نمرات بازی (و ده ها کامنت مسخره ام کردم و هر کدوم 30 40 تایی لایک میگرفتند!)

View attachment 133694

تصویر دوم مربوط به یک ماه بعد از عرضه هست!

View attachment 133695

نکته خنده دار اون تگ Must Play متا هست که سونی وسط سایت دریمز زده!!

و همچنان بازیهای ساخته مشکل عدم تکراری پذیری رو دارند: برای ماثل بازی کانکی دانگ ادیسه! 18 هزار بار توسط 15 هزار پلیر تجربه شده! یعنی تنها یکپنچم پلیرها فرصت دوباره به بازی دادند که همونم به باره سوم کشیده نشده
  • Played 18,033 times by 15,708 dreamers
تصاویر و اسکرین شات هایی که از بازیهای مختلف ساخته شده درون انجین میبینیم هیجان برانگیز ولی اکثریت رو به تمام از لحاظ گیمپلی ابتر هستند و نهایت تکرار پلیرها از یک اثر ساخته شده دوبار بوده! بیشترین تعداد پلیر یک بازی من چک کردم فکرکنم نزدیک 200 هزار پلیر بوده که انچنان نوید فروش قدرتمندی هم برای اثر نمیده.

قبلا گفتم دریمز هرچی که هست، نحوه عرضه اش توسط سونی بشدت اشتباهه و این روند باید ببینیم کجا تغییر میکنه
سياست سوني كوجيما رو نابود كرد و حتي به مارك سرني هم رحم نكرد و ابروش رو برد.
وضعيت رمدي هم كه پا در هواست و تقريبا همه اي پي ها هم روي پي سي دارن عرضه ميشن.
شايد قراره دريمز پلتفورم جديد سوني باشه براي انحصاري واقعي

و بجاي only on playstation
Only on dreams شعار اينده سوني باشه

• Smile
Reactions: mobin.hb96

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
بازی اصلا تگ Must play نداره توی متا که اینا روی سایت گذاشتن :/

اون ها احتمالا به تاپیک امتیازات همین جا، بازیسنتر، فکر کنم ارجاع می دن خودشون رو
اون جا هنوز Must Play ـه :D

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
با شبیه ساز فقط بازی های NES, SNES و Wii U (آخریم نصفه نیمه بخاطر استفاده از قابلیت های خاص کنترلر تو خیلی از بازیها) رو میشه بازی کرد.
بقیه کنسولها چنان کنترلر خاصی دارن تجربه بازی با شبیه ساز خراب میشه مگر اینکه دسته شون باشه‌ بزنی به PC
دسته شبیهشونم که اصلا نیست من ندیدم دسته شبیه N64 یا گیم کیوب با اون دکمه ها جایی باشه.
یه عمر با تمام شبیه سازاش سر و کله زدم یه بازیم نتونستم باهاشون تموم کنم و رفتم دست آخر خود کنسول رو خریدم.

به غیر از اینکه تبدیل همه دسته ها به usb هست خود دسته ها هم برای pc بصورت usb هستند.
حتی سنسور بار usb هم داریم.

وی موت هم با یک دانگل بلوتوث به pc وصل میشه

یه بازی معروفی هم مثل Zelda Breath of the Wild که اصلا مود دسته xbox one داره.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
به غیر از اینکه تبدیل همه دسته ها به usb هست خود دسته ها هم برای pc بصورت usb هستند.
حتی سنسور بار usb هم داریم.

وی موت هم با یک دانگل بلوتوث به pc وصل میشه

یه بازی معروفی هم مثل Zelda Breath of the Wild که اصلا مود دسته xbox one داره.
بله میدونم:D
فقط اینا تو ایران با قیمت معقول گیر میاد بیزحمت لینک بدید بخرم:D یه دسته کلون شده نینتندو ۶۴ با سر usb چند ماه پیش قبل گرونیا مالتینا ۶۰۰ تومن میداد.
این چیزا تو همون خارجشم ممکنه بسختی گیر بیاد.
بله ویموتم به PC وصل میشه ولی آدم بخواد ویموت و موسن پلاس و... بزنه PC یهو خود کنسولم میگیره ۱۰۰٪ بازیا رو اجرا کنه:D

تفاوت تجربه BotW رو خود سوییچ و Wii U رو هم گفتم. اگه مال سوییچ رو نگفتم باید به بازی رو دو حالت هندهلد و داک اشاره کنم که واقعا تجربه بینظیریه و پلی تایم این بازی بی نظیر رو برای آدم خیلی بیشتر میکنه.
در حالیکه تو شبیه ساز حالت هندهلدی در کار نیست:D

• Like
Reactions: mr-game&watch

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,517
نام
امیر
بله هزینه داره
من منکر این نیستم که کنسول اصلی لذت بیشتری داره ولی هم هزینه بر تر هست هم بی کیفیت تر
از نظر کیفیت کنسولهای قدیمی مثل N64 و Gc و حتی Wii خروجی مناسبی ندارند. حتی با TV FullHD هم قابل استفاده نیستند چه برسه به 4k.شبیه ساز خروجی خیلی بهتری داره
برای n64 پک تکسچر هست و برای بقیه فیلتر و آپ اسکیل و...

از نظر هزینه هم یکبار همه اش را از ali express بخرید و تمام.من که خریدم و راحت شدم. دیگه پول بازی نمیخواد بدید همش توی نت برای دانلود هست

از آمازون امارات هم بخرید ارزون تر در میاد.
مالتینا هم خیلی خیلی گرون فروشه.قیمت کالا را در 2 ضرب میکنه
اگر خواستید روشهای خیلی ارزونتر هست. مثلا بجای 2 در 1.2

سوئیچ در حال حاضر شبیه ساز کاملی نداره ولی فکر کنم تا 2 سال دیگه بشه شبیه ساز خوبی داشته باشیم

• Like
Reactions: Cait Sith and Z-fan

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
با شبیه ساز فقط بازی های NES, SNES و Wii U (آخریم نصفه نیمه بخاطر استفاده از قابلیت های خاص کنترلر تو خیلی از بازیها) رو میشه بازی کرد.
بقیه کنسولها چنان کنترلر خاصی دارن تجربه بازی با شبیه ساز خراب میشه مگر اینکه دسته شون باشه‌ بزنی به PC
دسته شبیهشونم که اصلا نیست من ندیدم دسته شبیه N64 یا گیم کیوب با اون دکمه ها جایی باشه.
یه عمر با تمام شبیه سازاش سر و کله زدم یه بازیم نتونستم باهاشون تموم کنم و رفتم دست آخر خود کنسول رو خریدم.
ما که زلدا رو با هزار جور ماد و گرافیک خیلی بهتر از نسخه اصلی بازی کردیم،همچنین bayonetta 2
با ماد حتی دکمه های اصلی نینتنندو رو با دسته ایکس باکس هم میشه عوض کرد!
الانم شبیه ساز سوییچ به نام yuzu به سرعت داره توسعه پیدا میکنه و بازیا روز به روز روش بهتر اجرا میشن
همین الان astral chain کاملا قابل بازیه
اکثر اون مشکلاتی هم که گفتین با ماد قابل حل هستن

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
ما که زلدا رو با هزار جور ماد و گرافیک خیلی بهتر از نسخه اصلی بازی کردیم،همچنین bayonetta 2
با ماد حتی دکمه های اصلی نینتنندو رو با دسته ایکس باکس هم میشه عوض کرد!
الانم شبیه ساز سوییچ به نام yuzu به سرعت داره توسعه پیدا میکنه و بازیا روز به روز روش بهتر اجرا میشن
همین الان astral chain کاملا قابل بازیه
اکثر اون مشکلاتی هم که گفتین با ماد قابل حل هستن
خوشم میاد اینجا همه میگن BotW فقط :D از محبوبیتش واقعا خوشحالم. من Zelda Wind Waker رو گفتم که عنوان GC هست اون ندیدم براش ماد باشه دکمه های بالای صفحه بشه دکمه های ایکس باکس. درضمن نسخه Wii U ش هم برای من موزیکش قطع میشد و بیخیالش شدم... تو فروم cemu هم تاپیک زدم، تو ردیت پرسیدم و... ولی خب شبیه سازه دیگه‌‌. بازی صد در صد playable هم برای یکی شاید اینطوری شه
و از اونجایی که ویی یو نداشتم و این پورت اچ دیش فقط برای ویی یو بود از تجربه ش محروم شدم.

بازیهای تاپ کنسول رو همیشه تو شبیه ساز فوری بهش میرسن... BotW, Astral Chain و... ولی بازیهای آس نینتندو انقدر زیادن که رو همون Cemu همونطور که گفتم Wind Waker HD رو نشد بازی کنم.
تو Yuzu هم باز Fire Emblem: Three Houses درست اجرا نمیشه.
Cemu و Yuzu پیشرفت سریعی دارن ولی هنوز جای کار زیاد دارن خصوصا Yuzu. در کل هم برای کسی که واقعا فن نینتندو باشه کارایی ندارن چون یکی مثل من فقط BotW رو نمیخواد بازی کنه.

پ.ن:
Cemu Compatibility List
۴۵٪ بازی های Wii U رو هنوز نمیشه با Cemu تموم کرد. درصد بازیهایی که رو Yuzu در حد قابل قبول اجرا نمیشن رو چک نکردم ولی طبعا باید بالاتر باشه.
در کل پس اینکه بازیهای نینتندو (منظور بازیای الانشو) با شبیه ساز میریم گزاره درستی نمیتونه باشه چون بازیهای انحصاری نینتندو همون چندتایی که رو شبیه ساز خوب اجرا میشن نیستن.
بله هزینه داره
من منکر این نیستم که کنسول اصلی لذت بیشتری داره ولی هم هزینه بر تر هست هم بی کیفیت تر
از نظر کیفیت کنسولهای قدیمی مثل N64 و Gc و حتی Wii خروجی مناسبی ندارند. حتی با TV FullHD هم قابل استفاده نیستند چه برسه به 4k.شبیه ساز خروجی خیلی بهتری داره
برای n64 پک تکسچر هست و برای بقیه فیلتر و آپ اسکیل و...

از نظر هزینه هم یکبار همه اش را از ali express بخرید و تمام.من که خریدم و راحت شدم. دیگه پول بازی نمیخواد بدید همش توی نت برای دانلود هست

از آمازون امارات هم بخرید ارزون تر در میاد.
مالتینا هم خیلی خیلی گرون فروشه.قیمت کالا را در 2 ضرب میکنه
اگر خواستید روشهای خیلی ارزونتر هست. مثلا بجای 2 در 1.2

سوئیچ در حال حاضر شبیه ساز کاملی نداره ولی فکر کنم تا 2 سال دیگه بشه شبیه ساز خوبی داشته باشیم
برای Wii من یه کابل VGA داشتم به PS3 هم میخورد درواقع دو تا سر داشت. اونموقعها رو مانیتور قدیمیم خوب جواب میداد. الان دیگه ندارمش تست کنم رو مانیتور جدید ولی تصویرش در کل از تصویر تلویزیون اس دی که پلی۲ رو بهش میزدم خیلی بهتر بود و کاملا واضح. خود ویی که فکر کنم ۴۸۰p بیشتر ساپرت نمیکرد ولی با اون عالی میشد.
نینتندو ۶۴ هم یه کلون ازش دارن میزنن خروجی HDMI داره. البته این سوای خود نینتندو ۶۴ مینی هست که به هر حال تو آینده میاد.
در کل تجربه کشتی گرفتن! با این امولاتورها از Project 64 تا Cemu منو به این نتیجه رسونده دنبال اجرای بازیهای نینتندو رو خود کنسولاش باشم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Z-fan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر