زیبارویان پدرخوانده: نگاهی به شخصیت های زن خلق شده توسط شینجی میکامی

SPRADA

کاربر سایت
Jan 13, 2012
2,885
نام
علی
مگه اشلی تو RE4پرنسس ضعیف و بی دفاع نبود؟ :Thinking:
دختر ناز پرورده ی رئیس جمهور و یه School Student رو که نمیشه ازش یه Expert Combat Master و Gunmaster ساخت که!!:Dشرایط داستانی RE4 اکتفا میکنه که به همون شکل به اشلی پرداخته بشه:D

این کلیر ردفیلد رو مثل کپکام فراموش کردی بهزاد:Dولی به نکته ی خوبی اشاره کردی خودم اینقدر لیون و کریس رو دوست دارم که کمتر به شخصیت های زن سری توجه میکنم اما فکرشو کن میکامی طوری به شخصیت های زن بها داده که نمیسیس رو هم یه زن کارشو میسازه!!:D
ممنون بابت مقاله
جیل و ایدا از بهترین شخصیت های زن برا من هستند :x عاشق جفتشونم اوج کار جیل RE3 به یادموندنی هست با موهای کوتاه و تیپ معروفش و بهترین حضور ایدا هم به نظر من RE4 هست با اون لباس خفنش :D
فکر میکردم فقط خودمم که منتظر بودم ایدا سر و کلش تو Cut Scene های RE4 پیدا شه و درکنار مرموز بازیهاش چند اکروباتیک هم بیاد بانو:-":x:D

• Like
Reactions: ALBERT W3SKER

ALBERT W3SKER

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
کاربر سایت
Dec 13, 2016
697
نام
بهزاد
دختر ناز پرورده ی رئیس جمهور و یه School Student رو که نمیشه ازش یه Expert Combat Master و Gunmaster ساخت که!!:Dشرایط داستانی RE4 اکتفا میکنه که به همون شکل به اشلی پرداخته بشه:D

این کلیر ردفیلد رو مثل کپکام فراموش کردی بهزاد:Dولی به نکته ی خوبی اشاره کردی خودم اینقدر لیون و کریس رو دوست دارم که کمتر به شخصیت های زن سری توجه میکنم اما فکرشو کن میکامی طوری به شخصیت های زن بها داده که نمیسیس رو هم یه زن کارشو میسازه!!:D

فکر میکردم فقط خودمم که منتظر بودم ایدا سر و کلش تو Cut Scene های RE4 پیدا شه و درکنار مرموز بازیهاش چند اکروباتیک هم بیاد بانو:-":x:D

اره.ایده نوشتن این مقاله از صحبت های خود میکامی راجع به شخصیت های زن گرفته شد

Women, horror and video games

Aside from gothic architecture, lumbering monsters, sparse resources and jump shock, Mikami’s games
have always been known for something else: strong female characters. The likes of Jill Valentine and Claire Redfield fought alongside their male counterparts in the Resident Evil games, dressed in similar combat fatigues, rarely succumbing to the usual overtly sexualised stereotypes.

It’s something Mikami is clearly passionate about. “I don’t know if I’ve put more emphasis on women characters, but when I do introduce them, it is never as objects,” he says. “In some games, they will be peripheral characters with ridiculous breast physics. I avoid that sort of obvious eroticism. I also don’t like female characters who are submissive to male characters, or to the situation they’re in. I won’t portray women in that way. I write women characters who discover their independence as the game progresses, or who already know they are independent but have that tested against a series of challenges.”

I think he’s done with this, but as I’m about to ask another question, he interrupts. “If I had to name the woman character I most disliked in my games it would be Rebecca Chambers,” he says. “She’s submissive, she’s not independent. I didn’t want to include her but the staff wanted that kind of character in the game, for whatever reason. I’m sure it made sense to them. And in Japan, that character is pretty popular.” He shrugs despondently

Shinji Mikami: the godfather of horror games

راجع به کلیر ردفیلد چون تو قسمت دوم سری خلق شده و میکامی سازنده اصلی نبوده ، هر چند تحت تاثیر تدابیر شدید امنیتی استاد ساخته شده نیوردمش!البته ایدا هم تو قسمت دوم امد اما چون اوج پرداخت شخصیتش شماره 4 بود و انجا ستاره شد اوردمش;;)

انصافا چه کرد بانو در داستان رزیدنت چهار!همه را سرکار گذاشت!:))

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
تقریبا با تمام این شخصیت های خاطره دارم:> چون کلا با این سری زندگی کردم، مخصوصا از نسخه 3 بیشتر.
دستتون هم درد نکنه مقاله عالی بود، همچنین خاطراتم رو با این سری دوباره زنده کرد.:D

• Like
Reactions: residen

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
477
نام
Sera
مقاله ای زیبایی بود جناب وسکر
هنوز که هنوز شخصیتی همتای جیل ولنتاین در صنعت بازی خلق نشده.,و این شاهکار میکامی بود، هم شخصیت و هم خصوصیات اخلاقی این کاراکتر به نوعی بسیار جذاب کار شده و هم پیش زمینه ای داستانی که براش نوشته شده از لحاظ احساسی اون رو قابل لمس تر کرده.

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
برادر بهزاد بسیار عالی بود و هست مقاله هاتون ...امیدوارم سایه شما دوباره هر چه زودتر بر سر بازیسنتر و بازی سنتریان گسترانده بشه...برادر تا قبل از ریمیک رزیدنت 2 , خودت رو یک جوری برسون...اینجا بدون شما صفایی نداره ...باز هم تشکر بابت مقاله های کامل و جامع شما , اطلاعات رزیدنتی من که چندین قدم رو به جلو گام نهاد ...تشکر ....=D>=D>=D>

ولی یک انتقاد داشتم از برادر میکامی....x-(

بابا نسازید از این کاراکتر ها ...

شما فرض کنید گیمری که سالها دست در دست این بانوان مه پیکر و دلیر به پاکسازی کوچه پس کوچه ها و قصرها دست زده و تایرنت ها از سر راه برداشته...به سن دم بختی برسه!!...خو حالا بنظر شما ذهنش در انتخاب شریک زندگی به کدامین سمت میره جیل ولنتاین یا آباجان..!!:-?

همینه دیگه آمار ازدواج اومده پایین... از اون ور آمار کسانی که از بازی های رایانه ای استفاده و چه بسا سوئ استفاده می کنند کشیده بالا....معلومه دیگه اینور بکشه بالا , اینا رو می بینه قطعا اونور می کشه پایین ....!!!

آخه من از کجا جیل و کلیر پیدا کنم تو این شهر وامونده..:((..دختر های اینجا یک سوکس ببینن همچین جیغ می زنن که بوتاکسشون از شیش تا سوراخ می زنه بیرون..!! اگه زبونم لال آپوکالیپسی چیزی بشه اینا یارای مقابله با زامبی ها رو دارند آیا...!! بابا من دارم خاطرات رجینا رو از ذهنم پاک میکنم تا از عزبی در بیام شما جولی کیدمن رو میزاری جلوم..!!:-s

حالا پسرها هم همشوند لیون و کریس نیستند ولی خوب دیگه بِری بِرتون که میشند......
درسته میکامی جون کلی در سال های قبل از جوانی به ما حال داد, با دادن کنترل این عزیزان به دستمان ...=P~
ولی واقعا الان برای من یکی که مصیبت شده.... خودم عکس رجینا رو دادم به مامانم بهش گفتم فقط و فقط شبیه این...!![-(

کاش جیل و ایدا و ربکایی در کار نبود...شماره 3 رو هم می دادن بری برتون با شِوا بازی کنه...!!

7q39_1.jpg

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
مقاله خوب دیگر از بهزاد عزیز
من که شخصا جیل و آدا رو دوست دارم و از لحاظ شخصیت پردازی فوق العاده هستند ، چهره هم که دیگه همه میدونن :D

• Love
Reactions: ARTHUR WESKER

ThePS-Only

کاربر سایت
Aug 14, 2020
46
نام
مصطفی ( Mustapha )
یادمه اولین باری که ♥ ایدا ♥ رو در Resident Evil 2 دیدم هشت سالم بود از همون موقع , رنگ قرمز لباسش , مدل موهاش , صداش و آرام و کم حرف بودنش خیلی منو به خودش جذب کرد و وقتی تو Resident Evil 2 از لابراتور آمبرلا سقوط میکنه با وجود اینکه سنم کم بود گریه کردم و وقتی تو Resident Evil 4 زنده دیدمش انگار دنیا رو بهم دادن : دی. بنظرم علاوه بر زیبایی , ♥ ایدا ♥ خاص ترین کاراکتر خانم صنعت ویدیو گیم هم هست , کاراکتری فوق العاده با مهارت هایی بی نظیر که کمتر کسی تو Resident Evil داره و علاوه بر خاص بودن , جملاتی هم که در دیالوگ هاش بکار میبره فوق العاده طعنه آمیز و خاصه. گروه خونیش AB+ هست ( گروه خونیش , مدل موهاش و رنگ چشماش ( قهوه ای روشن ) مثل خودم : دی ) که همین آمار میتونه تو خاص بودنش کمک بسزایی کنه. با هوش ترین کاراکتری هست که بنظرم در Resident Evil حضور داره کسی که تونست از یک کلیپ ساده متوجه شه درک سیمنز پشت تمامی حادث نئو آمبرلاس و از لیان برای انتقام گرفتن از سمنز , استفاده کنه. ♥ ایدا ♥ برای من یعنی زندگی , معلم و یک خواهر بزرگتر که همیشه به برادر کوچیکترش چیزهای زیادی یاد میده و همیشه هواش رو داره.

?♥ Ada Is My Favorite ♥?

AMIRXBOX1

کاربر سایت
Jun 17, 2021
138
نام
AMIR GAMER
به به ... مثل همیشه یک مقاله خیلی عالی از بهزاد عزیز، واقعا جیل ولنتاین و ایدا وانگ و تمام کارکتر هایی که استاد شینجی میکامی طراحی و خلق کرده، کارکتر های تاریخی خواهند بود و واقعا همه شون خیلی عالین ... این کارکتر های زن نشون میده که چقدر خانوم ها باهوش و زرنگ هستند و میتونن حتی یک شهری مثل راکون سیتی رو نجات بدن نایس

• Like
Reactions: ARTHUR WESKER

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر