نکات مهم در مورد Brick شدن Wii (حتما بخوانید!)

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
هر دستگاه PAL ، NTSC U/C ، NTSC J میتونه با آپدیت کردن فیرم ور کنسول از روی دیسک یک بازی که ریجن آن متفاوت از ریجن Wii هست Brick یا semi-Brick بشه.

پس باید برای آپدیت Firmware ؛ از یک بازی که ریجنش با ریجن Wii شما یکی هست استفاده کنید.

----------------------------------------------------------------------------------------------
NTSC(U) Game + NTSC(U) Wii = No chance of a region brick
PAL Game + PAL Wii = No chance of a region brick
NTSC(J) Game + NTSC(J) Wii = No chance of a region brick

----------------------------------------------------------------------------------------------

NTSC(U) Game + PAL/NTSC(J) Wii = Brick is possible if Wii is not updated with latest firmware + Wii Brick Blocker.

PAL Game + NTSC(U)/NTSC(J) Wii = Brick is possible if Wii is not updated with latest firmware + Wii Brick Blocker.

NTSC(J) Game + PAL/NTSC(U) Wii = Brick is possible if Wii is not updated with latest firmware + Wii Brick Blocker.

---------------------------------------------------------------------------------------------

امن ترین راه برای جلوگیری از Brick شدن احتمالی Wii ، بهتره که از بازی هایی استفاده کنید که ریجن آنها با ریجن دستگاه شما یکی هست. (اگر از بازی های دانلودی استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که ریجن بازی مناسب با Wii شماست و یا ورژن Patch شده که فاقد قسمت Update هست را دانلود کنید)

---------------------------------------------------------------------------------------------
برای Patch کردن بازی های دانلودی مراحل زیر را طی کنید:

1. Wii خود را به آخرین Firmware ارائه شده توسط Nintendo آپدیت کنید ( در حال حاظر 3.0 آخرین فیر ور موجود هست)

2. با استفده از برنامه Wii Brick Blocker ؛ فایل های ISO دانلودی را Patch کنید. این برنامه ؛ قسمت آپدیت کردن دستگاه را غیرفعال میکند.
این برنامه را میتوانید از طریق این لینک دانلود کنید:
این سایت به زبان فرانسه هست ، ولی تنها باید روی دانلود این برنامه کلیک کرد

همچنین دیده شده که بعضی از بازی ها ، حتی بعد از اینکه فیرم ور Wii به 3.0 آپدیت شده ؛ باز هم اقدام به آپدیت دستگاه میکنن...

این اتفاق ممکنه به خاطر دستکاری کردن FW اصلی نینتندو به دست شرکت سازنده باشه و Wii آن FW رو به عنوان فیرم ور جدید بشناسه و این باعث Brick شدن دستگاه بشه....

به عنوان مثال: یک Wii ژاپنی ، که به 2.2j آپدیت شده ؛ ولی یک بازی دوباره همین فیرم ور رو به عنوان Firmware جدید روی سیستم نصب میکنه.

مشکل اینجاست که نمیشه تشخیص داد که آیا FW مورد استفده یک بازی خاص ؛ revise شده (تجدیدنظر شده)هست یا نه.

که در این مواقع بهتره از WiiBrickBlocker استفاده بشه.

***مشکلاتی که در صورت Brick یا semi-Brick شدن Wii بوجود میاد:***

Brick شدن کامل : در این حالت Wii کاملا غیرقابل استفاده شده. پس از روشن کردن ، بلافاصله صفحه Opera error ظاهر میشه. کل سیستم دیگر جواب گو نیست. تا الان هیچ راه حلی برای این مشکل پیدا نشده.

semi-Brick یا نیمه Brick شدن: قسمت setting دستگاه غیرقابل استفادس ولی Disk های بازی قابل استفادن.
این حالت خوشبختانه قابل تعمیر هست؛ بوسیله یک بازی با ریجن مشابه دستگاه که firmware آن بالاتر از فیرمور فعلی دستگاست.

***هشدار به دارندگان Firmware 1.0

در صورتی که فیرمور Wii شما 1.0 U/E/J هست ، سریعا به فیرمور های بالاتر آپگرید کنید ، چون اکثر بازیهای موجود FW های بالاتری احتیاج دارن.

در پایان برای محافظت از Wii خودتان:

1.فقط از طریق اینترنت یا با بازی هایی که ریجن آنها با دستگاه شما یکیه ؛ کنسولتون رو آپدیت کنید.

2.برای بازی های دانلودی از WiiBrickBlocker استفاده کنید.
منبع: http://forums.lovingwii.com/mod-chip/1084-guide-how-protect-region-brick.html

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
نه. اگه ریجن بازی و Wii یکی باشه brick نمیشه.
البته نوشته ی psxgamer یه اشکال کوچیک داشت که من درستش میکنم.
اینکه اگه دستگاه شما NTSC J باشه ( و دستگاهتون کپی خور شده باشه ) هم بازیهای NTSC J اجرا میشه و هم بازیهای NTSC U و حتی اگه یه بازی NTSC U توی دستگاه بذارید و آپدیت کنید، هیچ مشکلی پیش نمیاد. فقط نباید بازیهای PAL توی دستگاه های NTSC گذاشت. حالا NTSC J یا NTSC U هیچ فرقی نمیکنه.
البته این تجربه ی منه. چون من خودم Wii دارم و با بازیها آپدیت کردم و هیچ مشکلی پیش نیومده.

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
اگه من یه وی us بگیرم البته ntsc بعد هر بازی ntsc بزارم مشکلی پیش نمیاد؟

اگه این طوری که دوستمون میگن باشه ، مشکلی پیش نمیاد...
ایشون Wii دارن و امتحان کردن. و این مسئله خیلی خوشحال کننده ای هستش چون اکثر بازی های تو ایران NTSC هست، چه J چه U/C.

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
حتی اگه بازیهای مالزی رو هم بگیرین، Ntsc هست. یعنی اگه یه دستگاه پال بگیرین و یه جوری کپی خورش کنید، به هیچ دردتون نمیخوره. چون نه مغازه ها بازی پال میارن و نه مالزی بازیهای پال میزنه. فقط باید یا بازی اصل بگیرید یا اینکه دانلود کنید.

gpod

کاربر سایت
Dec 20, 2006
1,375
نام
حامد
دوستان می توانید سایتی برای دانلود آخرین فریمور wii معرفی کنید لطفا pm بزنید
خوب فریمور رو نمیشه دانلود کرد و بعدش بر روی کنسول بریزی و اپدیت کنی یا باید از طریق بازی اپدیت کنی یا اینکه مستقیم کنسول و به اینترنت وصل کنی و اپدیت کنی

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
ببخشید دوستان یه سوال داشتم
مثلا من یه بازی برای این کنسول خریدم که فایل اپدایت توش داره.حالا وقتی که من بازی رو تو دستگاه میزارم برایه این کنسول هم مثل xbox360 پیغام میده که میخوای اپدایت شه یا نه؟؟یا این که بدون سوال فوری اتوماتیک اپدایت میکنه؟؟؟:confused:
و یه سوال دیگه اگه سوال میکنه من باید کدوم گزینه رو برایه کنسل کردن اپدایت بزنم؟:confused:
ممنون میشم راهنمایم کنید;)

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
ببخشید دوستان یه سوال داشتم
مثلا من یه بازی برای این کنسول خریدم که فایل اپدایت توش داره.حالا وقتی که من بازی رو تو دستگاه میزارم برایه این کنسول هم مثل xbox360 پیغام میده که میخوای اپدایت شه یا نه؟؟یا این که بدون سوال فوری اتوماتیک اپدایت میکنه؟؟؟:confused:
و یه سوال دیگه اگه سوال میکنه من باید کدوم گزینه رو برایه کنسل کردن اپدایت بزنم؟:confused:
ممنون میشم راهنمایم کنید;)

نه متاسفانه Wii یه کم زبون نفهم هست!! :cheesygri
اگه بازی آپدیت داشته باشه ، وقتی که بازی رو میذاری تو Wii ، لوگوی بازی نمیاد و باید توی همون channel سمت چپ بالا کلیک کنی....

وقتی که این کار رو کردی ؛ Wii شروع میکنه به آپدیت :-" (خدا رحم کنه!!!)

خلاصه اینکه نمی پرسه که اصلا میخوای آپدیت کنی یا نه...

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
نه متاسفانه Wii یه کم زبون نفهم هست!! :cheesygri
اگه بازی آپدیت داشته باشه ، وقتی که بازی رو میذاری تو Wii ، لوگوی بازی نمیاد و باید توی همون channel سمت چپ بالا کلیک کنی....

وقتی که این کار رو کردی ؛ Wii شروع میکنه به آپدیت :-" (خدا رحم کنه!!!)

خلاصه اینکه نمی پرسه که اصلا میخوای آپدیت کنی یا نه...

ممنونم که راهنماییم کردی;):blushing:
اما خودمونیم چه وحشتناک هست که سوال نمیکنه(باز اگه سوال میکرد ادم با خیال راحت بازی داخل کنسول میزاشت و اگه اپدایت داشت اجرا نمیکرد)اما با توضیحاتی که شما دادین باید برایه خرید بازیهای این کنسول معتادانه تر عمل کنم
((دیگه کم کم داره از کلمه اپدایت اون هم از نوع 2الی3 بدم میاد:sick:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر