نقد و برسی بازی Metal Gear Rising: Revengeance

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,247
نام
Ǝـــحـــســـان
ناشر: Konami
سازنده: PlatinumGames
پلتفرم: X360/PS3

news_metal_gear_rising_arsenal_foes-13746.jpg


بیشتر گیمر ها نام بازی بزرگ Metal Gear Solid به گوششان خورده است و حدااقل یک بار انرا تجربه کرده اند. چند سال پیش هیدئو کوجیما(‏Hideo Kojima) کاگردان بازی MGS نسخه ی جدیدی از این عنوان رو معرفی کرد این یک شماره ی فرعی از بازی MGS بود که MGS:RISING نام داشت.اولین تریلر که به نمایش درامد سر و صدای زیادی را بر پا کرد و بسیاری از گیمر ها را شیفته ی خود کرد.مدتی طولاتی خبری از بازی نشد و شایعاتی مبنی بر این بود که بازی کنسل شده تا اینکه کوجیما تایید کرد که بازی توسط استودیوی Platinum Games در حال ساخته شدن است.Platinum Games سازنده عنوانی بزرگی همچون Bayonetta است و با این بازی برای خود امتیازاتی به دست اورد.PG کار سختی را در پیش رو داشت زیرا ساخت یک عنوان بزرگ را بر عهده گرفته بود و به گفته های کوجیما اگر PG ساخت این بازی را بر عهده نمی گرفت شاید این نسخه دیگر ساخته نمی شد.داستان بازی در مقایسه با نسخه های قبلی MGS کمی کلیشه ای و ضعیف کار شده است و یکی از نقاط ضعف بزرگ بازی است.حال ما برسی بر بازی داریم و می بینیم که ایا PG به خوبی از عهده ی این بازی بر امده است یا خیر.

news_metal_gear_rising_shows_its_tricks-13732.jpg


میشه گفت ضعیف ترین بخش بازی گرافیک است و مشخص هست که PG بیشتر تمرکزش را بر فریم ریت بازی قرار داد است.گرافیک بازی بی روح و مرده است و محیط های بازی به خوبی طراحی نشده اند و جزئییات ضعیفی دارند.کیفیت بافت ها بسیار کم است و افکت های اب و اتش به خوبی طراحی نشده اند.طراحی باس ها و دشمن ها وهمینطور رایدن که واقعا در زمینه طراحی خوب عمل کرده اند.محیط های بازی بسیار بزرگ و پر جزئیات هستند.تنوع مراحل بازی هم نسبتا خوب است.

news_metal_gear_rising_images-13070.jpg


موسیقی بازی واقعا عالی و خوب ساخته شده است و دارای ریتم تند و سریع هستند که با جو بازی برابری می کند و لذت بازی رو چند برابر می کند.موسیقی بازی هم توسط جمی کریستوفرسون ساخته شده است.صداهای محیط مثل شلیک اسلحه و انفجار و.. بسیار خوب و معلوم است که روی انها کار شده است.صداپیشگی شخصیت ها معمولی است و به چهره ی شخصیت ها می خورد.دیالوگ های بازی خوب هستند و در سطح قابل قبولی قرار دارد.

news_gc_more_metal_gear_rising_goodness-13198.jpg


بهترین و خارق العاده ترین بخش بازی گیم پلی ان است.گیم پلی بازی پر از هیجان و درگیر کننده هست و مبارزه با باس ها بسیار نفس گیرو لذت بخش هست.هر باس برای خود شیوه ی کشتنی دارد.بازی بر روی 60 فریم اجرا میشود و همه چیز سریع و تند انجام می گیرد. شمشیر اصلی رایدن قویترین سلاح موجود در بازی است و شما با کشتن باس ها سلاح های مخصوصی را به دست میارید که می توانید هر کدام اپگرید کنید و مقدار شدت ضربه انرا افزایش دهید.کمبو های بازی واقعا عالی هستند و نیاز به سرعت عمل تند و سریع هستند و شما می توانید کمبو هایی رو هم بخرید.دربازی مراحل اموزشی و چلنج هایی وجود دارد که با کامل کردن انها مقداری امتیاز به دست میاورید.رایدن علاوه بر سلاح های اصلی خود می تواند از نارنجک ، ‏RPG ،... میتواند استفاده کند.

news_metal_gear_rising_cuts_up-13706.jpg


کشتن و تکه تکه کردن دشمنان بسیار لذت بخش و عالی کار شده است.شما می توانید هر وری که دلتان میخواد دشمنان خود را بکشید.میتوانید کله ی انها رو تکه تکه کنید و یا پاهای انها را ببرید . ضربه های ترکیبی واقعا خوب هستند.هوش مصنوعی دشمنان واقعا فوق العاده است و این بازی از اون بازیها نیست که فقط بکشید و برید جلو بلکه باید هر حرکت را حساب شده انجام دهید که جان خود را از دست ندهید.شما در بازی می توانید با کشتن دشمنان انرژی به دست اورید.در بازی می توناید هر چیز را که دلتان می خواهد ببرید از درخت گرفته تا پل و انواع و اقسام وسایل موجود در محیط بازی.شما بازی رو می تونید به دو صورت مخفی بروید یا همه رو بکشید که هر دو دارای جذابیت های خاص خود هستند.

news_e3_trailer_of_metal_gear_solid_rising-9561.jpg


‏Metal Gear Solid :Revengeance واقعا یک بازی بسیار خوب و عالی است و مشخص است که استودیوی Platinum Games به خوبی از عهده این بازی بر امده و طرفداران این سری را راضی کرده است.گر چه بازی در زمینه گرافیک و داستان به خوبی عمل نکرده است اما موفق شد با گیم پلی عالی که دارد نمرات خوبی به دست اورد و موفقیت های زیادی به دست بگیرد.​
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر