نظر سنجي براي ساخت يك بازي (( لطفا همه شركت كنن))

S1NA

کاربر سایت
Mar 7, 2009
937
نام
سينا
فکر کنم اگه قراره بازی بسازيد بهتره که محتوای خوب و طولانی داشته باشه و سريع تموم نشه ..... از خارجی ها زياد تقليد نشه چون باعث يه سری مسائل ميشه ...... اگه بازی در مورد يکی از قهرمنان ايران باشه که خيلی خوب ميشه ..... اينجوری مطمئناً استقبال زيادی ميشه و امکان حمايت دولت از شما نيز وجود داره
لطفاً سعی کنيد محيط گرافيکی به فرهنگ و بوم کشور نزديک باشه ..... اگر بازی اکشن باشه فکر کنم خيلی ها استقبال کنن

sam_fisher_agent47

کاربر سایت
Jun 4, 2007
131
سلام به همه ي اقايون.بذارين تا اين دوست عزيز رو كه اين تاپيك رو زده روشنا(روشن)كنم.
اولا اينكه ما ايراني ها عادت داريم پله هاي ترقي رو 4تا4تا بالا بريم بعدشم يهو از اون بالا سر بخوريم و بيايم از همونجا كه شروع كرديم براي نمونه بازي((عصر پهلوانان))رو ذكر ميكنم كه واقعا بعداز ((رانندگي در تهران))يكي از مفتضح ترين پروژها بود.چرا؟عرض ميكنم خدمتتون كه اولا ما ايرانيا كه هنوز توي بازي سازي تجربه نداريم بايد بريم سراغ سخت ترين سبك بازي كه همون rpg هستش؟ميدونيد بازي rpg چه بالانس فوق العاده اي ميخواد؟ميدونيد چه كد نويسي ميخواد؟ميدونيد چه داستان پيچيده اي ميخواد؟ميدونيد...
يادتون رفته كه شركت bethesda كه روي عنوان fallout بمدت چند سال كار ميكرد اخرهم بازيش زياد جالب در نيومد؟(البته بين خودمون باشه كه من خيلي باهاش حال كردم)
اينا همه به كنار.ميدونين چه هزينه اي واسه اين بازي شده بود؟البته نه اينكه اين بازي نكته مثبتي نداشته باشه.نه اينطور نيس.نكته مثبت داشت اما نكات منفيش به نكات مثبتش بيشتر مي چربيد.
براي اطلاع هم بايد بگم كه توي بازي rpg داستان بيشترين ارزش رو داره و اگر از گيم پلي ارزشش بيشتر نباشه مطمئن باش كمتر نيست.
متاسفانه توي كشور ما نمونه اي ديگه براي مثال نميتونم بيارم چون انيميشن هاي كدنويسي شده اي مثل نجات بندر يا عمليات والفجر اصلا بازي نيستن.
در درجه دوم بايد بهت اطمينان بدم كه گرافيك اصلا مهم نيس.سعي كن تمام تلاشت رو روي گيم پلي بذاري.چون بازي بدون گيم پلي ميشه انيميشن كدنويسي شده و در نتيجه سرنوشت بازيهاي بالا رو پيدا ميكنه.
ثالثا داستان مهم نيس خارجي باشه يا ايراني كما اينكه اگه خارجي باشه باشه بهتره چون هم باعث تقويت قوه ي تخيلت ميشه چون يه حادثه ي غيرواقعي رو داري ميسازي هم اينكه جنگ هشت ساله و داستانهاي شاهنامه با ارزش تر از و مقدس تر اون هستن كه دستمايه ما تازه واردا بشن و در اخر بصورت يه افتضاح بيرون داده بشن.اين مسائل و موضوعات رو بزاريد واسه اون موقع كه نسبتا گردن كلفت شديم چون اين موضوعات بكر و دست نخورده هستن و سعي كنيد كه استخونهاي فردوسي رو توي قبر نلرزونيد.
يه نكته اينكه سعي كن قبل از ساختن بازي زياد در مورد بازي مطالعه كني.اين خيلي كمكت ميكنه.
سبك بازيت رو فراموش نكن.چون اول بايد سبك بازيت رو معلوم كني بعد بقيه كارا رو انجام بدي.
دست اخر اينكه فكر فروش بازي رو از سرت بيرون كن.اين يعني اينكه بهيچ عنوان كارت رو به خاطر پول و فروش محصولت انجام نده چون اگر تو يه طراح بازي باشي روحياتت مستقيما روي تمام بازي تاثير ميگذاره.
ديگه بقيش با خودته.
بسم الله...

آخرین ویرایش:

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
همین که صنعت کشورمون یکم به سمت تولید بازی های کامپیوتری بره خیلی خوبه.

برای کنسول هم بسازید ( XBOX 360)

ما انتظار نداریم اولین بازی های کشورمون مثل Gears یا Killzone باشه. اما باید یه چیزی باشه که حداقل آدم بشینه پاش خسته نشه ( مثل رانندگی در تهران و امثال مزخرف دیگش نباشه)

تو مایه های اکشن باشه خوبه!

1994

کاربر سایت
Sep 10, 2008
617
نام
1994
به نظر من باید داستان ایرانی مثل جنگ تحمیلی داشته باشه و یک گیم پلی شبیه call of duty داشته باشه . البته توش مذهبی بازی هم نباشه چون خیلی از مشتری ها رو میپرونه .

M8CRX

کاربر سایت
Feb 21, 2007
589
نام
مهرداد
دوستان این تاپیک جز آثار باستانی قرون و اعصار گذشته ای دور حساب میشه !

دقت کردید که موضوع مطروحه در صفحه اول ، سال 2007 ارسال شده !

یکی از دوستان اشتباهاً و بدون توجه به تاریخ آخرین پست ، مطلبی ارسال فرمودند ، شما دیگه چرا ادامش میدید ؟!!

.:Mahdi:.

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,614
نام
ʍʎɦɖї
به نظر من داستان بازی خیلی خیلی خیلی مهم هست.یعنی اگه داستان قاطی پاتی باشه و آدم نفهمه داره چی می شه و فقط بره جلو اصلا خوب نیست.Game play هم مهم است.
به نظر من!

wesly gibson

کاربر سایت
Oct 5, 2009
333
نام
مهران
اول از همه بريد چهارتا برنامه نويس جمع كنيد يه موتور بنويسيد يا اينكه يه موتور رو ارتقا بديد بعد يه سبك جالب
رو بشينيد بسازيد (( لا اقل موتوري كه استفاده ميكنيد توانايي نشون دادن يه رندر با كيفيت باشه ...))

Karama2d

کاربر سایت
Sep 18, 2010
104
هم برنامه نویس خوف به صورت گونی گونی تو ایران هست (خودم برنامه نویسما !:d) ! هم گرافیست خوب ... الان ضعف بازیایی ایرانی فقط و فقط گیم پلیه ... مثلا شاهکاری مثل کوهنورد فکر کردید موتور خیلی شاخی داره ؟

KINGDADY

کاربر سایت
Sep 21, 2010
67
نام
Ali
یه ایده میدم که ممکنه جالب باشه

ایده: ساخت یک بازی از مخلوط بازی های NFS UNDERGROUND 2 + NFS MST WANTED + GTA +HAWX

و یا ساخت بازی ماشین سواری ایرانی با ایده NFS MOST WANTED 2 !!!

mei3am24

کاربر سایت
Feb 28, 2010
290
نام
میثم
salam man ke fekr nakaonam beshe ke shoma on bazie ke ma mipasandimo be vojod biarid. ( gholeton ke garshasb hast darim mibinim - be gholi goftani fekr kardan az poshte koh omadim tamame consept ha ke az bazi haye mokhtalef kopy shode) vali dar kol man migam shoma nemikhad rahe 100 sale berid aval ye bazie ba time kamtar az 2 saat dorost konid hata age mesle dreagon age kole bazi animat bashe bad donbale nazar sanji berid .dar kol movafagh bashin. dar zemn fekr nakonid man az poshte koh omadam khodam to sherkate gam sazi kar mikardam;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر