نظرسنجی: از نظرشما سونی باید همکاری دیگری را با Hideo kojima آغاز کند؟

از نظرشما سونی باید همکاری دیگری را با Hideo kojima آغاز کند؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    174

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
122257
عنوان Death stranding به تازگی عرضه شده و نتیجه یکی از معتبر ترین همکاری های گیم را به همراه آورد. سونی هرکاری که توانست برای کوجیما انجام داد، دسترسی به انجین Guerrilla دسیما را برایش فراهم کرد و بودجه ای بزرگ در اختیارش گذاشت که برای ساخت عنوانی با ستاره های هالیوودی کافیست. با این وجود ، این عنوان همچنان در تاریخی دیگر بر روی pc عرضه خواهد شد و این نشان میدهد که مصالحه ای وجود دارد که باید انجام شود.

البته سوالی که در ذهن همه ما وجود دارد این است که قدم بعدی برای کوجیما پروداکشنز چیست؟ این استودیو ذاتا به پلی استیشن پیوند خورده است ، و سونی دارای مالکیت فکری اولین عنوان آن و انجینش است. اما مالکیت آن بنظر غیر ممکن میرسد و تیم آن بدون رهبر کاریزماتیک خود ارزشش را از دست می دهد و همچنین کوجیما دوست دارد که استقلال خودش را حفظ کند ، و در آینده به ساخت فیلم بپردازد.

بنظر همکاری متقابل بر روی یک پروژه بزرگ به عنوان گام بعدی برای شرکت ها منطقی است ، اما آیا این کاری است که سونی قصد انجامش را دارد؟ از طرفی ، death stranding سال ها پیش از زمان معرفی خود مورد توجه و حاکم بر بحث و گفت و گو در صنعت گیم بود ، اما نقد های آن به بطور کلی مثبت نیست و فروش آن همچنان مورد بحث قرار دارد. آیا سونی میخواهد که آن را صرفا دوباره به عنوان یک پروژه انحصاری ریسکی و خلاقانه در نظر بگیرد؟

این تصمیم به Hermen Hulst رئیس جدید استودیو های جهانی سونی بستگی دارد که از رابطه قدرتمند خود با کوجیما لذت میبرد. حدس ما این است که احتملا پلی استیشن برای پروژه انده اش با او همکاری خواهد کرد ، چرا که بنظر میرسد که برای هردو طرف مفید است. اما شما فکر میکنید که منابع سونی باید در جای دیگری سرمایه گذاری شود؟

آینده در بخش نظرات در دستان شماست!

منبع

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,233
بنظر من نه تنها باید سونی و کوجیما ادامه همکاری بدن و دست کوجیما همینطوری باز باشه، که باید این شرایط برای خیلی بازیسازهای دیگه هم فراهم بشه. یعنی بتونن دستشون رو باز بزارن که همون چیزی که میخوان رو بسازن. من از هر تلاشی برای ساخت یه چیز جدید و متفاوت بشدت استقبال میکنم. برای من ایده های جدید مهمتره تا تکرار مکررات و اگه کوجیما بازی بعدیش هم یه چیز تخیلی تر از DS باشه بازم راضیم چون درستش اینه که همین باشه:D کوجیما ( و هر بازیساز تاثیرگذار دیگه) به عنواان یه هنرمند، بدهکار ما نیستن که زوری برامون بازی دلخواهمون رو بسازن. یه هنرمند باید چیزی رو بسازه که خودش دلش میخواد و دوست داره از اون طریق درونیات و افکار خودش رو پیاده بکنه. DS هم یه بازی شدیدا شخصیه و کوجیما هم قرار نیست بخاطرش به احدی جواب پس بده.
حالا اینجا یه سری ناراحتن چون سونی رو کوجیما سرمایه گذاری کرده واقعا برا من عجیبه:D آقا از جیب شما که خرج نکرده. یادمون نره اون موقع رو که سونی با چه زوق و شوقی از شروع همکاریش با کوجیما بهمون خبر داد. قبلش هم پیچ بازی رو شنیده بودن و از کانسپتش استقبال کرده بودن و قطعا میدونستن که کوجیما داره چه چیزی میسازه و با این حال قبولش کردن. اونوقت شما ناراحتید که چرا اینا همکاری کردن؟:D

• Like
Reactions: D.ace and Cait Sith

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
بنظر من نه تنها باید سونی و کوجیما ادامه همکاری بدن و دست کوجیما همینطوری باز باشه، که باید این شرایط برای خیلی بازیسازهای دیگه هم فراهم بشه. یعنی بتونن دستشون رو باز بزارن که همون چیزی که میخوان رو بسازن. من از هر تلاشی برای ساخت یه چیز جدید و متفاوت بشدت استقبال میکنم. برای من ایده های جدید مهمتره تا تکرار مکررات و اگه کوجیما بازی بعدیش هم یه چیز تخیلی تر از DS باشه بازم راضیم چون درستش اینه که همین باشه:D کوجیما ( و هر بازیساز تاثیرگذار دیگه) به عنواان یه هنرمند، بدهکار ما نیستن که زوری برامون بازی دلخواهمون رو بسازن. یه هنرمند باید چیزی رو بسازه که خودش دلش میخواد و دوست داره از اون طریق درونیات و افکار خودش رو پیاده بکنه. DS هم یه بازی شدیدا شخصیه و کوجیما هم قرار نیست بخاطرش به احدی جواب پس بده.
حالا اینجا یه سری ناراحتن چون سونی رو کوجیما سرمایه گذاری کرده واقعا برا من عجیبه:D آقا از جیب شما که خرج نکرده. یادمون نره اون موقع رو که سونی با چه زوق و شوقی از شروع همکاریش با کوجیما بهمون خبر داد. قبلش هم پیچ بازی رو شنیده بودن و از کانسپتش استقبال کرده بودن و قطعا میدونستن که کوجیما داره چه چیزی میسازه و با این حال قبولش کردن. اونوقت شما ناراحتید که چرا اینا همکاری کردن؟:D
کوجیما نباید جواب پس بده بقیه باید جواب پس بدن؟
پس از این به بعد هرکی هر آشغالی ساخت بگیم سازنده اثر شخصی ساخته و نباید به هیچ کس جواب پس بده =)):))
والا تا قبل عرضه این بازی قرار بود صنعت گیم تغییر بده و بازی نسل بشه و فلان بهمان الان شد اثر هنری و غیر قابل انتقاد
پس دیگه متا و گوتی این چرتو پرتا چین بریم بشینیم Ghost Recon: Breakpoint بزنیم و از هنر سازنده لذت ببریم8->
برای ساخت هنر شخصی بهتره بره رو گوشی های اندرویدی هنر شخصیشو پیاده کنه و بازی F2P بسازه جای ساخت شبیه ساز پیاده روی و کول بری به قیمت 60 دلار!
بعد مسئله اینجا همکاری سونی و کوجیما با توجه به این که بازی های مولتی پلتفرم کوجیما هیچ خیر و برکتی برای دارنده PS نداره بهتره همین بودجه خرج استودیوهایی مثل بند بشه و استودیویی مثل اولوشن تخته نشه تا تو طول یک نسل کلا یه ریسینگ اونم با متا 75 نبینیم فقط!
کوجیما بره پی یه ناشر دیگه بازیشم رو PS میاد و میتونید از هنر نابش لذت ببرید

• Like
Reactions: navidvvv

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,233
کوجیما نباید جواب پس بده بقیه باید جواب پس بدن؟
پس از این به بعد هرکی هر آشغالی ساخت بگیم سازنده اثر شخصی ساخته و نباید به هیچ کس جواب پس بده =)):))
والا تا قبل عرضه این بازی قرار بود صنعت گیم تغییر بده و بازی نسل بشه و فلان بهمان الان شد اثر هنری و غیر قابل انتقاد
پس دیگه متا و گوتی این چرتو پرتا چین بریم بشینیم Ghost Recon: Breakpoint بزنیم و از هنر سازنده لذت ببریم8->
برای ساخت هنر شخصی بهتره بره رو گوشی های اندرویدی هنر شخصیشو پیاده کنه و بازی F2P بسازه جای ساخت شبیه ساز پیاده روی و کول بری به قیمت 60 دلار!
بعد مسئله اینجا همکاری سونی و کوجیما با توجه به این که بازی های مولتی پلتفرم کوجیما هیچ خیر و برکتی برای دارنده PS نداره بهتره همین بودجه خرج استودیوهایی مثل بند بشه و استودیویی مثل اولوشن تخته نشه تا تو طول یک نسل کلا یه ریسینگ اونم با متا 75 نبینیم فقط!
کوجیما بره پی یه ناشر دیگه بازیشم رو PS میاد و میتونید از هنر نابش لذت ببرید
همین که یکی مثل کوجیما و تیمش رو با سازندگان گوست ریکون مقایسه میکنی گویای مطلب هست:D کلا منظور رو نگرفتی! خدا رو شکر اینکه کوجیما بخواد رو گوشی چیزی بسازه یا کنسول دست شما نیست و خلاصه هر کاری که دلش بخواد داره میکنه:D عزیزم شما نگران چیز دیگه ای هستی. شما نگران فن بوییتون رو برند پلی استیشن هستید و اینکه بازی کوجیما دیگه انحصاری نیست داره آزارتون میده:D برا یکی مثل من ذره ای اهمیت نداره که بازی کوجیما روی چه پلتفرمی ریلیز میشه. استودیو بند ته زورش همون بوده. کلی هم قطعا بودجه گرفتن و تازه چند بار هم تاخیر زدن و سونی هم موافقت کرد با تاخیرا. دیگه متای 75 ته چیزی بوده که میتونستن بسازن.
دوست عزیز، کسی نگفت اگه کوجیما یا هر کس دیگه ای بازی بسازه غیر قابل انتقاده. فک کنم تا حالا 100 بار توی تاپیکهای مختلف حتی قبل ریلیز گفتیم که بازی ریکشن میکس خواهد داشت و اشکالی هم نداره همه قرار نیست حال کنن با این بازی. من مشکلم با اینه که یه سری انتظار دارن کوجیما( یا هر کس دیگه) چیزی رو بسازه که شما انتظارش رو داری. آقا یارو بدهکار شما نیست که بازی دلخواهت رو بسازه. حالا خوب یا بد، چیزی که خودش دلش میخواست رو ساخته. حالا نمرات که اومد خدارو شکر خوب بوده. فروشش هم حالا میبینیم

• Like
Reactions: D.ace and Cait Sith

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
منو که میبینی نمیخواد فشار به خودت بیاری :D بازی روی PC موجوده، چون خون جلو چشماتو گرفته و همیطوری یه چیزی برا خوشمزگی پروندی می گم، جزو بازیهای برتر سال 2018 بود، جایی که فورزا توش جایی نداشت! حتی بیشتر از بازیهای 90+ از جانب منتقدین جایزه گرفت، نظر شما مهم ‌‌‌‌‌‌نیست، مجموع نظرات اینو ثابت می کنه
جواب سه خط خزعبلات اولتو نمیدم چون شعورت در همین حده و نمیتونی بدون توهین بحث کنی :D
جالبه اول ملاکتون متا بود بعد شد تعداد نمره‌های کامل الانم دیگه از دکل جایزه‌های منتقدها و نظرات مردمی بالا میرین :D
وضعیت دترویت از لحاظ فروش، متا و همچنین جدایی کیج از سونی مشخصه نیازی هم به بحث نداره حالا میتونی بیای بگی یکی از بهترین بازی‌های تاریخ و یه فکتم بقلش بزنی :D واقعیت رو عوض نمیکنه. دترویت حتی در حد Until Dawn هم ظاهر نشد با اینکه انتظارات ازش خیلی بیشتر بود.

• Smile
Reactions: Arsalan_xe

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,524
جواب سه خط خزعبلات اولتو نمیدم چون شعورت در همین حده و نمیتونی بدون توهین بحث کنی :D
جالبه اول ملاکتون متا بود بعد شد تعداد نمره‌های کامل الانم دیگه از دکل جایزه‌های منتقدها و نظرات مردمی بالا میرین :D
وضعیت دترویت از لحاظ فروش، متا و همچنین جدایی کیج از سونی مشخصه نیازی هم به بحث نداره حالا میتونی بیای بگی یکی از بهترین بازی‌های تاریخ و یه فکتم بقلش بزنی :D واقعیت رو عوض نمیکنه. دترویت حتی در حد Until Dawn هم ظاهر نشد با اینکه انتظارات ازش خیلی بیشتر بود.
باشه، آروم باش :D

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
جدا از هیت اقلیت اینجا محبوبیت کوجیما روز به روز داره بیشتر هم میشه و این به این معنی که راه داره درست میاد

122341

دوست عزیز هیت به کوجیما بازیساز مورد علاقه شما رو محبوب تر نمیکنه :D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
جدا از هیت اقلیت اینجا محبوبیت کوجیما روز به روز داره بیشتر هم میشه و این به این معنی که راه داره درست میاد

دوست عزیز هیت به کوجیما بازیساز مورد علاقه شما رو محبوب تر نمیکنه :D

به نظر من مشکل هیت کامل به کوجیما نیست مشکل سیاست اشتباه سونی با سیاستی که در قبال DS گرفت .

تبلیغات فراوان قرار دادن استدیو FP در اختیارش عرضه بازی برای PC با وجود اینکه همون GG میتونست در این 3 سال یک بازی دیگه عرضه کنه با همون افراد من دوستان درک میکنم اما اینکه همچی سر کوجیما بشکنیم یا اینکه کوجیما سر عرضه بازی و یک سری مشکلات که به نظر میرسه به بازی خیلی ها وارد کردن هم نمیشه نادیده بگیریم.

الان خیلی از دوستان میگن سونی باید تمرکزش بزاره روی بازی های دیگه خودش که در سکوت کامل عرضه میشن که واقعا هم درست میگن یا اینکه نباید برای یک استدیو TP انقدر پشتیبانی در نظر بگیرن در کل حرف اشتباهی نمیزنن بخش اشتباه اینکه فکر میکنن الان تا ابد قراره سونی برای کوجیما این کار انجام بده که به شخصه با وجود اینکه از کارهای کوجیما لذت میبرم منم مخالفم یه همچین پشتیبانی دیگه صورت بگیره.

اگه سونی از یه استدیوی مثل Bend بیشتر پشتیبانی میکرد نیرو جذب میکرد و متور بازی سازی یکی از استدیو هاش در اخیتارشون قرار میداد و ... بازی کمتر روز اول باگ داشت و انقدر امتیاز بازی کم نمیشد با توجه به تعداد افراد استدیو وگرنه Days gone هم از نظر داستان هم از نظر گیم پلی و ... موارد دیگه واقعا بازی عالی بود اگه باگ های قبل از پچ روز اول در نظر نگیریم خیلی ها اپدیت نکرده بازی کردن به شخصه جز یک چندتا باگ که مخل بازی هم نبود بعد نصب پچ باگی اساسی ندیدم که بخواد اعصابم خراب کنه در تمام بازی های دیگه هم ادم باگ میبینه اگه روی تجربه بازی تاثیری نداشته باشه من باهاش مشکلی ندارم تا وقتی که پچ بیاد و برطرف کنه که خیلی ها رو برطرف کردن تا جایی که من داشتم بازی میکردم.

سونی کلی استدیو با استعداد داره که دارن خاک میخورن اما میاد اینجوری از کوجیما پشتیبانی میکنه من نمیگم اشتباه میکنن و حق هم دارن اما اینکه بخوایم چون سونی این حماقت داره انجام میده همچی گردن کوجیما بندازیم هم اشتباه اون کسی که باید این وسط استدیو های خودش تحویل بگیره سونی هستش اینکه بگیم با کوجیما دیگه ارتباط نداشته باش چون اون استدیو ها رو نادیده میگیری هم مشخصا اشتباه سونی باید اول از همه استدیو های خودش پشتیبانی کنه دوم اگه خواست در کنارش از یکی مثل کوجیما یا حتی کلیف بزنسکی یا .... ادم با استعداد دیگه در این صنعت کمک کنه که استدیو های خودشون داشته باشن خدشه ای در کار بازی های استدیو های خودش وارد نکنه و انها رو نادیده نگیره .

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
بحث آف تاپیکه ولی 1 ماه پیش آمار اومد که دترویت 3.2 میلیون فروش داشته اونم در عرض کمتر از 1 سال و نیم که برا همچین سبکی فوق العاده هست ، نمیدونم این نسل کلا چند تا بازی مایکرو تونست به همین مقدار فروش برسه که سعی میکنید ضعیف جلوه بدید ، از نظر بازخورد گیمرها و جوایز آخر سال هم عالی ظاهر شد . جدایی کیج از سونی هم طبق خواسته خود کیج بود که بعد از 3 بازی دوست داشت دیگه مولتی پلتفرم کار کنه و شاید حتی تغییر سبک بده وگرنه سونی شاید بازم باهاشون همکاری میکرد

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,248
نام
امیر حسین
@vivanred

بازم به نظرم برداشت اشتباهه:D
اصلا چرا فکر میکنید ما با شخص کوجیما مشکل داریم؟ (نمیگم اصلا نداریم، آره یه سری کارهاش رو اعصابه ولی به این بحث ربط نداره:D )
بحث سر اینه سونی باز هم از کوجیما حمایت کند یا نه؟
ما(من) داریم میگیم اگر باز قراره به این شکل و شمایل باشه تمام شرایط، نع!
اصلا تو به جای کوجیما اسم Ni Oh رو بزار! اونم یه بازی مولتی پلتفرم ژاپنی هست، سونی بیاد این همه منابع در اختیارش بزاره باز من مخالفم!
یا چه میدونم... کن لوین ، کلیف بی و هر احد معروف دیگه ای...
دشمنی کسی با کوجیما نداره به خدا! آره انتقاد به سونی وارده! ما هم حرفمون اینه...سونیه که منابع میده، کوجیما که سهام دار نیست بگیم برای خودش چنین منابعی برداشته:D
ولی دارم میگم بحث اینکه کی قرار داد بسته، کی به بقیه استودیوها بی محلی کرده و ... اینجا ربطی نداره... برای آینده میگیم چنین قرار دادی ترکمنچای هست، با هرکی، برای هرچی:-"

ویرایش : فکر کنم پست رو خوندی، ولی اضافه کنم... الان پست های بعدت رو که میخوندم، حرفمون دقیقا یکیه! همین که GG به کار خودش برسه، این حد از حمایت منطقی نبوده و ...
فقط شفاف سازی باید میکردم که مشکل با کوجیما نداریم، با این وضعیت به وجود اومده هست! و اگر منظور از سوال باز حمایت با همین وضعیته، این وضعیته رو مخالفیم و به نظرمون منطقی نیست!

---
به دیترویت هم هیت نورزید، خیلی هم بازی خوبی بود:p
اونی که فروشش هم برد زیر سوال، تا جایی که یادم میاد پرفروش ترین یا سریع ترین فروش بین بازی های QD رو داشت!
آخر سال هم اکثرا بین 5بازیه تحویل گرفته شده ی سال بود:D کلا بر خلاف امتیازاتش اونجا خوب تحویل گرفتنش:D

در کل جا برلی هیتش اونقدرا نیست:p

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اصلا چرا فکر میکنید ما با شخص کوجیما مشکل داریم؟ (نمیگم اصلا نداریم، آره یه سری کارهاش رو اعصابه ولی به این بحث ربط نداره:D )

خوب به شخصه منم میگم نه نباید این کار انجام بده در اینده .
اما اینکه بگیم دیگه هم با کوجیما کار نکنه و حمایت نکنه هم اشتباه مشخصا بستگی به نوع حمایتش داره که بازم برمیگرده به سونی .

اصلا تو به جای کوجیما اسم Ni Oh رو بزار! اونم یه بازی مولتی پلتفرم ژاپنی هست، سونی بیاد این همه منابع در اختیارش بزاره باز من مخالفم!
دشمنی کسی با کوجیما نداره به خدا! آره انتقاد به سونی وارده! ما هم حرفمون اینه...سونیه که منابع میده، کوجیما که سهام دار نیست بگیم برای خودش چنین منابعی برداشته:D
ولی دارم میگم بحث اینکه کی قرار داد بسته، کی به بقیه استودیوها بی محلی کرده و ... اینجا ربطی نداره... برای آینده میگیم چنین قرار دادی ترکمنچای هست، با هرکی، برای هرچی:-"

خوب نمیشه این صحبت کرد سونی نیاز داره که برای مثال تبلیغات بازی ها رو برای کنسولش انحصاری کنه که ملت فکر کنن بهترین جا برای بازی کردن اون بازی روی اون کنسول من و شما میدونیم چه خبر هستش خیلی ها نمیدونن برای همین نمیشه به سونی خرده گرفت که این هزینه انجام میده به شخصه دوست دارم روی بازی ها هزینه کنه اما سونی مجبوره که برای کنسولش هم شده باندل و ... معرفی کنه و تبلیغات انحصاری به دست بگیره .

کسی که با قراداد ترکمنچای موافق باشه باید کلا به عقلش شک کرد برای همین منم موافقم سونی باید از این دست حماقت ها تکرار نکنه .

اونی که فروشش هم برد زیر سوال، تا جایی که یادم میاد پرفروش ترین یا سریع ترین فروش بین بازی های QD رو داشت!
آخر سال هم اکثرا بین 5بازیه تحویل گرفته شده ی سال بود:D کلا بر خلاف امتیازاتش اونجا خوب تحویل گرفتنش:D

نمیدونم دیترویت چه گناهی کرده درسته پایان های بازی زیاد دوست نداشتم میتونست خیلی بهتر باشه اما واقعا بازی عالی بود .

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
به نظر من مشکل هیت کامل به کوجیما نیست مشکل سیاست اشتباه سونی با سیاستی که در قبال DS گرفت .

تبلیغات فراوان قرار دادن استدیو FP در اختیارش عرضه بازی برای PC با وجود اینکه همون GG میتونست در این 3 سال یک بازی دیگه عرضه کنه با همون افراد من دوستان درک میکنم اما اینکه همچی سر کوجیما بشکنیم یا اینکه کوجیما سر عرضه بازی و یک سری مشکلات که به نظر میرسه به بازی خیلی ها وارد کردن هم نمیشه نادیده بگیریم.

الان خیلی از دوستان میگن سونی باید تمرکزش بزاره روی بازی های دیگه خودش که در سکوت کامل عرضه میشن که واقعا هم درست میگن یا اینکه نباید برای یک استدیو TP انقدر پشتیبانی در نظر بگیرن در کل حرف اشتباهی نمیزنن بخش اشتباه اینکه فکر میکنن الان تا ابد قراره سونی برای کوجیما این کار انجام بده که به شخصه با وجود اینکه از کارهای کوجیما لذت میبرم منم مخالفم یه همچین پشتیبانی دیگه صورت بگیره.

اگه سونی از یه استدیوی مثل Bend بیشتر پشتیبانی میکرد نیرو جذب میکرد و متور بازی سازی یکی از استدیو هاش در اخیتارشون قرار میداد و ... بازی کمتر روز اول باگ داشت و انقدر امتیاز بازی کم نمیشد با توجه به تعداد افراد استدیو وگرنه Days gone هم از نظر داستان هم از نظر گیم پلی و ... موارد دیگه واقعا بازی عالی بود اگه باگ های قبل از پچ روز اول در نظر نگیریم خیلی ها اپدیت نکرده بازی کردن به شخصه جز یک چندتا باگ که مخل بازی هم نبود بعد نصب پچ باگی اساسی ندیدم که بخواد اعصابم خراب کنه در تمام بازی های دیگه هم ادم باگ میبینه اگه روی تجربه بازی تاثیری نداشته باشه من باهاش مشکلی ندارم تا وقتی که پچ بیاد و برطرف کنه که خیلی ها رو برطرف کردن تا جایی که من داشتم بازی میکردم.

سونی کلی استدیو با استعداد داره که دارن خاک میخورن اما میاد اینجوری از کوجیما پشتیبانی میکنه من نمیگم اشتباه میکنن و حق هم دارن اما اینکه بخوایم چون سونی این حماقت داره انجام میده همچی گردن کوجیما بندازیم هم اشتباه اون کسی که باید این وسط استدیو های خودش تحویل بگیره سونی هستش اینکه بگیم با کوجیما دیگه ارتباط نداشته باش چون اون استدیو ها رو نادیده میگیری هم مشخصا اشتباه سونی باید اول از همه استدیو های خودش پشتیبانی کنه دوم اگه خواست در کنارش از یکی مثل کوجیما یا حتی کلیف بزنسکی یا .... ادم با استعداد دیگه در این صنعت کمک کنه که استدیو های خودشون داشته باشن خدشه ای در کار بازی های استدیو های خودش وارد نکنه و انها رو نادیده نگیره .
بحث این که بازی مشکلاتی داشت با نه بحث جدایی هست اما در رابطه با همکاری به نظرم کوجیما باید افتخار این بده که آینده هم بخواد اختیار تبلیغات این مدلی به سونی بده و همکاری کنه.
قطعا سود سونی به فروش بازی( که اونم بعید میدونم سهم زیادی داشته باشه) نیست سود سونی تو سه سال برندینگ و فروش کنسول با اسم کوجیما بود.
مسئله این که کوجیما محبوبیت داره ( حالا جدا از طرفداراش روز به روز داره افرادی که گیمر نیستن و با کلیشه های ویدیو گیم مشکل دارن رو جذب میکنه) پس میتونه کنترل بیشتری داشته باشه و این از سر دلسوزی و خامی سونی نیست. سونی خوب میدونست چجوری باید از محبوبیت شخصی مثل کوجیما که تازه جو خبری استعفاش به خاطر کنترل کونامی داغ بود استفاده میکرد و کرد! این اتفاقا در واقع به سود خود همین فن بوی های سونی چون میتونه از این سود تو استودیو های دیگش استفاده کنه و برندش قوی تر کنه.

بحث استودیو های دیگه که چرا سونی ساپورت نکرد هم بحث جدایی و چند تا مشکل اساسی داره
۱. اصلا خودشون درخواست ساپورتی که شما ازش حرف می‌زنی رو داشتن؟
۲. آیا اونا مثل کوجیما ۳۰ سال سابقه ساختن بازی با نمرات +۹۰ داشتن؟
۳. آیا فکر میکنید سونی بودجه کمی داره ‌و مثلا از گلوی اینا زده خرج DS کرده؟(ما داریم از شرکتی حرف میزنیم که یه پروژه ۱۰۰ میلیون دلاری رو کنسل کرد! )

کسی به این مسائل فکر نمیکنه و الان به خاطر جنگ و دعواهای مضحک بین خودشون دنبال کیسه بوکس میگردن که الانم کوجیما رو پیدا کردن

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,233
@vivanred

ویرایش : فکر کنم پست رو خوندی، ولی اضافه کنم... الان پست های بعدت رو که میخوندم، حرفمون دقیقا یکیه! همین که GG به کار خودش برسه، این حد از حمایت منطقی نبوده و ...
فقط شفاف سازی باید میکردم که مشکل با کوجیما نداریم، با این وضعیت به وجود اومده هست! و اگر منظور از سوال باز حمایت با همین وضعیته، این وضعیته رو مخالفیم و به نظرمون منطقی نیست!

---

خب اینکه خیلی واضحه که چرا این منابع به کوجیما اختصاص پیدا میکنه و مثلا به بند اختصاص پیدا نمیکنه( تازه اونم سرش بحثه و اصلا قطعی نیستش. پس فردا ممکنه اصلا آمار بیاد که دیزگان هزینه ساختش بیشتر از DS بوده)
علتش فقط یه چیزه: کوجیما اسم بزرگیه. و این اسم بزرگ الکی بدست نیومده. بیخود نیست که سر سالگرد متالگیر یهو کرایتک از اون سر دنیا برا کوجیما جشن میگیره کیک پخش میکنه:D چون این آدم تاثیر گذار بوده. یکی از مهمترین فرنچایزهای تاریخ رو ساخته. خب خیلی طبیعیه که با یه استودیویی مثل بند قابل مقایسه نباشه کوجیما و تیمش. اتفاقا کن لوین هم مثال خوبی بود چون اونم مثل کوجیما یه آدم با ویژن و دغدغه منده و امیدوارم واقعا بتونه چیزایی که دوست داره رو بسازه. مرز بین یه آرتیست و یه بلاک باستر ساز کشکی مثل استودیوهای یوبیسافت:D توی همین جاها مشخص میشه.
شما کوجیما رو توی یه دسته با همه بازیسازها میزاری ولی برای ما حساب امثال کوجیما و کن لوین و میازاکی و اوئدا و... جدا هستش و باید بشه منابع مورد نظرشون در در دسترسشون قرار بدن تا چیزی که واقعا میخوان رو بتونن بسازن. واقعا هم برام مهم نیست که ثرد پارتی باشن یا انحصاری. برای من مهم اینه که بازیهای این افراد ساخته بشن حالا رو هر پلتفرمی.
بعد آخه من فکر نمیکنم اینکه سونی این منابع رو برای کوجیما قرار داده مثلا چیزی از بودجه japan studio کم کرده باشه:D این دیگه سیاست سونی شده که اون سرمایه گذاری که روی یه سری بازی های خاص و نیچ قبلا میکرد رو الان کاهش داده و منم مخالفشم ولی واقعا ربطی به جریان کوجیما نداره این قضیه. حالا ایشالا الان که یوشیدا مسئول ایندی ها شده، این وضعیت هم بهتر بشه و شما پاپتر 2 و 3 رو هم ببینی که چند ساله داری غر میزنی بخاطرشون:D منم حقیقتا استقبال میکنم

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
واقعا تباهی کوجیما رو میشه تو این تاپیک دید، دیگه حتی دیگه نمیتونن از بازی بگن رو آوردن به فالوور، پس کیم کارداشیان و هزاران خز و خیل و باسن نمای دیگه،با میلیون ها فالوور دیگه خیلی خیلی کارشون درسته، و مسیر درستی رو میرن! اگه ازشون انتقاد کنیم نشانه هیت و عقده ای بودنمونه.
اون دختره ایرانیه کی بود طناب انداخته بود گردنش میخواست خودشو خفه کنه، فکر کنم فالووراش بیشتر باشه!!:bash:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,233
واقعا تباهی کوجیما رو میشه تو این تاپیک دید، دیگه حتی دیگه نمیتونن از بازی بگن رو آوردن به فالوور، پس کیم کارداشیان و هزاران خز و خیل و باسن نمای دیگه،با میلیون ها فالوور دیگه خیلی خیلی کارشون درسته، و مسیر درستی رو میرن! اگه ازشون انتقاد کنیم نشانه هیت و عقده ای بودنمونه.
اون دختره ایرانیه کی بود طناب انداخته بود گردنش میخواست خودشو خفه کنه، فکر کنم فالووراش بیشتر باشه!!:bash:
چه ربطی داره واقعا! مگه فقط آدمای خز و خیل فالوئر زیاد دارن؟ آدم درست درمون تا حالا ندیدی با فالوئر زیاد؟ آخه بدبختی اینه کوجیما هیچوقت مین استریم ساز هم نبوده که بگیم بخاطر اینش معروفه. تو دورانی که همه دنبال اکشن بودن اومده سبک مخفی کاری ساخته. هرکی فالوئرش زیاده به معنی دوزاری بودنش نیست

الان این بابا یکی از خفن ترین آرتیستهاییه که میشناسم و همونطور که میبینی بالای یک میلیون فالوئر داره. الان باید بگیم اینم خز و خیله؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر