نسخه فارسی بازی "لطفعلی خان زند" منتشر شد ( امتیاز 7.6 از gametrailers )

• Thread starter Thread starter vector
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

vector

کاربر سایت
lotfali2.jpg

در ضمن فايل PDF توضيخات كاملتر رو هم از اينجا دانلود كنيد:
http://www.questofpersia.com/fa/br_article.pdf

موضوع بازی و داستان بازی"لطفعلی خان زند" در چه مورد می باشد؟

بازی "لطفعلی خان زند" یک بازی اکشن شمشیربازی، با حرکات و شمشیرهای متنوع می باشد.

داستان بازی از خیانت ابراهیم خان کلانتر به لطفعلی خان آغاز شده و با حمله لطفعلی خان به قلعه مستحکم زرقان و تصرف آن ادامه می یابد. در نهایت بازی در ابتدای داستان بازی "انتقام قاجار" پایان می پذیرد.

حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی "لطفعلی خان زند" چیست؟

Processor: Pentium IV 3 GHz
RAM: 1 GB
Video Card: 128 MB NVIDIA 6600
DVD-ROM: 8x DVD-ROM
Hard Drive Space: 5 GB

تنظیمات گرافیکی، برای حداقل مشخصات سخت افزار به چه صورت انجام می گیرد؟

اگر از حداقل مشخصات برای کارت گرافیکی مانند nVIDIA 6600 و پا nVIDIA 7300 و یا مشابه آن استفاده می کنید، حتما بازی را با Texture Detail: Low و غیرفعال کردن کلیه افکتها انجام دهید تا با فریم ریت پایین مواجه نشوید.

تنظیمات گرافیکی از منو Option ->Graphics قابل دسترسی می باشد.

"لطفعلی خان زند" شامل چند مرحله و چند ساعت بازی می باشد؟

این بازی شامل 22 مرحله و حدود چهار ساعت بازی، برای یک بازیباز حرفه ای می باشد.
مراحل نصب بازی "لطفعلی خان زند" به چه صورت می باشد؟

بازی "لطفعلی خان زند" برای اجرا نیاز به نصب نرم افزارهای "QuickTime" و "Physx" دازد، که هر یک از روی منو برنامه Start.exe که از روی DVD بصورت Autorun اجرا می شود، قابل نصب می باشد. سپس با انتخاب گزینه Install Quest of Persia: Lotfali Khan Zand بازی را نصب نمایید. علاوه بر این نیاز است که DirectX 9.0c نیز روی دستگاه شما وجود داشته باشد. (در صورت نیاز می توانید آن را از روی DVD و یا دایرکتوری DirectX9c در محل نصب بازی، نصب نمایید.)

همچنین توصیه می شود، که آخرین ویرایش Driver کارت گرافیکی نیز روی دستگاه نصب شده باشد. Supported OS: Windows® XP/Vista

Trailer
http://www.gametrailers.com/game/3136.html?id=3136
http://www.n4g.com/reviews/PC/UReview-148668.aspx
http://www.questofpersia.com/main/Trailer.html

Screenshots
http://www.questofpersia.com/main/screenshots.html

qop2-ss07.jpg

qop2-ss09.jpg

qop3_ss3.jpg

qop2-ss11.jpg

qop3_ss4.jpg

qop_ani1.jpg

منبع: وب سایت رسمی بازی

~ منبع حتما ذکر بشه!
Darkfie1d

Last edited by a moderator:
بله متاسفانه اونها معیشت دارند و پولشون از اون طریق تامین میشه و این محصولات رو برای تفریح شما نمیدند بیرون که همچین دیدی دارید.

ببخشبد قربان نمی دونستم شما نگران پول در آوردن اونایید وگرنه دیدمو عوض می کردم

خب من همیشه از این مثالهای قشنگ باید استفاده کنم :دی
خب شما فرض کن بقال سر کوچتون یک آبنبات بسیار قشنگ آورده گذاشته دم مغازش ، یادش رفته مثلا بزاره توی مغازه یا یه جوری ازش محافظت کنه ... خب شما بعنوان یک انسان باشعور نباید بری اونو ورداری بدزدی بخوری !
در حالت بعدی ، یک نفر میاد بهت میگه بیا این آبنبات دزدی رو بخور ، باز هم بعنوان یک انسان باشعور نباید بخوری ...
در حالت بعدی شما هیچ دسترسی به اون آبنبات نداری و اگه نخوری از بین میری مثلا ، خب اونوقت میتونی بگی من بعنوان یک آدم بیشعور آبنبات دزدی میخورم ( کاری که 99 درصد گیمرهای ایرانی میکنن ، ولی گیمرهای ایرانی میگن من باشعور هستم که آبنبات دزدی میخورم !!! )
و حالت بعدی که در اکثر فن بوی های360 دیده میشه ، بدترین حالتشه ، این آقایون نه تنها آبنبات دزدی نخریدن رو بد میدونن ، بلکه میگن خیلی خوب است که آبنبات دزدی بخریم بخوریم

خب امیدوارم برات تشریح شده باشه که چرا باید وقتی میتونی ، آبنبات رو از بقالی بخری بجای اینکه بدزدی ...

آخرین ویرایش:
خب من همیشه از این مثالهای قشنگ باید استفاده کنم :دی
خب شما فرض کن بقال سر کوچتون یک آبنبات بسیار قشنگ آورده گذاشته دم مغازش ، یادش رفته مثلا بزاره توی مغازه یا یه جوری ازش محافظت کنه ... خب شما بعنوان یک انسان باشعور نباید بری اونو وردازی بدزدی بخوری !
در حالت بعدی ، یک نفر میاد بهت میگه بیا این آبنبات دزدی رو بخور ، باز هم بعنوان یک انسان باشعور نباید بخوری ...
در حالت بعدی شما هیچ دسترسی به اون آبنبات نداری و اگه نخوری از بین میری مثلا ، خب اونوقت میتونی بگی من بعنوان یک آدم بیشعور آبنبات دزدی میخورم ( کاری که 99 درصد گیمرهای ایرانی میکنن ، ولی گیمرهای ایرانی میگن من باشعور هستم که آبنبات دزدی میخورم !!! )
و حالت بعدی که در اکثر فن بوی های360 دیده میشه ، بدترین حالتشه ، این آقایون نه تنها آبنبات دزدی نخریدن رو بد میدونن ، بلکه میگن خیلی خوب است که آبنبات دزدی بخریم بخوریم

خب امیدوارم برات تشریح شده باشه که چرا باید وقتی میتونی آبنبات رو از بقالی بخری بجای اینکه بدزدی ...
چه مثال هاي با حالي بود.
حرف شما درست اما يه كوچولو داري زياده روي ميكني شايد هم اين طوري كه شما فكر ميكني نيست.

چه مثال هاي با حالي بود.
حرف شما درست اما يه كوچولو داري زياده روي ميكني شايد هم اين طوري كه شما فكر ميكني نيست.
دقیقآ همین طوریه. نیازی هم نیست که ما سر خودمون شیره بمالیم. وقتی یه شرکتی میاد 3 سال وقت صرف ساختن یه بازی میکنه , اون همه تبلیغ براش میکنه که خرجش از خود بازی شاید بیشتر بشه , اون همه کارمند و طراح و نویسنده و گوینده و ... از شب و روزشون میزنن تا بازی رو بسازن و خیلی چیزهای دیگه , اون وقت ما خیلی راحت و مفت میریم بازی رو دانلود میکنیم یا 1000 تومن به جای 55000 تومن پاش پول میدیم , اسمش رو چی میشه گذاشت ؟

بحث مسخره ایه.
من میدونم پویا دادگر و تیمش چقدر برای این بازی زحمت کشیدن.بنظر شما چرا باید اونها جور نبود قانون کپی رایت رو تو ایران بکشن؟
هر کس که ذره ای بازیسازی ایرانی براش اهمیت داشته باشه این بازی رو اصلی میخره و گرنه متاسفانه............

آقا من غلط کردم اشتباه کردم
154fs232528.gif
154fs232528.gif
kap.gif
بابا بیخیال یه کلمه گفتیم بازی رو برای دانلود جایی گذاشته؟ ببین چه خبر شد 2 نفر رگ غیرتشون گل کرد یه نفر افتخار داد از مثال های منحصر به فرد خودش برامون زد می خواید آدرس بدم بیاید یه فص(اگر اشتباه بود اینم به بزرگیتون ببخشید) کتک به من بزنید تا بیخیال شید
3ztzsjm.gif

دقیقآ همین طوریه. نیازی هم نیست که ما سر خودمون شیره بمالیم. وقتی یه شرکتی میاد 3 سال وقت صرف ساختن یه بازی میکنه , اون همه تبلیغ براش میکنه که خرجش از خود بازی شاید بیشتر بشه , اون همه کارمند و طراح و نویسنده و گوینده و ... از شب و روزشون میزنن تا بازی رو بسازن و خیلی چیزهای دیگه , اون وقت ما خیلی راحت و مفت میریم بازی رو دانلود میکنیم یا 1000 تومن به جای 55000 تومن پاش پول میدیم , اسمش رو چی میشه گذاشت ؟
اقا امیر و اریا جان ... بزارید من دلیل این طرز فکر بچه ها رو بگم
خیلی سادست
نمیدونن بازی سازی یعنی چی
فکر میکنن یه نفر سه بعدی کار میکنه یکی برنامه مینویسه چند نفر هم صدا روش میزارن
ولی حقیقت چیز دیگه ای هست بزارید با مثال بگم تا بهتر متوجه بشید
توی نقشه کسی ساختمان چی لازمه ؟ ریاضی و طراحی با autocad
توی ساخت انیمیشن حرفه ای چی مهم هست ؟ طراحی و گرافیک و صدا گزاری
توی ساخت فیلم چی مهمه ؟ کارگردان ، دوربین ، صحنه ، ویرایش فیلم و ....

خب حالا میدونید توی بازی چی مهمه ؟!!
همه اینها با کلی چیزای دیگه . با یه مثال بارز قضیه رو براتون روشن میکنم :
همتون میبینید که شرکت های کله گنده ای مثل ea , midway , ubisoft و .....
اقدام به خرید انجین اماده میکنند ( Unreal Engine III ) خب دلیلش چیه ؟
دلیلش اینه که ساخت بازی با گذشتن از هفت خان رستم برابری میکنه .
حالا بعد از گذاشتن کلی زمان و هزینه اگر بازی شکست بخوره میتونه شرکت رو تا استانه ورشکستگی ببره
( شکست بازی های atari که نزدیک بود به منحل شدن کامل شرکت منجر بشه )

توی بعضی از این تاپیک ها میرم میبینم نوشتن :
گرافیک بازیتون پایینه ببرید بالاتر !
اصلا از این بازی خوشم نیومد مسخرست !
گرافیکش چرا دوبعدیه سه بعدی کنید !
برای گیم اسپات ارسال کنید امتیاز بالا میگیره !!

خب فکر میکنید دلیلش چیه ؟ دلیلش نداشتن کوچکترین اطلاعی از بازیسازیه
البته دلیل اصلیش دولته ... نه از این صنعت حمایت میکنه نه فرهنگسازی
حمایت نمیکنه که هیچی تازگی ها راه افتاده به جای درجه بندی بازیها رو ممنوع میکنه

اگر پستم پاک بشه ناراحت نمیشم چون من معمولا توی مشاجره ها شرکت نمیکنم ولی تو این یکی نتونستم
جلوی خودم رو بگیرم .

آخرین ویرایش:
حرف شما کاملا درسته. اما یه چیزه دیگه رو هم مدنظر قرار بدین. درآمد.
به عنوان مثال یه کارگر معمولی تو آمریکا یا اروپا یا ژاپن درآمدش ساعتی حدوده 7 دلاره. یعنی اگه 8 ساعت هم کار کنه میشه روزی 56 دلار. حالا کارمند و مدیر و اینها که بماند. بعد یه بازی میخره 60 دلار. یعنی درآمد یه روزشو میده. بنابراین زیاد بهش فشار نمیاد.
اما توایران درآمد یه کارگر معمولی روزی 12 تا 15 هزار تومانه. بعد ایشون نمیتونه بره به یه بازی 60 دلار بده که. تازه ماشاالله میاد ایران میره بالای 70 80 تومان.
با این تفاسیر انگار اون یارو تو خارج (به ارز ایران) بره یه بازی اورجینال 15000 تومان میده. اما اگه همون طرف هم جای ما بود میرفت بره یه بازی 70 80 تومان میداد؟

تا وقتی قانون کپی رایت توی ایران اجزا نشه همین هست که خواهیم دید چه فیلمی که اونهمه بودجه میزارند و میسازند (و ما 1000 تومان میخریم) و چه اون بازیی که 100 میلیون خرج ساختنش میشه ( و ما باز هم حاضر نیستیم بیشتر از 1000 تومان بدیم) تازه به قول دوستمون شرایط مادی ایران و اقتصاد ضعیف رو هم مد نظر قرار بدین مطمئن باشید وقتی بازار آزاد بین المللی وارد ایران نشه و سرمایه گذاران خارجی یا بقول بعضی ها اجنبی وارد ایران نشه (چون دست خیلی ها به چشم گربه ای نمیرسه در اون شرایط) هیچ وقت قانون کپی رایت هم به وجود نمی آید چون وقتی شرکتی نماینده ای نداره دیوانه نیست که محصولاتش رو در این شرایط وارد ایران کنه (تازه باز هم نمیزاند با این همه حق گمرک کمر شکن هم کسی جرات وارد کردن عمده به صورت قانونی رو هم نداره )پس میبینید که مشکل ما از ریشه هستش نه بقالی و آب نبات چوبی ای که مثال زدید .

مشكل فرهنگه، همين.
تو خارجش رو هم ديدم، به طرف ورداري يه فيلم pirate شده بدي، خيلي محترمانه تشكر ميكنه و نميگيره ازت. چرا؟ چون با اين كار اون صنعت رو ميكشه و يه كار بي فرهنگيه. خوده فرهنگ چيز خاصي نيست، مزايايي كه به همراهش مياد خوبه كه يكيش ارزش داشتن كارته كه ميدوني يه سري واسه زحمتت ارزش قائلن و براي صرفه جويي (اسمش اين نيست، اسمش رو نميارم) جيبشون نميرن بازيتو دانلود كنن و بهت ارزش ميذارن و بازيتو ميخرن.

تا ياد نگيريم كه Pirate كردن به خودمون ضربه ميزنه، همينيم كه هستيم.

آره، از همينجا شروع ميشه بعد ميرسه به اينكه كم كم بازي ايروني فروش ميكنه و اون موقع هست كه وقتي 3نفر باهم جمع ميشن، ديگه كسي بهشون نميخنده كه برو بابا دلت خوشه.

حالا واسه شروع كه بازي خارجي نميخريم، اين بازي ايراني هارو Pirate نكنيم.

پ.ن. پست 2000 اُم!

امیر جان و آریا جان و سعید جان و test84 جان ( شرمنده اسمتو نمیدونم !)
واقعا ممنونم و فهمیدم که چند نفر واقعا منطقی به این قضیه نیگا کردن !
این دوستمون میگه تیم پویا دادگر رو بازیش زحمت کشیده ! یعنی شما فک میکنی Ubisoft رو بازیاش زحمت نمیکشه شما میره کپیشونو میخری دونه ای 1000 ؟؟
247.gif

تیم پویا دادگر فوق فوقش 100 نفر باشه ، تیم Ubi چقد بوده(1000 نفر که هست !) که رو این بازیاش کار کرده و فک میکنم مثال امیر جان بهترین مثال بوده و 1 دقیقه روش فک کنین کاملا قضیه دستتون میاد !!
و من مشکلم اینه که اینا فقط قانون کپی رایت رو برا خودشون میخوان و بازیشون عرضه که شد و کپی نشد دیگه تمومه و بعد از اون چیزی به اسم کپی رایت وجود نداره !!!!!
امیر جون دمت گرم !( سوت ، تشویق ، هوراااااا !)
loveshower.gif
loveshower.gif
greenstars.gif
greenstars.gif

آخرین ویرایش:
امیر جان و آریا جان و سعید جان و test84 جان ( شرمنده اسمتو نمیدونم !)
واقعا ممنونم و فهمیدم که چند نفر واقعا منطقی به این قضیه نیگا کردن !
این دوستمون میگه تیم پویا دادگر رو بازیش زحمت کشیده ! یعنی شما فک میکنی Ubisoft رو بازیاش زحمت نمیکشه شما میره کپیشونو میخری دونه ای 1000 ؟؟
247.gif

تیم پویا دادگر فوق فوقش 100 نفر باشه ، تیم Ubi چقد بوده(1000 نفر که هست !) که رو این بازیاش کار کرده و فک میکنم مثال امیر جان بهترین مثال بوده و 1 دقیقه روش فک کنین کاملا قضیه دستتون میاد !!
و من مشکلم اینه که اینا فقط قانون کپی رایت رو برا خودشون میخوان و بازیشون عرضه که شد و کپی نشد دیگه تمومه و بعد از اون چیزی به اسم کپی رایت وجود نداره !!!!!
امیر جون دمت گرم !( سوت ، تشویق ، هوراااااا !)
loveshower.gif
loveshower.gif
greenstars.gif
greenstars.gif
تیم پویا دادگر10 نفر هم نمیشد.

واقعا خنده داره !!!:biggrin1::biggrin1::biggrin1:
بایوشاک یه هفته قبل از انتشار جهانی تو ایران بود:biggrin1: و همین شرکت ها کیلو کیلو ازش میدادن بیرون !:biggrin1:
اونم کپی !!!:biggrin1:
الان خودشون بازی میدن 1000000000000 قفل میزنن:biggrin1: روش کپی نشه و میفتن به قسم دادن ملت :biggrin1: که بازی ها رو اصلی بخرین :biggrin1:!!این اجنبی ها ضرر کنن عیبی نداره:biggrin1: ولی شرکت های داخلی به خاطر رنگی بودن خونشون:biggrin1: نباید ضرر کنن:biggrin1: !!!!!!

وقتی گیمر های ما طرز تفکرشون اینه وای به حال بازی سازیمون ! این شاهکار که واقعا زیادیه tetris هم از سر این مردم زیاده ! واقعـــــــــــــــــا جای تاسف داره ! متاسفم برای اون تیمی که برای همچین طرز تفکری این همه زحمت کشیده و بازی رو ساخته /:):neutral:

سلام . :love:

شخصاً نمي فهمم چرا بعضي از دوستان به تمام جوانب موضوع دقت نميكنن .
دوست عزيز ما به چند دليل مجبوريم از بازي هاي خارجي به صورت كپي استفاده كنيم :

اولين و مهمترين دليل تحريم بودن ايرانه و اينكه اون شركت ها در ايران شعبه ندارن ... پس عملاً اون شركتها ساكنين اين بخش از كره خاكي رو ناديده گرفتن و در كارهاي آماريشون هم اهميتي به User ها و Gamer هاي ايراني نميدن و هيچ حقوقي هم براشون قائل نيستن ... حتي اگر شما بازي رو با قيمت اصليش بگيري .
پس عملاً‌ هيچ فرقي بين خريد نسخه اصل و نسخه كپي شده توسط كاربر ايراني در ديدگاه اون شركت بازي سازي وجود نداره ... .
حتي اگر قانون Copyright هم در ايران اجرا بشه فقط بايد در مورد محصولات داخلي اعمال بشه ... چون بازخورد اين روند ( حمايت از محصولات داخلي ) به صورت مثبت متوجه خود ماست ... نه كس ديگه . مگه اينكه شركت هاي خارجي دست از تحريم ايران بردارن و در ايران شعباتي داير كنن و خدماتي غير از فروش بازي به ايران بدن ... مثل ورود ارز به داخل كشور ... كه در اون صورت اعمال قانون Copyright بر روي يك محصول خارجي منطقي خواهد بود .

در درجه بعدي بايد توجه داشت كه گستره فروش اين بازي تنها در ايرانه و اگر خود ما هم نخوايم اين بازي رو به صورت قانوني تهيه كنيم هم به خودمون خيانت كرديم و هم بي هويتي خودمون رو به صورت كاملاً‌ محترمانه ابراز كرديم ... بازي هاي خارجي كه در ايران كپي ميشن بازار هاي مصرف بسيار بزرگتري دارن و امكان كسب سود رو در بازار هاي ديگه دارن اما اين بازي فقط محدود به ايرانه و بازار نرم افزار خام.
نتيجتاً بايد به بازار هاي ديگه اي كه در كنار انتشار يك بازي خارجي ايجاد ميشه هم توجه كرد : مثل فروش امتياز ساخت ادامه بازي به شركت هاي ديگه - همايت از طرف سازمان هايي كه به نوعي در اون بازي منافعي دارن - فروش Engine و حتي كدهاي آماده بعضي موارد طراحي يك بازي مثل تركيبات و ترتيبات خط لوله رندر و سايه زن ها از پيش آماده شده و دستورات اسمبلي كنترل GPU و كدهاي كنترل منابع سيستمي و منابع مجازي مثل گره ها و انديس ها و كلي موارد ديگه كه براي شركت سازنده پول آوره و منابع آموزشي و تحقيقاتي با ارزشي براي شركت هاي ديگس ...

و دليل بعدي كه يكي از دوستان هم بهش اشاره كردن تفاوت ارزش پول و قدرت اقتصاديه . واقعاً منطقي نيست كه شما 80000 تومن پول بابت بازي اي بدي كه در اصل 15000 تومن بايد فروش بره ... اين مشكل حل نخواهد شد تا زماني كه دولتمردان ما كمي ليبرال تر فكر كنن كه البته اون هم مشكلات خودشو داره ...

خوب حالا اين شركت كوچيك كه اين بازي رو بدون هيچ همايتي ( و از نگاه خارجي ها بيشتر براي فان ) با هزار بدبختي و مشكل وارد بازار كرده توانايي رقابت با اون شركت هايي رو كه شما مقايسش ميكني داره ؟؟؟!

تنها راه پيشرفت صنعت بازي سازي در كشور همايت سازمان هاي مسئول مثل وزارت ارشاد از اين قبيل شركتها به صورت مادي ( اعطاي وام هاي بلا عوض ) و معنوي ( فرهنگ سازي و اجراي سفت و سخت قانون Copyright براي محصولات داخليه )
قدم اول هم بايد خودمون برداريم ... فقط بجاي اينكه اين بازي رو 1000 تومن بخريد ، 5500 تومن بخريد ... همين مبلق كم تاثيرات بسيار زيادي داره ... حتي ممكنه سرمايه گذاران خصوصي رو هم به غير از بخش دولتي به سرمايه گذاري در اين بخش تشويق كنه .

خريد بازي كپي ضد ارزشه ، نه ارزش . ;)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or