گیفت کارت

نحوه جلوگیری از دانلود خودکار اپلیکیشن ها در تمام دیوایس های آی او اسی

applegostar

کاربر سایت
Aug 2, 2017
4
در صورتی که دارای چندین دیوایس آی او اسی اپل هستید و از یک اپل آیدی در تمام آن ها استفاده می کنید، ممکن است متوجه شده باشید که با دانلود یک اپلیکیشن بر روی آیفون، همان اپلیکیشن به صورت همزمان بر روی آیپد نیز ظاهر می شود که دلیل آن ویژگی آی او اسی “دانلود خودکار” می باشد.

دانلود خودکار در iOS می تواند به طرز باورنکردنی در برخی از موارد مزیت بزرگی محسوب شود، اما گاهی اوقات نیز می تواند غیر منتظره باشد که در نتیجه موجب کاهش ظرفیت دیوایس می شود.

همانند سایر ویژگی های آی او اسی، قابلیت دانلود خودکار نیز می تواند غیر فعال شود. زمانی که این ویژگی را غیر فعال کردید، می تواند هر زمان که لازم است، مستقیما اپلیکیشن را بر روی آیفون و یا آیپد نصب کنید، به این ترتیب از ظاهر شدن ناخواسته آن بر روی دیوایسی دیگر جلوگیری کنید.

نحوه غیر فعال سازی دانلود خودکار در آیفون و آیپد
1- از صفحه اصلی هر دیوایس آی او اسی، تنظیمات را باز کنید.

2- قسمت iTunes & App Store را در تنظیمات پیدا کنید.

3- در قسمت Automatic Downloads، سوئیچ کنار Apps را در حالت غیر فعال قرار دهید.

برای نتیجه گیری بهتر این مراحل را در سایر دیوایس های آی او اسی نیز انجام دهید.

نکته دیگر این است که پس از غیر فعال سازی این ویژگی می توانید اپلیکیشن ها را بررسی کنید و برنامه هایی که از آن ها استفاده نمی کنید را حذف کنید تا بخشی از ظرفیت گوشی آزاد شود.

همانند سایر ویژگی ها، همواره می توانید با ورود به قسمت App Store & iTunes در تنظیمات وضعیت Apps را دوباره در حالت فعال قرار دهید.

 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟