نحوه تعمیر و مراقبت از Guitar Hero LesPaul Wireless Guitar Controller

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد

مشکل از اونجایی شروع شد که Red Octane تصمیم گرفت گیتار های Les Paul خودش رو بصورت دو تکه بسازه! اتصال گردنی گیتار به قسمت اصلی توسط 8 پین ( در قسمت اصلی ) و 8 پلیت مسی ( در قسمت گردنی ) انجام میگیره! احتمالاً در 2-3 ماه اول مشکلی نداشته باشید ، ولی بعد از اون ، اگر گیتارتون رو زیاد باز و بسته کرده باشین ، متوجه خواهید شد که در بعضی مواقع کلید های رنگی یا همون Fret Button ها جوابگو نیست و این مشکل روز به روز هم بدتر میشه!

روش های مختلفی برای تعمیرش ارائه کردن ولی بصورت عمده خلاصه میشه به ایجاد فشار در محل اتصال گردنی و قسمت اصلی! بعد از بررسی پین ها و پلیت های مسی متوجه وجود قسمت های گود شده و سیاه رنگی برروی پلیت های شدم!

این سوراخ ها توسط پین ها بوجود میان که بعد از مدتی با جمع شدن مواد مختلف در اون باعث میشه که اتصال بین پین و پلیت دیگه براحتی برقرار نشه و در بعضی مواقع کلیدی که فشار میدید عمل نکنه. حل مشکل بسیار راحته! کافیه که پلیت ها رو قلع اندود کنید.

ابتدا 10 پیچ پشت قسمت گردنی رو توسط پیچ گوشتی Trax (خورشیدی) شماره 9 باز کنید!

بوردی که شامل 8 پلیت مسی هست رو در انتهای گردنی خواهید دید.

اون رو در بیارید و با استفاده از هویه و قلع 60-70 درصد ، هر 8 پلیت رو قلع اندود کنید.

ویرایش : قبل از قلع اندود کردن ، سطح پلیت ها رو با استفاده از یک پیچ گوشتی 2 سوی ریز یا هر چیز دیگری که مناسب این کار دیدی تمیز کنید تا لایه اکسید مس موجود روی سطح پلیت ها پاک بشه!

سعی کنید ضخامت قلع ها تا حد امکان کم باشه! همچنین سطحی صاف داشته باشه! برای این منظور می تونید سطحش رو کمی با کاغذ سمباده یا سوهان صیقل بدید. ( این یکی عکس یذره بد در اومده چون دوربین نتونست خوب Focus کنه. )

بورد رو سر جاش قرار بدید و گردنی رو ببندید.

و حالا گیتار شما صحیح و سالم در خدمت شما....

اگر خیلی به خودتون مطمئینید ممکنه بتونید بدون باز کردن قسمت گردنی دستگاه هم اینکار رو بکنید. ولی احتمال داره که بدنه گردنی رو در اون قسمت ذوب کنید! در هر صورت تصمیم با خودتونه.

و مسائلی که باید برای مراقبت از دستگاه رعایت کنید ( برای دوستانی که قصد خرید دارن یا هنوز گیتارشون مشکلی پیدا نکرده ) :

• سعی کنید تا حد امکان از باز و بسته کردن گیتار خودداری کنید.
  • هنگامی که می خواید گردنی رو متصل کنید خیلی آرام و با ملایمت اینکار رو بکنید. عدم رعایت این مسئله می تونه مشکل بالا رو براتون بوجود بیاره.
  • هر دو سر بند گیتار یا همون Neck Strap رو بدنه اصلی وصل کنید و به هیچ وجه از گیره تعبیه شده در گردنی گیتار استفاده نکنید! این کار باعث بوجود اومدن فشار برروی محل اتصال و در نتیجه خرابی زودتر دستگاه میشه.
  • نحوه صحیح اتصال بند ( Neck Strap ) به گیتار :

• در نهایت اگر نمی تونید زیاد محطاط باشید از شیوه تعمیری که در بالا توضیح دادم ، می تونید به عنوان محکم کاری استفاده کنید. رعایت نکات ایمنی هنگام کار با هویه هم یادتون نره.
نقل مطالب با ذکر منبع ، مانعی ندارد. ;)

آخرین ویرایش:

syaleni

کاربر سایت
Aug 30, 2008
202
نام
سیاوش
اتفاقا منم همین مشکل رو پیدا کردم . یعنی مشکل تو رنگ آبی هست . وقتی دسته گیتار رو بالا می گیرم درست می شه ولی وقتی پایین می گیرم بعضی وقتا نمی گیره ! به هر حال خیلی خوب توضیح دادی ولی من می ترسم بزنم بدتر خرابش کنم !:cheesygri

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
اتفاقا منم همین مشکل رو پیدا کردم . یعنی مشکل تو رنگ آبی هست . وقتی دسته گیتار رو بالا می گیرم درست می شه ولی وقتی پایین می گیرم بعضی وقتا نمی گیره ! به هر حال خیلی خوب توضیح دادی ولی من می ترسم بزنم بدتر خرابش کنم !:cheesygri
می تونی بدی به یکی که لحیم کاری بلده ، برات انجام بده! اصلا کار سخت و پیچیده ای نیست...
البته می تونی موقتی با استفاده از پنبه و الکل پلیت ها رو تمیز کنی بعضا جواب میده ، ولی دووم نمیاره. فقط یادت باشه اگر پلیت ها رو قلع اندود کردی ، حتما با یک تیکه سوهان تا حد امکان ضخامتش رو کم کن ، وگرنه ممکنه به پین ها آسیب برسه...

hp_i3

کاربر سایت
Jan 10, 2007
442
نام
پرهام
من یکی از دوستانم STRUM بارش رو نمی دونم چجوری زد که دیگه پایینش کار نمی کنه راحی دارد
2. یه بنده خدایه دیگه هم RECIVER اش خراب شده واسه اونم راحی دارید

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
من یکی از دوستانم STRUM بارش رو نمی دونم چجوری زد که دیگه پایینش کار نمی کنه راحی دارد
2. یه بنده خدایه دیگه هم RECIVER اش خراب شده واسه اونم راحی دارید
راجع به Strum bar که نمیشه همینطوری نظر داد! باید اول دستگاه رو بررسی کرد و دید ایراد فیزیکیه یا فنی. بهتره ببریدش پیش یه تعمیرکار خوب...
راجع به Reciver هم به همین صورت. باید خوب بررسی و عیب یابی بشه. به این صورت نمیشه رفع اشکال کرد...

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,116
نام
مارشال
ببخشید اینجا سوال میکنم.... آخه دیدم بحث گیتار هست...
این wireless guitar برای بازی guitar hero بهترین مدلش چیه و چنده و از کجا میشه گیر آورد...؟؟؟!!!
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم... بازم ببخشید اگه جای بدی سوال کردم.... مرسی...

Iraj

کاربر سایت
Aug 5, 2006
1,221
نام
ایرج آیریان
ببخشید اینجا سوال میکنم.... آخه دیدم بحث گیتار هست...
این wireless guitar برای بازی guitar hero بهترین مدلش چیه و چنده و از کجا میشه گیر آورد...؟؟؟!!!
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم... بازم ببخشید اگه جای بدی سوال کردم.... مرسی...
شما هر كدوم رو گير آوردي كلاتو بنداز هوا !

البته گيتار شماره 4ش خيلي بهتره !

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟