نجات PSP های Semi-Brick شده توسط Dark Alex's 3.02-3.03 OE

Julian.Mercer

کاربر سایت
Jul 9, 2006
121
قابل توجه کسانی که PSP شون هنگام آپگرید کردن به ورژن های 3.02 یا 3.03 (Open Edition یا OE) دچار مشکل شده و فقط می تونند داخل منوی Recovery برن و موقع برگردوندن با روش معمول به ورژن 1.5 دستگاه Freeze می شه ، این روش رو به یکی از دوستان (keyvan_zh) پیشنهاد کردم ، که ایشون هم جواب گرفتند و دستگاهشون نجات پیدا کرده ... اما روش چیه :

این آخرین راه ممکن برای نجات PSP هست (سعی کنید با دقت همش رو انجام بدی) ، چون خیلی حساسه :

** این کار رو با مسئولیت خودتون انجام بدین و ریسکش رو بپذیرید .. (اگه من بودم انجام می دادم ، چون تنها راهی هست که فعلا موجوده)

فکر می کنم مشکل از اینه که یه فایل به نام systemctrl.prx گم شده ..

بعد :
مرحله 1 : این فایل رو دانلود کن : http://www.klmsoftware.net/systemctrl.zip ، داخل فایل زیپ می تونی فایل مذکور رو پیدا کنی ...
مرحله 2 : برو توی Recovery Menu .
مرحله 3 : USB رو فعال کن .
مرحله 3.5 : یادت باشه تمام اون فایلهایی که تا الان برای Recovery استفاده می کردی رو مثل قبل تو محلشون قرار بده (منظورم UPDATE.PBP مربوط به 1.5 و چند تا فایل دیگه که تو فولدر Recovery بودن ، کل شاخه Recovery هم که باید تو فولدر GAME باشه) ...
مرحله 4 : تویه ROOT مموری استیک ، یه شاخه به نام "REFLASH" بساز .
مرحله 5 : فایل systemctrl.prx رو تو این فولدر قرار بده .
مرحله 6 : حالا برگرد تو Recovery Menu ، برو به بخش Advanced .
مرحله 7 : این گزینه رو انتخاب کن : (flash systemctrl.prx (1.50 ( برا چند لحظه یه کارهایی انجام می شه)
مرحله 8 : Back رو بزن و از منوی قبلی "Run program at..." ، همون گزینه ای که قبلا برای اجرای Recovery انتخاب می کردی رو انتخاب کن ... الان باید کار برگردوندن به ورژن 1.5 در حال انجام باشه .. وقتی پیغام داد که Reset کنی ، اون وقت Reset کن دستگاهو ..

** تذکر : این روش برای کسانی که دستگاهشون قبل از UPGARDE ورژن 1.5 بوده ، پیشنهاد می شه ...

آخرین ویرایش:

tehrani

کاربر سایت
Nov 9, 2006
59
قابل توجه کسانی که PSP شون هنگام آپگرید کردن به ورژن های 3.02 یا 3.03 (Open Edition یا OE) دچار مشکل شده و فقط می تونند داخل منوی Recovery برن و موقع برگردوندن با روش معمول به ورژن 1.5 دستگاه Freeze می شه ، این روش رو به یکی از دوستان (keyvan_zh) پیشنهاد کردم ، که ایشون هم جواب گرفتند و دستگاهشون نجات پیدا کرده ... اما روش چیه :

این آخرین راه ممکن برای نجات PSP هست (سعی کنید با دقت همش رو انجام بدی) ، چون خیلی حساسه :

** این کار رو با مسئولیت خودتون انجام بدین و ریسکش رو بپذیرید .. (اگه من بودم انجام می دادم ، چون تنها راهی هست که فعلا موجوده)

فکر می کنم مشکل از اینه که یه فایل به نام systemctrl.prx گم شده ..

بعد :
مرحله 1 : این فایل رو دانلود کن : http://www.klmsoftware.net/systemctrl.zip ، داخل فایل زیپ می تونی فایل مذکور رو پیدا کنی ...
مرحله 2 : برو توی Recovery Menu .
مرحله 3 : USB رو فعال کن .
مرحله 3.5 : یادت باشه تمام اون فایلهایی که تا الان برای Recovery استفاده می کردی رو مثل قبل تو محلشون قرار بده (منظورم UPDATE.PBP مربوط به 1.5 و چند تا فایل دیگه که تو فولدر Recovery بودن) ...
مرحله 4 : تویه ROOT مموری استیک ، یه شاخه به نام "REFLASH" بساز .
مرحله 5 : فایل systemctrl.prx رو تو این فولدر قرار بده .
مرحله 6 : حالا برگرد تو Recovery Menu ، برو به بخش Advanced .
مرحله 7 : این گزینه رو انتخاب کن : (flash systemctrl.prx (1.50 ( برا چند لحظه یه کارهایی انجام می شه)
مرحله 8 : Back رو بزن و از منوی قبلی "Run program at..." ، همون گزینه ای که قبلا برای اجرای Recovery انتخاب می کردی رو انتخاب کن ... الان باید کار برگردوندن به ورژن 1.5 در حال انجام باشه .. وقتی پیغام داد که Reset کنی ، اون وقت Reset کن دستگاهو ..

سلام . من اینکرو انجام دادم همون اولش مینویسه :

ERROR : CREATING/WRITING FLASH0:/KD/SYSTEMCTRL.PRX

Julian.Mercer

کاربر سایت
Jul 9, 2006
121
سلام . من اینکرو انجام دادم همون اولش مینویسه :

ERROR : CREATING/WRITING FLASH0:/KD/SYSTEMCTRL.PRX

اصلا وضعیت دستگاهت چه جوری بوده ؟؟ قبلا 1.5 بوده یا 2.71 ؟؟
این فایل SYSTEMCTRL.PRX ماله ورژن 1.5 هست (یعنی یکی از فایلهایی هست که موقع آپگرید کردن از ترکیب Eboot های ورژن 1.5 و 3.03 یا 1.5 و 3.02 بدست میاد و فایلی هم که لینک دادم از طریق Dump کردن یک فیرم ور 3.03 OE سالم که از 1.5 آپگرید شده بوده به دست اومده) ، اگه مثلا دستگاهتون 2.71 بوده ، باید همین فایل ولی مربوط به اون ورژن رو پیدا کنی ...

آخرین ویرایش:

tehrani

کاربر سایت
Nov 9, 2006
59
اصلا وضعیت دستگاهت چه جوری بوده ؟؟ قبلا 1.5 بوده یا 2.71 ؟؟
این فایل SYSTEMCTRL.PRX ماله ورژن 1.5 هست (یعنی یکی از فایلهایی هست که موقع آپگرید کردن از ترکیب Eboot های ورژن 1.5 و 3.03 یا 1.5 و 3.02 بدست میاد و فایلی هم که لینک دادم از طریق Dump کردن یک فیرم ور 3.03 OE سالم که از 1.5 آپگرید شده بوده به دست اومده) ، اگه مثلا دستگاهتون 2.71 بوده ، باید همین فایل ولی مربوط به اون ورژن رو پیدا کنی ...

2.71 se-c بوده . از کجا پیدا کنم ؟! ما که بلد نیستیم پیدا کنیم دست به دامن شما هستیم
الان چند روزه psp من اینجوری شده ولی کاری ازم بر نمیاد هر روز میام اینجا ببینم شما عزیزان راه حلی دارید یا نه
ممنون

Julian.Mercer

کاربر سایت
Jul 9, 2006
121
2.71 se-c بوده . از کجا پیدا کنم ؟! ما که بلد نیستیم پیدا کنیم دست به دامن شما هستیم
الان چند روزه psp من اینجوری شده ولی کاری ازم بر نمیاد هر روز میام اینجا ببینم شما عزیزان راه حلی دارید یا نه
ممنون

باید یک نفر رو که وضعیتش شبیه شما بوده (یعنی دستگاهش 2.71 Se-C بوده) و به ورژن 3.03 یا 3.02 OE با موفقیت آپگرید کرده پیدا کنی ، و ازش بخوایم firmware ش رو Dump کنه تا فایل مورد نظرمون رو بدست بیاریم ... به هر حال من تو Net می گردم ، ببینم چیزی پیدا می شه ...:thinking:

tehrani

کاربر سایت
Nov 9, 2006
59
باید یک نفر رو که وضعیتش شبیه شما بوده (یعنی دستگاهش 2.71 Se-C بوده) و به ورژن 3.03 یا 3.02 OE با موفقیت آپگرید کرده پیدا کنی ، و ازش بخوایم firmware ش رو Dump کنه تا فایل مورد نظرمون رو بدست بیاریم ... به هر حال من تو Net می گردم ، ببینم چیزی پیدا می شه ...:thinking:

خیلی ممنونم . خیلی لطف دارید

Just_myself_1367

کاربر سایت
Jan 13, 2007
275
بچه ها يه سؤال دارم
مگه شماها موقع آپديت چيكار ميكنيد كه psp تون brick ميشه؟
من خيلي راحت فقط دكمه X رو ميزدم و خودش كار رو انجام داد
ممنون ...

Julian.Mercer

کاربر سایت
Jul 9, 2006
121
به روز رسانی :

دوستانی که قبلا 2.71 SE-C داشته اند و حین UPDATE به OE دچار مشکل شده اند ، برای فایل Systemctrl.prx ورژن 2.71 از فایل Attach شده استفاده کنند ...

(داخل فایل زیپ ، فایل PRX مربوطه هست)

Attachments

• systemctrl.zip
    72.8 KB · مشاهده: 14

Julian.Mercer

کاربر سایت
Jul 9, 2006
121
بچه ها يه سؤال دارم
مگه شماها موقع آپديت چيكار ميكنيد كه psp تون brick ميشه؟
من خيلي راحت فقط دكمه X رو ميزدم و خودش كار رو انجام داد
ممنون ...

اکثر Brick ها یا به دلیل استفاده از Easy Installer بوده و یا به دلیل بی دقتی در قرار دادن فایل های مورد نیاز در فولدرهای درست ...

grooss

کاربر سایت
Apr 18, 2006
585
نام
hooman
من واقعا نمیدونم چیکار میکنند ولی بگم که من با EASY اپدیت کردم خیلی هم راحت بود
از دستی هم راحتر و مشکلی هم نبود من فکر میکنم بعضی ها میان مهندس میشن
اینجوری میشه :cheesygri
در هر صورت باید خیلی احتیاط کنند که نمی کنند .
حالا خوبه این recovery رو ساخت مگر نه میدونی چی میشد ;)

solari

کاربر سایت
Jan 3, 2007
29
سلام بر همگی.
semi - brick یعنی چی؟ دستگاه چه جوری می شه ؟
من دستگاهمو از 1.5 به 2 تبدیل کردم.بعد بازیارو نمی تونستم بیارم.
رفتم تو سایت http://www.us.playstation.com/PSP/Downloads/SystemUpdate
دیدم آخرین ورژن 3.03 اومده firmware رو دانلود کردمو ریختم تو دستگاه.
حالا نه می تونم دامپر کنم که devhook بریزم نه می شه به oe تبدیلش کرد .
به یگانه زنگ زدم گفت نمیشه رفتم پایتخت همه مغازه هاش رفتم اونا گفتن وایس تا 2 ماه دیگه
downgrade بیاد. خیلی نیاز به کمک دارم. یکی کمکم کنه:(( :( :((

Julian.Mercer

کاربر سایت
Jul 9, 2006
121
سلام بر همگی.
semi - brick یعنی چی؟ دستگاه چه جوری می شه ؟
من دستگاهمو از 1.5 به 2 تبدیل کردم.بعد بازیارو نمی تونستم بیارم.
رفتم تو سایت http://www.us.playstation.com/PSP/Downloads/SystemUpdate
دیدم آخرین ورژن 3.03 اومده firmware رو دانلود کردمو ریختم تو دستگاه.
حالا نه می تونم دامپر کنم که devhook بریزم نه می شه به oe تبدیلش کرد .
به یگانه زنگ زدم گفت نمیشه رفتم پایتخت همه مغازه هاش رفتم اونا گفتن وایس تا 2 ماه دیگه
downgrade بیاد. خیلی نیاز به کمک دارم. یکی کمکم کنه:(( :( :((

semi یعنی نیمه ... گاهی PSP ها حین آپدیت کردن به ورژن 3.03 Open Edition یا 3.02 Open Edition (نه ورژن 3.03 کارخونه ای) ، دچار مشکل می شن و وقتی روشنشون می کنی وارد محیط اصلی PSP نمی شن و فقط یه منو به اسم Recovery Menu رو می تونن نمایش بدن (فرض کن یه کامپیوتر ویندوزش نابود شده باشه و بالا نیاد ولی فقط به قسمت تنظیمات BIOS دسترسی داشته باشی !!) ... به این حالت می گن Semi-Brick ... اگه دستگاه رو روشن کنی و البته بدونی باطری دستگاه سالمه و شارژ شده ولی فقط یه صفحه سیاه بیاد ، دستگاه عملا Brick شده ...

اما شما ، خودت رو با دستهای خودت تو چاه انداختی ... متاسفانه مغازه ها راست گفتن ، چون Downgrader مطمئن فقط تا ورژن 2.8 اومده .. البته ، یه سری دانگریدر برای ورژن 3 هم هست ، ولی ریسک Brick شدن دستگاه خیلی بالاست و الان درست نیست استفاده بشن ...

شما فعلا باید صبر کنی ... حداقل یکی دو ماه ... :cool:

solari

کاربر سایت
Jan 3, 2007
29
سلام
اونایی که ورژن 3.03oea یا 3.03oeb دارن چه کار کردن که من نکردم؟
یا اشتباه کار من کجا بوده ؟
این PSAR DUMPER برای چه کاریه؟
من همون آموزشی که تنبل گفته انجام دادم :(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر