مقایسه ی بازیها از دیدگاه شما

Mehdiiiii

کاربر سایت
Sep 27, 2005
46
سلام
امروز داشتم یکی از تاپیک هایی که در مورد مقایسه دو بازی بود رو می خوندم
دیدم که خیلی از دوستان نظر و رای شون رو فقط از یک دید بچه گانه بیان میکردند
به عبارتی فقط میگفتن فلان بازی بهتره
دیگه توجه ای به موارد قابل توجه بازی مثل گرافیک و داستان و صداگذاری و ... نمی کردند
فکر کردم که بد نباشه یه تاپیک در مورد نحوه ی مقایسه بازیها داشته باشیم
شاید اینطوری بتونیم کار مثبتی در حق خیلی از گیمرها بکنیم

بنابراین این تاپیک برای این منظور ایجاد شده که نظر خودمون رو در مورد مقایسه ی بازیها
و نحوه ی مقایسه دو بازی بیان کنیم

به عبارتی بحث و تبادل نظر در مورد مقایسه ی بازی ها !!!
به نظر شما چطوری می تونیم دو یا چند بازی رو به بهترین نحو مقایسه و بررسی کنیم ؟

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
به نظر شما چطوری می تونیم دو یا چند بازی رو به بهترین نحو مقایسه و بررسی کنیم ؟

خب اين برميگرده به خود شخص بازيكن كه اون بازي مورد نظر رو چطور ديده باشه.آيا از هر جهت خوشش اومده باشه يا نه.

kelark

کاربر سایت
Oct 19, 2005
200
نام
میلاد
به نظر شما تو ايران بازي باز واقعي چقدر پيدا بشه ؟ من كه خودم به شخصه زياد نديدم ......

ولي اين تاپيك خوبيه البته بايد طريقه حرفه اي نقد بازي آموزش داد مديران عزيز هم لطفا همكاري كنند.

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
به نظر مقايسه دو بازي كار بيهوده اي است چون هر بازي در جاي خودش زيبا يا بد هست نه در اثر مقايسه با بازيهاي ديگه

Mehdiiiii

کاربر سایت
Sep 27, 2005
46
به نظر من اولین موردی که همه جا دیده میشه
تعصبی برخورد کردن بیشتر ماها در مقایسه ی بازیهاست
اگر شما واقعا قصد دارید بازیها رو به بهترین نحو بررسی کنید
باید بدون تعصب به مقایسه بازیها بپردازید
دقیقا مثل یه قاضی که نه باید طرف شاکی باشه نه طرف مجرم !!!

منطقی باسید و بدون تعصب و بدون توجه به علاقه شخصیتون
نکات ضعف و قوت بازیها رو پیدا و بیان کنید
هیچ چیزی از هیچ کسی کم نمیشه
مطمین باشید
با این کار خودتون رو در سطح بالاتری قرار میدید و مورد توجه و تشویق دیگران قرار میگیرد
پس برای پیشرفت و بالا بردن کیفیت کار بهتره که بدون نعصب با این موضوع برخورد کنید

در جواب اون دوستی که گفتن مقایسه بازیها کار بیهوده ایه باید بگم که
تقریبا هیچ کاری که در اون انسان از عقلش استفاده کنه بیهوده نیست
در صورتی میشه گفت که مقایسه بازیها بیهودست که افراد با تعصب و برای کل انداختن با هم بحث کنند
اما منظور ما مقایسه دو بازی به روش درست و منطقی بوده
که صددرصد باعث پیشرفت ما میشه :exclaim:

در ضمن منظور من این نبود که فقط یه کلمه بگید که این کار خوبه یا بده
یا به چه چیزایی بستگی داره
هدف من اینه که دوستان روش مقایسه بازیها رو به بهترین را بیان کنند
و در این مورد با همدیگه صحبت کنیم تا با روشهای درست مقایسه بازیها پی ببریم

آخرین ویرایش:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
مقایسه بین دو تا بازی بستگی به موارد مختلفی داره مثل داستان بازی...گیم پلی بازی...گرافیک بازی...صداگذاری بازی....جذابیت بازی اما دز این بین سلیقه ی افراد هم نقش مهمی بازی میکنه مثلا ممکنه کسی داستان یک بازی را خوب و زیبا بدونه اما یکی دیگه داستان اون بازی را قشنگ ندونه در مورد گیم پلی هم به همین ترتیب و اینجاست که سرچشمه ی بسیاری از اختلافاتیه که معمولا در مقایسه بازی ها روی میده....

Mehdiiiii

کاربر سایت
Sep 27, 2005
46
فرزاد جان
اینجوری هم نه
بینید
فرض کنید که میخواید به یکی یاد بدید که باید چطوری دو یا چند بازی رو با هم مقایسه کرد
از موراد ابتدایی شروع کنید تا ...
کل مطلب رو یجا نگید
پله پله میریم جلو. اول موارد کوچیک و ابتدایی رو بیان میکنم
بعد بقیه دوستان نظرشون رو بیان می کنند و همینجوری با هم بحث و تبادل نظر میکنم تا ...
الان شما میتونید نظرتون رو در مورد تعصب که من کمی در موردش توضیح دادم بگید
اگر هم فکر میک نید توضیحات من کامل و کافی بوده و نیازی به ادامه نداره
میتونید موارد دیگری رو مطرح کنید

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
خوب تعصب تو مقایسه وجود داره . تو هر زمینه ای .
معمولا برای مقایسه 2 تا چیز خاص باید از کسی استفاده بشه که علاوه بر داشتن دانش و اطلاعات کافی در مورد اون 2 تا چیز . روشونم تعصب نداشته باشه .
مثلا کسی که میخواد اسپلینتر سل و تال گیر رو با هم قایسه کنه . بهتره که طرفدار سایبریا باشه . ( چه ربطی داشت ؟ )

Joseph Balsamo

کاربر سایت
Sep 24, 2005
163
نام
سیدمحمدرضا
ما باید ببینیم اصلا برای چی مقایسه انجام میدیم ؟مثلا توی یکی از مجلهای بازی خوندم نوشته god of war Vs prine of persia خوب منظور از این مقایسه چی بود من نفهمیدم فقط فهمیدم که مطلب نداره چرتوپرت می نویسه یا مثلا رزیدنت اویل 4 رو با متال گیر مقایسه می کنند خوب این دو بازی هر دو تو سبک خودشون فوق العاده هستنس باید اول دلیل مقایسه بعد اصول اون رو در نظر بگیریم نیایم فیفا رو با فاینال فانتازی مقیسه بکنیم(جون داداش مقیسه رو حال کردی)!؟

Comman

کاربر سایت
Nov 19, 2005
245
نام
علی پاشایی
متاسفانه ما براساس نظر ديگران به نقد يك بازي مي پردازيم و كاری به احساسات خودمون نداریم.

دیروز doom 3 رو نا امید کننده میگفتیم! امروز از روند بد پرنس فارس و فردا از......................

ما باید یک بازی جوری ببینیم که هست میتونه باشه و باید باشه!

دووم 3 همون چیزیه که باید باشه و پرنس 3 همونی که می تونه باشه.

درسته بد ها و خوب ها وجود دارن و همه بازیها خوب نیستند و بازیهای افتضاح هم کم نیستند! اما آیا ما درست نقد میکنیم!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
سلام به همه دوستان

من با مقایسه دو بازی با هم زیاد موافق نیستم
ولی بررسی یه بازی به صورت جزییات کامل رو موافقم

من از چند تا از دوستان که در مورد بازی سوال میکنم میگند که با این بازی حال کردیم یا نه ولی نمیگند که نور پردازی داخل بازی چطوری بود سایه زنی محیط بازی تنوع بازی داستان بازی ایفکت ها صوتی و موزیک بازی
فقط میگند که حال داد بخصوص نوع کشتن و هوش مصنوعی توی بازی هیچ کدوم از کسانی که از نزدیک می شناسم به هیچ کدوم از این موارد توی بازی توجه نمی کنند فقط فکر حال کردن خوشدن هستند

و به نظر من بیان توی این تاپیک سطح اگاهی در مورد شناخت بازی ها رو بالا ببریم تا اینکه بگیم این بازی به این دلایل از این یکی بازی بهتره

این نظر بنده هستش

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,583
نام
امید
خوب ببینین
به نظر من بهتر الان با در نظر گرفتن همه ی این فاکتور هایی که بچه ها گفتن
درست و حسابی دو تا بازی رو مقایسه کنیم
برای شروع کدوم بازیها ؟

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,309
نام
پرهام
سلام
خوب باید 2 تا بازیه هم خانواده رو پیدا کنیم .
مثل pes 5 & fifa 06 یا foorball manger & fifa manager 06 یا اینکه میتونه 2 بازیه هم سبک از 2 کنسول مختلف یا یک کنسول و یک pc باشه .
مثل prince of persia & devil may cray ( البته نمیدونم این 2 تا دقیقا هم سبک هستن یا نه )

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
مثل prince of persia & devil may cray ( البته نمیدونم این 2 تا دقیقا هم سبک هستن یا نه )
آره همسبک هستند

اما پیدا کردن بازی های همخانواده کار چندان سختی نیست مثل:

فیفا و اوولوشن ساکر

رزیدنت اویل و سایلنت هیل

متال گیر و اسپلینتر سل

معمولا بحث کردن در هیچکدام از موارد هم بجایی نمیرسه..البته قرار هم نیست بجایی برسه چون مثلا

کسی که از فیفا بیشتر از اوولوشن ساکر خوشش اومده با بحث و مقایسه این دوتا بازی نظرش عوض

نمیشه ....بهرحال

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر