مقایسه بسیار کوتاه مشخصات فنی SteamBox با PS4 و XBOX ONE

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
xbox-one-playstation-4-600x300.jpg

مدتی پیش Valve طی خبری مشخصات سخت افزاری دستگاه Steam Machine که مخصوص بازی کردن است را اعلام کرد . این دستگاه بسیارپرقدرت با سیستم عامل Steam OS کار میکند و چندی پیش نیز مشخصات کامل این دستگاه در VG247 منتشر شد . مشخصات Steam Machine به شرح زیر است :

GPU: some units with NVidia Titan, some GTX780, some GTX760, and some GTX660
CPU: some boxes with Intel : i7-4770, some i5-4570, and some i3
RAM: 16GB DDR3-1600 (CPU), 3GB DDR5 -GPU
Storage: 1TB/8GB Hybrid SSHD
Power Supply: Internal 450w 80Plus Gold
Dimensions: approx. 12 x 12.4 x 2.9 in high

این دستگاه به عنوان یک پلتفرم سخت افزاری در هرزمان که نیاز باشد قابل ارتقا است . این دستگاه ها در مدل های متفاوتی عرضه میشنود و فعلا نمونه های اولیه آن برای تست و بررسی به برای تست کننده ها فرستاده شده . Valve اعلام کرده تفاوت کامل سخت افزاری بین مدل های مختلف را به زودی مشخص میکند . عکس زیر هم مقایسه ای بین مشخصات هر سه کنسول جدید است :

comparison_ps4_xboxone_steambox.png

منبع
منبع

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
این بروسلی همونیه که توی این تاپیک سوژه داده بود دست ملت;)) زیاد حرفاشو جدی نگیرین و بذارین برای خودش خیال بافی کنه8->

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
می‌‎شه یه بار درست توضیح بدی این جمله رو؟! یعنی چی حال نمی‌ده؟
برای بار یک میلیاردم، تمام گیم‎‌پدهای کنسول به PC وصل می‌شن و PC هم به راحتی به TV وصل می‌شه. دقیقاً مشکلت چیه که می‌گی حال نمی‌ده؟!! چون کیس ابعادش بزرگتره (که البته ابعاد SteamBox در حد Xbox One هستن)؟! یا چون واسه اجرا به جای گذاشتن دیسک توی دستگاه روی آیکانش دابل کلیک می‌کنی؟! :d
برای تجربه آفلاین، کنسول هیچ چیزی اضافه بر PC در اختیارت نمی‌ذاره، اما PC آپشن‌هایی مثل استفاده از انواع گیم پد، مادهای مختلف و ... در اختیارت می‌ذاره که روی کنسول امکان‌پذیر نیست.
اما لم دادن روی کاناپه و بازی با تلویزیون اینچ بالا و ... الان چندین ساله که واسه PC و PC Gamer کاملاً عادی و جا افتاده شده.
افشین جان منم با اینجای حرف حسین موافقم البته اون قسمت دوتا که یکم حواسش نبود ولی اینجاشو میفهمم. توضیحش خیلی سخته ولی رو کنسول بازی کردن برای یه سری آدم مثل من یه حس عجیبی داره یعنی ترجیح میدم PS2 بازی کنم تا با یه PC قدرتمند البته نه اینکه PC بد باشه نمیدونم چرا اون حس لذت کودکی رو بهم نمیده البت این نظر کاملا شخصی و یه حس درونیه که ممکنه بقیه زیاد باهاش موافق نباشن. اینم اضافه کنم بعضی از سبکهای بازی هم کاملا بر عکس مثل Adventure با اینکه روی کنسول هم بعضا میاد ولی باید با ماوس بازی بشه اونم تو PC

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
افشین جان منم با اینجای حرف حسین موافقم البته اون قسمت دوتا که یکم حواسش نبود ولی اینجاشو میفهمم. توضیحش خیلی سخته ولی رو کنسول بازی کردن برای یه سری آدم مثل من یه حس عجیبی داره یعنی ترجیح میدم PS2 بازی کنم تا با یه PC قدرتمند البته نه اینکه PC بد باشه نمیدونم چرا اون حس لذت کودکی رو بهم نمیده البت این نظر کاملا شخصی و یه حس درونیه که ممکنه بقیه زیاد باهاش موافق نباشن. اینم اضافه کنم بعضی از سبکهای بازی هم کاملا بر عکس مثل Adventure با اینکه روی کنسول هم بعضا میاد ولی باید با ماوس بازی بشه اونم تو PC

بیا من یه راهکار میدم بت ... این کیسُ قطعاتشُ دربیار بعد یه قاب خالیه Xone ام بخر توش مین برد و هر چی ام بگی جا میشه جا نشد یه پتو بکش روش قیافشُ نبینی بعد هر کنترلری ام خواستی بزن بهش بازیتُ بکن :D :))
بی شوخی ولی آخه اون حس نمیدونم چیه :)) جدن قیافشُ نبینی مگه واست فرقی داره اصن؟!

Nomad

کاربر سایت
Oct 3, 2008
457
باور کنید Valve قرار نیست چیزی به اسم "کنسول" بده به بازار. Steam Machine ها که یکی دو تا هم نیستند در واقع یه سری کیس آماده قابل هک هستند که در حالت عادی از خرید قطعات احتمالا ارزونتر در میاد برای مصرف کننده. Valve به شما اجازه میده روی استیم ماشین ویندوز و لینوکس و هر چی دوست دارید نصب کنید و اصلا از SteamOS استفاده نکنید. اینا فقط یه سری کیس آماده هستند که به PC Gamerها کمک می کنند راحت تر انتخاب کنند و والو یه سیستم کاملا بالانس شده با قیمت معقولانه واسه گیم بهشون میده. کنسول نیست به خدا که بخواد قیمتش 400-500 دلار باشه. گرچه قیمت استیم ماشینهای رده پایین بین 400 الی 600 دلار پیش بینی شده.

شما با خریدن استیم ماشین دارید یه PC میگیرید که به صورت پیش فرض روش SteamOS نصب شده. حالا از اون خوشت نمیاد، برو ویندوز بریز روش.

Dota هم با اون کاراکتر ها و بازی مزخرفش ذره ای واسه من و بقیه کنسول بازا اهمیتی نداره !
:d
که چی آخه ! 4 تا جک و جونور و با کلی محدودیت و ... اینور واونور میبری و همش روش کلیک میکنی ! این یعنی تمسخر سبک عظیم استراتژیک . استراتژیک یعنی Rom 2 . یعنی توانایی و مهارت برای به وجود آوردن ارتشی بزرگ ، با هدایت کلی منابع و تصمیم گیری های درست . تجارت ، در آمد و .... . این میشه استراتژی نه Dota مزخف ! که البته RPG هم هست ! تو کل بازی 50 تا نیرو هم نمیتونی بسازی ! اونوقت میگی DOTA !!!
:))
حالا فکر کن بری سیستم ببندی 3-4 میلیون تومن !! بعد بشینی DOTA بازی کنی !! یعنی اون مغز از پهنا تو اعضا و جوارح

:))
نمونه مقایسه بعدی. God of War رو با Gears of War مقایسه میکنیم. بالاخره هر چی باشه مخفف اسماشون شبیه همدیگست.
طرف 5 ساله داره دوتا بازی میکنه هنوز که هنوزه داره چیزای جدیدی توش کشف میکنه. اما مهارت شما به هر حال قابل ستایش هست.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
این دستگاه StreamBox یک PC سرهم شده هست که بازی های ویندوزی رو ساپورت می کنه؟ یا نه، بازی های انحصاری خودش رو داره مثل کنسول؟
آخه خونده بودم سیستم عامل Steam OS با بازی هائی که برای ویندوز ساخته شده سازگاری داره! درسته؟
اگر امکانش هست کمی در مورد StreamBox توضیح بیشتری بدید، چون به نظر خیلی پرقدرت و گرون قیمت میاد!
در حقیقت می خوام بدونم این دستگاه یک کامپیوتر شخصی عمومی هست یا یک کنسول بازی حرفه ای!

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
کلا یکی 2 تااز دوستان که هیچ چی از گیم و کنسول و سخت افزار حالیشون نیست ، بدجور فشارشون زده بالا انگار ! منظور من بقی دوستان نیست . پس به خودتون نگیرید ! طرف الفبای گیم و هم نمیدونه واسه من لینک تایپیک میده ! :d اینجاست که باید بگیم هر چی هیتر و نوب و بچه و ... هست ریختن تو این فروم و تمام تایپیک ها رو خراب کردن ! این از اون چیزاییه که فقط تو بازی سنتر میشه دید :d

طرفدار هر چی که هستید، لطفا وارکرافت و دوتا رو به تمسخر نگیرید :) بعدش هم توی دوتا شما حتی یک نیرو هم نمیتونی بسازی، چون بازی RPG هست و فقط یک شخصیت رو میتونید کنترل کنید! وارکرفت هم در مجموع سیستم 4 میلیونی نمیخواد! با یه سیستم 500 تومنی هم میشه بازیش کرد...

چون شما یک بازی رو دوست ندارید، دلیل میشه مضخرف باشه؟ شما کل بازی رو توی چهارتا کلیک کردن میبینید؟ سبک استراتژی هم اگه اسمش جایی بیاد، همه با بازی های بلیزارد میشناسنش!

من خودم طرفدار کنسول هستم، ولی دیگه وارکرفت و دوتا هم ترول میشه کرد مگه؟

با احترام به طرفدارن این سری باید بگم که وارکرفت و DOTA واقعا مسخره ترین بازیهای عمرم بودن . من این بازی رو کامل تجربه کردم که دارم ازش انتقاد میکنم ! این بازی جز عمق ، هیچ چیز دیگه ای نداره . حالا باز یکی دیگه از دوستان میگه 1 کاراکتر و کنترل میکنی ! خوب خیلی مسخره هست دیگه !
هیچی اصن حرفی واسه گفتن نذاشتی :D دوتا 2ومین یا 3ومین بازی پرطرفدار F2P ئه پس همه ی اونای که بازی میکنن منگلن بنا به گفته ی شما!؟
دقیقن چه بازی حال نمیده رو پی سی؟! کیسُ که به TV میشه وصل کنی , کنترلر هر کنسولیو میتونی بهش بزنی , قطعاتش قابلیت کستومایز داره ... شما یکم دیدتُ وسیع تر کن داداش...4 میلیون پول سیستم واسه 3 سال بازی نیست من هنوز سیستم قدیمیمو دارم بازی مولتیُ از ایکس باکس خیلی روونتر با کیفیت بهتری ام میاره!
اونم استراتژیک نیست دوست من , RPG ئه ... اقلا یه دست بازی کن بعد بگو مذخرف...همینجوری ندیده میای وسط واسه خودت بده :D

میخوام ببینم شما اینقد PC بازا رو مسخره میکنی با Xbox ات دقیقن هفته ای چنتا بازی جدید بازی میکنی؟! آخ ببخشید یادم نیست 1 سالِ واسش بازی نیومده :)) عزیز من یه سر به استیم بزن , هفتهی اصن نه 2 هفته ای یه بار حداقل 10 تا بازی واسه pc میاد الان ایکس باکس که کلا شوت شده ... PS3 باز رحمت بهش بازی میده واسه طرفداراش!

هم دومین بازی طرفدار جهانه ، و هم دومین بازی منفور جهان :d دلیل نمیشه چند میلیون بازیباز داره ، مخالف نداشته باشه که ! ضمنان بنده هیچ جا نگفتم منگل !! حرف نذار تو دهنمون :| منم اشاره کردم بازی RPG هست !
والا 10 تا بازی قدیمی XBOX شرف داره به این بازیهای سطح متوسط PC که نه سر دارن و نه ته !! نه داستان دارن نه گیم پلی !! نه شخصیت پردازی و نه هیچ هنری تو طراحی مراحل و گیم پلی و....

می‌‎شه یه بار درست توضیح بدی این جمله رو؟! یعنی چی حال نمی‌ده؟
برای بار یک میلیاردم، تمام گیم‎‌پدهای کنسول به PC وصل می‌شن و PC هم به راحتی به TV وصل می‌شه. دقیقاً مشکلت چیه که می‌گی حال نمی‌ده؟!! چون کیس ابعادش بزرگتره (که البته ابعاد SteamBox در حد Xbox One هستن)؟! یا چون واسه اجرا به جای گذاشتن دیسک توی دستگاه روی آیکانش دابل کلیک می‌کنی؟! :d
برای تجربه آفلاین، کنسول هیچ چیزی اضافه بر PC در اختیارت نمی‌ذاره، اما PC آپشن‌هایی مثل استفاده از انواع گیم پد، مادهای مختلف و ... در اختیارت می‌ذاره که روی کنسول امکان‌پذیر نیست.
اما لم دادن روی کاناپه و بازی با تلویزیون اینچ بالا و ... الان چندین ساله که واسه PC و PC Gamer کاملاً عادی و جا افتاده شده.

بین کلا من هیچ رقمه نمیتونم رو pC ریسینگ و فوتبال بزنم ! اصلا حال نمیده ! واقعا تجربه اش رو کنسول متفاوته . اصلا کاری هم به گیم پد ندارم . شما بری پیم پد X360 هم واسه PC ایت بگیری بازم کنسول حس و حال خاص خودش و داره . بعدش کدوم ادم عقلی کیسش و از مانیتور جدا میکنه که ببره وصل کنه به TV خونه !!!؟ من PC رو فقط برای بازیهای اکشن سرعتی و استراتژیک های پیچیده قبول دارم . نه برای سبک های دیگه .

داداش حسین من که بحث انحصاری نکشیدم وسط این دوستتون کشید والا دیگه از من با 29 سال سن بعیده بخوام سر دوتا بازی انحصاری بحث الکی بکنم

درضمن تعجب میکنم :d بازی انحصاری PC بتو حال نمیده به امثال من چه ربطی داره ؟؟؟؟ بازی کسل کننده GOW برای من هیچ ارزشی نداره که تو طول عمر یه دوره کنسول دوتا نسخه هم ازش بیرون نمیاد .. شوتر اول شخصو بچسب
پس بهتره در مورده چیزی که ازش هیچ اطلاعاتی نداری صحبت نکنی ..DOTA2 شد بد ؟ تو داری بازی خوب استراتژیک به من معرفی میکنی ؟ :d اتفاقا من سیستم نمیبندم 4-5 تومن الان سیستم بستم 7-8 تومن برای کسی که رکورد میزنه تو سایت www.hwbot.org که این سیستم رقمی نیست :d
بعدشم کی گفته برا پی سی بازی نمیاد ؟ هرکی گفته جوک بیش نیست حرفش ... این همه بازی که ما داریم میکنیم چیه فقط تو دو روز ده تا بازی اومده
چیز پنهانی نیست نگران نباش این کنسول داداش کوچیکه pc یه ... حالا ناراحتی کنسول زده احساس ترس ؟:d

تاریخچه DOTA رو واست بنویسم خوبه ؟! :| قبول کن دوتا جز وقت تلف کردن چیز دیگه ای نداره ! نه هوش مصنوعی ! نه گرافیک درست ، نه محیط درست ! نه طراحی هنری درست تو مراحل بازی !! اخه این چه بازی ایه که تو داری ازش طرف داری میکنی !؟:d لا اقل از چیزی طرفداری کن که سرش به تنش بی ارزه ! مثلا بگو QUAKE !! یا هالف لایف ! اون وقت میشه گفت ، اقا PC استاندارد های سبک فلان و پایه گذاری کرده .

کنسول براش بازی کمتر میاد . اما وقتی هم میاد ادم واقعا لذت میبره از بازی کردنش . چون همه چی داره . شخصیت پردازی ، داستان ، طراحی مرحله خوب / عالی و .... باید اینو درک کنی که کنسول فقط و فقط برای بازی طراحی شده نه چیز دیگه ! تو با یه مرسدس S500 هم میتونی بری تو رالی مسابقه بدی . اما با خود ماشین رالی تو مسابقه شرکت کنی ، لذت بخش تره یا با مردس S500 ؟!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
همین که تو میگی PC سبک H&S نداره معلومه الفبای فیزیک کوانتومی رو هم بلدی. همین که تو بلدی پیشکش=;

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
بین کلا من هیچ رقمه نمیتونم رو pC ریسینگ و فوتبال بزنم ! اصلا حال نمیده ! واقعا تجربه اش رو کنسول متفاوته . اصلا کاری هم به گیم پد ندارم . شما بری پیم پد X360 هم واسه PC ایت بگیری بازم کنسول حس و حال خاص خودش و داره . بعدش کدوم ادم عقلی کیسش و از مانیتور جدا میکنه که ببره وصل کنه به TV خونه !!!؟ من PC رو فقط برای بازیهای اکشن سرعتی و استراتژیک های پیچیده قبول دارم . نه برای سبک های دیگه .

قرار نیست از مانیتور جدا کنی! همزمان به TV هم وصل می‌کنی!
دلیل قانع کننده نداری، بی‌خود تابش می‎‌دی، وقتی داری روی همون تلویزیون بازی می‎کنی، با همون گیم‌پد بازی می‌کنی، دقیقاً فرقش چیه؟ مشکلت اینه که قاب کنسول جلوی تلویزیون نیست؟!

اینم بگم که SteamBox دقیقاً هدفش روشن کردن چیزی هست که واسه امثال تو قابل پذیرش نیست، اونم اینه که PC خیلی راحت می‌تونه به TV وصل شه و به صورت بی‌سیم به عنوان وسیله بازی ازش استفاده شه. SteamBox ابعاد خیلی کوچیکی داره که به راحتی می‌تونی به TVـه Living Room وصلش کنی، User Interfaceـه SteamOS هم به گونه‌ای طراحی شده که به راحتی از راه دور توسط کنترلر قابل کنترل هست. فرقش هم با کنسول اینه که قوی‌تره و قابلیت ارتقا هم داره.

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
قرار نیست از مانیتور جدا کنی! همزمان به TV هم وصل می‌کنی!
دلیل قانع کننده نداری، بی‌خود تابش می‎‌دی، وقتی داری روی همون تلویزیون بازی می‎کنی، با همون گیم‌پد بازی می‌کنی، دقیقاً فرقش چیه؟ مشکلت اینه که قاب کنسول جلوی تلویزیون نیست؟!

این کلا به نظرم یه چیز شخصیه که به هر فردی بستگی داره . من با اینکه PC رو خیلی دوست دارم و اتفاقا روی PC هم بازی میکنم ، اما لذت کنسول برام بیشتره . شاید چون عادت کردم . وگرنه روی PC هم میشه تمام اجزای جانبی کنسول و سوار کرد . از این جهت شما درست میگی . اصلا بحث TV نیست . به شخصه خودم دارم رو یه مانیتور 24 اینچ بازی میکنم و کمتر X360 و به TV وصل میکنم . مگر اینکه کسی خونه نباشه . وگرنه اندازه تصویر فرقی نداره . هر چند وقتی تصویر بزرگتر بشه حس بهتری به ادم دست میده . اما در کل رو هر جفتش میشه راحت بازی کرد .

- - -ویرایش - - -

همین که تو میگی PC سبک H&S نداره معلومه الفبای فیزیک کوانتومی رو هم بلدی. همین که تو بلدی پیشکش=;

هی میخوام جواب حرف های بچه گانه ات و ندم ، نمیشه !! تو همین یکی دوسال اخیر چند بازی H&S درست درمون واسش اومده ( تا قبلش و نمیدونم ) . پس اینقدر ادعای بلدم بلدم نکن . یه طوری حرف از H&S میزنه انگار PC مهد H&S های بزرگه !! تمام H&S ها رو کنسول متولد شدن و حالا چندتاشون پورت شدن رو PC . پس خودت و با این حرف های بچه گانه اذیت نکن .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
کلا یکی 2 تااز دوستان که هیچ چی از گیم و کنسول و سخت افزار حالیشون نیست ، بدجور فشارشون زده بالا انگار ! منظور من بقی دوستان نیست . پس به خودتون نگیرید ! طرف الفبای گیم و هم نمیدونه واسه من لینک تایپیک میده ! :d اینجاست که باید بگیم هر چی هیتر و نوب و بچه و ... هست ریختن تو این فروم و تمام تایپیک ها رو خراب کردن ! این از اون چیزاییه که فقط تو بازی سنتر میشه دید :d
خب پس با یه آدم بالغ و حرفه ای طرفیم که قراره بیاد و کملا معقول واسه ما تحلیل کنه. فرازهایی از این تحلیل ها رو با هم میخونیم.

با احترام به طرفدارن این سری باید بگم که وارکرفت و DOTA واقعا مسخره ترین بازیهای عمرم بودن . من این بازی رو کامل تجربه کردم که دارم ازش انتقاد میکنم ! این بازی جز عمق ، هیچ چیز دیگه ای نداره . حالا باز یکی دیگه از دوستان میگه 1 کاراکتر و کنترل میکنی ! خوب خیلی مسخره هست دیگه !

من موندم چرا همه میان چت میکنن رو این دو بازی انگار هیچ چیز دیگه رو pc نیست...به جز عمق( که یه چیز کلی و نسبی هست ) شما دنبال چی هستی تو بازی؟ اصلا عمق رو به چی میگی؟ اینکه یک کارکتر رو کنترل میکنی مسخرس؟ نکنه شما فقط یازی رو دوست داری که چند تا رو با هم کنترل کنی؟

والا 10 تا بازی قدیمی XBOX شرف داره به این بازیهای سطح متوسط PC که نه سر دارن و نه ته !! نه داستان دارن نه گیم پلی !! نه شخصیت پردازی و نه هیچ هنری تو طراحی مراحل و گیم پلی و....

اولا منظور از بازی های قدیمی xbox چی هست؟ همون 10 تا رو نام ببر. دوما بازی های سطح متوسط PC که نه سر دارن نه ته؟ مثلا؟ نام ببر ما هم ببینیم.

شما بری پیم پد X360 هم واسه PC ایت بگیری بازم کنسول حس و حال خاص خودش و داره . بعدش کدوم ادم عقلی کیسش و از مانیتور جدا میکنه که ببره وصل کنه به TV خونه !!!؟

اون حس که میگی چیه؟ چه فرقی داره رو چی بازی کنی وقتی تجربه یکسانه؟ نکنه میری تو حالت خلسه موقع کنسول بازی؟ بعد هم اینقدر زرت و زرت به هر کس که کاری میکنه شما مخالفی توهین نکن! گذاشتن کیس کنار TV با این پیشرفت های امروزی غریب نیست، مشکل از دید محدود شماست که هنوز تو 10 سال قبل گیر کردی.

من PC رو فقط برای بازیهای اکشن سرعتی و استراتژیک های پیچیده قبول دارم . نه برای سبک های دیگه .

اکشن سرعتی؟ اکشن غیر سرعتی هم داریم؟ مثلا racing با سرعت حد اکثر 50 کیلومتر آیا؟ این چیزی که شما گفتی 70 80 درصد بازی ها رو شامل میشه. شما چه جور اکشن غیر سرعتی رو کنسول دوست داری؟

تاریخچه DOTA رو واست بنویسم خوبه ؟!

بله، من به شخصه میخوام بدونم شما از این بازی چیزی میدونی یا الکی یه چیزی گفتی.

قبول کن دوتا جز وقت تلف کردن چیز دیگه ای نداره !

همه بازی ها به جز وقت تلف کردن چیزی ندارن. خودت رو گول نزن که تو که داری GTA V بازی میکنی از وقتت بهتر از اونی که داره DOTA بازی میکنه بهتر استفاده میکنی

نه هوش مصنوعی ! نه گرافیک درست ، نه محیط درست ! نه طراحی هنری درست تو مراحل بازی !!

اینا همش نسبیه و در مورد هر سبک فرق میکنه. کسی توی بازی multi دنبال AI خوب نمیگرده.

کنسول براش بازی کمتر میاد . اما وقتی هم میاد ادم واقعا لذت میبره از بازی کردنش . چون همه چی داره . شخصیت پردازی ، داستان ، طراحی مرحله خوب / عالی و ....

شما فقط به بازی های انحصاری کنسول اشاره داری آیا؟ برای مثال شما بازی Assassin Creed رو بازی کنسول میدونی؟ اگر آره به چه حقی؟ اون بازی روی PC هم اومده که.
اما اگر منظور فقط بازی های انحصاری کنسول ها هست، پس بازی های mulit platform که روی PC اومدن از این مواردی که گفتی کمبود دارن؟ مثلا Watch Dogs از اون موارد کمبود داره؟

باید اینو درک کنی که کنسول فقط و فقط برای بازی طراحی شده نه چیز دیگه ! تو با یه مرسدس S500 هم میتونی بری تو رالی مسابقه بدی . اما با خود ماشین رالی تو مسابقه شرکت کنی ، لذت بخش تره یا با مردس S500 ؟!

با این مثال های چپ اندر قیچی فقط خودت میفهمی منظورت چی هست.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شاید خیلی وقت بود این همه حرف های بی اساس و بی ریط رو توی یه پست نخونده بودم. خود شما نمونه کسانی هستی که با این جور پست دادن داری به پایین اوردن سطح اینجا کمک میکنی.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
هی میخوام جواب حرف های بچه گانه ات و ندم ، نمیشه !! تو همین یکی دوسال اخیر چند بازی H&S درست درمون واسش اومده ( تا قبلش و نمیدونم ) . پس اینقدر ادعای بلدم بلدم نکن . یه طوری حرف از H&S میزنه انگار PC مهد H&S های بزرگه !! تمام H&S ها رو کنسول متولد شدن و حالا چندتاشون پورت شدن رو PC . پس خودت و با این حرف های بچه گانه اذیت نکن .
چی میگی واس خودت؟ چی زدی بروس؟ چی چی رو بلدم بلدم؟ نکنه یادت رفته توی اون تاپیک یه مشت خزعبلات سر هم کرده بودی و خودتم نمیدونستی چین ولی فقط میخواستی بگی بلدی؟ تا یکی که یه چیزی بارش بود جوابتو میداد حرفتو عوض میکردی؟ اینقدر حرفات ضد و نقیض بودن که خودتم آخرش نفهمیدی چی گفتی و فقط میخواستی بگی من هستم و 27 صفحه تاپیک رو بردی جلو؟!
این پست تو توی اون تاپیک:
من قبول دارم PC پلتفرم مادره و استانداردها اول تو PC پایه گذاری شده . اما تو نسل هفتم تمام استانداردهای قبلی تو کنسول ها به اوج رسیدن . شما که PC بازی ، یعنی واقعا هیچ علاقه ای به تجربه Red Dead , GTA V ، سری Metal Gear و حتی بازی های هک & اسلش نداری ! pc یه مزیت بسیار بزرگ داره و اونم بازی های استراتژیک بینظیرشه . اما این اصلا کافی نیست . سبک استراتژیک تنها سبکیه که به دلیل محدودیت توسط کنسول پشتیبانی نمیشه و برعکس سبک هک & اسلش هم تنها سبکه که رو PC پشتیبانی نمیشه . شما به هیچ عنوان لذت یه هک & اسلش نمیتونی با PC حتی با کنترلر تجربه کنی ! نمونه اش هم همین Castlevania که منسخه پورتش برای PC همین چند وقت قبل منشتر شد ! اصلا اون چیزی که میگفتن نبوده و نیست .
اول میگی نداره. بعد میگی داره. بعد میگی کیفیت نداره. الان میگی کیفیت هم داره. خودت نگاهی به پستات بنداز ببین خنده-ت نمیگیره؟ اصن اینا رو ول کن، چی میخوای بگی؟

پ.ن: تازگیا مد شده تو هر بحثی کم میارن سری سنشون رو به رخ هم میکشن و جمله "پست های بچه گان-ت" رو هم میچسبونن تنگ پستشون:lol:
پ.ن: دفعه بعد هر چی خواستی بگی همینجا میگی و مثل دفعه قبل توی پیام خصوصی نگی. حواست باشه من همیشه خوش اخلاق نیستم.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
ولو خیلی دل و جرات داره که اومده این کیس عجیب غریب رو فقط برای گیمینگ اسمبل کرده . مسلما اگر انویدیا و اینتل پشت ولو نبودن این اتفاق هیچ وقت نمی افتاد. کمپانی های انویدیا و اینتل دستشون از نسل بعد کنسول ها کوتاه شد و میخوان یه جورایی همچنان اسمشون بر سر زبون ها باشه. کسی هم که این سیستم رو میخره مسلما انتظار گیم های خفن و با کیفیت رو داره نه بازیهای تک بعدی منسوخی مثل Dota و Wow که به گفته دوستمون نه داستان داره، نه شخصیت پردازی داره نه گرافیک داره ( هنری و تکنیکی) و تمامی کاری که توش میشه کرد اینه که یه هیرو ورمیداریم یه دشنه دستش میدیم و با میلیون ها بار کلیک کردن اون دشنه بر سر یه میلیون جک و جونور فرود میاریم و هیرو لول آپ میشه!/:) Borrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrring
در ضمن اگه روی کیس ولو نشه ویندوز نصب کرد که دیگه همین الان فاتحش خوندس!

High End

کاربر سایت
Aug 26, 2013
266
نام
VFSDF
هم دومین بازی طرفدار جهانه ، و هم دومین بازی منفور جهان :d دلیل نمیشه چند میلیون بازیباز داره ، مخالف نداشته باشه که ! ضمنان بنده هیچ جا نگفتم منگل !! حرف نذار تو دهنمون :| منم اشاره کردم بازی RPG هست !
تاریخچه DOTA رو واست بنویسم خوبه ؟! :| قبول کن دوتا جز وقت تلف کردن چیز دیگه ای نداره ! نه هوش مصنوعی ! نه گرافیک درست ، نه محیط درست ! نه طراحی هنری درست تو مراحل بازی !! اخه این چه بازی ایه که تو داری ازش طرف داری میکنی !؟:d لا اقل از چیزی طرفداری کن که سرش به تنش بی ارزه ! مثلا بگو QUAKE !! یا هالف لایف ! اون وقت میشه گفت ، اقا PC استاندارد های سبک فلان و پایه گذاری کرده .
کنسول براش بازی کمتر میاد . اما وقتی هم میاد ادم واقعا لذت میبره از بازی کردنش . چون همه چی داره . شخصیت پردازی ، داستان ، طراحی مرحله خوب / عالی و .... باید اینو درک کنی که کنسول فقط و فقط برای بازی طراحی شده نه چیز دیگه ! تو با یه مرسدس S500 هم میتونی بری تو رالی مسابقه بدی . اما با خود ماشین رالی تو مسابقه شرکت کنی ، لذت بخش تره یا با مردس S500 ؟!

حسین باورت میشه اصلا نمیدونم تو با کی کار داری :d مثال مرسدس بنزی میزنی ؟
تاریچه dota رو که با یه سرچ کوچیک تو گوگل به بچه دبستانی هم میتونه تحویلم بده درضمن تو کارشناس بازی نیستی که اینجوری عناوینو زیر سوال میبری از نظر من تو یه فن کنسولی هستی که نیاز به اموزش و اگاهی بیشتر در مورد pc داری.

ببین من اصلا بازی ریسینگ باورت میشه نمیتونم با دسته کنسول بازی کنم :d حتی بازی های سوم شخص هم اصلا راحت نیستم با دسته کنسول بازی کنم .. برو از رامین بپرس وقتی مترو رو ps3 بازی کرد بعد بازی رو 480gtx رو 1080p اجرا کرد چطوری داشت جیغ میکشید به ps3 اون گرافیک ابکی فحش میداد :d

بعدشم تو چرا یه بازی با سلیقت جور نیست کل صنعت گیمو نابود میکنی ؟؟؟ :)) اگه اینجوریه از نظر منم بازی tlou یه بازی زامبی کشی که در نهایت تو چند ساعت تموم میشه بعد اتمام بازی هم باید 8 سال صبر کنی نسخه بعدی بیاد :d (نظر شخصی)

یسری نوب هم هستن که میان شاهکار راکستارو با این بازی دم دستی مقایسه میکنن حالا چطوری tlou با gtav مقایسه میکنن خدا میدونه . حالا خوب یا بد منم اصلا بازی 720p باشه بهم نمیچسبه اخلاقم اینجوریه

باید اینو درک کنی که کنسول فقط و فقط برای بازی طراحی شده نه چیز دیگه
افرین تنها حرف درستی که زدی همین بود .. منم همین نظرو دارم کنسول یه وسیله ست برای بازی اسباب بازی محسوب میشه

تو دوستداری رو مبل لم بدی چیپس پفک بخوری با دسته کنسولت بازی کنی
ولی من دوست دارم شوتر اول شخص که بازی میکنم همون لحظه minimize کنم با gf خودم چت کنم بعدش اخبار بازیسنتر بخوبم بعدشم رو کارت dvb-s2 خودم بشینم بازیهای لیگ اسپانیارو بصورت فول اچدی رو PC تماشا کنم ..

حالا مشکل شما چیه ما نمیدونیم:d تو پروفایلت بیشتر توضیح دادم

آخرین ویرایش:

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
سر تا پای بازی سنتر شده کل کل و بحث های انحرافی!!!!!
این همه اون بالا درباره ریز به ریز عالم هستی تایپ کردین، یـــــــــک خــــــــط می خواین جواب منو بدین نمی تونین!!؟؟؟

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
والا ما هم همینو داریم میگیم که بعضیا میان از H&S حرف میزنن ! اخه چه ربطی داره که یه بحث دیگه رو میکشونید وسط !! یعنی اینقدر ضعف دارید !​

اره دیگه ضعف داریم شما هم که بحث Dota و Wow به تاپیک مقایسه میکشونی اصلا ضعف نداری! قربون این اعتماد به نفس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر