معیار شما برای انتخاب و انجام بازی چیست؟

سلام دوستان
با اجازه شما این تاپیک رو زدم که با نظرات و تفکر یک دیگه در مورد این که چه نکته ای در بازی شما رو مجبور به خریدن و انجام اون میکنه آشنا بشیم.
یک بازی رو به 5 قسمت تقسیم کردم :
1. داستان
2. گیم پلی
3. نو آوری
4. گرافیک
5. صدا
که هریک از دوستان نظر و علاقه خودش رو که باعث میشه که یک بازی رو انتخاب کنه بگه. میتونه انتخاب شما 1 از 5 یا هر 5 انتخاب باشه فقط به ترتیب اهمیت ذکر کنید
خوب خودم شروع میکنم . معیارهای من : 1. داستان .2. نو آوری .3 .گیم پلی.
لطف کنید صحبت خارج از بحث نداشته باشید

آخرین ویرایش:

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
از تمام دوستان که در این بحث شرکت کردند ممنونم . فقط لطف کنید مقایسه و بحث در مورد بازی ها رو بزارید واسه بعد. بعضی از دوستان هم میگن تاپیک رو منتقل کن . شما چه مشکلی با جاش دارید ؟؟؟. لطف کنید و فقط عقیده خود رو بیان کنید :love: :love: :love: :love:
اگه میخوای مردم همه بیان توی این تاپیک باید جایی باشه که بهش مربوط بشه...راستی به نظر من صدا وموزیک هم خیلی مهمه...یعنی همشون مهمن...هر کدومش ضعیف باشه کیفیت بازی رو میاره پایین.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
صدا

راستی به نظر من صدا وموزیک هم خیلی مهمه...یعنی همشون مهمن...هر کدومش ضعیف باشه کیفیت بازی رو میاره پایین.
100% با این حرف موافقم
دوستانیکه به صدا علاقه ندارن لطف کنن بازی Graw رو با 360 بازی کنند تا نظرشون 180 درجه تغییر کنه . در ضمن با نظر کسی مخالف نیستم

hosein_fisher

کاربر سایت
Sep 6, 2006
880
نام
حسین
اصلا بازی عین یه خونه هست همه ی ستونشهاش باید کامل باشه
اگه گرافیک خیلی بالا باشه گیم پلی نباشه چه فایده داره یا اگه گیم پلی باشه گرافیک نباشه یا هر دو باشن ولی صدا گزاری یه قرون نباشه اون موقع افتضاح هست یا اگه داستان بیخود باشه فایده نداره اون موقع یکی از ستونها کج میشه خونه خراب میشه:( باید همه چیز یکسان و به اندازه باشه تا اون بازی موفق باشه و ما اون رو بخریم نه؟;)

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
به نظر من فاکتور صدا توی بازی های FPS جنگ جهانی حال میده مگه نه جای دیگه بدرد نمی خوره . البته تو بازی Guitar Heroe هم مهمه . ولی در کل من با گرافیک حال می کنم . .

راستی امین شد یارو بحثه که ) :cheesygri

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
من اگه صداي بازي رو هم قعط كنم در رونده بازي خللي ايجاد نميشه:cool:
اما گرافيك يا گيم پلي خوبي نداشته باشه مشكل ساز خواهد شد.

monster kane

کاربر سایت
Jan 13, 2006
108
نام
علی تبریزی
اصلا بازی عین یه خونه هست همه ی ستونشهاش باید کامل باشه
اگه گرافیک خیلی بالا باشه گیم پلی نباشه چه فایده داره یا اگه گیم پلی باشه گرافیک نباشه یا هر دو باشن ولی صدا گزاری یه قرون نباشه اون موقع افتضاح هست یا اگه داستان بیخود باشه فایده نداره اون موقع یکی از ستونها کج میشه خونه خراب میشه:( باید همه چیز یکسان و به اندازه باشه تا اون بازی موفق باشه و ما اون رو بخریم نه؟;)
خوب این معلومه که یک بازی موفق هر پنج تا رو میخواد;)
ولی سوال تاپیک اینجاست که به کدوم بیشتر اهمیت میدید.(که شما به همه به یک اندازه اهمیت میدید)
پس شما هم خدا رو میخواید و هم خرما:cheesygri
پس این یه جواب درست برای این سوال نمیشه:-"
منم به هر پنجتا اهمیت میدم ولی بالاخره بازم برام نواوری از همه مهمتره:love:
ببینم اگه بازی مورد علاقه شما بیاد و قبلش تو مجله بخونید که رو صداش اصلا خوب کار نشده یعنی شما غید اون بازی رو میزنید:confused:

hosein_fisher

کاربر سایت
Sep 6, 2006
880
نام
حسین
فکر کنید Fear رو بدون صدا بازی کنید
بله درسته کل هیجان از بین میره یا cod2 که صدای فریاد سربازان و تفنگ ها و هواپیماها.. مخصوصا تیکه کلامهای المانی ها ادم کیف میکنه :love: صدا گذاری نقش مهمی داره ولی گیم پلی و گرافیک مهمتر هست برای مثال :FAR CRY یادتونه گرافیک بسیار عالی که برای چند نسل بعد میموند و و باعث انقلاب شد گیم پلیش هم که عالی بود یا GTA SAN ANDREAS که هم گیم پلیش خوب بود گرافیکش ولی زیاد نبود متوسط بود اما دیدید چه قدر نواوری داشت :love:
صدا هم جزء اصلی هست اگه صدای اسلحه ها یا صداگزاری ها خراب باشه مثلا صدای اسلحه خیلی سردرد بیاره یا صدای شخصیت ها اصلا بهشون نخوره بازی افتضاح میشه :-" دید وقتی صدای اسلحه به دل میشینه هی دوست دارید باهاش تیر بزنید تاخ تاخ هیجانش خیلی میچسبه :)
اما من خودم شخصا به گیم پلی و گرافیک و صدا اهمیت میدم داستان هم همینطور:cheesygri

آخرین ویرایش:

xdantex

کاربر سایت
Aug 3, 2006
1,242
نام
حسین
صدا به خودی خود اهمیت چندانی نداره اما اگه خواستیم توی یک سبک خاص (مثل سبک ترسناک) یه بازی رو از بین چندتا بازی انتخاب کنیم میتونه عامل تعیین کننده ای باشه

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
صدا به خودی خود اهمیت چندانی نداره اما اگه خواستیم توی یک سبک خاص (مثل سبک ترسناک) یه بازی رو از بین چندتا بازی انتخاب کنیم میتونه عامل تعیین کننده ای باشه؟
البته حرف شما درسته مثلا تو fps هم اگه صدا نباشه بازی میشه...;)
من حرفم رو پس میگیرم! حرف حق جواب نداره:)

monster

کاربر سایت
Jul 12, 2006
715
نام
احمد
سلام
اگه بازی داستانش توپ باشه دیگه گرافیک مهم نیست. مثل RE 1

اگه بازی داستانش توپ باشه دیگه گیم پلی مهم نیست. مثل MAFIA

اگه بازی داستانش توپ باشه دیگه نو آوری مهم نیست. مثل HALF LIFE

اگه بازی داستانش توپ باشه دیگه صدا مهم نیست. مثل ........ (زیادن خودتون بهتر میدونین).

ولی اگه یه بازی داستانش توپ نباشه هر چند گرافیکش خوب باشه(doom) یا گیم پلیش خوب باشه (pariah) یا صدا گذاریش خوب باشه(oblivion) یا هر چی که داشته باشه ولی داستان نداشته باشه نه که بدرد نخوره ولی اونطور که باید به دل نمیچسبه. :cheesygri

monster kane

کاربر سایت
Jan 13, 2006
108
نام
علی تبریزی
صدا به خودی خود اهمیت چندانی نداره اما اگه خواستیم توی یک سبک خاص (مثل سبک ترسناک) یه بازی رو از بین چندتا بازی انتخاب کنیم میتونه عامل تعیین کننده ای باشه
اخه حرفی میزنید ها:eek:
شما میخواین یه بازی رو انتخاب کنید میرید سراغ صداش:confused:
اگر FEAR رو صداش خوب کار نشده باشه شما دیگه اسمشو نمیارید؟(لطفا کمی روش فکر کن)
پس به صدا هیچ وقت توجی نمیشه(برای انتخاب بازی) البته اگر بحث سر موفقیت بازی باشه حتما صدا هم مهمه ولی برای انتخاب یک بازی صدا هیچ وقت مورد توجه قرار نمیگره.
من حرفم رو پس میگیرم! حرف حق جواب نداره
من اخر نفهمیدم شما کدوم طرفی هستید:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر