معیار انتخاب طرفداران برای خرید کنسول‌هایشان چیست؟

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
console_controllers_xbox_ps4.jpg

هر ماه ما شاهد اعلام میزان فروش کنسول‌های مختلف توسط سازندگانشان هستیم اما عامل اصلی فروش آن‌ها چیست؟ چرا PS4 در آمریکا که زمانی بازار اصلی Xbox بود فروش بیشتری دارد؟

به نظر می‌رسد جواب سوال چیزی جزء رزولوشن بهتر نیست. طبق آخرین تحقیقات که توسط Nielsen از قشر 13 سال به بالا انجام شده است، اصلی‌ترین عوامل برای خرید PS4 عبارت است از رزولوشن بهتر، پخش کننده‌ی بلو-ری، مجموعه بازی‌ها، پردازش سریع‌تر و انتخاب خانواده.از طرفی برای Xbox One برند، نوآوری، پردازش سریع‌تر، بازی‌های انحصاری و جنبه‌ی شاد آن مورد توجه قرار گرفته است.

nielsen_console_purchase_factors.png

در ادامه آمده است که 59% صاحبان Xbox 360 صاحب نیز PS4 شده‌اند اما تنها 43% از دارندگان PS3 تصمیم به خرید Xbox One گرفته‌اند.
قسمت دیگری از گزارش اشاره‌ای جالب به آمار تازه واردهای نسل جدید می‌کند. افرادی که Xbox One در اختیار دارن، اکثرا کنسولی از نسل قبل نداشته‌اند. این رویه‌ای است که ابتدا به سود PS4 بود، اما سوال اصلی اینجاست که آیا قشر Hardcore به سمت PS4 رفته است یا Xbox One در جذب بخش Causal یا تازه‌واردها موفق‌تر بوده است.

سونی تا به امروز نزدیک به 18.1 میلیون کنسول در دنیا فروخته و این عدد برای مایکروسافت تا ماه نوامبر تنها 10 میلیون بوده اما شاید برای قضاوت زود باشد چرا که ما خاطره‌ی نسل قبل را داریم، از طرفی یک تحلیل‌گر گفته است که پیروزی از آن سونی خواهد بود.

منبع

آخرین ویرایش:
از نظر من در حالت کلی جدای از سلیقه و قیمت در کنسولهای خانگی , کنسولی که هم ساپورت 1st party خوبی داشته باشه و انحصاری های خوبی هم داشته باشه و همچنین پشتیبانی 3rd party خوبی هم داشته باشه و در آخر گرافیک یا رزولیشن بهتر هم داشته باشه میتونه خیلی خوب باشه (البته پشتیبانی مستقیم از نسل قبل هم داشته باشه بهتر ! که نه ps4 داره و نه one , کنسول wii u داره که اونم مثلا در 3rd party خیلی بده اوعضاش به نظرم فعلا)
اگر بحث سلیقه باشه که کلا فرق داره ! و شاید حتی برای شخصی کنسول نسل 6 هم خوب باشه هنوز !
ممنون

به صورت کلی از نظر من :

ps4 :

قدرت بالا
پشتیبانی نسبتا خوب سونی از لحاظ انحصاری
پشتیبانی خوب 3rd party ها
قیمت خوب نسبت به کارایی کنسول
Ps now

wii u :

انحصاری های نینتندو (پشتیبانی خوب نینتندو از wii u برای انحصاری هاش)
گیم پد خاص وی یو
بازی های قدیمی و retro
پشتیبانی از wii به صورت مستقیم
قیمت نسبتا خوب (در خارج البته)

xbox one :

انحصاری های microsoft برای این کنسول
پشیبانی خوب 3rd party ها
کینکت 2.0
قدرتش نسبتا بالاش (هر چند تا حدودی از ps4 به نظر من کمتره)
کنترلر زیبا و ارگونومیک تر
از نظر من ظاهرش هم نسبت بقیه کنسولهای حانگی نسل 8 زیباتره یا خاص تره

کلا اینایی که گفتم نظر شخصی هستش
باتشکر

آخرین ویرایش:
دقیقا درسته الانم که انچنان انحصاری دندون گیری نیست خوب یک مصرف کننده معمولی که اطلاعاتی از افکت ها و ... نداره نگاه میکنه کنسولی که قویتره رزولوشن بالاتری میزاره میخره و عقل مشتری به چشمش هست من خودم شخصا همینجوریم وقتی ادم میبینه فلان بازی رو اون کنسول رزولوشن 900 p و روی اون یکی 1080 یک تفاوتی دارن حالا هر چه قدر نامحسوس و...

تو نسل جدید که به نظرم رزولوشن بیشترین تأثیر رو گذاشته!

از نظر من زیادم خوب نیست اهمیت بیش از حد به مقوله ی گرافیک و رزولیشن
نه که مهم نباشه
اما عوامل دیگه مثل انحصاری ها و ویژگی ها دیگر کنسول و نوآوری و ساپورت 3rd party و ... هم مهمه به نظرم

منظورش محتوای انحصای برای بازیهای XONEه (CONTENT). انحصاریاش که تا به الان محدود به کنسول نبوده و برنامه برا PC داره .

به نظر می‌رسد جواب سوال چیزی جزء رزولوشن بهتر نیست.
واقعا چرا سیستم 18 میلیونی میبندیم ؟؟؟ همش بخاطر رزولوشن و کیفیت بهتر :d واقعا چیز خاصی نیست سادست با ارقام شما:whistling:

از نظر من زیادم خوب نیست اهمیت بیش از حد به مقوله ی گرافیک و رزولیشن

اتفاقاً تو بحث كنسول ها حرف اول و آخر رو ميزنه
چون قراره كنسول تا آخر يه نسل دوام بياره ، مثل PC نيست كه بشه رم و گرافيك رو ارتقا داد
انحصاري هم سليقه اي در كل

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

اتفاقاً تو بحث كنسول ها حرف اول و آخر رو ميزنه
چون قراره كنسول تا آخر يه نسل دوام بياره ، مثل PC نيست كه بشه رم و گرافيك رو ارتقا داد
انحصاري هم سليقه اي در كل

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
به شخصه برای من خیلی مهم نیست بحث رزولیشن و گرافیک اما بی اهمیتم نیست برام.
دقیقا در کنسول همون انحصاری برای من خیلی مهمه و بعد از اون هم مثلا ساپورت 3rd party و ...

کار به فلان کشور ندارم اما تو ایران کم تری کسی هستش که یکی از پلتفرم های پلی استیشن رو نداشته باشه و صد
البته با اون بازی ها خاطره نداشته باشه...
از لحاظ انحصاری هردوتا خوبن اما تازه اول نسله انحصاری دندونگیری از هیچکدوم ندیدیم...
اما نسل قبل انحصاری های سونی همه چیو ثابت کرد که واقعا مسخرس بگیم سونی انحصاری خوب نخواهد داشت

در ادامه آمده است که 59% صاحبان Xbox 360 صاحب نیز PS4 شده‌اند اما تنها 43% از دارندگان PS3 تصمیم به خرید Xbox One گرفته‌اند.
این قسمت رو یبار بخونید خودتون ببینید معنی میده اصلا!!:d

اشتباه و در واقع برعکس ترجمه شده اصلش میشه اینکه 59 درصد از پلی4 دارها قبلا 360 داشتند و 43 درصد از خریداران وان قبلا پلی3 داشتند.

شوخی که نمی کنی ؟ :d
نه برادر البته چیزایی که تولید میشه از ژاپن که تحت تاثیر فیلمای آمریکایی و ... هستند درسته ، خیلی فرقداره و به قولی نسل جدید هستند ، مثل برخی خود مردم ما ... اما بنده تجربشو دارم و از نظر مزاج و سبک سیاق و ذاعقه نزدیک ترند

از لحاظ انحصاری هردوتا خوبن اما تازه اول نسله انحصاری دندونگیری از هیچکدوم ندیدیم...

انحصاری هر 2 کنسول خوبن فقط ویژگی های منحصر بفرد دارن
انحصاری مایکرو:بخش انلاینشون رو میشه تا اخر نسل بازی کرد ، هیلو و گیرز و فورزا
انحصاری سونی : داستان عمیق و اتمسفرشون تا اخر نسل در ذهن بازیکن میمونه
حالا هر کی با توجه به سلیقش یکی رو انتخاب میکنه وگرنه هر دو مثل همن

ببخشیدا باور کنید سه تا کنسول خانگی نسل هشتمی داریم !
درسته که wii u از ps4 و xbox one ضعیفتره اما فکر کنم حداقل تعداد انحصاریهاییش که متای بالای 70 داره از این دو کنسول رقیب بیشتره تا الان (البته wii u زودتر اومده و این هم هستش)
خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or