معرفی کلاس های بازی سازی

bruce

کاربر سایت
Nov 6, 2005
656
نام
مهران
اقا میخواستم ببینم کسی هست که یه کلاس بازی سازی خوب سراغ داشته باشه ؟ نه از این کلاسا که از این کامپیوتر نفتیا میندازن جلوت 2 تا چیز میگن بعد میگن تموم شد . یه کلاس کامل و خوب میخوام (البته تو ایران کمه):biggrin1:

DashSia

کاربر سایت
Jul 8, 2008
42
یک راه اصولی بهت میگم که عمراً بری دنبالش!: اول لیسانست رو بگیر، بعد برو دانشکده صدا و سیما مهندسی بازی ها رایانه ای رو برای فوق لیسانس بخون!

zers

کاربر سایت
Aug 28, 2008
311
نام
Z.E.R.S
یک راه اصولی بهت میگم که عمراً بری دنبالش!: اول لیسانست رو بگیر، بعد برو دانشکده صدا و سیما مهندسی بازی ها رایانه ای رو برای فوق لیسانس بخون!

نمیدونم شما شرایط این رشته در دان صداوسیما رو میدونید یا خیر. کاملاً غیر ممکن و فرمایشیه.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
شروع با نرم افزار هایی مثله Game MAker خیلی مناسبه.
کلی هم براشون آموزش هست رو نت, حتی یه سری آموزشه فارسی هم پیدا میشه براشون رو همین سایت.

sam_fisher_agent47

کاربر سایت
Jun 4, 2007
131
خدائيش اين مسخره بازي ها چيه؟كلاس بازي سازي كدومه؟واقعا اعصابم خورد ميشه وقتي ميبينم از اين صحبت ها ميكنين.مگه بازي مثل كلاس و درس و اين چيزاست كه بري سر كلاس و اخرهم با مدرك بازي سازي فارغ التحصيل بشي بعدشم بري دفتر مهندسي بازي سازي بزني؟:cheesygri(اين اخري رو محض شوخي گفتم)
بازي يه محصول كامپوزيته.يهني متشكل شده از چنتا چيز مثل كد نويسي و گرافيك و داستان و صدا.
بازي روح داره.مثل رياضيات نيس كه عدد رو توي فرمول بذاري و جواب بگيري.هزارو يك قلق داره.
دست اخر هم بهت ميگم تمام اين كلاسها كشكه.

BaziStore

کاربر سایت
May 30, 2009
171
نام
Kourosh
بازی سازی توی ایران یه چیز تجربیه.برای گرفتن کارشناسی ارشد بازی سازی توی دانشکده صدا و سیما من شنیدم یه شرایطی میزارن جلوت که دوتا پا داری 100 تا دیگه هم قرض کنی در بری :biggrin1:.
الان مهد بازی سازی ژاپن و آمریکاست.ژاپن که اگه برای باید زن ژاپنی بگیری بزارن بمونی تازه اونم با هزار بدبختی.آمریکا هم که اگر بخوای بری مسافرت هم پارتی کلفت میخواد چه برسه به اقامت تحصیلی :(.
به نظر من که بازی سازی واسه یه ایرانی آینده نداره.حالا خود دانی:D

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
خلاصه ی کار رو بهتون بگم:
یه گیمر عمرا بازی ساز نمی شه!! گیمر برای تست بازی و نظر دادن خوبه. من تا وقتی گیمر نبودم عاشق DirectX بودم ولی بعد گیمر شدن از هیچی خوشم نمیاد. فقط دوست دارم تو ذهنم طراحی کنم بعد یکی بیاد بسازه!! البته به لطف خدا گیمر بودنم 80 درصدش ترک شده و 20 درصد هم ترک می شه به امید خدا.:love:
الان تو کشور ما نیاز به برنامه نویس های خبره ی API های سه بعدی هست نه گیمر. تا یکی کدنویسی بازی رو انجام نده عملا طراحی و داستان کشکه. برای شروع حتما باید یه کدنویس باشه که اصولا کدنویس حالش از بازی های کامپیوتری بهم می خوره ولی خیلی ساختش هیجان داره چون اصولا آدم به خلق کردن یه چیز علاقه نشون می ده. به همین خاطر برنامه نویس کد بازی رو می ده ولی از بازی کردن بازی های دیگه خوشش نمیاد. من این رو هم از روی تجربه ی خودم می گم و و هم یکی رو جلوی چشمام دیدم که وقتی می گفتم فلان بازی رو اجرا کن ببین اسلحه رو چطور تو دستاش گرفته تا ایده بگیری، با کراهت این کار رو می کرد!! اونم فقط چند ثانیه!!

S1NA

کاربر سایت
Mar 7, 2009
937
نام
سينا
حالا اين بنده خدا يه چيزی از شما خواست ..... حالا چرا بچه رو نا اميد ميکنيد ;)
ازتون خواست يه کلاس بازيسازی معرفی کنيد ..... نه اينکه بگيد .... بابا اينچيزا آينده نداره ..... برو سر درس مشقت
همين کارها رو ميکنيد که بچه بجای تحصيل ميره دنبال سيگار :biggrin1: ..... بعد هم مواد مخدر ...... بعد هم قرص های روان گردان :cheesygri :cheesygri
اين سؤال يه جورايی سؤال من هم هست پس خواهشا اگر کلاس خوبی ميشناسيد معرفی کنيد ;)

saeid64

کاربر سایت
Apr 2, 2009
253
خدائيش اين مسخره بازي ها چيه؟كلاس بازي سازي كدومه؟واقعا اعصابم خورد ميشه وقتي ميبينم از اين صحبت ها ميكنين.مگه بازي مثل كلاس و درس و اين چيزاست كه بري سر كلاس و اخرهم با مدرك بازي سازي فارغ التحصيل بشي بعدشم بري دفتر مهندسي بازي سازي بزني؟:cheesygri(اين اخري رو محض شوخي گفتم)
بازي يه محصول كامپوزيته.يهني متشكل شده از چنتا چيز مثل كد نويسي و گرافيك و داستان و صدا.
بازي روح داره.مثل رياضيات نيس كه عدد رو توي فرمول بذاري و جواب بگيري.هزارو يك قلق داره.
دست اخر هم بهت ميگم تمام اين كلاسها كشكه.
چندین شاخه مختلف بازی سازی در College های مختلف در دنیا داریم اونوقت شما میگی ...؟

اینجا رو ببین:

http://www.adigitaldreamer.com/game-design-schools.htm
یا
http://www.animationarena.com/video-game-design-school.html

حتی دانشگاه های بزرگ و معروف هم رشته های مرتبط دارن مثلا دانشگاه میشیگان امریکا:

http://dmat.msu.edu/degrees/gamespecialization.html

اتفاقاً بازی هم ریاضیات و فیزیک داره و بشدت هم داره.

آخرین ویرایش:

sam_fisher_agent47

کاربر سایت
Jun 4, 2007
131
بازم ميگم بازي سازي رياضي و درس و مشق نيست.حالا چرا؟به خاطر اينكه توي كشور ما عموما بازي سازها تك وتنها شروع به ساختن بازي ميكنن و يه قسمتيش مر بو ط ميشه به كد نويسي ميشه كه خدائيش خيلي سخته اما روح بازي كه گيم پليشه چي؟
اونم رياضيه؟
بله عزيزم.درسته كه دانشگاه هاي بزرگ امريكا هم رشته بازي سازي دارن(خوبه كه خودت داري ميگي امريكا)اما مثه اينجا نيس كه بنده خدايي بره ليسانس نرم افزار بعد كارش گير نياد و بياد مغازه بزنه اموزش بازي سازي.

پ.ن.:اقايون كه رشته شون نرم افزاره ببخشن به هيچ عنوان قصد توهين ندارم.منظورم دانشجوهاي درپيت بود.من خودم برادرم دانشجوي نرم افزار بود.

پ.ن.-2:پولاتون رو دور نريزين لطفا.از نظر من بازي سازي 5 قسمته:
1-كد نويسي:كه ماشالا كلاساش فراوون ريخته توي سطح شهر
2-گرافيك:مراجعه شود به قسمت بالا
3-داستان:بايد خلاقيت داشته باشي.نداشتي برو يه چنتا الهام بگير بعد بيا يه داستان كوچيك بنويس اما منسجم و منظم و باور پذير.
4-گيم پلي:در مقابل اين يكي بقيه ارزش خيلي كمتري دارن.براي اطلاع بايد بگم اومدن گفتن بازي يه چيزي بين كتاب و فيلمه.دليشو نميدونم چرا بين اين دوتاس.اما فرقش با اينا اينه كه بازي يه چيزي داره بنامه گيم پلي.(اقاين اگه كسي دليلشو ميدونه لطفا بگه)
5-صدا:كه كمك خيلي زيادي به گيم پلي و جو داستانت ميكنه.
راستي بدنبال چهارچوب خاصي براي تعريف گيم پلي نباش.چون هركسي گيم پلي رو يه جوري براي خودش تعريف ميكنه.اما عاقلانه ترين تعريفي كه تا حالا شنيدم اينه: ((گيم پلي مجموعه اي است از حوادث به هم پيوسته كه طبق دليل خاصي در محيطي شبيه سازي شده اتفاق مي افتند))
اگه اين تعريف براتون قابل هضم نبود بگين تا وارد جزئيات بشم.
راستي نري معتاد بشياD:

آخرین ویرایش:

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
کلاس بازی سازی فعلا پیدا نمی شه. چون اکثر خبره های بازی سازی ایرانی در حال ساخت بازی اند و وقت برای آموزش ندارند. فعلا یه 10-20 سالی نیازه تا بازنشسته بشن و برن کلاس بزنند برای ساخت بازی. بهترین کار برای شما کار با قسمت سه بعدی سازی و انیمیشن هست تا حرکات بازی حرفه ای در بیاد.
اینم بگم که بازی سازه خیلی طاقت فرساست و خیلی پشت کار می خواد. چون باید کار های 500 نفر رو چند نفر انجام بدن تو ایران. در اینصورت مثلا یه نفر باید چند کار مختلف انجام بده که واقعا سخته. البته علاقه برای ساخت آدم رو آروم می کنه.

ps3_360_wii

کاربر سایت
Nov 12, 2006
751
سلام دوستان.فقط من 1 چیزی رو میخواستم بگم که ثابت ژاپنی ها از لحاظ میزان ضریب هوشی از تمام جهانیان کمترند.ولی چون پشتکار دارن و همه با هم و دست در دست هم کار میکنند به نتیجه رسیدند.ولی شوربختانه ایرانیان که ضریب هوشی بالایی دارند به نتیجه نرسیدند.....اگه هم صدام بودی هیچکی حریفم نمی شد/کوه اگه رو شونه هام کمرم خم نمی شد

sam_fisher_agent47

کاربر سایت
Jun 4, 2007
131
سلام به بروبكس.ديروز(سه شنبه 88/05/14)رفتم يدونه همشهريه جوان خريدم.يه چيزي توش نوشته بود شايد بدرد بعضي دوستان بخوره.بقيشو نميگم.عكس به اندازه كافي گويا هست.

http://dehsheikh.persiangig.com/image/Image0100%20copy.jpg

پ.ن.:توروخدا پولهاي اين باباي بيچاره رو اينقدر دور نريزيد.

nirvana1370

کاربر سایت
Oct 9, 2009
105
نام
POUYA
بازی سازی توی ایران یه چیز تجربیه.برای گرفتن کارشناسی ارشد بازی سازی توی دانشکده صدا و سیما من شنیدم یه شرایطی میزارن جلوت که دوتا پا داری 100 تا دیگه هم قرض کنی در بری :biggrin1:.
الان مهد بازی سازی ژاپن و آمریکاست.ژاپن که اگه برای باید زن ژاپنی بگیری بزارن بمونی تازه اونم با هزار بدبختی.آمریکا هم که اگر بخوای بری مسافرت هم پارتی کلفت میخواد چه برسه به اقامت تحصیلی :(.
به نظر من که بازی سازی واسه یه ایرانی آینده نداره.حالا خود دانی:D

خیلی ببخشید .درسته که مهد بازی سازی آمریکا و ژاپن . ولی دلیل نمیشه که برای بازی ساز شدن حتما بری آمریکا .من الان در مالزی درس میخونم و سال دیگه وارد رشته ی game design میشم .اینجا برای لیسانس خوبه و دورش سه سال و شهریه 3 سال هم حدود 17ملیونه .اینجا من تنها نیستم و حدود 10 ایرانی میشناسم که میخوان بازی ساز بشن .ما درس میخوانیم که همه یه روز برگردیم تا دیگه نشنویم بازی سازی تو ایران تجربیه !

nirvana1370

کاربر سایت
Oct 9, 2009
105
نام
POUYA
خلاصه ی کار رو بهتون بگم:
یه گیمر عمرا بازی ساز نمی شه!! گیمر برای تست بازی و نظر دادن خوبه. من تا وقتی گیمر نبودم عاشق DirectX بودم ولی بعد گیمر شدن از هیچی خوشم نمیاد. فقط دوست دارم تو ذهنم طراحی کنم بعد یکی بیاد بسازه!! البته به لطف خدا گیمر بودنم 80 درصدش ترک شده و 20 درصد هم ترک می شه به امید خدا.:love:
الان تو کشور ما نیاز به برنامه نویس های خبره ی API های سه بعدی هست نه گیمر. تا یکی کدنویسی بازی رو انجام نده عملا طراحی و داستان کشکه. برای شروع حتما باید یه کدنویس باشه که اصولا کدنویس حالش از بازی های کامپیوتری بهم می خوره ولی خیلی ساختش هیجان داره چون اصولا آدم به خلق کردن یه چیز علاقه نشون می ده. به همین خاطر برنامه نویس کد بازی رو می ده ولی از بازی کردن بازی های دیگه خوشش نمیاد. من این رو هم از روی تجربه ی خودم می گم و و هم یکی رو جلوی چشمام دیدم که وقتی می گفتم فلان بازی رو اجرا کن ببین اسلحه رو چطور تو دستاش گرفته تا ایده بگیری، با کراهت این کار رو می کرد!! اونم فقط چند ثانیه!!

تمام بازی ساز های دنیا اگه گیمر نبودن بازی ساز نمیشدن .شاید همه اونها ذهن خلاقی نداشتن ولی با دیدن بازی های دیگه به ذهنشون چیزای جدیدی رسیده .*

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر