مصاحبه ی فامیتسو با تباتا , کیتاسه و نومورا درباره ی 3rd birthday (parasite eve 3)

hrh-fourtyseven

کاربر سایت
Jun 4, 2007
285
نام
HRH
گویا بعد از 10 سال square enix یادش افتاده غیر از Final Fantasy بازی های دیگه ای هم داشته و حالا انگار گوش شیطون کر این بار دیگه واقعا داره نسخه ی سوم parasite eve یا همون 3rd birthday رو می سازه.البته 2 سال پیش هم گفتن و تریلری هم ازش نشون دادن ولی گویا فراموش شد....
به میمنت ساخت این بازی از این لحظه مسئولیت پوشش تمامی اخبار مربوط به این بازی رو بر عهده می گیرم.البته انتقادات زیادی هم نسبت به تغییر سبک بازی و متمایل شدن اون به اکشن و حتی صحبت های سازنده ها دارم ولی به نظرم درست نیست که الان مطرح کنم.
pe01.jpg

مصاحبه ای که می خوانید مربوط به 5 روز پیشه ولی به دلیل مشغله نتونستم زودتر ترجمه اش کنم.قبل از مصاحبه توضیح بدم که:
پلتفرم psp
سازنده بازی square enix و hexa drive
پابلیشر square enix
کار گردان آقای Hajime Tabata
آقای Yoshinori Kitase تهیه کننده
آقای Motomu Toriyama نویسنده
آقایان Tetsuya Nomura و Isamu Kamikokuryo کارگردانان هنری
و Yoko Shimomura آهنگ ساز بازی هستند.

قول بازی برای زمستان امسال داده شده.

اینم بگم که این مصاحبه رو ترجمه نکردم بلکه یه خلاصه ای از اون به اضافه ی یه خلاصه ای از اطلاعات دیگه که در جاهای دیگه خونده بودم رو به هم ضمیمه کردم تا مختصر و کامل باشه.
HIS965qj37mO11zS91cTE2Uy8r54hc4N.jpg

و اما خلاصه ی مصاحبه:

ایده ی اصلی و انتقال به psp

کیتاسه:ایده ی اولیه ی بازی این بود که مزه ی یه parasite eve جدید با تاکید بیشتر روی شخصیت aya brea (شخصیت اول بازی) بسازیم.
تباتا: ما این بازی رو در ابتدا برای موبایل معرفی کرده بودیم و در اصل قرار بود که بازی به صورت episodic باشه و هر قسمت درست مثل یه درام خارجی باشه.دلیل این که ما بازی رو از موبایل به psp تغییر دادیم کیفیت بالای گیم پلی و این که ما قصد داشتیم یه بازی جهانی تر داشته باشیم.(سیستم عامل موبایلی که قرار بود بازی برای آن ساخته شود مربوط به یک برند ژاپنی است که در هیچ کجای دیگر استفاده نمی شود)
Ad14eHK1d5u3AfN7uQWK8V8WAoLQjIZ4.jpg

action rpg

third birthday قبلا به عنوان third person shooter معرفی شده بود آیا سبک بازی third person shooter است؟
تباتا: سبک بازی action RPG است .شما از سلاح استفاده می کنید.سیستم تیر اندازی به این صورته که شما با یک دکمه هدف رو قفل می کنید و تیر اندازی می کنید.برای افزایش مایه ی rpg ما سیستم overdive رو در بازی پیاده کردیم.

overdive چیست؟

یه توانایی که aya می تونه با اون سربازای NPC رو تحت کنترل خودش قرار بده.این توانایی پشوانه ی داستانی هم داره.
توریاما: aya که قبلا مامور FBI بوده اکنون به عضویت C.T.I, or Counter Twisted Investigation در اومده .(twisted نام موجوداتیه که شما در این بازی باید اونا رو نابود کنید)
تباتا افزود:شما می تونید خیلی سریع از بدن سربازای مختلف و بدن aya به هم پرش کنید.این مهمه که بتونید در جنگ ها سربازا را حفظ کنید تا با استراتژی های مختلف بتونید موجودات رو از پا در بیارید.می تونید گروهی به موجودات حمله کنید یا مثلا با پرش به کارکتری دیگر حواس موجود را از جایی پرت کنید و خیلی کارای دیگه....
کیتاسه: سعی شده تمرکز روی اکشن باشه و با قابلیت overdive یه تناسبی بین اکشن و استراتژی به وجود بیاد.
تباتا: اسلحه های بازی بسیار متفاوتند.سلاح ها شخصی سازی شدن و یکی دیگه از قابلیت های overdive همینه که شما باید برای استفاده از هر سلاح به شخصیتی که اون سلاح رو داراست پرش کنید هم چنین باید بررسی کنید که هر سلاح چه جور تاثیری روی اون موجودی که باهاش می جنگید داره.قابلیت تغییرات در ویژگی های سلاح هم وجود داره ولی با تیر های بسیار کم که نهایتا شما مجبورید از همون سلاح های عادی استفاده کنید.
وی افزود چند انرژی جدید به بازی اضافه شده(در aya , parasite eve 2 می تونست از انرژی هایی که منشا اونا آب و خاک و آتش و هوا بود استفاده کنه)
FFjWDHq71A2471Iwq97SOL158f7dv16R.jpg

شخصیت ها و قسمت های x...!!

آقای توریاما گفت : در third birthday شخصیت ها به جز aya brea و داستان کاملا جدید هست و هیچ ربطی به سری parasite eve ندارن.علت تغییر نام بازی هم همینه.
در ادامه فامیتسو پرسید در paraste eve 2 یه CG از دوش گرفتن aya موجود بود آیا در third birthday هم چنین چیزی هست؟
توریاما:شاید چنین چیزی نباشه ولی بازی به طور کلی جنبه ی س ک س ی ویژه ای داره.مثلا در حین مبارزات لباس aya به مرور تکه و پاره می شود.
کیتاسه:ما قصد نداریم که فقط یک نسخه از این بازی ساخته بشه بلکه ما می خوایم third birthday رو به یک سری تبدیل کنیم البته اگر فن ها شماره ی اول رو ساپورت کنن.
در این جا آقای نومورا هم به جمع اضافه شدن : من امیدوارم ما این بازی را برای یه کنسول دیگه هم بسازیم.پاره شدن لباس ها می تونه روی یه کنسول جدید خیلی جالب باشه.
غیر از مسئله ی پاره شدن لباس ها حین نبرد در هنگام استفاده از قابلیت overdive نیز می تونید aya رو به صورت نیمه عریان ببینید.
BUpPg8kv9fX57ZbT6o46fgb869fmCm43.jpg

twisted چیست؟

همون طور که از نامش پیداست موجودات پیچ خورده.
در این جا فامیتسو پرسید این موجودات دقیقا چه موجوداتی هستند؟
آقای کامیکاکوریو به شوخی: شما تا آخر بازی هم نمی تونید بفهمید اونا چی هستن!!!
توریاما افزود: FBI نمی تونه ماهیت اونا رو تشخیص بده.
cY2i7BfoglII7ZD4959KteAP32wxjLyT.jpg

multiplayer

تباتا: بازی multiplayer ندارد و صرفا یک بازی single player است.

دست های پنهان کیتاسه

کیتاسه تهیه کننده بازی است ولی اعتراف کرد که تباتا ازش خواهش کرده که ساخت صحنه برای یکی از مهمترین قسمت های بازی رو بر عهده بگیره.
DY1pWVNeL4892r2z7GIQ6b99nrqmY96J.jpg

در نهایت آقای نومورا گفت: خیلی ها این بازی رو با نام parasite eve 3 می شناسن ولی این یک ادامه برای سری parasite eve نیست.مبارزات بازی کاملا اکشن ترسناک هستن و گرافیک آخرین حد psp هست و CG ها یادآور فیلم های خارجی هستن.ما فکر می کنیم شما می تونید واقعا از این بازی لذت ببرید.

برای دیدن 30 عکس از محیط بازی و CG ها به این جا و این جا مراجعه کنید.تریلر بازی در E3 2010 هم که تو امضام هست.

منبع

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Cloud Strife

hrh-fourtyseven

کاربر سایت
Jun 4, 2007
285
نام
HRH
بابا PS E درست درمون مثل 2 بدن انقدر مارونکشن بابا این چیه رفت اکشن دیگه .

در مورد سبک منم ناراحتم ولی هنوز هم action rpg ییه .تباتا توی E3 گفته مثل سری های قبل آیتم هایی هم برای بازی وجود داره.
درسته که مثل سایر بازی های square enix مایه های rpg کم رنگ شده ولی به نظرم چیزی که خیلی اهمیت داره اینه که بعد از این همه سال به فکر ساختنش افتادن.
در مورد پلتفرمش هم جای نگرانی نیست من همین جا تضمین می کنم که یا همین بازی یا نسخه ی دومش حتما برای ps3 خواهد آمد.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
دستت درد نکنه. خیلی جالب بود. من خودم از طرفداران درجه یک PE هستم و به شدت هم منتظر این عنوان هستم. 3th عنوانی هست که تقریبا بهترین های SE دارن روش کار میکنن.

من امیدوارم ما این بازی را برای یه کنسول دیگه هم بسازیم

منم امیدوارم! این بازی های خفن SE مثل CC و Dissidia و Agito باید برای PS3 منتشر بشن!:D

ramin9072

کاربر سایت
Jul 7, 2009
563
نام
رامین
من رفتم psp خریدم eh eh eh خوب پارازیت eve بیا که منتظرتم ! بازی همون سبک رو دنبال میکنه یعنی این ادامه 2 هست ؟ بعد از اینکه aya از شامبالا در میره ؟ یا نه ؟

hrh-fourtyseven

کاربر سایت
Jun 4, 2007
285
نام
HRH
عجب تاپیک و coverage خوبی!! این بازی PSP رو منفجر میکنه!! :d
ممنون لطف دارین.بعد از دو سال خداحافظی با دنیای بازی ها برگشتم فقط به عشق همین بازی....

دستت درد نکنه. خیلی جالب بود. من خودم از طرفداران درجه یک PE هستم و به شدت هم منتظر این عنوان هستم. 3th عنوانی هست که تقریبا بهترین های SE دارن روش کار میکنن.
من تا الان فکر می کردم باید بعد از این همه سال این بازی دیگه فراموش شده باشه ولی الان می بینم که نه هنوز هم خیلی ها فن این بازین و استقبال از این بازی واقعا بیشتر از حد تصورم بوده...

من رفتم psp خریدم eh eh eh خوب پارازیت eve بیا که منتظرتم ! بازی همون سبک رو دنبال میکنه یعنی این ادامه 2 هست ؟ بعد از اینکه aya از شامبالا در میره ؟ یا نه ؟
سبکش که همون طور که گفتم action rpg هست.یعنی شاید مثل شماره های قبلی rpg نداشته باشه ولی خوب اکشن ش بیشتره.
نه خیر ادامه ی قبلی نیست داستان جدیده.اگه قرار بود ادامه ی قبلی باشه که الان aya یه 50 سالش بود!!!! دی:
ببخشید این قضیه ی شامبالا چیه؟؟؟!!!

S.dante

کاربر سایت
Oct 17, 2009
660
نام
شهریار
من شماره ی های قبلی رو بازی نکردم ولی الان خیلی مشتاق شدم که تجربه اش کنم!!!>:d<
یک سوال فنی : من درست متوجه نشدم که action rpg چه جوریه؟میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
در ادامه فامیتسو پرسید در paraste eve 2 یه CG از دوش گرفتن aya موجود بود آیا در third birthday هم چنین چیزی هست؟
ROFL
خدایا این ژاپنیا عجب قوه جنسی قوی ای دارن!
فکر کنم یه بازی با این جنبه ها از ماریو میتونه رکود فروش مدیا رو در دنیا بزنه!

hrh-fourtyseven

کاربر سایت
Jun 4, 2007
285
نام
HRH
من شماره ی های قبلی رو بازی نکردم ولی الان خیلی مشتاق شدم که تجربه اش کنم!!!>:d<
یک سوال فنی : من درست متوجه نشدم که action rpg چه جوریه؟میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟
دوست عزیز action rpg رو نمی دونی یا خود rpg رو؟
اگه اولیشه که یعنی یه بازی ای که rpg ییه ولی توش المان های بازی های اکشن هم داره مثلا ژانگولر بازی حین مبارزه و غیره.
اگه rpg رو نمی دونید: راستش یه تعریف دقیق ازش نمی دونم.ولی ویژگی هاش اینه که خط داستانی توش قویه. تو این جور بازیا شما مدام با آپگرید کردن چیزای مختلف مواجه اید. همیشه باید تو بازی با استراتژی مبارزه کنید یعنی اون چیزی که بیشتر استفاده می شه مغزه تا مهارت. کلا وقت زیادی باید صرف کار کردن با آیتم های مختلف و انواع سلاح ها بکنید.

ROFL
خدایا این ژاپنیا عجب قوه جنسی قوی ای دارن!
فکر کنم یه بازی با این جنبه ها از ماریو میتونه رکود فروش مدیا رو در دنیا بزنه!
دوست عزیز البته بعد از ایرانی ها.
خدا رو شکر ایرانی ها نمی تونن بازی بسازن وگرنه .... . بهتره نگم.

البته در مورد ماریو یکی قبلا این کارو کرده دیر به فکرتون رسید!!!!:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر