مشکل فارسی نویسی در برنامه های گرافیکی

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
سلام
مشکل بزرگی که دارم اینه که اصلا نمی تونم در برنامه گرافیکی مانند فتوشاپ و برنامه های ویرایش فیلم مانند یولید ویدئو استودیو فارسی تایپ کنم
از برنامه های فارسی نویس مانند مریم نیز استفاده کردم ولی باز هم مشکل فارسی ننوشتن بر قرار هست
لطفا راهنمایی بفرمایید.
majidonline_rose.gif

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
سلام
مشکل بزرگی که دارم اینه که اصلا نمی تونم در برنامه گرافیکی مانند فتوشاپ و برنامه های ویرایش فیلم مانند یولید ویدئو استودیو فارسی تایپ کنم
از برنامه های فارسی نویس مانند مریم نیز استفاده کردم ولی باز هم مشکل فارسی ننوشتن بر قرار هست
لطفا راهنمایی بفرمایید.
majidonline_rose.gif
سلام
اگه مشکل فقط فتوشاپ باشه میتونی از نسخه های ME یا همون Middle Eastern استفاده کنی که توش مستقیم میشه تایپ فارسی کرد.
اما درکل برای نرم افزار های گرافیکی فارسی نویس ها جواب میدن. نمیدونم شما چه مشکلی داشتی. من از فارسی نویس البرز و کلیپ برد فارسی 2 استفاده میکردم اما بقیه هم جواب میدن.
این فارسی نویس ها موقع نصب با خودشون چند فونت مخصوص نصب میکنن که موقعی که شما در برنامه میخواین فارسی بنویسین حتما باید همون فونت ها انتخاب بشن و اینطوری بدون مشکل میتونی از متن استفاده کنی. معمولا تو محیط فارسی نویس متن رو تایپ میکنی و بعد با کپی و پیست کردن تو برنامه مورد نظر و انتخاب فونت مخصوص برنامه میتونی به راحتی ازش استفاده کنی.
البته بعضی از این فارسی ساز ها روی ویندوز XP مشکل دارن و اگه دسترسی به وین 9x داری (98 یا ME) میتونی راحت تر استفاده کنی. ولی این برنامه ها تو وین XP هم جواب میدن و اینطوری نیست که حتما باید از ویندوز های قبلی استفاده کنی.

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
ممنون از راهنمایی. فارسی نویس مریم گرفتم و مشکل حل شد.
نکته این بود که در محیط فتوشاپ هم باید فونتی رو انتخاب می کردم که با اون در برنامه مریم فارسی نوشته بودم!!!:cheesygri

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر