مشکل دی وی دی رام لپ تاپ!

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
من الان چند وقته که درایو مربوط به دی وی دی رام لپ تاپم در my computer نمایش داده نمیشه!!!! ولی از device manager چگ میکنم درایور نصبه ! لطفا راهنمایی کنید. اینم عکس های مربوطه:
عکس مربوط به device manager:

76009901116291911706_thumb.png

عکس مربوط به Bios:

90509568193491006643_thumb.jpg

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
سلام
شما احتمالا ویندوز ۸ یا ۸.۱ هستی و اینکه مدل لپتاپت احتمالاً قدیمی هست اگه بتونی اپدیت درایورشو گیر بیاری درست میشه / مال منم اینجوری شده بود یه لپ تاپ داشتم پارسال رو ویندوز ۸.۱ اینجوری شد

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
سلام
شما احتمالا ویندوز ۸ یا ۸.۱ هستی و اینکه مدل لپتاپت احتمالاً قدیمی هست اگه بتونی اپدیت درایورشو گیر بیاری درست میشه / مال منم اینجوری شده بود یه لپ تاپ داشتم پارسال رو ویندوز ۸.۱ اینجوری شد
اره ویندوز 8.1 هستش و لپ تاپم قدیمی نیست! مدل لنوو G500E هستش. دوباره چک کردم اون درایور داخل دیوایس منیجر هم مربوط به درایو مجازی هستش و اصلا درایو دی وی دی رام کلا محو شده!!!!!!

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
سلام

اره ویندوز 8.1 هستش و لپ تاپم قدیمی نیست! مدل لنوو G500E هستش. دوباره چک کردم اون درایور داخل دیوایس منیجر هم مربوط به درایو مجازی هستش و اصلا درایو دی وی دی رام کلا محو شده!!!!!!

والا اونموقع منم هرکار کردم نشد / البته کاریم نداشتم با دی وی دی رام فقط رفته بود روو مخم میخواستم بیارمش حالا بزار بینیم کسی دیگه بلده بگه ولی من از تمام توان کامپیتریم استفاده کردم :)

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
والا اونموقع منم هرکار کردم نشد / البته کاریم نداشتم با دی وی دی رام فقط رفته بود روو مخم میخواستم بیارمش حالا بزار بینیم کسی دیگه بلده بگه ولی من از تمام توان کامپیتریم استفاده کردم :)
درایو نمایان شد!:|
کلا چند وقته این مشکل رو دارم بعضی وقت ها ناپدید میشه!

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
ربطی به فریمویر نداره ،
ایراد رجیستری ویندوزه ،
فایل فیکس داره ،
اگر اون هم جواب نداد باید ویندوز عوض کنید

البته !
ی راه دیگه هم هست و اون عوض کردن leter یا اسم درایو هست ، که تو اکثر موارد این جواب میده ،

آخرین ویرایش:

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
روش زیرو انجام بده . این قضیه به خاطر 2 دلیل هست . یا اشتباه نصب کردن درایور یا نصب نکردن

وارد device manager شو رویه درایو نوری که دارین (احتمال داره علامت تعجب کنارش داشته باشه ) راست کلیک کنید به properties برید و بعد داخل سربرگ details شو وبعد از قسمت property گزینه رو رو تغییر بده به hardware ids و بالاترین نوشته که در قسمت value رو دیدی روش انتخاب کن تا آبی بشه بعد کپی کن ؛ تو مرحله بعد هم وارد این سایت شو Search for driver و در بالای صفحه که قسمت سرچ هست اون نوشته رو paste کن و اوکی بزن و بعد از این که پیدا کرد در سمت راست همون جا رویه علامت فلاپی درایو بزن تا وارد صفحه دانلود شی .وقتی وارد صفحه شدی بهت 2 تا لینک میده که شما باید رویه Original file
کلیک کنی تا دوباره وارد صفحه جدید شی و بعدش رویه mirror 1 برن تا دانلود شه . اخر هم درایورو نصب کن .

pkblog

کاربر سایت
Oct 10, 2013
680
نام
پویان
دوستان من یک بازی گرفتم اما یکی از دی وی دی هاش نمیاره یعنی نشون میده پره 4 گیگش اما داخلش خالی هرکاری میکنم نمیاد شو فولدر زدم بازم نشد کلا هرکاری کردم نشد.
بعد از چندبار یکدفعه کلا خالی نشون میده یک بار همینجوری که گفتم.
یک بار از همین فروشگاه خریدم یک بازی یک دیسکش همینجور بود بردم طرف تو پی سی خودش گذاشت اومد بعد اومدم خونه گذاشتم تو لپ تاپ دیدم اومد :|
راه حلی سراغ ندارید؟راستی از برنامه های ایمیج گیری هم استفاده کردم بازم نشد

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
شما پک لنز پاک کن بگیر استفاده کن تا لنز DVD ROM رو پاک کنه
شاید مشکلت حل بشه .

در ضمن اگر آنتی ویروس داری قبل از گذاشتن سی دی تو دستگاه حتما خاموش یا غیر فعالش کن .

تمام برنامه هایی که با STARTUP بالا میان DISABLE کن .

دکمه پنجره WINDWS+R نگه دار تا منوی RUN باز بشه
داخلش بنویس MSCONFIG و اینتر بزن
صفحه ای که باز میشه چندتا سربرگ داره
برو سربرگ STARTUP
تیک تمام اون لیست رو بردار

بعد سربرگ SRVICES
زیر لیست
تیک hide all microsoft services رو بزن
تمام تیک ها رو بردار

در آخر APPLY و OK کن و ریست .

ببین تو این حالت تفاوتی میکنه یا نه !
اگر نشد می تونی یک بار هم از safemode بیای و اونجا تست کنی .

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر