مشکلات کامپیوتر

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
سام الک!
البته نمیدونم قبلا همچین تاپیکی بود یا نه ولی فکر نکنم باشه...
تو این تاپیک اگه کسی مشکل خاصی داشت یا ویروس و اسپای ور خاصی به جون سیستمش افتاده بود یا هر چیزه دیگه ای میتونه کمک بخواد!
برای اولیش خودم!:
من مدتهاست یه مشکل بزرگ دارم،مثلا الان من تو درایو C: حدود 1.5گیگ فایل دارم،ولی وقتی رو درایو رایت کلیک میکنم و Properties میگیرم،میگه 2.8 گیگ پره!تازه بعضی موقعها روند رو به رشد سریعی هم داره!البته تو بقیه درایوا هم یکم اینطوری هست ولی تو درایو ویندوز بیشتر.Jeefo هم ندارم،با چنتا آتی ویروس کاملا اشکن کردم،(البته داشتم و از وقتی پاک کردم میشه گفت دیگه زیاد نمیشه ولی بازم اونقدر بیشتر نشون میده).
خوب من چیکار کنم،اگه کلی حساب کنیم حدود3 گیگ یا بیشتر اینطوری هرز رفته!؟در ضمن درایو هام همش NTFS هستش،فرمت هم زیاد کردم درایو C:رو جواب نداد!راهی جز اینکه کلا پارتیشن بندی کنم از اول هست؟کسی تا حالا این مشکلو داشته؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
من مدتهاست یه مشکل بزرگ دارم،مثلا الان من تو درایو C: حدود 1.5گیگ فایل دارم،ولی وقتی رو درایو رایت کلیک میکنم و Properties میگیرم،میگه 2.8 گیگ پره!تازه بعضی موقعها روند رو به رشد سریعی هم داره!البته تو بقیه درایوا هم یکم اینطوری هست ولی تو درایو ویندوز بیشتر.Jeefo هم ندارم،با چنتا آتی ویروس کاملا اشکن کردم،(البته داشتم و از وقتی پاک کردم میشه گفت دیگه زیاد نمیشه ولی بازم اونقدر بیشتر نشون میده).
خوب من چیکار کنم،اگه کلی حساب کنیم حدود3 گیگ یا بیشتر اینطوری هرز رفته!؟در ضمن درایو هام همش NTFS هستش،فرمت هم زیاد کردم درایو C:رو جواب نداد!راهی جز اینکه کلا پارتیشن بندی کنم از اول هست؟کسی تا حالا این مشکلو داشته؟
اگه مطمئنی که ویروس یا تروجان نداری، مشکلت به خاطر درایو NTFS هست. اگر شما فایلی رو به درایو NTFS کپی کنید ولی وقتی فایل به طور کامل کپی نشده و در حال کپی شدن است وسط کپی شدن فایل را کنسل کنید و یا فایل به علل گوناگون گیر کنه و کپی نشه اون مقدار فضایی که اون فایل گرفته بوده توی درایو می مونه ولی هیچ اثری از فایل باقی نمی مونه تا اونو حذفش کنین و هیچ کاریشم نمی شه کرد به جز فرمت کردن درایو. البته شاید با یسری برنامه های خاص بشه این فایل ها را که به صورت مخفی در درایو می مونن را شناسایی و پاک کرد. مثلا شما وقتی درایو را پارتیشن می کنید این فایل ها در حین پارتیشن معلوم می شوند در حالی که اثری از اون فایل در درایو نیست.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
عماد جان

حالا شاید این چیزی که میگم با مشکل شما فرق داره ولی یه تستی کن ببین چی میشه

خوب خود وین اکسپی یه خاصیت رسیتوی داره که شما اگه چیزی رو پاک کردید و یا برنامه
رو نصب کردید و اون کام شما رو به هم ریخت بشه همه چیز رو به حالت اول برگشتوند

حالا این حافظه توی کجا میشنه اون فایل هایی که پاک شده از کجا برگشت میخورند .؟

اگه دقت کنید توی هر درایو چند تا پوشه مخفی سیستیمی وجود داره که بعضی از اوقعات
حجم اونها به بیشتر از دو گیگ میرسه که اصلا نیازی به وجود یه همچین حجم اضافی نیستش
بخصوص که اگه داخلش رو نگاه کنید اکثر همون فایل های قدیمی کام شما هستش که پاک شدند
و اکثرا مال برنامه هستش .؟

حالا در بعضی از موارد هم پیش میاد که یه پرنده به صورت راندوم تدادش بالا میره و به خودش
رقم میگره که اون ها هم از لحاظ فضا گیری در سطح بالایی هستند که بیشتر به خاطر خاموش
کردن ناگهانی کام هستش

حالا این فایل ها و پرنده ها مشخصه اونها چیه و چی کار میشه کرد .؟

اول لیست اونها رو میدم و میگم که به صورت دستی چطوری میشه پاکشون کرد .!

++++++++++++++++++++
All User

C:\Documents and Settings\Your User\Templates
C:\Documents and Settings\Your User\Cookies
C:\Documents and Settings\Your User\Local Settings\Temporary Internet Files
C:\Documents and Settings\Your User\Local Settings\Temp
C:\Documents and Settings\Your User\Local Settings\History

Windows

Drive Windows\WINDOWS\Temp
Drive Windows\WINDOWS\Prefetch

All Drives
Folder

RECYCLER
recycled
_restore
restore
FOUND.000 ~ تا هر تعداد که هستش مثلا FOUND.0020
System Volume Information

خوب اول شما باید وارد Folder Options بشید و وارد Tab دوم View و بعد قسمت Show hidden files and folders رو روشن کنید و
قمست Hide protected operating system files رو خاموش کنید و Ok رو بزنید تا فایل ها
مخفی وین ظاهر بشند .

خوب اون بخش اولی برای هر کاربری هستش
بخش ویندوز فایل های تیمپ و فایل های به استلاح حافظه کش ویندوز در اجرای فایل ها
بخش سوم که برای همه پارتیشن ها هستش که فقط یه نکته
اون پرونده System Volume Information معمولا یه فایل با پسوند INI داره که پاک نمیشه
معمولا همه توی آخرین پرونده و آخرین فایل توی همون پرنده هستش

خوب اگه خواستید یه سری فایل هم هستش که لیستش رو بدم
و اینکه شما همه این کارها رو میتوندی با برنامه های که توی این زمینه هستند استفاده
کنید ولی هیچی کار دستی نمیشه ادم میبینه که داره چی پاک میکنه .!

تا بعد یا علی

Black Prince

کاربر سایت
Apr 25, 2006
292
نام
Alireza
من هم اين مشكل رو داشتم! ولي براي من حجم برنامه هام يهو زياد شده بود! مثلاً Flashget شده بود 24 MB و يا DAP شده بود 120 MB. همه رو پاك كردم. يك اسكن و يك ويندوز هم عوض كردم رديف شد :)

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
سلام
در تکمیل گفته های کاربر Police_110 یا جناب خلیل خان باید بگم که یه کار دیگه هم بکنین.
...
اونم اینه که system restore رو خاموشش کنین. چون معمولا همیشه یه چیزی حدود یک گیگ فضا رو برای برگردوندن سیستم به حالت stable قبلی اشغال می کنه. یک بار یادمه توی درایو C خود من حجمش به 8 گیگ رسیده بودش.
حالا چگونگی خاموش کردن:

رو My Computer کلیک راست کنین و گزینه ی Properties رو انتجاب کنین. (یا از کلید های ترکیبی Window + Pause/Break استفاده کنین)
بعد از باز شدن پنجره ی System properties وارد Tab یا نوار System Restore بشین.
حالا برای گزینه ی Turn off system restore on all Drives تیک بزارین. و یا درایو مورد نظرتون رو Monitoring ش رو Turn off کنین.

در ضمن تمامی کارهایی که ایشون گفتن رو می شه از طریق گزینه ی Disk Cleanup در Properties هر درایو انجام بدین که علاوه بر تمامی این کارها، فایل های قدیمی و بی مصرف اون درایو رو هم Compress می کنه.

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
از تمام دوستان ممنون.من System Restore رو خیلی وقته که اولین کاری که میکنم خاموش میکنم!بعد از اینکه این خاصیتو پیدا کردم حدود 20 بار فرمت کردم فکر کنم!
دوما اامین من که Jeefo ندارم.
سومن Blackprine عزیز من که گفتم حجم فایل زیاد نمیشه،هارد پر میشه!
چهارما شایان عزیز منم همین مشکلو دارم!
پنجما پرهام فکر نکنم از رم باشه،1 گیگ.
شیشما اشکان بذار یکم ور برم اگه نشد بازم فرمت میکنم دیگه:D
هفتما Elvish Hero ی بیشعور،برو یه هارد دیگه بخر دیگه:cheesygri

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
خوب اینم دوتای دیگه:

1: اگه hibernation رو فعال کنی روی درایو ویندوزت به حجم Ram سیستمت جا می گیره.
2: Page File هم برای یک گیگابایت رم 1535 مگابایت بصورت پیش فرض در نظر میگیره.

اینا رو هم در نظر گرفتی یا نه ؟؟؟

اینم همین الان دیدم:
ولی وقتی فایل به طور کامل کپی نشده و در حال کپی شدن است وسط کپی شدن فایل را کنسل کنید و یا فایل به علل گوناگون گیر کنه و کپی نشه اون مقدار فضایی که اون فایل گرفته بوده توی درایو می مونه ولی هیچ اثری از فایل باقی نمی مونه تا اونو حذفش کنین و هیچ کاریشم نمی شه کرد به جز فرمت کردن درایو.
چرا راه حل داره.
راه حلشم غیر فعال کردن system restore هستش که توی پست شماره ی 8 همین تاپیک شرح دادم.

آخرین ویرایش:

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
پنجما پرهام فکر نکنم از رم باشه،1 گیگ
عماد جوابی رو که میخواستم بهت بدم رو یکی قبلا گفته :
: اگه hibernation رو فعال کنی روی درایو ویندوزت به حجم Ram سیستمت جا می گیره.
2: Page File هم برای یک گیگابایت رم 1535 مگابایت بصورت پیش فرض در نظر میگیره.

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
آقا من بعد از تلاش زیاد این تاپیک رو پیدا کردم.
من یه مشکلی برام پیش اومده ... بعد از این که کامپیوترم ترکید( فک کنم به خاطر یه ویروس ) خواستم روش دوباره ویندوز بریزم.قسمت اول کار که صفحه آبی رنگه و ... به خوبی و خوشی تموم شد.وقتی ریست شد که بره تو قسمت گرافیکی Setup ، بعد از چند دقیقه ، صفحه آبی شد و پیغام داد که کامپیوتر شما به این دلیل ( الان یادم نمیاد به چه دلیل !!! ) به « گ- » رفته و من عمرا نمیذارم ویندوزت رو با خیال راحت اینستال کنی!! بعدم نوشته بود اگر بار اولته که این پیغامو می بینی ریست کن ( که درست نشد ) بعد گفته بود هر چی سخت افزار یا نرم افزار جدید نصب کردی بکن ( جدا کن !!!! ) یا پاک کن که مورد من ربطی به این دو تا نداشت. تو اینترنت هم گشتم یه چیزایی پیدا کردم ولی درست نشد...
کسی می تونه کمک کنه؟؟؟

این هم Keyword ها برای Search
blue screen ، error، windows xp،during installation،Stop message ، Minidump

اینم راه هایی که مایکرو سافت ارایه کرده ولی من امتحان نکردم چون کاری رو سخت افزار انجام ندادم...تا حالا هم n با رو این کامپیوترم ویندوز ریختم و هیچ مشکلی پیش نیومده.

آخرین ویرایش:

SHvIRUS

کاربر سایت
Dec 2, 2005
938
نام
Shayan
من یه مشکلی برام پیش اومده ... بعد از این که کامپیوترم ترکید( فک کنم به خاطر یه ویروس ) خواستم روش دوباره ویندوز بریزم.قسمت اول کار که صفحه آبی رنگه و ... به خوبی و خوشی تموم شد.وقتی ریست شد که بره تو قسمت گرافیکی Setup ، بعد از چند دقیقه ، صفحه آبی شد و پیغام داد که کامپیوتر شما به این دلیل ( الان یادم نمیاد به چه دلیل !!! ) به « گ- » رفته و من عمرا نمیذارم ویندوزت رو با خیال راحت اینستال کنی!! بعدم نوشته بود اگر بار اولته که این پیغامو می بینی ریست کن ( که درست نشد ) بعد گفته بود هر چی سخت افزار یا نرم افزار جدید نصب کردی بکن ( جدا کن !!!! ) یا پاک کن که مورد من ربطی به این دو تا نداشت. تو اینترنت هم گشتم یه چیزایی پیدا کردم ولی درست نشد...
شما مشکل سخت افزاری داری.
این Error معمولا در مرحله تست سخت افزار های نصب ویندوز داده میشه.
من حدس میزنم که مادربردت مشکل داره ... ;) منم قبلا اینجوری شده بودم.

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط SHvIRUS:
شما مشکل سخت افزاری داری.
این Error معمولا در مرحله تست سخت افزار های نصب ویندوز داده میشه.
من حدس میزنم که مادربردت مشکل داره ... ;) منم قبلا اینجوری شده بودم.
آره کاملا درست است چند سال پیش برای من هم همین مشکل بوجود آمده بود مادربردم مشکل داشت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر