مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,488
نام
Farhad
سلام دوستان.یه مدتی میشه بعضی اوقات کنسولم بطور اتومات وسط بازی خاموش میشه. یا کنسول خاموشه روشن میشه دیسک هم میاد بیرون. کسی میدونه مشکل چیه راه حلی داره؟

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
سلام دوستان.یه مدتی میشه بعضی اوقات کنسولم بطور اتومات وسط بازی خاموش میشه. یا کنسول خاموشه روشن میشه دیسک هم میاد بیرون. کسی میدونه مشکل چیه راه حلی داره؟
اگر دستگاه خودکار روشن میشه یعنی وقتی تلویزیون رو روشن میکنید بعد دستگاهم باهاش روشن میشه باید HDMI Device Link رو از تو گزینهای PS4 تو قسمت سیتینگ تیکش رو بردارید.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
یعنی میره تو گیر میکنه ؟ اگر اره ذغالی R2 شما قسمتیش پاره شده و باید تعویض بشه.
خیر. اصن بدون اینکه بهش دست بخوره خود به خود میگیره. مثلا تو مورتال کمبت خود به خود گارد میگیره. معمولا بعد از یک ربع نیم ساعت که بهش ور میرم درست میشه. ولی اولش که روشن میکنم اینطوریه

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
خیر. اصن بدون اینکه بهش دست بخوره خود به خود میگیره. مثلا تو مورتال کمبت خود به خود گارد میگیره. معمولا بعد از یک ربع نیم ساعت که بهش ور میرم درست میشه. ولی اولش که روشن میکنم اینطوریه
دسته باید باز بشه وقسمت های اتصالات برد که به ریبون وصل میشه با الکل سفید و با پنبه تمیز بشه ( فقط برد دستگاه رو تمیز کن اگر الکل سفید به ریبون بخوره ریبون ممکنه کلا خراب بشه .ریبون رو هم فقط با پنبه تمیزش کن) اگر بعد از تمیز کردن بازهم همین مشکل رو داشتید به احتمال بسیار زیاد با تعویض ریبون مشکلتون حل بشه و در اخر اگر باز هم درست نشه برد شما اتصالی کرده

amir hosein 14

کاربر سایت
Feb 4, 2014
212
نام
امیر حسین
سلام من دسته ps4 ام یه مشکلی داره اونم اینه که دکمه R2 بدون اینکه بهش دست بزنم خود به خود کار می کنه مثلا تو کالاف هی خود به خود تیر می زنه . سعی کردم دسته رو ریست کنم تا درست بشه اما یه مشکل عجیبی داره هرچی دکمه ریست رو با خلال دندون فشار می دم دسته فقط خاموش می شه ریست نمی شه یعنی وقتی روشنش می کنم خودش دوباره به ps4 وصل می شه در صورتی که وقتی دسته های سالمم رو ریست می کنم باید دوباره با usb به ps4 وصلش کنم . یه بار هم دسته رو باز کردم زیر دکمه r2 رو با الکل تمیز کردم اما بازم خوب نشده . کسی می دونه علتش چی می تونه باشه ؟ راه حلش چیه ؟ کسی تاحالا این مشکله داشته و تونسته حلش کنه ؟ ممنون می شم جواب بدید
( در ضمن گاهی دسته به موبایل یا کامپیوتر هم وصل کردم و باهاش بازی کردم ممکنه ربطی به اون داشته باشه ؟ )

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,134
نام
امیر
سلام من واسم يه مشكل پيش اومده وقتي ديسك ميزارم تو كنسول هيچ مشكلي نيست اما بعد يكي دو ديقه كه مثلا وارد بازي ميشم دستگاه به طور اتومات اون صداي بيبو در مياره و ديسكو اجكت ميكنه...كسي با اين مشكل اشنايي داره؟به فنا رفته ؟ :D

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
سلام من دسته ps4 ام یه مشکلی داره اونم اینه که دکمه R2 بدون اینکه بهش دست بزنم خود به خود کار می کنه مثلا تو کالاف هی خود به خود تیر می زنه . سعی کردم دسته رو ریست کنم تا درست بشه اما یه مشکل عجیبی داره هرچی دکمه ریست رو با خلال دندون فشار می دم دسته فقط خاموش می شه ریست نمی شه یعنی وقتی روشنش می کنم خودش دوباره به ps4 وصل می شه در صورتی که وقتی دسته های سالمم رو ریست می کنم باید دوباره با usb به ps4 وصلش کنم . یه بار هم دسته رو باز کردم زیر دکمه r2 رو با الکل تمیز کردم اما بازم خوب نشده . کسی می دونه علتش چی می تونه باشه ؟ راه حلش چیه ؟ کسی تاحالا این مشکله داشته و تونسته حلش کنه ؟ ممنون می شم جواب بدید
( در ضمن گاهی دسته

به موبایل یا کامپیوتر هم وصل کردم و باهاش بازی کردم ممکنه ربطی به اون داشته باشه ؟ )

ذغال آر 2 تون رو عوض کنید

سلام من واسم يه مشكل پيش اومده وقتي ديسك ميزارم تو كنسول هيچ مشكلي نيست اما بعد يكي دو ديقه كه مثلا وارد بازي ميشم دستگاه به طور اتومات اون صداي بيبو در مياره و ديسكو اجكت ميكنه...كسي با اين مشكل اشنايي داره؟به فنا رفته ؟ :D

اتو اجکت باید باشه احتمالا ( اگه کنسولتون فت قدیم هست)

زیر دکمه اجکت یه پلاستیکی هست اونو در بیار ردیف میشه

ps4_fix_blu_ray_remove_rubber_blocker.jpg

• Like
Reactions: saeed_sg

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
استند فابریک سونی که بدون فن هست خوبه ؟ برا fat
سلام.
من مدل اسلیم رو عمودی که بذارم ، بنظر براش خوندن دیسک سخت تره ، یه دیسک کهنه دارم نمیخونه ولی توی وضعیت افقی براحتی میخونه.
بعد با هر تکون که به میز بخوره ، یه لق ریزی هم میزنه ، میتونه تو بلند مدت برا هارد خوب نباشه. این نکته هارو در نظر داشته باشید.
-
کلا اطرافش باز باشه و توی فضای بسته نباشه تهویه مناسبه و نیاز به فن نداره ، فن دار فقط یه بار اضافه رو مدار تغذیه USB هست ، مهم اینه که داخل سیستمش خاک نگرفته باشه .
-
اینکه تو افقی یا عمودی خنک تر میشه من خودم دقیق نمیدونم ، بستگی به مکانیزم سیستم خنک کننده داره ، ولی در ظاهر باید عمودی بهتر باشه.

نظراتی که دادم شخصیه .

• Like
Reactions: kohyar

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر