مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,476
نام
Nightwing
بازی destruction all star و دانلود کردم
اون بخشی که practice داشت باز شد و بقیه مود ها نیازمند نصب کامل بازی بود. تو قسمت home کنسول نمیتونستم وارد شم و وقتی میخواستم بازی رو ببندم حدود ۱۵ ربع میشه که تو حالت closing this game or app گیر کرده :( هیچکاریش نتونستم بکنم. دکمه powerرو هم ۱۰ ثانیه نگه میدارم بازم اتفاقی نمیفته

دوستان همچین مشکلی و باید چیکار کرد؟ میتونه سخت افزاری باشه؟

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
دوستان همچین مشکلی و باید چیکار کرد؟ میتونه سخت افزاری باشه؟
کلاً از این دست مشکل ها توی ۲ سال اول خیلی زیاده
Ps4 ش هم الان بعد از ۸-۹ سال هنوز بعضی وقتا از این داستانا داره
اینجور هنگ کردن ها بیشترشون علل نرم افزاری دارند، و خیلی بعیده مشکل از سخت افزار باشه (چون فقط داره توی یک بازی رخ میده، ولی اگه این مشکل رو بصورت مشابه با بازیهای بیشتری داشتی، اونوقت می تونی به مشکل احتمالی سخت افزاری شک کنی)

برای حل شدنش هم
۱- صبر و تا ببینی تغییری می کنه یا نه
۲- اگر حل نشد PS botton رو روی کنترلر بزن و اگر منوی پایین باز شد، برو و turn off رو بزن و صبر کن تا خاموش بشه (طول میکشه بعضی وقتا تا خاموش بشه)
۳- اگر بعد از چند دقیقه خاموش نشد، دکمه ی power رو اینقدر نگه دار تا خاموش بشه. نکته اینکه مثل PS4 اینجا ۱۰ ثانیه ای نیست و باید حدود ۲۰ ثانیه اینا نگه داریش (این روش تقریباً در ۱۰۰٪ موارد جواب میده، هارد ریسته دیگه)
۴- اگه اینم نشد (که بعیده دیگه) در نهایت باید به بدترین شکل ممکن، برق دستگاه رو قطع کنی (البته نترسین قطع برق به دستگاه الکترونیکی آسیب نمی زنه، چیزی که به این دستگاه های صرفاً الکترونیکی آسیب می زنه نوسان ولتاژ ایجاد شده در قطع و وصل پشت سر همه، قطع یک طرفه آسیبی نمی زنه). در این حالت بهترین روش قطع کردن فیوز و یا از طریق دکمه ی on/off روی سه راهی برق و اینهاست (بجای اینکه بخوای مستقیم کابل خود دستگاه رو بکشی). یه ۳۰ ثانیه بعد مجدد می تونی دستگاه رو وصل و روشن کنی

(STALKER)

کاربر سایت
Aug 4, 2011
261
نام
سامان
یعنی عوض میکنن برات با دستگاه دیگه یا تعمیر کنن ؟
نمایندگی سونی بعد از استعلام شماره سریال گفته کنسول از بای هارد خریداری شده و مالیات(ژاپن) پرداخت نشده و شامل گارانتی یک ساله نمیشه ولی گفتن ایراد از گرافیک کنسول هست و با هزینه به پول ما 7 تا 8 میلیون درستش میکنن
هزینه ارسال رو که حساب کردم حدود 7 تومن میشه که ارزش نداره منتظر سری جدید میمونم

(STALKER)

کاربر سایت
Aug 4, 2011
261
نام
سامان
یکی از بچه های خودمون گرفته صفحه اش برفکیه، حالا خودش خواست میاد میگه، وقتی میگیرید حتما مهلت تست بگیرین، توی اون چند روز هم حتما بازی نسل نهمی تست کنین این خرابی gpu خیلی سریع خودشو نشون میده
برای من 3 ماه طول کشید

• Like
Reactions: Am3R

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
کسی توی این مدت انتشار PS5 کنسولش رو به قول معروف گردگیری کرده؟ انجامش آسونه یا بهتره به سرویس کار حرفه ای بدیمش انجام بده؟

توی یکی از این تاپیک ها دیدم یه نفر کنسولشو گردگیری کرده عکس هم گذاشته .
فقط گردگیری فن کافیه

• Like
Reactions: Ali_MS

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
چرا حرف غیر علمی میزنی عزیز
اورکلاک کرده تا خرخره یعنی چی دقیقا؟
کلاک GPU روی این معماری خیلی هم نرماله
میلیون ها دستگاه دیگه هم هستن که مشکلی ندارن و اگر اورکلاک بودن کنسول یه مشکل اساسی بود تا الان تو نت پر این حرفا شده بود و باید ۹۰ درصد کنسولها این مشکلات رو میداشتن
این مشکل به هرچیزی ممکنه ربط داشته باشه
ممکنه بقول اون یکی کاربر نرم افزاری باشه
انقدر این مشکلات کم بوده که حتی تو فروم های خارجی هم نمیشه زیاد چیزی پیدا کرد
در مورد این ارتیفکت میتونه مشکل از درگاه HDMI خود کنسول باشه و لزوما بخاطر مشکل گرمایی نیست و من با این دوستمون در ارتباط هستم تا مشکلش و بتونیم حل کنیم.
ضمنا به شما تو اون یکی تاپیک گفته شد یه عکس از ارور گرمایی که دریافت میکنید بذارید ولی شما یه عکس از گوگل پیدا کردی و گذاشتی اصلا تکلیف شما هنوز مشخص نیست

اینقدر داغ هم دفاع نکنین.
فروم های خارجی که عین اینجا نیستن دستشون به جایی بند نباشه و بیان تو فرون بگن.
طرف اول یه زنگ به پشتیبانی میزنه میبره دم نمایندگی اگه براش اوکی کردن که حرفی هم نمیزنه چون نیازی نیست اعلام بشه وقتی با گارانتی اوکی کردن اما مثلا همون مشکلات نرمافزاریه اولیه چون پشتیبانی هم کاری نمیتونست انجام بده و باید منتظر آپدیت میموندن خبرش پخش شد.

معمولا مشکلات سخت افزاری همه دستگاه های الکترونیکی چون همه گیر نیست کمتر و شاید تک و توک یه نفر اعلام کنه و پخش بشه چون گارانتی هست

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
کسی توی این مدت انتشار PS5 کنسولش رو به قول معروف گردگیری کرده؟ انجامش آسونه یا بهتره به سرویس کار حرفه ای بدیمش انجام بده؟
تا یکی دو سال آینده فکرش هم نکن چون اصلا نیاز نیست
در نهایت دو قسمت روی پنل مشکی کنسول تعبیه شده که با مکنده ( مثل جاروبرقی ) گرد و غبار رو خارج میکنه و خودتون میتونید انجام بدید . اصلا به فن کنسول دست نزدید
این کنسول طوری طراحی شده که اصلا درگیر گرد و خاک نمیشه مگر اینکه در فضای باز استفاده بشه ازش

• Like
Reactions: Ali_MS

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
696
من نمیدونم یه عده چرا میخوان هر چی ایراد درباره کنسول هست رو بگن الکیه؟؟
بنده همین الان یه پیج میتونم معرفی کنم تا الان حداقل 50 تا پلی استیشن 5 براش تو تعمیگاهش اومده که خیلی هاش هم تعمیر نشده.درباره خرابی تو ایران من زیاد شنیدم اما خارج رو خبر ندارم.همین دسته که خیلی ها خرابیش رو قبول نمیکنن یکی از صفحه های تو یوتوب امروز خرید دستگاه رو و هفته بعدش نشون دادن یکی از تریگر هاش شل شده بود خارجی هم بود.من هم برای همین خرابی ها تو خریدش دو دل شدم.
حتی یک فروشگاه خیلی معتبر که اکثرا میشناسید زنگ زدم گفتم گارانتی تعویضتون در چه حده گفت هر مشکلی داشته باشه حتما تعویض میشه گفتم خرابی ها در چه حده گفت خیلی خرابی داشته تا حالا.معلوم نیست برای ماها چون به صورت رسمی نمیاید در انتقال اسیب میبینه یا چی اما من خرابی خیلی دیدم.
درباره فن گه دوست عزیز گفت لازم نیست و طراحی به نحوری هست که گرد و خاک نمیگیره حداقل 5 تا دستگاه دیدم که بعد 2 ماه باز کردن انگار 5 سال بود استفاده شده بود.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,037
نام
سهند
من نمیدونم یه عده چرا میخوان هر چی ایراد درباره کنسول هست رو بگن الکیه؟؟
بنده همین الان یه پیج میتونم معرفی کنم تا الان حداقل 50 تا پلی استیشن 5 براش تو تعمیگاهش اومده که خیلی هاش هم تعمیر نشده.درباره خرابی تو ایران من زیاد شنیدم اما خارج رو خبر ندارم.همین دسته که خیلی ها خرابیش رو قبول نمیکنن یکی از صفحه های تو یوتوب امروز خرید دستگاه رو و هفته بعدش نشون دادن یکی از تریگر هاش شل شده بود خارجی هم بود.من هم برای همین خرابی ها تو خریدش دو دل شدم.
حتی یک فروشگاه خیلی معتبر که اکثرا میشناسید زنگ زدم گفتم گارانتی تعویضتون در چه حده گفت هر مشکلی داشته باشه حتما تعویض میشه گفتم خرابی ها در چه حده گفت خیلی خرابی داشته تا حالا.معلوم نیست برای ماها چون به صورت رسمی نمیاید در انتقال اسیب میبینه یا چی اما من خرابی خیلی دیدم.
درباره فن گه دوست عزیز گفت لازم نیست و طراحی به نحوری هست که گرد و خاک نمیگیره حداقل 5 تا دستگاه دیدم که بعد 2 ماه باز کردن انگار 5 سال بود استفاده شده بود.
لطفا با فکت و عکس ثابت کنید نه اینکه فلان جا فلان چیزو گفته وگرنه اینجوری نمیشه با اطمینان گفت

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
696
لطفا با فکت و عکس ثابت کنید نه اینکه فلان جا فلان چیزو گفته وگرنه اینجوری نمیشه با اطمینان گفت
بله حتما.در اسپویلر اسم پیج رو میزارم همه میتونن ببینن خرابی ها رو. این پیج اینستا این تعمیرکار کنسول هست خیلی هم معروفه.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,697
این کانال یوتوب هم هست که کارش اینه که چیزایی مثل کنسول خراب میخره و تعمیر میکنه.تو این ویدئو هم که مال مارچ 2021 هست 13 تا ps5 خراب میخره که 6 تاش تعمیر میشه 2 تاش کلا تعمیر نمیشه بقیه هم میگه شاید بعد بشه یه کاریش کرد.البته XSX و کنسول های دیگه هم داره.آموزش تمیز کردن کنسول هم داره

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
این کانال یوتوب هم هست که کارش اینه که چیزایی مثل کنسول خراب میخره و تعمیر میکنه.تو این ویدئو هم که مال مارچ 2021 هست 13 تا ps5 خراب میخره که 6 تاش تعمیر میشه 2 تاش کلا تعمیر نمیشه بقیه هم میگه شاید بعد بشه یه کاریش کرد.البته XSX و کنسول های دیگه هم داره.آموزش تمیز کردن کنسول هم داره
برخلاف اون بچه که با شایعه پراکنی داره فالوور جمع میکنه و طبق معمول تو بازیسنتر براش تبلیغات راه انداختن! ایشون یکی از یوتیوبرهای شناخته شده است، چندتا ویدئو فوق العاده عالی در مورد ps5 ساخته teardown کنسول و دسته، عوض کردن کویل واین، عوض کردن فلز مایع با خمیر حرارتی! اضافه کردن درایو به کنسول دیجیتالی و... کارش درسته
همیشه هم این تعداد دستگاه خراب میخره این هم نمونه های دیگه ش: 5تا کنسول ، 18تا کنسول ، 25تا دسته

hoseinlu

کاربر سایت
Jan 28, 2008
478
نام
زهير
اینطور که معلومه خرابی های ps5 کم هم نبوده. بنظرم بهتره صبر کنم تا سری جدید بیاد بعد بخرم. دیگه مثل 6 7 سال پیش هم نیست 1 و 400 پا کنسول میدادیم. 20 تومن خیلیه.

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
اینطور که معلومه خرابی های ps5 کم هم نبوده. بنظرم بهتره صبر کنم تا سری جدید بیاد بعد بخرم. دیگه مثل 6 7 سال پیش هم نیست 1 و 400 پا کنسول میدادیم. 20 تومن خیلیه.
اتفاقا خرابی ps5 خیلی هم کم بوده تعداد انگشت شمار در مقیاس میلیونی که در تمام تولیدات صنعتی یه مساله عادی هست

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
696
دوستان این که میگیم خرابی داره ببینید نسبت به مقیاس خیلی کمه اما نسبت به شرایط خودمون میگیم که گارانتی شرکت نداریم.یعنی سونی نیست که بلافاصله دستگاه جدید بهمون بده.بازرار نداریم و کار سخته برای همین حتما با گرانتی تعویض هر کنسولی را بخرید

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر