مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

masoud.speed

کاربر سایت
Jan 18, 2014
255
نام
مسعود
بازگشت همه به سوی اوست

با سلام برای مشکل ایجاد شده متاسفم و امیدوارم حل شده
در رابطه با این مشکل یه تحقیقی انجام دادم اسم این پدیده artifact on screen یا artifacting هست متوجه شدم این مشکل در شکل های مختلف در ps3 و ps4 و ps4 پرو و ps5 در تعدادی از دستگاه ها وجود داشته

• Like
Reactions: (STALKER)

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
دوستان هر روشی که بگید رو انجام دادم
انواع ورژن کابل
انواع تلویزیون
با کابل برق و hdmi دستگاه داداشم ولی تاثیری نداشت

View attachment 214253
سلام
این کلیپ رو دیدم یاد یچیزی افتادم، من ps4 fat دارم یادمه تو بازی ولفنشتاین یانگ بلاد توی مرحله اخر و باس فایت کنسول یهو همینجوری شد و بدتر ، حدس من این بود بخاطر گرما اینجوری شده چون تابستون بود و
باس فایت یانگ بلاد کلا محیطش خیلی پر جزئیات بود و چند بار ک باختم و مجدد شروع شد بازی کم کم شروع کرد ب این حالت شدن، ولی بعد ک دیگه کنسول رو خاموش کردم و بقیه بازی ها رو روز های بعد انجام دادم مشکلی نداشت.
در کل شاید اینی ک گفتم ربطی ب مشکل شما نداشته باشه و فقط ی حدس هستش اما چون ps5 توی بعضی از کنسول ها مشکل حرارتی داشت میگم شاید مال شمام همینجوریه.

• Like

(STALKER)

کاربر سایت
Aug 4, 2011
261
نام
سامان
سلام
این کلیپ رو دیدم یاد یچیزی افتادم، من ps4 fat دارم یادمه تو بازی ولفنشتاین یانگ بلاد توی مرحله اخر و باس فایت کنسول یهو همینجوری شد و بدتر ، حدس من این بود بخاطر گرما اینجوری شده چون تابستون بود و
باس فایت یانگ بلاد کلا محیطش خیلی پر جزئیات بود و چند بار ک باختم و مجدد شروع شد بازی کم کم شروع کرد ب این حالت شدن، ولی بعد ک دیگه کنسول رو خاموش کردم و بقیه بازی ها رو روز های بعد انجام دادم مشکلی نداشت.
در کل شاید اینی ک گفتم ربطی ب مشکل شما نداشته باشه و فقط ی حدس هستش اما چون ps5 توی بعضی از کنسول ها مشکل حرارتی داشت میگم شاید مال شمام همینجوریه.
تست کردم بخاطر گرما نیست چون مثلا یه بار بعد از دو ساعت رچت بازی کردن خوب شد تصویر و تا چند ساعت بعدش که دستگاه رو خاموش کردم اوکی بود

• Like
Reactions: Batsy

(STALKER)

کاربر سایت
Aug 4, 2011
261
نام
سامان
دوستان کسی راجب گارانتی دستگاه تو خارج کشور اطلاعی داره چون هیچ برگه ضمانتی از طرف سونی تو جعبه دستگاه نیست

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
ایرادتون سخت افزاری هست و ربطی به کابل و ...نداره
برای گارانتی از کسی که خریدید باید پیگیری کنید خودتون فکر نکنم بتونید از گارانتی خارج ایران استفاده کنید
فعلا هم بنظرم میتونید استفاده کنید نهایتا وقتی مشکل حاد تر شد دنبال یک تعمیر کار قدیمی و کاربلد بگردید البته تعمیرات سخت افزاری ps5 الان حدود 2 تا 3 تومن خرج داره ( اگر خیلی چیز حادی نباشه )

• Like

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
دوستان هر روشی که بگید رو انجام دادم
انواع ورژن کابل
انواع تلویزیون
با کابل برق و hdmi دستگاه داداشم ولی تاثیری نداشت

View attachment 214253
برادر متاسفانه فکر کنم این ایراد سخت افزاری باشه و در وهله اول مربوط به گرافیک کنسولتون باشه
تو pc وقتی کارت گرافیکو اورکلاک میکنیم دقیقا تو اورکلاک مموری کارت همین برفک نمایی ایجاد میشه به احتمال زیاد مشکلتون برمیگرده به آپدیتی که برا کنسول زدین احتمالا با آپدیت بعدی سونی شاید مشکلت حل بشه ولی اینو میدونم که گرافیک کنسولت یا اور شده
شما تنظیمات کارخانه برگردوندین کنسولو؟

(STALKER)

کاربر سایت
Aug 4, 2011
261
نام
سامان
ایرادتون سخت افزاری هست و ربطی به کابل و ...نداره
برای گارانتی از کسی که خریدید باید پیگیری کنید خودتون فکر نکنم بتونید از گارانتی خارج ایران استفاده کنید
فعلا هم بنظرم میتونید استفاده کنید نهایتا وقتی مشکل حاد تر شد دنبال یک تعمیر کار قدیمی و کاربلد بگردید البته تعمیرات سخت افزاری ps5 الان حدود 2 تا 3 تومن خرج داره ( اگر خیلی چیز حادی نباشه )
مهلت تست 10 روزه داشته الان 4 ماه میشه خریدم کنسول رو
فروشنده هم خودش از واسطه تهران خریده بود
راجب تعمیر هم چند جا مشکل رو گفتم خودشون گفتن فعلا این مورد رو نمی تونن دست بزنن (بلد نیستن)

(STALKER)

کاربر سایت
Aug 4, 2011
261
نام
سامان
برادر متاسفانه فکر کنم این ایراد سخت افزاری باشه و در وهله اول مربوط به گرافیک کنسولتون باشه
تو pc وقتی کارت گرافیکو اورکلاک میکنیم دقیقا تو اورکلاک مموری کارت همین برفک نمایی ایجاد میشه به احتمال زیاد مشکلتون برمیگرده به آپدیتی که برا کنسول زدین احتمالا با آپدیت بعدی سونی شاید مشکلت حل بشه ولی اینو میدونم که گرافیک کنسولت یا اور شده
شما تنظیمات کارخانه برگردوندین کنسولو؟
ریست فکتور هم کردم و دوباره تو سیف مود اپدیت رو با فلش ریختم بازم تاثیری نداشت
البته یه مورد رو بگم به دوستان که فعلا 2 بازی پلی 4 که دارم رو دستگاه (لست2) بدون مشکل اجرا میشن

• Like
Reactions: hamidghiasi

(STALKER)

کاربر سایت
Aug 4, 2011
261
نام
سامان
یه حدسهایی زدم
اول اینکه بازیهای بکوارد کلاک ثابت دارن و گرافیک از همه توانش استفاده نمیکنه که اون مورد رو نشون بده مثل بازیهای پلی 4 که بدون مشکل هستن
دوم اینکه مثلا رم مشکل داره و تو بازیهای بکوارد به 8 گیگ محدود میشه و باز هم از همه ظرفیت کنسول استفاده نمیکنه که مشکل رو نشون بده
حالا در رد مورد 1 و 2 اینکه استرو مگه چقدر از پتانسیل کنسول استفاده میکنه که بخواد رم و گرافیک رو دچار مشکل بکنه
خلاصه شانس مایه

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
یه حدسهایی زدم
اول اینکه بازیهای بکوارد کلاک ثابت دارن و گرافیک از همه توانش استفاده نمیکنه که اون مورد رو نشون بده مثل بازیهای پلی 4 که بدون مشکل هستن
دوم اینکه مثلا رم مشکل داره و تو بازیهای بکوارد به 8 گیگ محدود میشه و باز هم از همه ظرفیت کنسول استفاده نمیکنه که مشکل رو نشون بده
حالا در رد مورد 1 و 2 اینکه استرو مگه چقدر از پتانسیل کنسول استفاده میکنه که بخواد رم و گرافیک رو دچار مشکل بکنه
خلاصه شانس مایه
من مطمئن نیستم چون باید کنسول رو از نزدیک وضعیتش رو بررسی کرد ولی مشکل شما رو حدس میزنم به رم کنسول مربوط هست و مکاتباتی که با سونی داشتن گفته این مشکل طی آپدیت های بعدی برطرف میشه و با نرم افزار میشه حلش کرد( شخصا بعید میدونم و باید قطعه تعویض بشه ) ps5 خرابی خیلی کم داشته اما در بین همین تعداد کم اتفاقا مورد مال شما تقریبا از موارد شایع خرابی کنسول بوده
اگر مشکل دائمی یا هنگ هم اتفاق می افتاد میشد به ssd و کنترلرش و چیپست پل جنوبی مشکوک شد ولی چون هنگ کردن اتفاق نمی افته احتمالا مربوط به همون رم هست که در بازیهای سنگین خودش رو نشون میده

آخرین ویرایش:
  • Like

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,586
نام
محمدرضا
یه حدسهایی زدم
خلاصه شانس مایه
PS5 Settings > Screen and Video > Video Output > 4K Video Transfer Rate

برو اینجا، مقدارشو به منفی ۲ تغییر بده ببین تغییری ایجاد میشه یا نه.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
دوستان کسی راجب گارانتی دستگاه تو خارج کشور اطلاعی داره چون هیچ برگه ضمانتی از طرف سونی تو جعبه دستگاه نیست
شروع گارانتی بر مبنای فاکتور خرید شما هست.
کنسول ۱ سال گارانتی داره و از زمانی که فاکتور خرید شما صادر شده گارانتی اش شروع می شه.
اگر آنلاین ریجستر اش کنی ۳ ماه دیگه به زمان گارانتیش اضافه می شه و می شه ۱ سال و سه ماه.

• Like

jaferpour

کاربر سایت
Jun 13, 2021
202
یه حدسهایی زدم
خلاصه شانس مایه
وقتی کنسول من ایراد پیدا کرد تو نت دنبال خرابی هاش بودم.
یه جایی در مورد این برفک و یا خطها توی تصویر دیدم نوشته و متاسفانه مشکل از GPU هستش و سونی توی PS5 تا تونسته اورکلاک کرده همه چیزو.
توی بازی های PS4 مشکلات چه گرمایی چه برفک یا خط سیاه کمتر یا نیست چون تقریبا کنسول از یک دهم توان خودش استفاده میکنه ولی برای تست فقط بازی های ps5 رو اجرا کنید.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر