مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

Nimoolious

کاربر سایت
Jul 6, 2022
28
بذارید پس یکم دقیق تر بشیم شما دقیقا چطوری گرد گیریش می کردید؟ نکته بعدی کدوم شهر هستید؟ چند مدته دارید استفاده می کنید؟ از ابتداش که بازی کردید هیچ مورد مشکوکی نبود؟ چند مدت بعدش این مشکل پیدا شد؟
کلا اتاق و محیطش رو همیشه تمیز میکردم. نمیذاشتم خاک بشینه. منظورم این نبود که در کنسول رو باز میکردم. فقط همون رو و زیر و بین دربهاش. موقعی که خاموش بود، حتی کلید محافظ هم میزدم خاموش میکردم. با دستمال خیس هم تمیز نمیکردم.
والا بالا توضیح دادم.بازم میگم. کرجم،۶ ماهه خریدم. ابتدا فقط لست ۲ یخورده مشکل داشت که رفع شد، هیتمن ۳ هم فک کنم بخاطر آپدیت بود چون حجم اپدیت بالا بود دانلود نکردم ببینم چجوری میشه. بقیه بازیها اوکی بود. همین چند روز پیش به مشکل خورد.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کلا اتاق و محیطش رو همیشه تمیز میکردم. نمیذاشتم خاک بشینه. منظورم این نبود که در کنسول رو باز میکردم. فقط همون رو و زیر و بین دربهاش. موقعی که خاموش بود، حتی کلید محافظ هم میزدم خاموش میکردم. با دستمال خیس هم تمیز نمیکردم.
والا بالا توضیح دادم.بازم میگم. کرجم،۶ ماهه خریدم. ابتدا فقط لست ۲ یخورده مشکل داشت که رفع شد، هیتمن ۳ هم فک کنم بخاطر آپدیت بود چون حجم اپدیت بالا بود دانلود نکردم ببینم چجوری میشه. بقیه بازیها اوکی بود. همین چند روز پیش به مشکل خورد.
اگر با دستگاه یا سشوار گرد گیری کنید کنسول رسما نابود می کنید برای این پرسیدم خاک حتی زیادش تاثیر چندانی خنک کنندکی کلی نداره چیزی که برعکسش عموم فکر می کنید اما اگر جایی مرطوب باشه مشکل ساز می شه
شما به احتمال خیلی زیاد از اون سری هایی هست دستگاهت که خمیر لیکویید روش درست زده نشده و با گرم تر شدن هوا تازه خودش نشون داده کلا این فصل فصل خرابی قطعات کامپیوتری هست
کاری که شما می کنید به حرف تعمیر کارهای 2 زاری گوش نمی دید و دیگه دستگاه روشن نمی کنید باید دستگاه پیش یک متخصص باز بشه خمیر گریزلی اصل مایع بخرید بهش بزنید مجدد تستش کنید اگر بازم درست نشد تعمیر کارش باید تشخیص بدید با تست که مشکل از کجاست و ایا می شه درستش کرد یا نه
پیشنهاد بهترم اما اگر کسی رو در خارج از ایران دارید بدید براتون ببردش و گارانتیش عوضش کنه اگر دستگاه باز بشه کلا گارانتیش باطل می شه قبل از ارسال هم ببرید گمرگ ثبتش کنید که موقع برگشت باز گمرگ کالای دست دوم ازتون نگیرن ثبت هم نکنید بازم می ارزه که 2 3 میلیون پول بدید یک نوش تحویل بگیرید

Nimoolious

کاربر سایت
Jul 6, 2022
28
اگر با دستگاه یا سشوار گرد گیری کنید کنسول رسما نابود می کنید برای این پرسیدم خاک حتی زیادش تاثیر چندانی خنک کنندکی کلی نداره چیزی که برعکسش عموم فکر می کنید اما اگر جایی مرطوب باشه مشکل ساز می شه
شما به احتمال خیلی زیاد از اون سری هایی هست دستگاهت که خمیر لیکویید روش درست زده نشده و با گرم تر شدن هوا تازه خودش نشون داده کلا این فصل فصل خرابی قطعات کامپیوتری هست
کاری که شما می کنید به حرف تعمیر کارهای 2 زاری گوش نمی دید و دیگه دستگاه روشن نمی کنید باید دستگاه پیش یک متخصص باز بشه خمیر گریزلی اصل مایع بخرید بهش بزنید مجدد تستش کنید اگر بازم درست نشد تعمیر کارش باید تشخیص بدید با تست که مشکل از کجاست و ایا می شه درستش کرد یا نه
پیشنهاد بهترم اما اگر کسی رو در خارج از ایران دارید بدید براتون ببردش و گارانتیش عوضش کنه اگر دستگاه باز بشه کلا گارانتیش باطل می شه قبل از ارسال هم ببرید گمرگ ثبتش کنید که موقع برگشت باز گمرگ کالای دست دوم ازتون نگیرن ثبت هم نکنید بازم می ارزه که 2 3 میلیون پول بدید یک نوش تحویل بگیرید
کنسولهای داخل ایران شامل گارانتی سونی نمیشه دوست عزیز. هیچ چیز جز بارکد و سریال رو جعبه و کنسول نداره

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کنسولهای داخل ایران شامل گارانتی سونی نمیشه دوست عزیز. هیچ چیز جز بارکد و سریال رو جعبه و کنسول نداره
نسخه اروپا و امریکاش گارانتی جهانی دارن باید جوابگو باشن از روی سریال دستگاه تاریخ ساختش مشخصه از اون زمان حساب می شه

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
من همون اول کار که دمای MEMORY بالای PS5 دیدم گفتم در بلند مدت به مشکل بر می خوره پستم یک جایی اینجاها هست چون واقعا در زمینه خیلی تحقیق کردم
مشکل ارتیفکت یا چیزهایی که می گید دقیقا بر می گرده به 2 چیز یکی پایه های GPU لق بشن بعدیش مموری هست
اینا ربطی مستقیم به اور هیت نداره یعنی ممکنه در اثر حرارت قبلا پایه جدا شده باشه در اثر گرما و سرما مدام این اتفاق بیافته نباید حتما پیغام اور هیت بگیرید
اگر کلا دستگاه کرش نمی کنه یا ریست نمی شه یا خاموش احتمالا از مموری دستگاه باشه مموری در اثر حرارت زیاد در بلند مدت کیوب هاش اسیب می بینه و اگر اون قسمت چیزی رایت بشه بازی دچار مشکل می شه اگر بازی های 2 بعدی یا بازی هاییی که مموری کم استفاده می کنن گاه گاهی درست اجرا می شن یا بدون مشکل قطعا مشکل مموری هست
مشکل مموری تقریبا هیچ راه حلی نداره و باید دستگاه بندازینش دور چون رم ها بهش لحیم شدن باید عوض بشن که بعید می دونم کسی در ایران بتونه انجام بدش تازه بده هم کسی مموری اضافه ش رو نداره
سعی کنید سری 11 بخرید که دمای مموری پایین تری داره دستگاهم جایی بذارید که دور تا دورش باز باشه و کنار منابع گرمایی هم نباشه حتما چک کنید که ورودی و خروجی هوا بسته نیست و هوا به سختی جا به جا نمی شه
دوران 360 و PS3 اینکارارو برای تعمیر میکردن ولی همون موقع هم گرون بود. خودمونیم حتی Reflow هم گرون بود!
مشکل اینه که باید ببینی چیپ underfill داره یا نه. کارو 20 برابر سخت تر میکنه این موضوع و تو خیلی مواقع غیر ممکن.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
اول اینکه پیغام اور هیت هیچ وقت برای من نداد. و چون مشکل گرمای ps5 رو شنیده بودم مدام دست میزدم به کنسول چک میکردم. دما همیشه نرمال بود. تهویه کنسول هم عالی بود. ضربه هم نخورده. همیشه هم گرد گیری کردم. (یه مقدار وسواسی هستم) . بنظر از اول مشکل داشته و به مرور بیشتر شد و به اینجا کشید.
دوم اینکه برای من سری 11 هست. 1116 .
درسته مشکل اساسی قطعات رو کلا انجام نمیدن. یجا بهم گفت کنسول رو 5 تومن میخره. یجا 7 تومن. به اسم اسقاطی ..
با احترام به نظر دوستان تشخیص مشکلات دقیق کنسول واقعا بدون ابزار و تست کامل و از راه دور امکان پذیر نیست و حتی با تست هم تعمیرکارهای حرفه ای خیلی از مواقع نمیتونن اشکال رو پیدا کنن ...
و کسی نیست که شخصا از کنسول بالای 20 میلیونیش درست مراقبت نکنه یا بهش ناشیانه آسیب بزنه که موجب خرابی بشه
تقریبا میتونم بگم اکثر مشکلات PS5 بر میگرده به مشکلات کارخونه ای که تعمیر پذیر هم نیست و فقط خرج الکی رو دستتون میزاره و باید کنسول تعویض بشه حتی تعمیر هم بشه مدتی ممکنه کار کنه و دوباره مشکل تکرار بشه
نکته بعدی اینکه اینقدر که من از سری 11 ایراد شنیدم واقعا از سری 10 نشنیدم !!! وقتی در سری 11 تعداد تولید بالاتر میره و تولید هم سریعتر میشه تا کمبود بازار جبران شه پس طبیعی هست مشکلات در بخش QC هم افزایش پیدا کنه و خیلی از مشکلات ممکنه از کارخونه باشه چون نمیشه تک تک قطعات یک کنسول رو چک کرد یا حتی در مرحله آخر تولید کنسول رو تست کامل کرد که بخواد ایرادی رو نشون بده

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان چند مورد رو پیشنهاد میدم برای نگهداری بهتر کنسول انجام بدید

1- موقع خرید خیلی دقت کنید جعبه کنسول ضربه نخورده باشه و له شدگی نداشته باشه
2- ترجیحا کنسول رو در حالت افقی قرار بدید چون دمای پایین تر میاد و احتمال افتادن کنسول هم بر اثر ضربه نیست
3- کنسول رو حدود 1 متر یا بیشتر بالاتر از سطح زمین بزارید و ترجیحا کنار در و پنجره نزارید تا مشکلی با گرد و غبار پیدا نکنید و حتما دور کنسول کاملا باز باشه و اصلا کنسول رو در فضای بسته مثل میز تلویزیون و ... نزارید که کنسولتون به مشکل می خوره
4- هیچ وقت کنسول رو بعد از بازی جابجا نکنید و بزارید حداقل یکی دو ساعت خنک بشه بعد جابجا کنید
5- هیچ وقت وقتی کنسول به برق متصل هست کابل HDMI رو قطع و وصل نکنید
6- ترجیحا یک سه راهی کلید دار برای کنسول تهیه کنید و وقتی از کنسول استفاده نمیکنید کلا با کلید خاموشش کنید
7- حتما از محافظ برق ( استبلایزر ) استفاده کنید و یادتون باشه محافظ برق اگر استبلایزر نباشه عملا فایده ای نداره
8- هر 3 تا 6 ماه پلیت کنسول رو بردارید و گرد و خاک داخل کنسول رو بگیرید ( از طریق سوراخ های تعبیه شده برای این کار )
9- کنسول رو فقط در مواقعی که می خواید دانلود سنگین انجام بدید یا بعد چند دقیقه مجدد بازی کنید روی حالت استند بای بزارید چون در حالت استند بای فن کنسول کار میکنه و خیلی از قطعات کنسول عملا فعال هست و کنسول رو بی جهت درگیر نوسان برق و گرد و غبار و ..نکنید
10- اگر کنسول اروری بهتون داد بی خیال از کنارش نگذرید و شماره ارور رو سرچ کنید ببینید دلیل اون ارور چی بوده تا اگر مشکل حادی بود زودتر بتونید به فکر رفع کردنش باشید تا بدتر نشه

امیدوارم این توصیه ها بدردتون بخوره

آخرین ویرایش:

Nimoolious

کاربر سایت
Jul 6, 2022
28

2- ترجیحا کنسول رو در حالت افقی قرار بدید چون دمای پایین تر میاد و احتمال افتادن کنسول هم بر اثر ضربه نیست
3- کنسول رو حدود 1 متر یا بیشتر بالاتر از سطح زمین بزارید و ترجیحا کنار در و پنجره نزارید تا مشکلی با گرد و غبار پیدا نکنید
4- هیچ وقت کنسول رو بعد از بازی جابجا نکنید و بزارید حداقل یکی دو ساعت خنک بشه بعد جابجا کنید
6- ترجیحا یک سه راهی کلید دار برای کنسول تهیه کنید و وقتی از کنسول استفاده نمیکنید کلا با کلید خاموشش کنید
7- حتما از محافظ برق ( استبلایزر ) استفاده کنید و یادتون باشه محافظ برق اگر استبلایزر نباشه عملا فایده ای نداره
8- هر 3 تا 6 ماه پلیت کنسول رو بردارید و گرد و خاک داخل کنسول رو بگیرید ( از طریق سوراخ های تعبیه شده برای این کار )
9- کنسول رو فقط در مواقعی که می خواید دانلود سنگین انجام بدید یا بعد چند دقیقه مجدد بازی کنید روی حالت استند بای بزارید چون در حالت استند بای فن کنسول کار میکنه و خیلی از قطعات کنسول عملا فعال هست و کنسول رو بی جهت درگیر نوسان برق و گرد و غبار و ..نکنید
10- اگر کنسول اروری بهتون داد بی خیال از کنارش نگذرید و شماره ارور رو سرچ کنید ببینید دلیل اون ارور چی بوده تا اگر مشکل حادی بود زودتر بتونید به فکر رفع کردنش باشید تا بدتر نشه

همه این کارهایی که گفتید کرده بودم. فایده نداره. این مشکلات بقول دوستمون کارخونه ای هست. موقع مونتاژ ممکنه معیوب بشه. به مرور تو بازی خودشو نشون میده

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
همه این کارهایی که گفتید کرده بودم. فایده نداره. این مشکلات بقول دوستمون کارخونه ای هست. موقع مونتاژ ممکنه معیوب بشه. به مرور تو بازی خودشو نشون میده
دوست عزیز اون مشکلات رو که نمیشه کاریش کرد اما حداقل این موارد رو رعایت کنید خیالتون راحته مشکل از سمت شما دیگه ایجاد نشده و دیگه شانستون بوده که اون کنسولتون خراب شده

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,860
نام
malek

3- کنسول رو حدود 1 متر یا بیشتر بالاتر از سطح زمین بزارید و ترجیحا کنار در و پنجره نزارید تا مشکلی با گرد و غبار پیدا نکنید و حتما دور کنسول کاملا باز باشه و اصلا کنسول رو در فضای بسته مثل میز تلویزیون و ... نزارید که کنسولتون به مشکل می خوره

بی خیال،رآکتور هسته ای نیست که :)
یه ۲ دقیقه میخایم گیم بزنیم

Parmidgamergirl

کاربر سایت
Mar 6, 2022
154

دوستان تک تک توصیه های شما و بقیه عالی هستن. جدی میگم ولی این مواردی که شما و بقیه ذکر میکنید رو من اصلا تو ps4 pro و ps4 قبلیم رعایت نمیکردم. آخراش صدای شدیدا فن میداد انگار قراره کنسول بسوزه تو بازی الدن رینگ ولی واقعا هیچ وقت مشکلی براش ایجاد نشد. الان گزینه ی شماره ۴ رو من یکی که همیشه برای دانلود شبانه کنسول رو برمیدارم جای دیگه میزارم نمیتونم. واقعا با این توصیه های شما آدم بیشتر وسواس می‌گیره بره کنسول رو بخره. والا شما میخواید بالای ۲۰ مل پول بدید بازی رو با خیال آسوده انجام بدید نه با ترس و لرز. البته من کنسول رو نداشتم و نمیدونم! اشخاصی مثل شماها و دیگران که داشتن دارن نظر میدن به ماهایی که نداریم دارن راهنمایی میکنن که از این بابت ممنون هستیم. ولی خوب واقعا کنسولی هست که آدم میخواد داشته باشه. ای کاش تو این تاپیک نمی اومدم اصلا

Nimoolious

کاربر سایت
Jul 6, 2022
28
دوستان تک تک توصیه های شما و بقیه عالی هستن. جدی میگم ولی این مواردی که شما و بقیه ذکر میکنید رو من اصلا تو ps4 pro و ps4 قبلیم رعایت نمیکردم. آخراش صدای شدیدا فن میداد انگار قراره کنسول بسوزه تو بازی الدن رینگ ولی واقعا هیچ وقت مشکلی براش ایجاد نشد. الان گزینه ی شماره ۴ رو من یکی که همیشه برای دانلود شبانه کنسول رو برمیدارم جای دیگه میزارم نمیتونم. واقعا با این توصیه های شما آدم بیشتر وسواس می‌گیره بره کنسول رو بخره. والا شما میخواید بالای ۲۰ مل پول بدید بازی رو با خیال آسوده انجام بدید نه با ترس و لرز. البته من کنسول رو نداشتم و نمیدونم! اشخاصی مثل شماها و دیگران که داشتن دارن نظر میدن به ماهایی که نداریم دارن راهنمایی میکنن که از این بابت ممنون هستیم. ولی خوب واقعا کنسولی هست که آدم میخواد داشته باشه. ای کاش تو این تاپیک نمی اومدم اصلا
حق داری. خودمم اگه یزمانی پول اومد دستمو خواستم باز بخرم ( احتمالن نسخه جدید مثل اسلیم یا پرو ) میترسم بخرم.
من میگم کاش قبل از خرید مثل شما این تاپیک و اون ویدیوهای یوتیوب مربوط به اون ارور رو دیده بودم، اونوقت یا فعلن نمیخریدم و صبر میکردم یا با چشم بازتر خرید میکردم!
این رو هم اضافه کنم که من با قیمت خیلی بیشتر از الان خریده بودم !

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
این نکاتی که من نوشتم هیچ کدوم از خودم نبوده تقریبا خلاصه اون مباحثی بوده که در این بخش و بخش سوالات و مشکلات کنسول مطرح شده بوده و بقیه هم موافق رعایتش بودن
نکته بعدی اینکه من خودم هم دقیقا مثل شما بودم اما بحث اینه من PS4 PRO خودم رو 1700 خریدم حتی خرابم میشد میتونستم یکی دیگه بخرم و از طرف دیگه تعمیر پذیرتر از این PS5 بود و تقریبا تمام مشکلاتش رو میشد برطرف کرد
اما این کنسول 23 میلیون هست و عملا الان یک دسته اش خراب میشه آدم دلش نمیاد 2 تومن پول یک دسته بده که میدونه باز احتمالا خراب میشه حالا کنسول که جای خود داره !!! بخاطر وضع مالی و پولیمون هست که مجبوریم یک سری چیز ها رو بیشتر از قبل رعایت کنیم
خرید هر وسیله برقی هم ریسک خودش رو داره می خواد تلویزیون باشه یا کنسول یا حتی قطعات کامپیوتر ... ولی چاره ای نیست باید با این شرایط کنار اومد و خرید رو انجام داد ولی رعایت هم کرد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر