مشكل با كارت گرافيك 6800

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
سلام
من یه گرافیک 5200 داشتم که همه بازی هارو درسته که با سرعت پایین (حتی 4-5 fps !!!) ولی کامل و بدون نقص می آورد
یه شب به عمه ام که در آمریکا زندگی می کنه ایمیل زدم گفتم که واسم یه کارت گرافیک بفرسته(هرچقدر که پولش برسه) ایشون هم واسه من فرستادن و حدود 30 دلار خرج هزینه پست سریع کردن که 4 روزه بدست من برسه ولی 4 ماهه دست من رسید!!!
این کارت گرافیک فکر نکنم بد باشه (هرچی باشه از 5200 بهتره):
LEADTEK Winfast PX 6800 GS TDH Extreme مدل کارت گرافیک هست که PCI-EXPRESS م هست.
من یه مادربورد ASUS P4V800D-X خریدم و اینو روش انداختم ولی ای کاش اصلا از عمه ام نمی خواستم.
الان از هر 3 دفعه ای که کامپیوتر رو روشن می کنم 1 دفعه اش خط خطی میشه و صفحه خراب میشه و ...
حالا موقع هایی هم که درست میاد بازی ها رو با مشکل میاره تاحالا این بازی ها رو با مشکل اجرا کرده:
Hitman Blood Money
FEAR
Ghost Recon 3
80 Days
Prince of persia 2-3
البته در تمام بازی ها مشکل داره اما این ها بطرز فجیع
برای مثال من یه عکس از fear میزارم:
fear-bug.JPG

همانطور که می بینید خط خطی شده در بعضی مواقع که گفتم سیستم خراب بالا میاد همه نوشته ها همینجوری خط خطی میشن
تازه فقط این بازی خط خطی هست بقیه بازی ها مثل هیتمن 4 یا گاست ریکون 3 داری راه میری یهو میری تویه یه دیوار کج سیاه که ازش میشه رد شد!!!
درایور من 84.24 هست
سی پی یو Intel 2.8 1Mb L2 Chache
رم : Diagram 512 mb ddr333
تروخدا بگین چش شده؟:(

SHvIRUS

کاربر سایت
Dec 2, 2005
938
نام
Shayan
سلام
منم که کارت گرافیکمو عوض کردم همین مشکلو داشتم.
بعد مدتی فهمیدم که مشکل از اورکلاک سی پی یوم بوده !
یکی از بچه ها هم بهم گفت که پاور کم میاورده ...! :confused:

SHvIRUS

کاربر سایت
Dec 2, 2005
938
نام
Shayan
در حالت عادي بدون اينكه بري توي بازي، مشكلي داري ؟
آره دیگه. گفت :
کامپیوتر رو روشن می کنم 1 دفعه اش خط خطی میشه و صفحه خراب میشه و ..

دقیقا عین مشکل من ! بچه ها میدونن. :d

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
برو پاورت رو عوض کن ! احتمالا کمبود برق داری یا کابل برق کارتت قحطی داره !

معمولا اینجور مشکلها که رنگ قاطی میکنه یا خط خطی میشه از کمبود برقه.

منم GT6800 دارم یه مدت دیدم داره رنگ صفحه قاطی میکنه و سیستم قفل میشه فکر میکردم کارتم رفته هوا ولی سالم بود.

شما بیا کابل برق کارتت رو با Cd-Rom یا هاردت عوض کن ببینم بازم مشکل داری ؟

مشکل درایور کارت و اینچیزا رو نداری مطمئن باش ! 100% سخت افزاریه.

Last edited by a moderator:

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
ببینید من یه پاور 450 وات دارم دلوکس 15 تومن خریدم ولی همونطور که میدونید کارتگرافیک های pciexpress برای خودشون برق می گیرن که پاور های جدید که روشون نوشته PCI-EXPRESS Support اون فیش رو دارن که وصل میشه با کارت گرافیک پاور من این فیش رو نداره عوضش توی جعبه کارت گرافیک یه مبدل بود که دوتا کابل پاور معمولی میگرفت یه فیش پاور pci-express میداد من اون رو وصل کردم ولی انگار کار نمی کنه چون وقتی قطعش هم می کنم فرقی نمی کنه
فن گرافیک می چرخه ولی تو دفترچه اش نوشته میشه از نرم افزار کنترلش کرد ولی مال من نمیشه.
قبل از رفتن تو بازی همونطور که گفتم اکثر مواقع مشکل دارم

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط gameware:
ببینید من یه پاور 450 وات دارم دلوکس 15 تومن خریدم ولی همونطور که میدونید کارتگرافیک های pciexpress برای خودشون برق می گیرن که پاور های جدید که روشون نوشته PCI-EXPRESS Support اون فیش رو دارن که وصل میشه با کارت گرافیک پاور من این فیش رو نداره عوضش توی جعبه کارت گرافیک یه مبدل بود که دوتا کابل پاور معمولی میگرفت یه فیش پاور pci-express میداد من اون رو وصل کردم ولی انگار کار نمی کنه چون وقتی قطعش هم می کنم فرقی نمی کنه
فن گرافیک می چرخه ولی تو دفترچه اش نوشته میشه از نرم افزار کنترلش کرد ولی مال من نمیشه.
قبل از رفتن تو بازی همونطور که گفتم اکثر مواقع مشکل دارم
شما چي كار داري رو پاور چي نوشته ! من پاور برات ميارم نوشته 500 وات اما 250 وات واقعي هم نيست !
شما رو جدول پاور نكاه كن ببين كه پاورت تو ولتاژ +12 حداكثر چند آمپر ساپورت ميكنه . با كارتي كه شما دارين بايد حداقل 16A ( يعني 16 آمپر ) باشه . كمتر باشه به احتمال زياد به مشكل بر ميخوري .
در ضمن اون درايور كه گفتي من رفتم رو يه كارت 6600 با بورد اسپاركل امتحان كردم كلا مشكل داشت و همه بازي ها رو با اشكالات زيادي تو بافتها نشون ميداد . درايورت رو عوض كن . احتمال زياد ميدم شما هم با اين درايور مشكل داري .

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
متاسفانه روی پاور اون آمپر 14 هستش:(
من دوتا درایور دیگه رو هم امتحان کردم اصلا ربطی نداره ، درایور ربط به داخل ویندوز داره من بیرون ویندوز هم مشکل دارم:((

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط gameware:
متاسفانه روی پاور اون آمپر 14 هستش:(
من دوتا درایور دیگه رو هم امتحان کردم اصلا ربطی نداره ، درایور ربط به داخل ویندوز داره من بیرون ویندوز هم مشکل دارم:((
بقيه قطعات كامپيوترت چيه ؟
روي يه مادربورد ديگه و سيستم ديگه هم امتحان كردي ؟
چيپست مادربوردت چيه ؟
مادربوردت سالمه ؟ با يه كارت ديگه امتحان كن ببين مادربوردت سالمه يا نه . ;)
شايد ايراد از بايوس كارتت باشه .
كارتت رو Overclock و دستكاري نكردي ؟ مثلا با برنامه Rivatuner خواشته باشي 4 تا Pipeline غير فعال شده رو فعال كني و از اين جور كارها .
احتمال هم هست از همون پاور باشه . اگه ميتوني از كسي پاور قرض بگير كه قويتر از واسه خودت باشه و اونوقت تست كن ببين درست ميشه يا نه . ;)

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
این کاری که میگم خیلی ساده و پیش پا افتاده هستش
ولی چند بار دوستان مشکل داشتند با این کار مشکل حل شده
در قسمت Set Up تنظیمات را در حالت Defaults قرار بدید و Save کنید ...
در مورد Power هم نظری نمیدم چون من تا الان با Power مشکل نداشتم ولی ممکنه مشکل از Power باشه
============
1 کار میتونید انجام بدید نرم افزار Riva -tuner را نصب کنید و سنسور حرارتی را در حالتی قرار بدید که در هنگام اجرای بازی حرارت را به صورت Hud در گوشه ی تصویر نشون بده ، مقدار تغییرات حرارتی را بهم بگید اگر از مقدار استاندارد خارج بود در این شرایط مشکل میتونه از Oc یا Fan ... باشه .

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
دوسته عزیز این کاری که احسان جان میگه بکن اگه جواب داد که هیچ ولی اگه نه بدون که 100% مشکل از پاورت هست پاوره 450 وات رو 15 تومن خریدی که به نظره من کیفیت ندار ه

g.o.w

کاربر سایت
Apr 27, 2006
10,278
نام
arman
نوشته شده توسط gameware:
سلام
من یه گرافیک 5200 داشتم که همه بازی هارو درسته که با سرعت پایین (حتی 4-5 fps !!!) ولی کامل و بدون نقص می آورد
یه شب به عمه ام که در آمریکا زندگی می کنه ایمیل زدم گفتم که واسم یه کارت گرافیک بفرسته(هرچقدر که پولش برسه) ایشون هم واسه من فرستادن و حدود 30 دلار خرج هزینه پست سریع کردن که 4 روزه بدست من برسه ولی 4 ماهه دست من رسید!!!
این کارت گرافیک فکر نکنم بد باشه (هرچی باشه از 5200 بهتره):
LEADTEK Winfast PX 6800 GS TDH Extreme مدل کارت گرافیک هست که PCI-EXPRESS م هست.
من یه مادربورد ASUS P4V800D-X خریدم و اینو روش انداختم ولی ای کاش اصلا از عمه ام نمی خواستم.
الان از هر 3 دفعه ای که کامپیوتر رو روشن می کنم 1 دفعه اش خط خطی میشه و صفحه خراب میشه و ...
حالا موقع هایی هم که درست میاد بازی ها رو با مشکل میاره تاحالا این بازی ها رو با مشکل اجرا کرده:
Hitman Blood Money
FEAR
Ghost Recon 3
80 Days
Prince of persia 2-3
البته در تمام بازی ها مشکل داره اما این ها بطرز فجیع
برای مثال من یه عکس از fear میزارم:
fear-bug.JPG

همانطور که می بینید خط خطی شده در بعضی مواقع که گفتم سیستم خراب بالا میاد همه نوشته ها همینجوری خط خطی میشن
تازه فقط این بازی خط خطی هست بقیه بازی ها مثل هیتمن 4 یا گاست ریکون 3 داری راه میری یهو میری تویه یه دیوار کج سیاه که ازش میشه رد شد!!!
درایور من 84.24 هست
سی پی یو Intel 2.8 1Mb L2 Chache
رم : Diagram 512 mb ddr333
تروخدا بگین چش شده؟:(

خوب اخه ledtechهم شد كارت گرافيك:cursing:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
نوشته شده توسط g.o.w:
خوب اخه ledtechهم شد كارت گرافيك:cursing:
ledtech برد هست نه کارت
184.gif
184.gif

در ضمن بردی خوبی هست درسته که بهرتین نیست ولی در رده ی خوب ها قرار داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر