مشخصات ؛ اطلاعات و راهنمایی درباره مسابقات : دیوانگان GT !!

طریقه ی انتخاب نفرات برتر

• انتخاب از طریق میزان امتیازات کسب کرده

رای‌ها: 0 0.0%
  • انتخاب 2 نفر برتر ؛ در هر مسابقه

رای‌ها: 6 100.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    6
  • نظرسنجی بسته شده است .

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
بازم سلام دوستان !
قبل از رای دادن حتما و حتما ؛ پست اول رو مطالعه بفرمایید .

تو این نظرسنجی قصد دارم ؛ نظر دوستان رو درمورد شیوه امتیاز دهی و راهیابی افراد برتر به مراحل بالاتر رو بدونم!

اما ابتدا میخوام نحوه ی ثبت رکوردها رو توضیح بدم :
تمام مسابقات 1LAP خواهد بود ؛ دوستان باید لپ اول رو سیو کنن ؛ اینجوری نباشه که 3 دور برن و بگن مثلا دور3 منظور بشه !! تاکید میکنم که 5 یا 6 ثانیه بعد از زدن رکورد ( رد کردن دور اول) از بازی خارج بشید که رکورداتون بخوبی دیده بشه (به هیچ وجه آخرای LAP ؛ سرعت رو کم نکنید) و دکمه Save Replay رو در منوی ورود و خروج بازی بزنید . سپس باید توی منوی کلی بازی ( GT Mode) از قسمت Replay Theatre ؛ روی رکوردی که سیو کردید مثلث بزنید و گزنیه ی Export Save Data رو بزنید . با این کار سیو شما در هارد کنسول ذخیره میشه.
حال به قسمت Save Data Utility کنسول برید و با استفاده از یک فلش Gran Turismo 5 Replay رو توی فلش کپی کنید . ( دقت کنید که Save Replay رو با Save Game خوده بازی اشتباه نگیرید ) سپس بوسیله PC ؛ فایل رو به حالت فشرده (Zip) در بیارید و آپلود کنید. البته همه اینها در صورتیه که من ازتون سیو رپلی بخوام .

نحوه قرار دادن سیو در تایپک ( در صورت خواستن از جانب بنده !) : وقتی شما رکورد خود رو ثبت کردید از نفرات برتر درخواست سیو رپلی میشه ؛ پس خودتون توی تایپک به هیچ وجه سیو نمیزارید !.

ببینید دوستان برای اینکه رکوردهای شما توی تایپک ثبت بشه باید در زمان مشخص اینکار رو توی تایپک انجام بدبد . یه مثال میزنم :
مثلا من امروز میام و توی تایپک اعلام میکنم که ساعت 22 امشب با فلان ماشین در فلان جاده باید رکورد بزنید .
اما نکته ی مهم قضیه زمان تعیین شده هست ؛ من برای هر دور 48 ساعت زمان میدم مثلا اعلام میکنم که روز 25 دی ساعت 22 رقابت به پایان میرسد ؛ پس توجه کنید اگه کسی رکوردش رو ساعت 22.01 دقیقه روز25 دی ؛هم ثبت کنه ؛ منظور نمیشه !!(بسیار مهم )

برای ثبت رکورد ؛ توی تایپک پست میزارید ؛ حتما باید در طی 48 ساعت چندین بار رکوردهایی که میزنید رو اگر بهتر بود ویرایش کنید ؛ تا برای بقیه دوستان انگیزه ای باشه ؛ نه اینکه خبری ازتون نشه و یهو 5 دقیقه مونده به اتمام زمان بیایید و رکورد خودتون رو ثبت کنید ! لازم نیست بیاید و سیو رپلی آپلود کنید ؛ فقط رکوردتونو تو پست بنویسید ؛ مثلا بگید من تایمم شد : 1.15.852

شما اگر رکورد خود رو ثبت کردید توی تایپک ؛ در طول 48 ساعت تعیین شده میتونید بازم رکورد بزنید و اگه رکورد جدیدتون ، از رکوردی که ثبت کردید بهتر بود ؛ میتونید بیاید و پست خود رو ویرایش بکنید و رکورد جدید رو ثبت کنید ؛ البته در صورتی که 48 ساعت تعیین شده به پایان نرسیده باشد !! در غیر اینصورت آخرین رکورد ثبت شده لحاظ خواهد شد .
نکته ی مهم اینکه شما باید از رکورد زده شده؛ Save Replay داشته باشید چون بدون سیو رپلی برای ما ارزشی نداره !!
پس هر وقت توی بازی رکوردی میزنید ؛ سریع ازش Save Replay بگیرید و بزارید داخل حافظه بازی بمونه.

نکته بعدی : حتما و حتما باید با دسته (Doual Shock 3) رکورد بزنید و اگر با فرمون باشه لحاظ نمیشه !! فکر نکنم لازم باشه که بگم ؛ موقع دیدن Save Replay ؛ مشخص میشه که با فرمون رکورد زده شده و یا با دسته !!

در رابطه با نظر سنجی :

ببینید ما بطور کلی میتونیم 2 نوع شیوه داشته باشیم ؛ به اینصورت که :

1 ـ شیوه امتیاز دهی: تو این روش تمام شرکت کنندگان محترم ؛ باید رکوردهای خود رو تو هر 8 دور مسابقه ی مرحله ی اول ثبت کنن ؛ و با توجه به رکوردها ؛ از نفر اول تا نفر آخر در هر مسابقه امتیاز داده خواهد شد؛ تا در آخر 16 نفر برتر از نظر امتیازی برن بالا .این روش بسیار سخت میباشد ؛ چون ما باید Replay ؛تک تک بچه ها رو نگاه کنیم و براساس اون امتیاز بدیم ؛ که خب سوای زمان بر بودن (با توجه به اینکه تو مراحل بعد هم باید اینکارو انجام بدیم ) ؛ تایپک بهم میریزه و آپلود و دانلود کردن سیوها مشکل !! البته من خودم نظرم رو این روش هست چون منطقی تره ؛اما واقعا نمیشه مگر اینکه 2 یا 3 نفر از دوستان داوطلب بشن که توی دانلود و تماشای Replayهای تمام بچه ها به من کمک کنن ! راستی حجم Save Replay به 1MB هم نمیرسه !!

2 ـ شیوه نفرات برتر : تو این روش ؛ خیلی ساده فقط ؛ 2 نفر برتر هر مسابقه میرن مرحله بعد !! با توجه به اینکه 8 دور توی مرحله ی اول وجود داره پس 16 نفر برتر میرن بالا. این روش ساده بوده و همچنین بدون دردسر و تلف شدن وقت و مشکلات مربوطه ؛ چون ما در هر دوری که انجام میشه فقط Replay دو نفر اول رو ازشون میطلبیم !! چون تمام بچه ها باید رکوردای خود رو توی تایپک ثبت کنن ؛ خیلی راحت بعد از اتمام 48 ساعت تعیین شده ؛ میشه تشخیص داد که 2 نفر اول چه کسانی بودن. دوستان دقت کنن که رکورد الکی نمیتونن بزارن چون ازشون درخواست سیو رپلی میشه !!

توضیح در مورد نحوه ی مشخص کردن نفرات برتر : اگر از روش 1 استفاده کنیم ؛ دوستان باید قبل از تمام شدن وقت تعیین شده ؛ Save Replay های خود رو باید در تایپک قرار بدن . سپس تمام این سیوها بوسیله بنده ( و دوستان داوطلب) دانلود خواهد شد و با توجه به رکوردها ؛ به تمام اعضا امتیاز داده میشه (تمام 8 دور به همین منوال خواهد بود )

اگر از روش 2 استفاده کنیم ؛ تو هر دوری که مسابقه انجام میشه ؛ با توجه به اینکه ما به رکورد فقط دو نفر نیاز داریم ؛ بعد از اینکه دوستان در زمان تعیین شده ؛ رکوردهای خود رو ثبت کردن ؛ معلوم میشه که دو نفر اول کیا بودن ؛ سپس از این دو نفر تقاضای Save Replay خواهد شد برای تائید رکورد این 2 عزیز . این روش راحته و لازم به ذکره که مسابقات زودتر به پایان خواهد رسید .

در صورت نداشتن سیو رپلی و یا ثبت نکردن رکورد در زمان تعیین شده از جانب شرکت کننده ای که ادعا دارد رکورد بهتری زده ؛ نفرات بعدی از لحاظ رکورد انتخاب میشن .
در صورت نداشتن ماشین مورد نظر تا زمان تعیین شده و یا ثبت نکردن رکورد ؛ شرکت کننده حذف میشه و نفر بعدی ( از لحاظ رکورد) جایگزی میشه.

دردور اول همه میتونن شرکت کنن ؛ که از بین اینها فقط 16 نفر به مرحله بعد میرن .

خب دوستان بنظرم همه چی رو توضیح دادم ؛ فقط بگم که به تایپک مریوطه و پست اول ( دیوانگان GT ) زود به زود سر بزنید .

و در آخر نکته ی حایز اهمیت :

تمام کسانی که مایل به شرکت کردن هستند لطفا به من اطلاع بدن که لیست رو تهیه کنیم

هر سوالی داشتید ؛ توی همین تایپک بپرسید .
سپاسگذارم.
سپاسگذارم بابت وقتی که گذاشتید.

آخرین ویرایش:

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
منم به انتخاب 2 نفر رای دادم چون راحت تره,ولی توی اون حالت اگه انتخاب شه سیوهای بیشتری اپ میشه میتونیم کاره بقیه رو هم ببینیم
اگر چه من نتونستم رپلی دانلود شده رو پلی کنم

---------- نوشته در 01:26 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:25 PM ارسال شده بود ----------

منم به انتخاب 2 نفر رای دادم چون راحت تره,ولی توی اون حالت اگه انتخاب شه سیوهای بیشتری اپ میشه میتونیم کاره بقیه رو هم ببینیم
اگر چه من نتونستم رپلی دانلود شده رو پلی کنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر