مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,944
نام
فرشید
دوستان در ترکیب دو قطعه amd 6800 xt و ryzen 5 5600x ایا در رزولیشن [1080p] بحث گلوگاه شدن مطرح هست یا خیر؟

در بازی‌های فعلا اکثرا هنوز گلوگاه نیست، اما برای آینده بهتره برای کارت گرافیک قدرتمند، پردازنده ی قدرتمند مثل 5800X یا بالاتر داشته باشید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ZEN 2

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
311
حداقل هزینه ای که میشه برا موس وکیبرد چقدره و چه مدل حالا عالی هم نباشه مشکل بودجه دارم فعلا
مانیتور m27q گرفتم ممنون از شما که مانیتور 2k رو بم معرفی کردید کیفیتش عالیه
چندتا سوال:
1.من با کابل hdmi تصویر بگیرم یا dp
2.تو کنترل پنل انویدیا تا 144hz میشه انتخاب کرد در صورتی که این مانیتور تا 170hz ساپورت میکنه
3.برای تنظیمات hdr و نرخ فریم کار خاصی یا تنظیمات خاصی باید چه تو بازی یا تو محیط ویندوز انجام بدم؟
سلام آقا فرشید
من با کابل dp وصل شدم و اون 170hz برام باز شد منم انتخابش کردم
الان موردی هست این که وقتی مانیتور خاموشه موقع روشن کردن سیستم بازر 3تا بوق میزنه ولی اگه اول مانیتور روشن باشه همون یه بوق اول رو میزنه
مشکلی داره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,944
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
من با کابل dp وصل شدم و اون 170hz برام باز شد منم انتخابش کردم
الان موردی هست این که وقتی مانیتور خاموشه موقع روشن کردن سیستم بازر 3تا بوق میزنه ولی اگه اول مانیتور روشن باشه همون یه بوق اول رو میزنه
مشکلی داره؟

تک بوق یعنی بوت نرمال و موفق
سه تا بوق ممتد یعنی عدم شناسایی خروجی متصل به کارت گرافیک. علتش هم اینه که مانیتور رو تشخیص نمیده و طبیعیه وقتی برقش قطع باشه. مانیتور رو قبل از کیس روشن کنید و از دکمه پاور روی بدنه.

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
311
تک بوق یعنی بوت نرمال و موفق
سه تا بوق ممتد یعنی عدم شناسایی خروجی متصل به کارت گرافیک. علتش هم اینه که مانیتور رو تشخیص نمیده و طبیعیه وقتی برقش قطع باشه. مانیتور رو قبل از کیس روشن کنید و از دکمه پاور روی بدنه.
ولی رو hdmi امتحان کردم مانیتور چه روشن باشه چه خاموش همون تک بوق رو میزنه

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
916
نام
pedram
سلام فرشید جان

تاریخ دقیق اومدن نسل 12 اینتل و مین بورد هاش مشخص شده ؟

معمولا چقدر بعدش تو ایران موجود میشن قطعات؟

من اول اومدم برم نسل 10 بعد 11 رو دیدم انتخابم اون شد
این مدت اینقدر یوتوب از نسل 12 و اختلافاتش دیدم دست نگه داشتم ببینم چی میشه تا بیاد :D

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,944
نام
فرشید
ولی رو hdmi امتحان کردم مانیتور چه روشن باشه چه خاموش همون تک بوق رو میزنه

بله، روی HDMI این مشکلات کمتر هست. به سازگاری کنترلرهای DP و HDMI در دستگاههای مختلف مربوطه احتمالا.

سلام فرشید جان

تاریخ دقیق اومدن نسل 12 اینتل و مین بورد هاش مشخص شده ؟

معمولا چقدر بعدش تو ایران موجود میشن قطعات؟

من اول اومدم برم نسل 10 بعد 11 رو دیدم انتخابم اون شد
این مدت اینقدر یوتوب از نسل 12 و اختلافاتش دیدم دست نگه داشتم ببینم چی میشه تا بیاد :D

4 نوامبر قراره پردازنده‌های نسل 12 رسما عرضه بشن. این که میزان عرضه و تقاضا چقدر متناسب باشه و بشه خرید و اگر بشه خرید چقدر بالاتر از قیمت MSRP هنوز قابل پیش بینی نیست.
اگر هنوز نخریدید دلیلی نداره که این یکی دو ماه برای خرید نسل جدید صبر نکنید. این تفاوت بین نسلی ارزشش رو داره، دقیقا برعکس تفاوت نسل دهم و یازدهم که ارزشش رو نداشت.

Saeedrz70

کاربر سایت
Oct 9, 2014
215
جایی میشانسید مطمعن باشه و بشه مانیتور aoc 24g2 رو خرید کرد ازش؟
درمورد مدلهای همرده هم اگه نظری دارید ممنون میشم بگید، اولویتم کیفیت پنل هست

اپدیت:) مانیتور گیگابایت مدل m27q هم مدنظرم شده بخاطر سایز و وضوح بالاتر اگه نظر یا تجربه کار با این مانیتور هم دارید لطف کنید شیرکنید

آخرین ویرایش:

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
296
سلام خدمت آقا فرشید و سایر دوستان
چند تا سوال داشتم
1. بین 1660 super و 2060 کدوم کارت بهتره؟
2. ممنون میشم یه پردازنده از نسل 11 و 12 که هم قدرت پردازشی خوبی برای نرم افزارهای مهندسی و هم گیمینگ داشته باشه معرفی کنید!
3. آیا بین برندهای مختلف رم تفاوت محسوسی هست؟ مثلا من قصد خرید 32 گیگ رم 3200 رو دارم! برند خاصی رو باید بخرم؟ یا همه برندها اوکی هستن و تفاوت آنچنانی ای ندارن؟!
4. برای این قطعات دست دوم ممنون میشم یه قیمت بذارید!
asrock 970
ram 8 Gb
cpu: fx 6100
پیشاپیش تشکر

Hadi2021

کاربر سایت
Sep 8, 2021
3
سلام وقت بخیر

من مادربردم فقط یک اسلات ssd داره که کارت گرافیک اجازه نمیده نصب کنم ،باید اکسترنال بخرم؟

فقط می خوام ویندوز توش نصب کنم ولی تعییر سرعت در اجرای نرم افزار های گرافیکی سنگین هم محسوس باشه

تا یه تومن مدل مناسبی پیدا میشه؟

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
311
جایی میشانسید مطمعن باشه و بشه مانیتور aoc 24g2 رو خرید کرد ازش؟
درمورد مدلهای همرده هم اگه نظری دارید ممنون میشم بگید، اولویتم کیفیت پنل هست

اپدیت:) مانیتور گیگابایت مدل m27q هم مدنظرم شده بخاطر سایز و وضوح بالاتر اگه نظر یا تجربه کار با این مانیتور هم دارید لطف کنید شیرکنید
m27q رو تازه خریدم حرف نداره رنگ ها فوق العاده عالی مخصوصا 2k هم هست به نظرم یه چیز عمریه

سوال:میشه همزمان از اسپیکر و اسپیکر مانیتور استفاده کرد؟

• Like
Reactions: Saeedrz70

HAMID-ROG

کاربر سایت
May 9, 2010
230
نام
حمید رضا
m27q رو تازه خریدم حرف نداره رنگ ها فوق العاده عالی مخصوصا 2k هم هست به نظرم یه چیز عمریه

سوال:میشه همزمان از اسپیکر و اسپیکر مانیتور استفاده کرد؟
مبارکه.
یک سوال داشتم ازتون . از اونجایی که آرایش پیکسلی این مانیتور bgr هست ، نوشته ها و متن ها چشمای شما رو اذیت نمیکنه یا اصلا مشهود هست برای چشمهای شما ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر