مجله Edge: کنسول PS4 تنها انتخاب شما درنسل بعد، X1 و اشتباهات غول‌آسایش

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
E256-cover.jpg

درود.

مجله معتبر و انگلیسی Edge در آخرین تحلیل خود در ماه آگست، به تجزیه و تحلیل دو کنسول PS4 و X1 پرداخته است که از قرار معلوم دست اندرکاران این مجله دل خوشی از ماکروسافت و نمایش این شرکت پیرامون X1 ندارند.

همانطور که در تصویر بالا شاهد هستید، تصویری از جلد مجله Edge از سوی همین خبرگذاری به بیرون درز کرده است که حاوی جملات عجیب و در عین حال جالب است. این مجله در سخنان خود برنده نسل بعد را سونی و کنسول PS4 می‌خواند، و با ذکر جمله‌ای بزرگ در وسط تصویر که کنسول PS4 را نشان می‌دهد، این سخن را ذکر می‌کند "و حال انتخاب شما برای کنسول نسل بعد، PS4 تنها انتخاب شما در حال حاضر است."
در سمت چپ و قسمت بالای این تصویر نیز این مجله اذعان می‌کند، "و چگونه ماکروسافت منفجر شد." و سفر Xbox One به جاده تباهی با اشتباهات غول‌آسایش."

در سمت راست این مجله بهترین‌های E3 را عنوان کرده است، Metal Gear Solid 5, The Division, Titanfall, Battlefield 4, Watch Dogs, Dark Souls II, Final Fantasy XV این مجله که در 4 جولای به بیرون می‌آید باید دید با خود چه نقد هایی را در بر دارد.

یه خلاصه ای از ترجمه رو براتون میذارم:

- PS4 تمرکز خود را بر روی بازیکنان گذاشته است و این یکی از مزیت های آن به شمار می‌رود.
- موفقیت صرفا تنها در قیمت خلاصه نشده است، اما متاسفانه برای مایکروسافت، PS4 یک کنسول قوی‌تر به حساب می‌آید و با داشتن رابطه دوستانه تر با سازندگان، تا کنون به مراتب نام تجاری بهتری به شمار می‌آید.
- ممکن است وضعیت مایکروسافت پس از تجدید نظر در سیاست های خود در قبال سیستم DRM بهتر از گذشته باشد، اما هنوز به نوعی بر روی لبه پرتگاه قرار دارد.
- اشتیاق سونی به دادن اجازه Self Publishing به سازندگان مستقل و به همراه داشتن 17 استودیو برتر، سبب شده که از دیدگاه Edge، شکی در اینکه کدام یک از صاحبان کنسول طیف وسیعی از بازی ها را حداقل در اوایل عرضه کنسول ها در دسترس مخاطب قرار می‌دهد، وجود نداشته باشد.
- از دیدگاه Edge، سیاست های مایکروسافت در گذشت زمان طبعاتی چون از دست دادن بیش از صدها عنوان در برابر PS4 را در پی خواهد داشت.
- پس از گذشت هفته های متوالی و پیام های ضد و نقیض از جانب مایکروسافت، اعتماد به این کمپانی را بیش از پیش کمتر کرده است.
- با کنار هم گذاشتن این موارد، مایکروسافت به چالشی روبرو خواهد شد که زمانی شرکت افسانه ای سگا را از صحنه سخت افزار خارج ساخت.

با تشکر از Safety & Peace عزیز
Edge Online

آخرین ویرایش:

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
کی ميخوای از فن بازی apple دست بکشی:d
ارش میام خفت می کنما :d
مسئله apple نیست apple tv شده مثل تستر تو خونه هاشون و همه دارنش دیگه جایی واسه کسی نیست کلا فرهنگ اونا فرق میکنه apple شده یه حس وطن پرستی واسشون واقعا کسی نمی تونه تو کشور مشرکین آمریکا با device های apple رقابت کنه حتی اگه micro$oft باشه !!!!

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
يک حسی بهم میگه که اکثر کاربرانی که سنگ X1 رو به سینه میزنن، اول کاری PS4 میگیرن :D

این احساسات کاملا اشتباهه :D همون طور که محمد هم گفت تو ایران یه سیستم کاملا عشقی هست و قیمت ها بر اساس هیچ چیز مشخصی رده بندی نمیشه. :D اون موقع ممکنه اختلاف 100 دلاری اصلی کاملا گم و گور بشه تو بازار.

در ضمن باید به این موضوع بیسیار :D مهم و غیر قابل انکار رو هم توجه داشت که کپی خور شدن یه کنسول توی ایران و جهان چه قدر می تونه تو فروش اون کنسول تاثیر داشته باشه.

به فرض با قیمتای الان اگر فرض کنیم 1/500 میلیون بدی برای PS4 و یه بازیش هم 300 تومن باشه و در مقابل 1/800 بدی پول X1 و بازیش 5000 تومن باشه، انتخاب اول بیشتر کاربرا میره رو X1.

اون موقع میشه گفت که "
يک حسی بهم میگه که اکثر کاربرانی که سنگ PS4 رو به سینه میزنن، اول کاری X1 میگیرن
:biggrin1: "

بله.....

Salar 94

کاربر سایت
Oct 24, 2012
287
نام
سالار
جوجه را آخر پاییز می شمارند .
اینم بگم که این مجله برای هیچ کس ملاک نیست .
در ضمن نسل هفتم کمترین سود را سونی کرد و نزدیک بود ورشکست بشه .

AmiR2C

کاربر سایت
Nov 14, 2008
1,419
نام
امیر
بعد از فرمایشات استاد ماکان ما فهمیدیم مایکروسافت تمام تمرکزش روی بسکتبال و سریال هست ! :) ps4 انتخاب اول برای گیمرها ؟ چرا ؟! دلیلش را واضح بگید ما قبول کنیم ؟ چون مایکروسافت کنار گیم میخواد بستکبال نشون بده ؟!

من چرا باید X1 نخرم ؟! چون N تا بازیه انحصاری نشون داده ؟! 15 تا انحصاری برای سال اول چنیدن بازی انحصاری میخواد همین نزدیکی نشون بده ! پس نتیجه میگیریم مایکروسافت تمرکزش روی بسکتبال و سریال هست ! لول .

من چرا باید X1 نخرم ؟ چون مایکروسافت قوی ترین سیستم انلاین را برای طرفدارهای گیمینگ اماده سازی کرده ؟ همون سیستمی که حداقل 50 درصد گیمرهای حرفه ای را نشانه گرفته و خواستشون هست ! پس مایکروسافت تمرکزش روی بستکتبال و سریال هست .

من چرا باید X1 نخرم ؟ چون مایکروسافت اون بهانه بازی های دست دوم را نداره دیگه ! پس مایکروسافت تمرکزش روی بسکتبال و سریال هست .

من چرا باید X1 نخرم ؟! چون میخوام بازیهای بزرگی مثل GEARS , HALO , FORZA .FABLE , AW و.............. ول کنم چون مایکروسافت تمرکزش روی بستکتبال و سریال هست .

مهمترین دلیل نخریدن X1 اینه که چون میخواد کنسول 100 دلار گرونتر را به خاطر کینکت که اشغال بیش نیست به زور قالب مردم کنه ! همون دلیلی که این نسل باعث شد طرفدارای PS کنسول PS3 نخرن ! کلا هم کژوال هم خدای نکرده از جامعه خر و گاو هستند باید اونها قربانی بشن نه ما حرفه ای ها ! کنسول باید یه کنترلل داشته باشه و هیچ شرکتی حق اختراع کنترل دیگه نداره اگر اختراع بشه یعنی زور گویی ! و نهایتش باید به عنوان وسیله جانبی کنار کنسول فروخته بشه وگرنه یعنی زور گویی !و............... تکرار تکرار تکرار و...................

فرخ چرا این حرف رو میزنی ! مجله EDGE گفته بریم 4 بخریم فقط ، اگر نخری 1 سال اشتراک رایگان بهت میده ها ! از من گفتن بود.

میدونی چرا ؟ چون 8 گیگ رم DDR3 گذاشته چون از ESRAM استفاده کرده چون باکس کنوسلش کج نیست چون کینکتش HD هستش چون از بلوری درایو داره استفاده میکنه چون دسته کنسول میتونه مثل 360 خوش دست ترین کنترلر تاریخ باشه چون اسم کنسول رو گذاشته One
حالا اگر این کار هارو انجام میداد از نظر مجله بهترین بود :

2 گیگ رو باس 800 - باکس کنسول شبیه اون چیزی که اکثر سایت ها و مجلات توی ذهنشون بود (همون عکس فیک معروف) چون باید CDرام داشته باشه کینکت باید از دوربین VGA استفاده میکرد کنترلر باید بطور سنتی 6 دکمه و سیمی باشه اسم دستگاه هم باید 720 باشه.
کلاً اینا ناراحت شدن که این دو کنسول خیلی شبیه هم شده - حالا قسمت هایی که مثل شبکه های ورزشی و سینمایی و گیم هایی که انحصاری هستن اصلاً مهم نبوده ، همه که مثل ما توی ایران زندگی نمی کنن که سرعت اینترنت ابری داشته باشن و نتونن از این سرویس ها استفاده کنن.

بنده خودم الان 4 سال هست توی PSN دارم سریال و فیلم اجاره میکنم اینقدر سرعتم خوبه و به بازی دیگه اصلاً نمیرسم
میدونی که الان بخاطر همین موضوض میخوام حرف مجله رو گوش بدم و این راه رو ادامه بدم:d

اینقدر برای دوستان سخت هست که نمیتونن منطقشون رو بذارن وسط نگاه کنن برای چی دارن خودشون رو به آب و آتیش میزنن و در آخر به چی و به کجا خواهند رسید.

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
جوجه را آخر پاییز می شمارند .
اینم بگم که این مجله برای هیچ کس ملاک نیست .
در ضمن نسل هفتم کمترین سود را سونی کرد و نزدیک بود ورشکست بشه .
شما تو حسابداری سونی کار میکنی یا تحلیل گر اقتصادی هستی ؟؟؟؟
سونی خیلی بزرگتر از این حرف هاست که بخاطر یه کنسول ورشکسته شه اولا
دوما سود کمی هم نکرد از کنسولش و الانم که دیگه تا خرخره سوده واسش سیوما" این جوجو هم از الان شروع میکنن به شمردن تا آخر پاییز شمارشش تموم بشه !!!

آخرین ویرایش:

chrisredfield

کاربر سایت
Dec 9, 2012
144
نام
علیرضا
به نظرمن بحث کردن الکیه این کنسول هاحداقل تا1.2سال توایران نمی یادتااون موقعه هم معلوم نیست قیمتشون چه جوری توبازارازکاردربیاداره الان100تاپلی4ارزونتر امابازم معلوم نیست چی بشه الکی اعصاب خودتون خوردنکنید

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
بعد از فرمایشات استاد ماکان ما فهمیدیم مایکروسافت تمام تمرکزش روی بسکتبال و سریال هست !
:)
ps4 انتخاب اول برای گیمرها ؟ چرا ؟! دلیلش را واضح بگید ما قبول کنیم ؟ چون مایکروسافت کنار گیم میخواد بستکبال نشون بده ؟!

من چرا باید X1 نخرم ؟! چون N تا بازیه انحصاری نشون داده ؟! 15 تا انحصاری برای سال اول چنیدن بازی انحصاری میخواد همین نزدیکی نشون بده ! پس نتیجه میگیریم مایکروسافت تمرکزش روی بسکتبال و سریال هست ! لول .

من چرا باید X1 نخرم ؟ چون مایکروسافت قوی ترین سیستم انلاین را برای طرفدارهای گیمینگ اماده سازی کرده ؟ همون سیستمی که حداقل 50 درصد گیمرهای حرفه ای را نشانه گرفته و خواستشون هست ! پس مایکروسافت تمرکزش روی بستکتبال و سریال هست .

من چرا باید X1 نخرم ؟ چون مایکروسافت اون بهانه بازی های دست دوم را نداره دیگه ! پس مایکروسافت تمرکزش روی بسکتبال و سریال هست .

من چرا باید X1 نخرم ؟! چون میخوام بازیهای بزرگی مثل GEARS , HALO , FORZA .FABLE , AW و.............. ول کنم چون مایکروسافت تمرکزش روی بستکتبال و سریال هست .

مهمترین دلیل نخریدن X1 اینه که چون میخواد کنسول 100 دلار گرونتر را به خاطر کینکت که اشغال بیش نیست به زور قالب مردم کنه ! همون دلیلی که این نسل باعث شد طرفدارای PS کنسول PS3 نخرن ! کلا هم کژوال هم خدای نکرده از جامعه خر و گاو هستند باید اونها قربانی بشن نه ما حرفه ای ها ! کنسول باید یه کنترلل داشته باشه و هیچ شرکتی حق اختراع کنترل دیگه نداره اگر اختراع بشه یعنی زور گویی ! و نهایتش باید به عنوان وسیله جانبی کنار کنسول فروخته بشه وگرنه یعنی زور گویی !و............... تکرار تکرار تکرار و...................

738fc33dd0b3.jpg

پ.ن: فرخ اینارو ول کن یکم از تشابه درخت های TLoU با AW بگو بخندیم.
پ.پ.ن: سفارش پیتزا یادت نره!

mgs2013

کاربر سایت
May 12, 2013
839
PS4 حتی اگه هک نشه ، حتی اگه قیمتش نجومی باشه انتخاب اول منه . من مثل دوستان نیستم به هر طرف باد بره منم بخاطر قیمتو هک به همون طرف برم . سنگ PS4 رو به سینه میزنم و PS4 هم میخرم . حتی اگه میتونستم از اونور پیش خریدش میکردم .

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
با همین دید همیشه اینجا جنگ و دعواست، حالا یکی که میبینه ته بحث کجاست و میخواد بکشه کنار شما کوتاه نیاید
کوتاه اومدن چیز بدی نیست. ولی وقتی طرف فرهنگ بحث کردن نداره تا کم میاره میگه"باشه تو خوبی" همون کوتاه نیاد بهتره!
یه حرف ه اشتباهی میزنه. بعد که میبینه حرفش از دم غلطه, میاد میگه من قدیمیم من قدیمیم! خوب به درک که قدیمی ای!

آخرین ویرایش:

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
قبول کنید سونی کمپانی خیلی باشرفیه!! .. نبض گیمر جماعت دستشه .. با اولین کنسولش دنیای گیم رو کلی جلو برد .. گیم یعنی سونی .. حتی اگه طرفدار مایکروسافت باشین باز باید از سونی ممنون باشین .. مایکرو دنباله روی خوبی هست و کم کم مسیر خودش رو جدا میکنه .. اما سونی واقعا میدونه چیکار میکنه .. من حتی پشیمونم چرا مثلا tv م رو سامسونگ گرفتم در حالی که شرکت عزیزی مثل سونی زندگیم رو زیبا کرده .. من عاشق وینفون و ویندوز 8ام .. اما پای گیم وسط بیاد سونی یه چیز دیگس واسم اصالت خاصی رو تو ذهنم داره .. هم بازیهاش هم سخت افزارش .. دست مایکرو باید از دنیای گیم کوتاه شه .. واسه این کار ساخته نشدن اینا .. به قیافشون نمیاد .. انشالا تو این نسل پیش رو به نسل ماقبل نسل فعلی یعنی دوران طلایی سونی برگردیم .. وقتی که گیم فقط گیم بود .. یه دنیای دیگه بود .. امیدوارم کنسول مایکروسافت به عاقبت گیم کیوب و دریم کست دچار شه که متاسفانه بعیده .. من مایکرو رو به خاطر وینفون و ویندوز دوست دارم ولی پای گیم و کنسول وسط بیاد ازش متنفرم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر