خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

eandm

کاربر سایت
Oct 30, 2022
450
یه مسئله هست این که بعضی چیزا اینقدر گنده شدن تو طول تاریخ دیگه یه جور حالت عرف به خودشون گرفتن میشن مبنای اون چیز خودشون
شوتر اول شخص هر جا دنیا بپرسی اول کالاف میاد تو ذهن همه حتی بتلفیلد نزدیکترین رقیبش یا بازی ها خاطره انگیز مثل همون مدال آف آنر و کیلزون رو کسی یاد نمیره در مورد اول اولین چیزی که همه بهش فک میکنن کالافه بعد ها چیزا دیگه
هر چیزی پایانی داره و درسته بعضی چیزها در تاریخ خیلی گنده شدن ولی همین گنده ها توی یک شب فرو ریختن ادما هم اخر کارشون مرگه . انحصاری شدن کال اف و در صورت رایگان شدن روی گیم پس تاثیر بدی روی استدیوی سازنده و چندین هزار کارمند خواهد گذاشت همینجوری 55 درصد فروشش رو کنسول سونی هست و فک کن فروشش روی سونی از بین بره و روی ایکس باکس هم رایگان بشه . ممکنه بعضی ها بگن در دراز مدت سوده میشه ولی من قول میدم تاثیر زیادی روی کال اف خواهد گذاشت و ممکنه بتلفید جایگاه اول رو ازش بگیره یا به کوچیک دن بازی منجر بشه .

آخرین ویرایش:

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,393
نام
aliakbar
هر چیزی پایانی داره و درسته بعضی چیزها در تاریخ خیلی گنده شدن ولی همین گنده ها توی یک شب فرو ریختن ادما هم اخر کارشون مرگه . انحصاری شدن کال اف و در صورت رایگان شدن روی گیم پس تاثیر بدی روی استدیوی سازنده و چندین هزار کارمند خواهد گذاشت همینجوری 55 درصد فروشش رو کنسول سونی هست و فک کن فروشش روی سونی از بین بره و روی ایکس باکس هم رایگان بشه . ممکنه بعضی ها بگن در دراز مدت سوده میشه ولی من قول میدم تاثیر زیادی روی کال اف خواهد گذاشت و ممکنه بتلفید جایگاه اول رو ازش بگیره یا به کوچیک دن بازی منجر بشه .
کالاف که انحصاری نمیشه ولی اون قسمتی که فاتحه کالاف رو با گیم پس خوندی یاد دوستانی افتادم که وعده زمستان سخت به اروپا میدن.
انتشار بازی روی گیم پس چطور میتونه رو کارمند شرکت تاثیر بد بزاره؟

eandm

کاربر سایت
Oct 30, 2022
450
کالاف که انحصاری نمیشه ولی اون قسمتی که فاتحه کالاف رو با گیم پس خوندی یاد دوستانی افتادم که وعده زمستان سخت به اروپا میدن.
انتشار بازی روی گیم پس چطور میتونه رو کارمند شرکت تاثیر بد بزاره؟
هیچ موقع نمیشه با اطمینان گفت انحصاری نمیشه . بازی ماله ماکروعه و اگر بخواد روی 5 عرضه نمیکنه . وقتی درامد بازی منحصر به حق اشتراک گیم پس خلاصه بشه و انحصاری هم باشه این یعنی فروش ۳۰ ملیون نسخه ای دود شده رفته هوا

سونی باید توی این چند سالی که کال اف براش میاد تا فرصت داره چند تا شوتر معروف رو کنه

آخرین ویرایش:
  • Smile
Reactions: Alien87

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
هیچ موقع نمیشه با اطمینان گفت انحصاری نمیشه . بازی ماله ماکروعه و اگر بخواد روی 5 عرضه نمیکنه . وقتی درامد بازی منحصر به حق اشتراک گیم پس خلاصه بشه و انحصاری هم باشه این یعنی فروش ۳۰ ملیون نسخه ای دود شده رفته هوا

سونی باید توی این چند سالی که کال اف براش میاد تا فرصت داره چند تا شوتر معروف رو کنه
بنظرم همین دی وان اومدن رو گیم پس برای ماکروسافت کافی باشه که حسابی پلیر واسه گیم پس جمع کنه.
فکر نکنم بخوان رو ps دیگه منتشر نکنن و قید فروش میلیونی رو بزنن.

eandm

کاربر سایت
Oct 30, 2022
450
بنظرم همین دی وان اومدن رو گیم پس برای ماکروسافت کافی باشه که حسابی پلیر واسه گیم پس جمع کنه.
فکر نکنم بخوان رو ps دیگه منتشر نکنن و قید فروش میلیونی رو بزنن.
والله من از یه بنده خدایی شنیدم گیم پس رو میخواستن روی پلی استیشن هم بیارن و حالا دروغ و راستش رو نمیدونم . ولی اگر راست باشه تمام تعریفات از بازار رقابتی گیم دچار تغییر شده .

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,231
نام
امیرحسین
من خیلی این بحث رو تا حصول نتیجه غایی دنبال نمی کنم :D ولی یه کامنت دیدم که نوشته بودن سونی بیاد آی‌پی کانتر رو بخره به نظرم با عمو گیب مذاکره کنن یه باره TF2 رو هم بخرن که خاک نخوره گوشه انبار، به نظرم حتی میشه dota 2 رو هم سونی بخره که یه باره بازار کساد MOBA رو هم جمع کنه.
عمو گیب هم مرد خوبیه قیمت پرت نمی زاره روی assetهای در حال خاک خوردنش.

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
561
cod هنوز رو گیم پس نیومده با ونگارد یه گند تاریخی تو سری Cod زد. شما نمیتونی بگی چون میاد رو گیم پس کیفیتش میاد پایین. اینکه یه بازی رو میسازن قبلش پول و بودجه اش رو میگیرن و از فروش یه درصدی میبرند. کلا این بحث منتفی هست که فروش کم روی کیفیت بازی تاثیر داشته باشه. الان Plague 2 روی گیم پس اومده اونم دی وان، نامزد گوتی هم شده تو چندین رشته :D
مساله اصلی این هست که کل مجموعه ABK از ملحق شدن به مایکروسافت خوشحال هست. سهامدارها خوشحال هستند. شرکت های دیگه هیچ کاری ندارن و نظرهاشون رو دادن فقط سونی نگرانی داره که طبیعیه.
اما اگه 1% این قرارداد نهایی نشه (قرارداد سونی با اکتی هم اگه اشتباه نکنم فقط تا یه دونه COD دیگه باقی هست) سونی واقعا امید داره که اکتی باز هم باهاش همکاری کنه و قراردادی امضا کنه؟ همین قراردادی که سونی الان با اکتی داره رو مایکروسافت با همین 70 میلیارد دلار بودجه ای که در اختیارش هست میتونه خیلی بهترشو داشته باشه تازه حتی میتونه سفارش یه بازی انحصاری رو هم بده، حتی میتونه برای یکی از عناوین اینده COD قرارداد گیم پس هم داشته باشه.
امتیازهایی هم که احتمالا قرار مایکروسافت به سونی بده تا قرارداد زودتر نهایی بشه بنظر میاد برای این دلیل باشه که مایکروسافت عجله داره تا همون تاریخی که از قبل گفته شده (فکر کنم تابستون 2023) کار رو تموم کنه که اگه این اتفاق بیوفته سال 2023 حساس ترین سال تاریخی برای مایکروسافت میشه.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
والله من از یه بنده خدایی شنیدم گیم پس رو میخواستن روی پلی استیشن هم بیارن و حالا دروغ و راستش رو نمیدونم . ولی اگر راست باشه تمام تعریفات از بازار رقابتی گیم دچار تغییر شده .
همچین چیزی نبوده چون مشخص بود سونی نمی‌ذاره.
اپل حتی مشکلاتی ایجاد کرده که Geforce Now و استادیا و سرویسای دیگه نتونن روی محصولاتش بیان.

البته اون میگه اگر ۳۰٪ هر چیزی رو به من بدی اوکیه، ولی چون ۹۹٪ روی کنسول PC گیمپس میخرن سودی بهش نمیرسه. سر همین اجازه نمیده😁

اگر فشار اروپا و اسیا و بقیه جاها باعث بشه، مجبور میشه به استورهای دیگه هم‌ اجازه‌ی فعالیت بده و اونجا کارش سخته.

البته پیشاپیش درحال لابی گری هستش.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342
cod هنوز رو گیم پس نیومده با ونگارد یه گند تاریخی تو سری Cod زد. شما نمیتونی بگی چون میاد رو گیم پس کیفیتش میاد پایین. اینکه یه بازی رو میسازن قبلش پول و بودجه اش رو میگیرن و از فروش یه درصدی میبرند. کلا این بحث منتفی هست که فروش کم روی کیفیت بازی تاثیر داشته باشه. الان Plague 2 روی گیم پس اومده اونم دی وان، نامزد گوتی هم شده تو چندین رشته :D
مساله اصلی این هست که کل مجموعه ABK از ملحق شدن به مایکروسافت خوشحال هست. سهامدارها خوشحال هستند. شرکت های دیگه هیچ کاری ندارن و نظرهاشون رو دادن فقط سونی نگرانی داره که طبیعیه.
اما اگه 1% این قرارداد نهایی نشه (قرارداد سونی با اکتی هم اگه اشتباه نکنم فقط تا یه دونه COD دیگه باقی هست) سونی واقعا امید داره که اکتی باز هم باهاش همکاری کنه و قراردادی امضا کنه؟ همین قراردادی که سونی الان با اکتی داره رو مایکروسافت با همین 70 میلیارد دلار بودجه ای که در اختیارش هست میتونه خیلی بهترشو داشته باشه تازه حتی میتونه سفارش یه بازی انحصاری رو هم بده، حتی میتونه برای یکی از عناوین اینده COD قرارداد گیم پس هم داشته باشه.
امتیازهایی هم که احتمالا قرار مایکروسافت به سونی بده تا قرارداد زودتر نهایی بشه بنظر میاد برای این دلیل باشه که مایکروسافت عجله داره تا همون تاریخی که از قبل گفته شده (فکر کنم تابستون 2023) کار رو تموم کنه که اگه این اتفاق بیوفته سال 2023 حساس ترین سال تاریخی برای مایکروسافت میشه.
اگه خرید کنسل بشه اکتی یه شرکت مستقل می شه
نظر اکتی هم در مورد سرویس ها مشخص
1669819816426.png
اکتی دقیقا چیزی که من بار ها گفتم تکرار کرده :D
عرضه دی وان بازی ها روی سرویس = lead to brand dilution & cannibalization of sales

مقایسه یه بازی aa با بزرگترین ip تاریخ گیم ؟؟ :-??
A Plague Tale: Requiem احتمالا با بودجه 20 تا 40 میلیونی ساخته شده و مایکروسافت با 10 تا 15 میلیون بازی اورده روی گیم پس
MW 2 2009 با بودجه 40 - 50 میلیون دلاری و 200 میلیون هزینه تبلیغات عرضه شد
MW 2 2022 با بودجه 250 - 300 میلیون دلاری و هزینه تبلیغات بالای 200 میلیون دلار عرضه شده

اگه خرید کنسل بشه مایکروسافت حاضر سالی 1 میلیارد دلار به اکتی بده ؟ نه
اگه مایکروسافت سالی 1 میلیارد به اکتی میداد که نیازی به 70 میلیارد هزینه نبود :D
بار ها گفتم
هدف مایکروسافت در مرحله اول ضربه زدن به سونی و در مرحله بعد گوگل / اپل در دنیایی موبایل (اولین حرکت بعد خرید اکتی گسترش استور موبایل مایکروسافت ) در این مسیر هر چقد هم ضرر کنن مهم نیست

مایکروسافت دنبال کپی کردن استراتژی دیزنیه
خرید بزرگترین / محبوب ترین IP های بازار و سو استفاده از علاقه و چاپیدن 10 ها میلیون فن بیس

اگه خرید کنسل بشه فیل اسپنسر و کل تیم مدیریتی XBOX اخراج می شن

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
اگه خرید کنسل بشه اکتی یه شرکت مستقل می شه
نظر اکتی هم در مورد سرویس ها مشخص
View attachment 277808
اکتی دقیقا چیزی که من بار ها گفتم تکرار کرده :D
عرضه دی وان بازی ها روی سرویس = lead to brand dilution & cannibalization of sales

مقایسه یه بازی aa با بزرگترین ip تاریخ گیم ؟؟ :-??
A Plague Tale: Requiem احتمالا با بودجه 20 تا 40 میلیونی ساخته شده و مایکروسافت با 10 تا 15 میلیون بازی اورده روی گیم پس
MW 2 2009 با بودجه 40 - 50 میلیون دلاری و 200 میلیون هزینه تبلیغات عرضه شد
MW 2 2022 با بودجه 250 - 300 میلیون دلاری و هزینه تبلیغات بالای 200 میلیون دلار عرضه شده

اگه خرید کنسل بشه مایکروسافت حاضر سالی 1 میلیارد دلار به اکتی بده ؟ نه
اگه مایکروسافت سالی 1 میلیارد به اکتی میداد که نیازی به 70 میلیارد هزینه نبود :D
بار ها گفتم
هدف مایکروسافت در مرحله اول ضربه زدن به سونی و در مرحله بعد گوگل / اپل در دنیایی موبایل (اولین حرکت بعد خرید اکتی گسترش استور موبایل مایکروسافت ) در این مسیر هر چقد هم ضرر کنن مهم نیست

خرید بزرگترین و محبوب ترین IP های بازار و سو استفاده از علاقه و چاپیدن 10 ها میلیون فن بیس

اگه خرید کنسل بشه فیل اسپنسر و کل تیم مدیریتی XBOX اخراج می شن
یعنی اگه خرید تایید شه جیمبو و هرمن هالست اخراج میشن؟

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342
یعنی اگه خرید تایید شه جیمبو و هرمن هالست اخراج میشن؟
نه :D
PS با مدیریت عمو جیم در اوج
بخش XBOX مشکلات فراوانی داره و پول کنسل شدن هیچ
Microsoft to pay between $2 and 3 billion if Activision Blizzard deal doesn't go through
فیل اسپنسر و تیم اش باید بهای ضربه عظیم به وجهه مایکروسافت و 2 سال درگیری حقوقی بدن

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
خرید بزرگترین / محبوب ترین IP های بازار و سو استفاده از علاقه و چاپیدن 10 ها میلیون فن بیس
حالا من کاری به بقیه حرفات ندارم. الان کاری که سونی میکنه چیه دقیقا؟
deathloop
ghostwire tokyo
nioh1,2
silent hill 2
ff7 remake part1/2/3
ff16
forspoken
kotor remake
قبل خرید هم چادر زده بود ورودی بتزدا استارفیلد رو انحصاری کنه. کلا حرکت به شدت مسخره ای داره میزنه سونی. شما هم لازم نکرده انقدر نگران فروش بازی ۳۰۰ میلیون دلار باشی. چه رو gp بیاد ۱۰ هزار بفروشه و برعکس ۲۰ میلیون بفروشه سود و ضررش به شما نمیرسه حقیقتا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر