خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
فکر کنم به زودی سردار نقدی، رییس جامعت البسیجیون بی مرز و بی مغز هم از این قرارداد شکایت کنه و بگه غرب سعی داره رسوایی هایی اخیر خودش و بی کفایتی مدیران رو پشت این قرارداد پنهان کنه و آماده هستن جهت مبارزه با استکبار و مستکبرین، مدیران تراز اول عنقلابی رو به قلب دشمن صدور کنن تا هم اکتیویژن بلیزارد حسینه بشه و هم اینکه منباب الگو سازی برای سایر مشرکین هر روز تو استدیوهای فراماسونری غربی نماز جماعت به عمامت آیت الله بابی کوتیک برگزار بشه.

آخرین ویرایش:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
فکر کنم به زودی سردار نقدی، رییس جامعت البسیجیون بی مرز و بی مغز هم از این قرارداد شکایت کنه و بگه غرب سعی داره رسوایی هایی اخیر خودش و بی کفایتی مدیران رو پشت این قرارداد پنهان کنه و آماده هستن جهت مبارزه با استکبار و مستکبرین، مدیران تراز اول عنقلابی رو به قلب دشمن صدور کنن تا هم اکتیویژن بلیزارد حسینه بشه و هم اینکه منباب الگو سازی برای سایر مشرکین هر روز تو استدیوهای فراماسونری غربی نماز جماعت به عمامت آیت الله بابی کوتیک برگزار بشه.
🤣🤣🤣
بیس دوسی امشب رو ببین🤣

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
Microsoft may lose $1 billion a year making Call of Duty exclusive
گزارش اومده که ماکرو در صورت انحصار کردن کالاف ممکنه بیش از 1 بیلیون دلار ضرر کنه (کاهش درآمد پیدا کنه)
پیش بینی میشه سونی 500 میلیون دلار ضرر کنه

2022-05-08_16-18-05.jpg

در سال 2021 این مدلی بوده که

Apple - $1.496 bn
Google - $1.496 bn
Sony - $1.320 bn
Microsoft - <$880 m

اگه نسبت 70 به 30 رو در نظر بگیرید سونی درآمدی حدود 565 میلیون دلار داره از کالاف

2022-05-08_16-24-22.jpg

2.637 بیلیون درآمد کنسولی بوده که نصفش برا سونی بوده

2022-05-08_16-27-18.jpg

تو سال مالی 2021 حدود 7.22 بیلیون دلار درآمدش از کالاف و candy crush و وارکرافت بوده که 82 درصد درآمدش مال اوناست

آخرین ویرایش:

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
.
پیش بینی میشه سونی 500 میلیون دلار ضرر کرده
پیش بینی میشه ضرر کنه منظورتون بوده دیگه؟نه؟

یعنی اگر انحصاری بشود مایکروسافت بعنوان صاحب اثر ۱ میلیارد و سونی بعنوان کسی که ۳۰ درصد سود کسب می‌کرده همیشه با حذف این عنوان از سری های خود نیم میلیارد دلار ضرر خواهد کرد

• Like
Reactions: Z-fan

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
پیش بینی میشه ضرر کنه منظورتون بوده دیگه؟نه؟

یعنی اگر انحصاری بشود مایکروسافت بعنوان صاحب اثر ۱ میلیارد و سونی بعنوان کسی که ۳۰ درصد سود کسب می‌کرده همیشه با حذف این عنوان از سری های خود نیم میلیارد دلار ضرر خواهد کرد
من که متوجه نشدم.
ولی کلیتو توضیح میدم
بحث اولا در مورد درآمده و نه سود و همه چیز براساس تخمینه با آمار درآمدها
یعنی اینکه پیش بینی کردن که درآمد 1.3 بیلیونی اکتی از سونی صفر و درآمد 0.5 بیلیونی سونی از اکتی صفر.
و اگه بجای 1.3 بیلیون درآمد اکتی از سونی،پیش بینی 1 بیلیونی شده چون بالاخره یه جمعیتی میرن سمت ایکس باکس و یکی از دلایل اصلی بالاتر بودن درآمد اکتی تو کنسول سونی، بخاطر انحصار کردناشه که تو سالهای اخیر بخشهایی از کالاف رو انحصار میکرده
و اگه این انحصاریا نبود قطعا وضعیت درآمد اکتی تو ایکس و حتی pc بهتر میشد، هر چند که اگه بالفرض ، گفتم بالفرض ، قبلا هم بارها گفتم که بنظرم انحصار نمیشه، قطعا جمعیت زیادی از طرفداراش رو میارن به سمت سایر پلتفرمهایی که بازی روشون عرضه میشه.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
مایکروسافت یه درصد هم بخواد انحصاریش کنه. میره برای ۵ سال بعد. مگه روانیه این چیزا رو از دست بده؟

برای سود کردن بخش گیمینگ و آرشیو قوی برای برنامه‌های پیش روش خرید کرده نه برای خوشحالی فن‌بوی ها.

این بررسی‌ها هم احتمالات یک در میلیارد رو بررسی می‌کنن.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,336
نام
مــاکــان
اگه اوکی شد قرار داد امیدوارم از فردا ماکروسافت به فکر تغییر انجین بازی بیفته برای 3-4 سال دیگه
مثل Slipspace ؟
:))
===========
اگه منظورت COD هست تهش میخواد بشه UE ، که من همین انجین فعلی با آپگریدهای چندسال درمیونش رو خیلی بیشتر میپسندم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر