خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
وکیل انویدیا هم به هیئت مدیرش همینو گفته بود😁

خیلی فرق میکنن

شرکت ARM در زمینه خودش تنها شرکتی هست که لاسنس پردازنده های اینچنینی ارائه میده و تصاحب یه همچین شرکتی توسط Nvidia ممکنه روی همه مشتریان arm تاثیر بزاره و جایگزینی هم براش نیست

ولی در مورد این خرید قرار نیست اتفاق معنا داری بیفته و حتی اگر روی پلتفرم سونی هم منتشر نشه بازی های دیگه ای وجود دارن و البته پلتفرم PC هست که کسی نخواست xbox بخره میره سراغ اون یا حتی از طریق کلود بازی میکنه

پس مقایسه این ۲ کاملا اشتباهه

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
اوکی همه اینا درسته. ولی این رفیقمون داره میگه خب همین Nvidia هم بالاخره وکلایی داشته که به شرکت گفتن شانس موفقیت ادغام هست.

شاید هم جاه طلبی Nvidia از توصیه وکلا پر رنگ تر بوده توی این مورد :D

در مورد Nvidia هیچ موضع گیری بعد از اعلام خبر هم نشنیدم من ولی در مورد اکتیویژن مدیران اصلی مایکرو و xbox همگی درباره این خرید و نحوه مدیریت اون در آینده صحبت کردن

کلا بحث در مورد این ۲ تا خرید بی خیال بشیم بهتره

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
معرفی MWII در توییتر، از لحاظ تعداد لایک برای معرفی یک بازی، رتبه دوم تاریخ رو داشته (بعد از GTA VI). سوم هم ویچر ۴ هست.
gta vi هنوز معرفی نشده :) حتی لوگوی gta vi هم نشون ندادن
زمانی که راک استار توییت بزنه و vi رو معرفی کنه توییتر که سهله کل دنیا میترکه...

ولی لایکهای زیاد برای یه نسخه از cod عادیه چون هر سال داره شاهکار تحویل میده ونگارد که عالی بود (بهترین شوتر سال بود) وارزون هم که بهترین شوتر آنلاینه، انتظار داشتم چندبرابر این لایک بخوره برای اثر هنری مثل MW

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,100

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
خیلی وقت بود میخواستم اینو بگم ولی ترجیح دادم اول جو آروم بشه.
فقط از حُمَقای مایکروسافت برمیاد که اپیک و بانجی رو از دست بده بعد بره این همه پول بده و یه شرکت دیگه رو بخره که آخر سر هم بازیهاش انحصاری نشه.

واقعا خسته نباشن :D

RAFA_1992

کاربر سایت
Jun 17, 2018
476
فقط از حُمَقای مایکروسافت برمیاد که اپیک و بانجی رو از دست بده بعد بره این همه پول بده و یه شرکت دیگه رو بخره که آخر سر هم بازیهاش انحصاری نشه.

بستگی داره چطور به موضوع نگا کنی،
برای مثال کل سود تیک تو،یوبی سافت،اپیک و بانجی رو بزار کنار سود اکتی
میفهمی علت این خرید و خرج این همه پول چی بوده تازه کوروش کبیر تحلیل گر سایت فرمودن 30 بیلیون زیر قیمتم خریده :D

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
بستگی داره چطور به موضوع نگا کنی،
برای مثال کل سود تیک تو،یوبی سافت،اپیک و بانجی رو بزار کنار سود اکتی
میفهمی علت این خرید و خرج این همه پول چی بوده تازه کوروش کبیر تحلیل گر سایت فرمودن 30 بیلیون زیر قیمتم خریده :D
خب مسئله سر همین پوله و مایکروسافت، گیمرها به یه ورشم نیستن. اون از بلایی که سر گیرز آورد و بهترین TPS تاریخ رو تبدیل به زباله کرد. هیلو هم که هیچی نگم بهتره. الان فقط یه فورزا موتور اسپورت و هورایزن تو انحصاریهای مایکرو مونده.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,160
نام
سبحان

دیگه انحصاری به اون شکل قدیمی معنایی نداره ولی شما فکر میکنید اون روشی که سونی سر پی اس ۳ پیاده کرد هنوز جوابه....
بحث سود و فروش نرم افزار هست
مایکروسافت با این خرید هم ضمانت این رو بدست میاره که بازی های اکتویوژن که از پرفروشترین بازی عای کل صنعت گیم هستن، به بهترین شکل ممکن روی پلتفرم هاش اجرا میشن و همین فروش کنسولش رو هم افزایش میده
کالاف دیوتی هر سال روی گیم پس هم خودش خیلی جذاب هست و کلی به مشترکین گیم پس اضافه میکنه

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
دیگه انحصاری به اون شکل قدیمی معنایی نداره ولی شما فکر میکنید اون روشی که سونی سر پی اس ۳ پیاده کرد هنوز جوابه....
بحث سود و فروش نرم افزار هست
مایکروسافت با این خرید هم ضمانت این رو بدست میاره که بازی های اکتویوژن که از پرفروشترین بازی عای کل صنعت گیم هستن، به بهترین شکل ممکن روی پلتفرم هاش اجرا میشن و همین فروش کنسولش رو هم افزایش میده
کالاف دیوتی هر سال روی گیم پس هم خودش خیلی جذاب هست و کلی به مشترکین گیم پس اضافه میکنه
چرا معنا نداره؟ :D سونی همین الان چندتا انحصاری گردن کلفت داره. گرن توریسمو، آنچارتد، لست آف آس، هورایزن، گاد آف وار.
قدیمیای سایت میدونن من چقدر ایکس باکس رو دوست دشتم. تا جاییکه ۳۶۰ خودمو کپی خور نکردم که راحت برم لایو و آنلاین بزنم. ولی حقیقتا مایکرو گند زده. نسل قبل که کلا تعطیل بود. این نسلم بعید میدونم حرکتی به نفع گیمرها بزنه 8-|

• Smile
Reactions: darksider666

RAFA_1992

کاربر سایت
Jun 17, 2018
476
خب مسئله سر همین پوله و مایکروسافت، گیمرها به یه ورشم نیستن. اون از بلایی که سر گیرز آورد و بهترین TPS تاریخ رو تبدیل به زباله کرد. هیلو هم که هیچی نگم بهتره. الان فقط یه فورزا موتور اسپورت و هورایزن تو انحصاریهای مایکرو مونده.
با احترام من با نظرتون مخالفم،
در مورد گیرز 4و5 که من عمیقن معتقدم در قبالشون اجحاف شد بخصوص نسخه ی پنجم که واقعا بی نظیر بود،اما شما می گید که زباله بوده لطف کنید یه رقیب اسم ببرید که نه در سطحشون بلکه نزدیکشون باشه در شوترهای سوم شخص،
Infinite که در fps داره آبرو داری میکنه اصلا نسبت به رقیباش تو یه لیگ دیگس،
اما در مورد خرید اکتی سودش برای من گیمر اینکه قراره یه طیف زیادی ایپی بیاد زیر دست مایکرو و من دیگه قرار نیست برای هر نسخه از این بازیا پول جداگونه بدم و رو گیم پس بازیش میکنم،برای من و خیلی از گیمرای دیگه محروم شدن یه عده از یه بازی جای خوشحالی نداره،
هرچند xbox studio بازیاش قرار نیست مولتی بشه که اتفاقا ایپی های خیلی بزرگیم در حال توسعست مثل فیبل،هیلبلید،avowed و.....nتا بازی دیگه،
قبلا گفتم با سیاستای«فعلی»مایکرو من دوست دارم تمام ناشرای دنیارو بخره چون من عاشق گیم پسم

RAFA_1992

کاربر سایت
Jun 17, 2018
476
IMG_20220501_033603.jpg
وارن بافت(سرمایه گذار معروف)که قبلا 1.8 درصد سهام اکتی رو داشته حالا با خرید سهم بیشتر مالک 9.5 درصد سهام اکتیویژن شده،
برو بچ تحلیلگر فرمودن این نشانه ی اطمینان بافت از نهایی شدن ادغام اکتی و مایکرو هستش،
از اون ور جیسون شرایر دلها بعد از مطلب چند روز پیشش و ادعای اینکه وال استریت معتقده معامله نهایی نمیشه،الان بعد از رای سهام دارا و مشخص شدن تحلیل های آب دوغ خیاریش خیلی ناراحت هستن و خیلی از کسایی رو که تو توویتر نقدش کردن رو بلاک کرده،
حالا چرا ناراحته خدا داند

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر