مايكروسافت برگ برنده جديد خود را رو كرد!

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
مايكروسافت برگ برنده جديد خود را رو كرد: surface

6cdcbcl.jpg

شرکت‌ها - عميد نمازيخواه:
پس از پنج سال رازداري، سرانجام مايکروسافت پروژه محرمانه اش را فاش و مخلوق شگفت انگيز خود را به جهانيان معرفي کرد.

شرکت مايکروسافت که تاکنون در زمينه ساخت کامپوتر فعال نبوده (البته اين پروژه که پنج سال از آغاز آن مي گذرد نشان مي‌دهد که واقعا بوده و ما نمي دانستيم) مي‌تواند يک انقلاب‌ در دنياي IT به حساب بيايد.

مايکروسافت با مديريت بيل گيتس، پول‌دارترين مرد دنيا، عادت به خرق عادت دارد و هروقت پروژه اي را به اتمام مي رساند، مي‌توان پيش‌بيني كرد حاصل آن موجودي بسيار متفاوت با موجودات کنوني دنياي IT خواهد بود.

اين بار نيز بيل گيتس در پايان پروژه محرمانه اش که ميلان نام دارد محصولي ارائه كرده که با کامپيوترهاي دسکتاپ و يا لپتاپ هاي موجود، فرسنگها فاصله دارد.

نام محصول جديد surface است. يک تيبلتاپ (tabletop) که براي اولين بار در کنفرانس All Things digital در کارلسبد کاليفرنيا معرفي شد. کامپيوتري که به صورت يک ميز است و به راحتي با حرکت دادن انگشتان دست بر روي آن مي توانيد هر کاري که در کامپيوترهاي روميزي با ماوس و کيبورد انجام مي داديد را اين بار فقط با انگشتانتان انجام دهيد.

Surface البته قابليت نصب روي ديوار را هم دارد و در يك جمله مي‌شود گفت تصوري كه در طول سال‌هاي گذشته از كامپيوتر در ذهن همه ايجاد شده را به كلي دگرگون مي‌كند.

پيت تامپسون مدير گروه کامپيوترهاي سورفيس مايکروسافت مي گويد: کاربران دوست دارند کارهايشان با کامپيوتر را از طريق لمس مستقيم انگشتانشان انجام دهند و ما در surface علاوه بر رفع اين نياز، خدمات بسيار گسترده تري را مانند يک مانيتور بزرگ و امکان اتصال به هر گونه وسيله ديجيتال را براي آن ها فراهم آورده ايم.

4uo16gw.jpg

وي مي افزايد: surface اولين کامپيوتر با اين مشخصات در کامپيوترهاست و کار با آن براي کاربران بسيار ساده و تحت کنترل کامل کاربر است.

مارک بولگر مدير قسمت بازاريابي مايکروسافت هم مي گويد: اين يک مسأله غريزي است که کاربران علاقه داشته باشند وسائل ديجيتالي و اطلاعاتشان را با دست لمس کنند و آن ها را تحت کنترل بگيرند و ما به اين نياز پاسخ داده‌ايم.

surface چيست؟

محصول جديد مايكروسافت، ميزي است که مي‌توانيد دور آن بنشينيد و با دوستانتان نوشيدني ميل کنيد. البته اين ميز با ميزهاي ديگر فرق هاي فراوان دارد، زيرا روي آن يک صفحه نمايش لمسي (بهتر است بگوييم چند لمسي، يعني چند نفر همزمان مي‌توانند با حركت انگشت دستورات مختلفي را اجرا كنند) وجود دارد و شما مثلا به هنگام نوشيدن چاي روي surface مي توانيد هر نوع اطلاعات را از قبيل عکس، فايلهاي ويدئويي و ... را بر روي آن به نمايش درآوريد يا با ديگران به اشتراک بگذاريد.

براي اتصال وسائل ديجيتالي ديگر هم احتياجي به سيم و پورت نداريد. تنها کافيست آن وسيله را که مي‌تواند دوربين يا گوشي موبايل باشد را بر روي آن قرار دهيد.

surface آن را مي شناسد و دور آن يک دايره بسيار ظريف نمايان مي شود و شما براي اينکه اطلاعاتي را از كامپيوتر به آن منتقل کنيد، کافي‌است آن اطلاعات را به داخل دايره اي که دور موبايلتان کشيده شده است هدايت کنيد تا خود به خود به حافطه موبايلتان منتقل شود.

4yhdlb6.jpg

surface در واقع ادغام يک کامپيوتر، چندين دوربين و يک پروژکتور است و از يک سي پي يو پنتيوم چهار 3 گيگاهرتزي (3-GHz Pentium 4 CPU) بهره مي‌برد و براي بالا بردن توان گرافيکي 2 گيگابايت رم RAM در آن تعبيه شده است. وجه تمايز خاص مانيتور surface با مانيتورهاي معمولي، در لايه اي‌است که بر روي صفحه کشيده شده و multi-touch بودنش به همين دليل است.

ميزان بالاي وضوح مانيتور (1024 در 768) با توجه به اندازه بزرگ صفحه نمايش آن، توسط پروژکتورها و لنزهايي که تنها 21 اينچ با مانيتور فاصله دارند پشتيباني مي شود. اين ميز همچنين باتري قابل شارژ، بلنگوهاي استريو، اينفرارد، و پنج دوربين ديجيتالي خاص براي حس کردن حرکت انگشتان دارد.

با وجود دستگاه مادون قرمز نصب شده بر روي سورفيس علاوه بر قابل لمس شدن مانيتور، امکان اتصال به وسائلي که از اين فناوري براي تبادلات اطلاعاتي استفاده مي کنند نيز مهيا شده و مي توان با سرعت انتقال بسيار بالا اطلاعاتي از قبيل عکس، فايل هاي صوتي و تصويري را ردو بدل کرد.

بازي هاي surface نيز با بازي هاي رايج بر روي کامپيوترهاي معمولي متمايز است. به عنوان مثال شما در هنگام ديدن يک فايل تصويري مي توانيد آن را مانند يک پازل به چندين تکه تبديل کنيد و دوباره آن ها را به يکديگر پيوند دهيد. در زماني که شما در حال حل اين پازل هستيد فايل تصويري نيز در حال پخش در تکه هاي مجزاي پازل است.

نيگل کيم يکي از طراحان سورفيس مي‌گويد: عملکرد دوربين ها به اندازه اي دقيق است که مي توان 52 انگشت هم روي آن کار کند. البته ما در طراحي خود اين ميز را براي استفاده همزمان 4 نفر طراحي کرديم ولي با استفاده از قابليت هاي ديگر اين توانايي در سورفيس افزايش يافت.

بولگر معتقد است: مطمئناً اين محصول بازار را فتح خواهد کرد و فضاي جديدي را در امور تجاري در اختيار کاربران قرار مي دهد به گونه اي که ديگر ارتباط آن ها با اطلاعات ديجيتالشان قابل لمس خواهد بود.

5xpijon.jpg

وي مي افزايد: سورفيس قابليت هاي فراواني دارد و مي توان از آن در بسياري از اماکن عمومي با نگاه خاص به کاربردهاي آن استفاده کرد.

«سورفیس» با صفحه ۷۶ سانتیمتری اش (۳۰ اینچ) قرار است بین ۵ تا ۱۰ هزار دلار فروخته شود.با این حال، مایکروسافت گفته است قصد دارد در چند سال آینده نسخه های ارزان تر این محصول را برای استفاده در منازل عرضه کند.

مایکروسافت گفته است که این رده محصولات بازاری چند میلیارد دلاری خواهند بود و استفاده از آنها در آینده از روی میزها و پیشخوان فروشگاه ها به داخل خانه ها گسترش می یابد.

منبع همشهری امروز

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
یعنی چی موبایلو میذاری روش کانکت میشه!مثلا1100 بذاری روش بهم وصل میشن!
حس می‌کنم از این دست محصولاتی باشه که به شکل وحشتناکی شکست می‌خورن !
موافقم.
ولی ایده ش باعث خواهد شد که بعدها چیزهای بدردبخوری بیان.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
باز بحث كارشناسي شروع شد !!!
مطمعنا اگه اين محصول به دست اپل ساخته ميشد لابد يك محصول موفق بود و انقلابي !!!؟

همچين داريد ميگيد كه محصول شكست خورده هست كه ادم نميدونه چي بگه .

مايكروسافت تا حالا محصولي نداشته شكست بخوره و هميشه اهدافش طولاني مدت بوده و هست و در اينده اين مايكروسافت هست كه هم از هر نظر بر دنيا حكومت ميكنه .

حس می‌کنم از این دست محصولاتی باشه که به شکل وحشتناکی شکست می‌خورن ! :-"

:thumbdown

بولگر معتقد است: مطمئناً اين محصول بازار را فتح خواهد کرد و فضاي جديدي را در امور تجاري در اختيار کاربران قرار مي دهد به گونه اي که ديگر ارتباط آن ها با اطلاعات ديجيتالشان قابل لمس خواهد بود.

بايد بگم اين نظريه ها در مورد ويندوز ويستا هم بود كه شكست ميخوره ولي الان فقط چشم ميخواد ديد كه چه موفقيتي را داره هنوز يك سال نشده بدست مياره .
مايكروسافت اگه در مورد محصولاتش حساب كتاب نداشت اين همه موفق نبود .

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
مايكروسافت تا حالا محصولي نداشته شكست بخوره
:laughing:
در اينده اين مايكروسافت هست كه هم از هر نظر بر دنيا حكومت ميكنه .
حتما یه تاج زرین نشان هم میدن به پیتر مور؟:biggrin1:
بحث کارشناسی نمیخواد.محصولی که قیمتش خیلی بالا باشه و معلوم نباشه برای چه هدفی عرضه میشه و چه قشر مصرف کننده ای رو هدف گرفته آینده خیلی روشنی واسش پیش بینی نمیشه،حالا هر چقدر هم که قشنگ بسازنش.

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
حالا این محصول بیاد تو خونه مردم چی میشه مثلا ؟
اگه بخوای باهاش فیلم بزنی که گردن درد میگیری! اگه بخوای باهاش گیم بزنی که دست دردم همراش میاد...فعلا که معلوم نیست واسه چی ساخته شده اصلا هدفش چی بوده که بصورت میز درست کردن که چهار نفر بشینن دورش چای بخورن! :confused:
من همیشه نظرم این بوده که صفحه نمایش لمسی بشه به هیچ دردی نمیخوره مخصوصا کامپیوتر هم باشه دیگه! چون یه چیز نشدنی بیشتر نیست. در هیچ زمینه ای نمیشه با انگشت بجای موس استفاده کرد.مثلا توی لپتاپ من اگه 5 دقیقه موس نباشه تمام دستم درد میکنه حالا این چیزی که مایکروسافت اختراع کرده تنها راهش فقط با استفاده از انگشته.
لابد پسفردا سخت افزارش هم قدیمی میشه باید به روزترش کنن باید خرج اینم جدا از کامپیوتر بکشی. اونم با چه قیمتی خدا میدونه!! مخصوصا تو ایران هم باشه دیگه !! :)
ولی اگه هدف و طرز استفادش مشخص بشه که به چه دردی میخوره چیز خوبی از آب در میاد اونم به شرطی که اول قیمت رو بیارن پایینتر (لازم نیست بزرگ باشه تا چهار نفر بشینن دورش جای یه نفر باشه کافیه)
خلاصه من که هر چی فکر میکنم تا ببینم به چه دردیم میخوره عقلم به جای بند نمیده!

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ

بحث کارشناسی نمیخواد.محصولی که قیمتش خیلی بالا باشه و معلوم نباشه برای چه هدفی عرضه میشه و چه قشر مصرف کننده ای رو هدف گرفته آینده خیلی روشنی واسش پیش بینی نمیشه،حالا هر چقدر هم که قشنگ بسازنش.

شماييد كه بحث كارشناسي ميكنيد نه من. محصولي كه هنوز بسم الله داره معرفي ميشه و هنوز به طور مشخص معلوم نيست كه چيه و چي ميخواد شما اومديد ميگيد كه اين محصول شكست ميخوره . بابا من نميدونم چرا مايكرو نيومده بازارياب را از ايران پيدا كنه ؟ اگه ميدونست كه اهالي بازي سنتر اينجور بازار ياب خوب داره و محصولش را شكست خورده ميدوند هيچ وقت اقدام به ساخت اين محصول نميشد ! و ميلياردها هزينه نميكرد .

نه خودايي اگه اين محصول را اپل ميساخت همه نميومدند ميگفتند كه اين محصول بسيار موفق ميشه ؟!! نه جان من بگو
بهتره اين بحث كارشناسي چه من و چه شما كنار بزاريم ببنيم چي ميشه .
فقط اينو ميدنم كه اهداف مايكروسافت طولاني و هميشه هم موفق بوده چيزي كه كاملا مشخصه كه اين همه ثروت داره.

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
ولی ایده ش باعث خواهد شد که بعدها چیزهای بدردبخوری بیان.
موافقم

وي مي افزايد: سورفيس قابليت هاي فراواني دارد و مي توان از آن در بسياري از اماکن عمومي با نگاه خاص به کاربردهاي آن استفاده کرد.
بنظرم برای اینکار خیلی مناسب باشه
ولی قیمتش زیاد جالب نیست ...

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
این محصول در درجه اول یه طرح نو و انقلابی هست تا حالا همچین چیزی وجود نداشته و ماکروسافت 5 سال رو این پروژه کار کرده پس مطمئن باشین فکر همه جاشو کردن
این وسیله رو میشه به دیوار هم وصل کرد و لازم نیست که حتما بصورت میز باشه
تا اونجایی که من اطلاع دارم اولین کاربردهای اون در حال حاضر با قیمت بسیار زیاد اون در
1-کازینو های لاس وگاس میتونه باشه با این وسیله دیگه تقلب نمیشه کرد و چون چیز جدیدی هست مشتری دورش زیاد جمع میشه
2- بانکها شما کارتت رو میزاری رومیز و مسئول بانک بدون اینکه کارت شما رو ورداره پول به حساب میریزه و یا برمیداره
3- بازی ها که دیگه حرف نداره اگه نینتندو نواوری کرده پس این از اون خیلی بالاتره جون میده واسه بازی استراتژی
در اینده شما تصور کن که یه صفحه 14 اینچ از این وسیله رو دستت گرفتی و داری راحت وبگردی میکنی نه دیگه کیبورد لازم داره نه موس همه چی راحت رو صفحه در اختیارتتونه کیبورد رو صفحه ظاهر میشه شما تایپ میکنی بعد ناپدید میشه هر کاری هم که بخوای میتونی رو صفحه انجام بدی
خود من از بس این لپ تاپ سنگین رو رو پام گذاشتم دیگه خسته شدم خدا کنه هرچه زودتر قیمتش بیاد پایین
تو خبر اگه دقت کرده باشین تا 50 انگشت میتونه کار کنه که این خیلی زیاده تا حالا همچین چیزی نبوده میتونن برای پایین اوردن قیمت این خاصیت رو کم کنن و صفحه ینفره بسازن
این تکنولوژی مطمئن باشین بازار رو تسخیر میکنه بعد از این تو هر وسیله ای یکی از این صفحات میزارن
پ.ن:البته مطمئن باشین قیمت به مرور بشدت میاد پایین الان این وسیله فقط مال جاهای عمومیه واسه همینه که تا 50 انگشت رو داره پشتیبانی میکنه

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
فرخ جان خوب شما یه استفاده عمومی برای این محصول بگو ولی نگو چای خوردن درس خوندن نهار خوردن چون اینا رو با میز معمولی هم میشه انجام داد البته این محصول تازه اولشه و هیچ شرکتی ( نه فقط مایکروسافت) نمیاد دست به کاری بزنه که از اول شکستش معلومه MS هم یه فکری کرده اومده این محصولو داده بیرون .
----
شما برند Apple رو با MS مقایسه میکنید:laughing:
خوب مطمئنا اپل که خیلی شرکت خوشنامیه اگه یه محصول بده بیرون روش خیلی کار شده و محصول الکی خیلی کم داره کلا این 3 برند و مارک محبوبترین و برتیرن ها هستند توی دنیا:
1-Apple
2-Sony
3-Dell

چون مردم بهشون اعتماد دارند و کیفیت محصولاتشون همیشه در بالاترین سطح های ممکنه مخصوصا خود شرکت Apple هیچ ربطی هم به میزان سرمایه و پول و رئیس شرکت و پولش نداره و وقتی یه محصولی مارک اپل رو میخوره با محصول مشابه که مارک MS رو داره خوب فروششون خیلی فرق میکنه منم به اپل خیلی اعتماد دارم و اگه همین پروژه ای رو شروع میکرد و مثل MS کار میکرد مطمئنا موفق تر میشد.(البته معلوم نیست این محصول به کجا برسه و ایا اصلا ازش استقبال میشه یا نه؟)
------
نظر خودم:
با اینکه هیچ کار خاصی نمیشه باهاش کرد که با بقیه وسایل زندگی نشه کرد اما به نظر وسیله جالبی میاد(هنوزم هیچ گیمی براش معرفی نشده) و اگه یکی بزارم توی اتاقم خیلی به اتاق کلاس میده.(البته خیلی گونه به کلاسش نمی ارزه میشه با این پول خیلی کارا کرد)

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
کسی نگفته این پروژه از الان شکست خورده س.ولی پروژه های نوآورانه زیادی بودن که حتی خیلیا اسمشم نشنیدن،این پروژه هم چون اسمی مثل مایکروسافت پشتشه از الان معروف شده.
اگه اين محصول را اپل ميساخت همه نميومدند ميگفتند كه اين محصول بسيار موفق ميشه ؟!!
نه.چون اینجا کسی راجه به کیفیت محصول صحبت نمیکنه،مسئله اینه که استفاده ای براش پیدا نمیه فعلا و وقتی میگن قیمت بین 5 تا 10 یعنی هنوز اصلا معلوم نیست چیکار قراره بکنه.
هميشه هم موفق بوده چيزي كه كاملا مشخصه كه اين همه ثروت داره.
هیچ شرکتی همیشه موفق نبوده حی جنرال موتورز که بزرگترین کمپانی دنیاس.هر چند بازم میگم بحث سر کیفیت پروژه نیست،ولیحداقل از نظر خودتم بخوای نگاه کنی مایکروسافت تو زمینه Hardware هنوز خیلی جا داره.
کازینو های لاس وگاس میتونه باشه با این وسیله دیگه تقلب نمیشه کرد و چون چیز جدیدی هست مشتری دورش زیاد جمع میشه
بابا یه چیزی بگو بگنجه!رفتی گشتی چه چیزی پیدا کردی!تازه اگه هدف ماکیروسافت این باشه،هیچ احمقی نمیره همه پولشو بذاره سر یه دستگاه کامپیوتری که توسط کازینو کنترل میشه،همونطوری که الانشم جک پات تو کازینو کمرین مشتری رو داره!
بانکها شما کارتت رو میزاری رومیز و مسئول بانک بدون اینکه کارت شما رو ورداره پول به حساب میریزه و یا برمیداره
اینا خیلی خوبن ولی به سرط اجرا!بعدشم احتمالا پول رو میریزی رو مینیتور بعد جذل دستگاه میشه نه؟!:biggrin1:ایشالا 15 اکتبر 2120 !
کلا اصلا به درد استفاده شخصی به نظر نمیاد بخوره.
بعدشم اگه این رو بخوان کوچیک و ارزونش کنن ولی فقط یه حرکت رو تشخیص بده که کاری نکردن دیگه!همین حالا شما برو یه لپ تاپ تبلت بگیر،مانیتورشم تاچ اسکرینه،بعدشم مانیتورو میچرخونی برمیگردونی رو کیبورد و اون وقت یک صحفه تاچ اسکرین داری!
تنها نوآوری این دستگاه همون 50 نفره بودنشه که اونم استفاده شخصی نداره،30 اینچ هم بدرد کنفرانس و جلسه اداری نمیخوره،بعدشم اصلا مگه 50 تا انگشت تو مانیتور 30 اینچ جا میشه؟!:-"

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
!

اینا خیلی خوبن ولی به سرط اجرا!بعدشم احتمالا پول رو میریزی رو مینیتور بعد جذل دستگاه میشه نه؟!:biggrin1:ایشالا 15 اکتبر 2120 "

عزیز من کی دیگه تو خارج پول همراشه!!! کافیه کارت رو بزاری رو صفحه و پول برداشت کنی یا پرداخت این روش از روشهای الان خیلی بهتره و راحتتر
چیزی که تو این دستگاه خیلی مهمه همون احساس هستش که میتونی چیزایی که تا حالا فقط با موس باهاش رابطه داشتی بعد از این به طور مستقیم باهاش در رایطه باشی
البته فکر کنم واسه نقشه کشی و طراحی هم خیلی خوب باشه

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
عزیز من کی دیگه تو خارج پول همراشه!!! کافیه کارت رو بزاری رو صفحه و پول برداشت کنی یا پرداخت این روش از روشهای الان خیلی بهتره و راحتتر
خوب اینو که ملت کارت خودمونم انجام میده!:laughing:
یه جوری دارین میگین انگار که این اولین صفحه تاچ اسکرینه!اینهمه Optipen هست!انواع اقسما گوشی های تاچ اسکرین.همین الان با قیمت خیلی کمتر از این من برات یه مانیتور میگیرم بذاری رو پات بعد با انگشتت پوینتر رو تکون بدی نه با ماوس.
از اون بهتر همون لپ تاپ تبلت که هم تاچ اسکرینه،هم کیبورد داره،هم ماوس وصل میشه بهش،هم گیم پد!
البته فکر کنم واسه نقشه کشی و طراحی هم خیلی خوب باشه
همین الانم برای نقشه کشی صفحه های حساس هست.
همونطور که گفتم تنها کار جدید این محصول اون قضیه 50 تا محرک رو تشخیص دادنه که اونم تو دنیای امروز فعلا واسش استفاده ای به نظر نمیاد باشه،مخصوصا که 30 اینچ خیلی کوچیکه برای استفاده 10-20 نفر و وقتی 30 اینچ یه همچین قیمتی داره وای به حال بزرگترش!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر